1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА СУДДІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
31.01.2020 № 3
Заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Плахтій І.Б. про внесення змін до Порядку скликання та проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів, затвердженого рішенням Ради суддів України від 04 червня 2015 року № 44, відповідно до частини восьмої статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (з подальшими змінами), Рада суддів України
ВИРІШИЛА:
Внести зміни до Порядку скликання та проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів, затвердженого рішенням Ради суддів України від 04 червня 2015 року № 44, виклавши його у редакції, що додається.
Голова Ради суддів України Б.С. Моніч
Додаток
до рішення Ради суддів України
31.01.2020 № 3
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Ради суддів України
04.06.2015 № 44
(у редакції рішення Ради
суддів України
від 31.01.2020 № 3)
ПОРЯДОК
скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів
Преамбула
Порядок скликання і проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів (далі - Порядок) розроблений на виконання вимог статей 128, 131 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон) і визначає процедуру скликання, проведення спільних зборів суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі (далі - Спільних зборів), розгляду та прийняття ними рішень.
Розділ 1. Загальні положення.
1.1. У своїй діяльності Спільні збори керуються Конституцією України, Законом, рішеннями Ради суддів України, цим Порядком та іншими нормативними актами.
Основними засадами діяльності Спільних зборів є: відкритість, гласність, законність, колегіальність прийняття рішень, незалежність та об'єктивність.
1.2. Спільні збори суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі скликаються на підставі рішення Ради суддів України (далі - РСУ).
1.3. У рішенні РСУ про скликання спільних зборів суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі зазначається:
- дата проведення з'їзду суддів України,
- дата, до якої слід провести Спільні збори,
- кількість делегатів на з'їзд суддів України від місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі (квоти),
- обов'язок голів місцевих загальних судів до дати проведення Спільних зборів провести збори суддів в місцевих загальних судах по виборах таємним голосуванням делегатів на Спільні збори,
- перелік членів РСУ, уповноважених РСУ ініціювати створення організаційного комітету по підготовці і проведенню Спільних зборів.
Розділ 2. Скликання спільних зборів.
2.1. Рішення РСУ про скликання Спільних зборів оприлюднюється на сайті РСУ та направляється до всіх місцевих загальних судів.
2.2. Протягом 10 днів з дня оприлюднення рішення РСУ в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі, за ініціативою уповноваженого члена РСУ та за підтримки відповідного територіального управління Державної судової адміністрації України (далі - ТУ ДСА України), створюються організаційні комітети по підготовці і проведенню Спільних зборів (далі - Організаційні комітети) у складі 5 осіб.
До Організаційного комітету на добровільній основі входять судді місцевих загальних судів.
Склад Організаційного комітету в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі доводиться до відому РСУ уповноваженим членом РСУ та затверджується рішенням РСУ, яке оприлюднюється на сайті судової влади України та направляється в ТУ ДСА України за місцем створення.
З моменту затвердження рішенням РСУ складу Організаційного комітету на нього покладається вся відповідальність за організацію та проведення Спільних зборів.
Уповноважений член РСУ, якщо він не є суддею місцевого суду за місцем утворення Організаційного комітету та його членом, може надавати Організаційному комітету методичну допомогу.
ТУ ДСА України в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі сприяють організації та проведенню Спільних зборів.
2.3. Перше засідання Організаційного комітету проводиться в найкоротші строки після оприлюднення рішення РСУ про затвердження його складу.
На першому засіданні Організаційний комітет обирає голову, який у подальшому організовує засідання Організаційного комітету.
Інформація про обраного голову Організаційного комітету доводиться до відома голів місцевих загальних судів.
2.4. Голови місцевих загальних судів призначають дату проведення зборів суддів не пізніше ніж за 2 тижні до дати проведення Спільних зборів і проводять збори суддів у місцевих загальних судах з виборів таємним голосуванням делегатів на Спільні збори в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі за принципом один делегат від десяти суддів.
У разі якщо в суді менше десяти суддів, від суду делегується один делегат. У разі, якщо в суді від 11 до 14 суддів, від суду делегується один делегат. Уразі, якщо в суді від 15 до 19 суддів, від суду делегується два делегати. (за аналогією: 21 - 24 = 2, 25 - 29 = 3, 31 - 34 = 3, 35 - 39 = 4 і т. д.)
Протоколи зборів з ухваленими рішеннями щодо обрання делегатів на Спільні збори направляються до ТУ ДСА України за місцем створення Організаційного комітету для вручення голові Організаційного комітету.
2.5. Організаційний комітет розробляє план заходів щодо організації та проведення Спільних зборів та визначає виконавців.
