1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
N 3 від 27.01.99
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 43 від 17.06.2008 )
Про Науково-консультативну раду при Центральній виборчій комісії
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центрвиборчкому N 5 від 13.02.2001 )
З метою надання науково-методичної допомоги Центральній виборчій комісії, консультативної допомоги виборчим комісіям усіх рівнів та комісіям з референдумів, керуючись статтями 13, 14, 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію". Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Положення про Науково-консультативну раду при Центральній виборчій комісії згідно з додатком 1.
2. Утворити при Центральній виборчій комісії Науково-консультативну раду згідно з додатком 2.
Голова
Центральної виборчої комісії

М.РЯБЕЦЬ
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 27 січня 1999 року N З
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-консультативну раду при Центральній виборчій комісії
I. Загальні положення
1. Науково-консультативна рада при Центральній виборчій комісії (далі - Рада) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, що утворений з метою надання науково-методичної допомоги Центральній виборчій комісії у здійсненні повноважень, покладених на неї Законом України "Про Центральну виборчу комісію", консультативної допомоги виборчим комісіям усіх рівнів.
2. Положення про Раду і її склад затверджуються Центральною виборчою комісією.
3. У своїй діяльності Рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами і протокольними рішеннями Центральної виборчої комісії, розпорядженнями та дорученнями Голови Центральної виборчої комісії, а також цим Положенням.
II. Основні завдання і функції Ради
4. Рада сприяє виконанню завдань Центральної виборчої комісії щодо вдосконалення правової, організаційної, методичної, інформаційно-аналітичної бази виборчого процесу в Україні і навчання всіх його учасників.
5. Основними функціями Ради є:
1) участь у розробці концепції розвитку законодавства про вибори і референдуми в Україні;
2) участь у підготовці пропозицій Верховній Раді України щодо вдосконалення законів про вибори і референдуми, проведення експертизи цих пропозицій;
3) узагальнення міжнародної виборчої практики, сучасного іноземного законодавства про вибори;
4) участь в організації та підготовці науково-практичних конференцій, в тому числі міжнародних, семінарів і "круглих столів" з актуальних проблем забезпечення проведення виборів, референдумів;
5) участь у роботі щодо науково-методичного забезпечення виборчих комісій (підготовка коментарів до законів, видання відповідних науково-популярних та навчально-методичних посібників тощо);
6) участь у розробці методичних рекомендацій і програм для навчання учасників виборчого процесу;
7) участь у розробці пропозицій щодо запровадження Єдиного державного реєстру (обліку) виборців;
8) участь у розробці науково-методичних основ створення і запровадження Єдиної інформаційної системи "Вибори" та узагальненні практики застосування виборчого законодавства в частині інформаційно-аналітичного забезпечення виборчого процесу та референдуму;
9) узагальнення міжнародної і вітчизняної практики забезпечення конституційних прав суб'єктів і учасників виборчого процесу при веденні передвиборної агітації з використанням засобів масової інформації;
10) аналіз міжнародного і вітчизняного досвіду спостереження за проведенням виборів, референдумів, опитувань та участь у розробці методичних рекомендацій для вітчизняних спостерігачів.
III. Структура і склад Ради
6. Рада затверджується Центральною виборчою комісією в складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів Ради. Зміни до персонального складу Ради вносяться Центральною виборчою комісією за поданням Голови Комісії.
7. Члени Ради працюють на громадських засадах.
8. У разі необхідності Рада утворює зі свого складу тематичні секції, робочі групи, тимчасові творчі колективи.
IV. Права і обов'язки Ради
9. Рада приймає рішення, якщо на засіданні присутні не менше половини її складу.
10. Засідання Ради проводяться, як правило, один раз на місяць.
11. За результатами засідання Рада приймає рішення, яке доводиться до відома членів Центральної виборчої комісії. Рішення Ради носять рекомендаційний характер.
12. Розподіл обов'язків між членами Ради здійснюється за рішенням Ради.
13. Рада може рекомендувати керівництву Центральної виборчої комісії на договірних засадах залучати для вирішення завдань, що стоять перед нею, як окремих фахівців, так і тимчасові творчі колективи.
14. Для вивчення окремих проблемних питань члени Ради можуть виїжджати у відрядження в регіони України і до зарубіжних країн (за розпорядженням Голови Центральної виборчої комісії) з оплатою витрат на відрядження в установленому порядку.
15. Члени Ради мають право вносити пропозиції про розгляд на засіданні Ради будь-яких питань, що відносяться до її компетенції, та про запрошення на засідання осіб, причетних до розгляду питань порядку денного. Особи з інших населених пунктів запрошуються за погодженням з Головою Комісії.
V. Організація роботи Ради

................
Перейти до повного тексту