Організаційний комітет визначає:
- місце проведення Спільних зборів,
- склад учасників,
- час реєстрації учасників та час відкриття Спільних зборів
та направляє повідомлення (запрошення) на Спільні збори делегатам від місцевих загальних судів відповідно до протоколів, рішень зборів суддів.
Розділ 3. Проведення Спільних зборів.
3.1. Спільні збори вважаються повноважними за умови присутності на них не менше двох третин загальної кількості делегатів від місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі.
Для визначення наявності кворуму для проведення Спільних зборів (повноважності Спільних зборів) уповноважена головою Організаційного комітету особа перед відкриттям Спільних зборів здійснює реєстрацію суддів, які прибули на Спільні збори.
Реєстрація суддів, які прибули на Спільні збори, здійснюється за реєстраційним списком, який затверджується головою Організаційного комітету (додаток № 3).
Суддя, який прибув на Спільні збори, з метою реєстрації проставляє свій особистий підпис у відповідній графі реєстраційного списку.
3.2. Спільні збори у визначений час відкриває голова Організаційного комітету і доводить до відому всіх присутніх явку суддів та наявність кворуму.
3.3. За наявності кворуму зі складу присутніх делегатів відкритим голосуванням обирається головуючий, який веде Спільні збори, та секретар для ведення протоколу Спільних зборів.
3.4. Головуючий доводить до відому учасників визначену кількість делегатів, що повинні бути обраними на з'їзд суддів України (квоту) у відповідності до загальної кількості суддів місцевих загальних судів в Автономній Республіці Крим, кожній області, містах Києві та Севастополі та роз'яснює порядок проведення Спільних зборів.
3.5. Спільні збори відкритим голосуванням затверджують форму бюлетеня для таємного голосування, а також форму протоколу засідання лічильної комісії. Рішення про затвердження форм бюлетеня та протоколу засідання лічильної комісії приймається більшістю голосів присутніх на Спільних зборах (додаток № 1, додаток № 2).
3.6. Кандидатури в делегати з'їзду суддів України пропонуються делегатами Спільних зборів усно або письмово в ході зборів, або шляхом самовисування.
Кількість кандидатур не обмежується.
Кандидати у делегати на з'їзд суддів України пропонуються з числа суддів відповідних судів або суддів у відставці, незалежно від їх місця роботи до виходу у відставку в місцевому загальному суді у відповідному регіоні.
Делегатами на з'їзд суддів України не можуть бути обрані судді, які займають адміністративні посади в судах, судді, які є членами Вищої ради правосуддя або Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
3.7. Кандидати в делегати на з'їзд суддів України мають право заявити самовідвід.
3.8. До списку кандидатів в делегати з'їзду суддів України вносяться лише ті судді, які надали свою згоду бути обраними.
Список кандидатів в делегати на з'їзд суддів України затверджується відкритим голосуванням, оформлюється в письмовому виді і підписується головуючим та секретарем Спільних зборів (додаток № 4).
3.9. Після затвердження списку кандидатів в делегати на з'їзд суддів України Спільні збори розглядають пропозиції щодо кандидатів у члени лічильної комісії Спільних зборів, яка складається не менше як з трьох суддів, які не є кандидатами в делегати з'їзду суддів України. До складу лічильної комісії Спільних зборів не можуть бути включені судді, що балотуються в делегати на з'їзд суддів України, а також головуючий на Спільних зборах та секретар Спільних зборів.
Лічильна комісія Спільних зборів обирається відкритим голосуванням.
Лічильна комісія Спільних зборів зі свого складу відкритим голосуванням обирає голову та секретаря лічильної комісії Спільних зборів (додаток № 5).
Рішення лічильної комісії Спільних зборів приймаються більшістю голосів від кількості її членів та оформлюються протоколом.
3.10. Лічильна комісія Спільних зборів виготовляє бюлетені для таємного голосування (додаток № 1). Бюлетені виготовляються в кількості обраних зборами суддів судів делегатів на Спільні збори. Прізвища, імена і по батькові кандидатів розміщуються в бюлетені для голосування в алфавітному порядку.
На бюлетені також ставляться підписи членів лічильної комісії Спільних зборів та гербова печатка відповідного ТУ ДСА України.
3.11. Кожному делегованому судді, присутньому на Спільних зборах, членами лічильної комісії Спільних зборів видається один бюлетень. Одержання бюлетеня судді засвідчують своїм підписом в окремому списку (додаток № 6).
Бюлетені, що залишилися, погашаються підписами всіх членів лічильної комісії Спільних зборів.
3.12. До початку голосування члени лічильної комісії Спільних зборів надають для огляду суддям скриньку для голосування, яку опечатують в їх присутності.
3.13. Лічильна комісія Спільних зборів забезпечує таємність голосування. У кабіну (окреме приміщення), де воно проводиться, ніхто інший, крім особи, яка голосує, не допускається.
3.14. Заповнюючи бюлетень, суддя проставляє позначку "+" або "V", що засвідчує його волевиявлення у відповідному полі навпроти прізвища кандидата в делегати з'їзду суддів України, якого він підтримує, або навпроти напису "Не підтримую жодного кандидата".
Кількість позначок навпроти прізвищ кандидатів в делегати з'їзду суддів України, яких суддя підтримує, не повинна перевищувати встановлену квоту делегатів з'їзду суддів України.
3.15. По закінченню голосування лічильна комісія Спільних зборів в окремій кімнаті розпечатує скриньку для голосування, після чого перевіряє дійсність бюлетенів.
Недійсними вважаються бюлетені:
- не затвердженого зразка;
- зіпсовані, а також ті, що мають інші позначки ніж "+" або "V";
- бюлетені, які не містять підписи голови, секретаря, членів лічильної комісії та/або відбиток гербової печатки;
- бюлетені, зі змісту яких неможливо однозначно встановити результат голосування (відсутні будь-які позначки щодо результату голосування; проставлено позначок щодо результату голосування у кількості більше, ніж має бути, тощо);
- бюлетені, до яких додатково вписані прізвища кандидатів, рішення щодо яких про включення до бюлетеня для таємного голосування не приймалося.
Лічильна комісія Спільних зборів встановлює загальну кількість бюлетенів, що знаходилися в скриньці для голосування, і підраховує кількість голосів, отриманих кожним кандидатом в делегати на з'їзд суддів України, після чого складає і підписує протокол засідання лічильної комісії Спільних зборів щодо результатів таємного голосування (додаток № 2).
Протокол засідання лічильної комісії Спільних зборів містить наступні дані:
- зазначення з'їзду суддів України, на який проводились вибори делегатів;
- тур виборів;
- дату, час та місце проведення голосування;
- кількість виготовлених бюлетенів;
- кількість погашених бюлетенів;
- кількість бюлетенів, що знаходилися в скриньці для голосування після її розпечатування;
- кількість недійсних бюлетенів;
- кількість голосів "за", отримана кожним кандидатом;
- кількість голосів, що не підтримали жодного кандидата в делегати на з'їзд суддів України.
Протокол засідання лічильної комісії Спільних зборів підписується головою, секретарем і членами лічильної комісії Спільних зборів та скріплюється гербовою печаткою відповідного ТУ ДСА України.
Протокол засідання лічильної комісії Спільних зборів оголошується головою лічильної комісії на Спільних зборах.
3.16. Головуючий на зборах на підставі протоколу лічильної комісії оголошує рішення про обрання на з'їзд суддів України делегатами тих суддів, за яких подано більшість голосів делегатів Спільних зборів, присутніх на Спільних зборах.
3.17. У випадку, якщо після першого голосування обрано делегатів у кількості меншій, ніж це визначено квотою, Спільні збори приймають рішення про проведення повторного голосування.
Повторне голосування також проводиться, якщо:
- за результатами першого таємного голосування всі бюлетені визнані недійсними,
- жодний із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів,
- кандидати набрали однакову необхідну кількість голосів, яка не дозволяє встановити їх першість у визначеній квотою кількості,
3.18. У разі проведення повторного голосування внаслідок визнання всіх бюлетенів недійсними, в бюлетень для повторного голосування включаються всі кандидати, що вже були включені.
В решті випадків повторне голосування відбувається серед кандидатів, які набрали більшість голосів серед інших, кількістю, що не більше, ніж у 2 рази перевищує кількість вакансій, що залишаються не обраними по квоті.
Голосування може бути проведено щодо більшої кількості кандидатів у випадку, якщо кількість кандидатів, які набрали однакову кількість голосів, перевищує у 2 рази кількість вакансій, що залишились не обраними.
Повторне голосування проводиться в тому ж порядку, що і перше голосування.
3.19. За наявності обставин, визначених в абзаці другому пункту 3.17. цього Порядку, після оголошення результатів повторного голосування за рішенням зборів може проводитися нове голосування.
Нове голосування - голосування з того самого питання, з якого вже відбулось повторне голосування, але з певних причин за його результатами не було прийнято остаточне рішення про обрання кандидатів на відповідні посади.
Перед проведенням нового голосування проводиться висування нових кандидатів. Особи, які були включені до бюлетеня для таємного голосування при першому та повторному голосуванні, можуть бути включені до бюлетеня для таємного голосування при новому голосуванні.

................
Перейти до повного тексту