- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій,
інститути післядипломної
педагогічної освіти
Про проведення Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" та Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня" у 2007 році
Повідомляємо, що на виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 24.05.2000 N 149 "Про участь школярів України у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру" та від 20.08.2002 N 476 "Про проведення Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня" у 2007 році Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" проводиться 18 березня, а Всеукраїнський фізичний конкурс "Левеня" - 15 квітня.
Завдання інтерактивних конкурсів "Кенгуру" та "Левеня" можуть сприяти підготовці учнів до особливої форми контролю навчальних досягнень - тестування, яке активно впроваджується у навчальний процес.
Додаток: Правила організації та проведення конкурсів
Заступник Міністра | В.В.Тесленко |
Додаток 1
до листа МОН України
від 29.12.2006 N 1/9-796
ПРАВИЛА
організації та проведення Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру - 2007"
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 24.05.2000 N 149 "Про участь школярів України у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру" Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" проводиться в Україні спільно з Міжнародною асоціацією "KANGOUROU SANS FRONTIERES" ("Кенгуру без кордонів") під егідою ЮНЕСКО на базі Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності вчителів, вироблення методичних рекомендацій щодо вдосконалення навчальних програм та підручників шляхом аналізу статистичних даних результатів конкурсу.
1. Оргкомітет конкурсу
Організація і проведення в Україні Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" покладається на центральний організаційний комітет, який діє на базі Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка (директор ліцею - Мар'ян Добосевич).
Адреса центрального оргкомітету: вул. Караджича, 29, м. Львів, 79054; тел. - факс.: (032) 2401700, e-mail: kangaroo@lpml.com.ua.
До повноважень центрального оргкомітету належить:
- вирішення питань щодо проведення конкурсу, обробки бланків відповідей учасників, відзначення переможців, оприлюднення результатів;
- інформування Міжнародної асоціації "Кенгуру без кордонів" та освітян України про результати конкурсу;
- формування пакету пропозицій до Міжнародної асоціації "Кенгуру без кордонів" для проведення конкурсу "Кенгуру" в наступному році;
- делегування частини своїх повноважень регіональним координаційним центрам при підписанні відповідної двосторонньої угоди;
- вироблення методичних рекомендацій щодо вдосконалення навчальних програм та підручників, підготовка навчально-методичних посібників.
2. Участь у конкурсі
У конкурсі можуть брати участь усі бажаючі учні 2-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Конкурс у загальноосвітніх навчальних закладах проводять координатори конкурсу або вчителі цієї школи.
Для участі в конкурсі учень повинен зареєструватися в координатора конкурсу в своїй школі або в регіонального координатора в іншій установі освіти, де буде проводитися конкурс.
Координатор заповнює заявку на участь у конкурсі та надсилає її на адресу центрального оргкомітету разом з копією переказу благодійного внеску не пізніше 25 лютого 2007 року.
Конкурс проводиться в п'яти вікових групах:
МАЛЮК - для учнів 2-4 класів;
ШКОЛЯРИК - для учнів 5-6 класів;
КАДЕТ - для учнів 7-9 класів;
ЮНІОР - для учнів 10 класів загальноосвітніх шкіл і 9 - 10 класів шкіл з поглибленим вивченням математики;
ВИПУСКНИК - для учнів 11 класів загальноосвітніх шкіл і 11 класів шкіл з поглибленим вивченням математики;
Рекомендований благодійний внесок складає 5 гривень 50 копійок від кожного учасника та повністю використовується для покриття витрат на організацію та проведення конкурсу. До 9% цих внесків може призначатися для забезпечення організації та проведення конкурсу в певній області, навчальному закладі тощо.
Для компенсації організаційних та інших витрат, пов'язаних із забезпеченням проведення конкурсу та реєстрації учасників в області чи регіоні, центральний оргкомітет за узгодженням з обласним координаційним центром додатковою угодою (листом, тощо) може вносити зміни в порядок переказу благодійних пожертв у межах рекомендованої суми (шкільні координатори мають уточнювати порядок переказу благодійних внесків у регіональних (обласних) координаторів) та порядок подачі та реєстрації заявок.
3. Порядок проведення конкурсу
Конкурс проводиться в один день 18 березня 2007 року в усіх регіонах України за однаковими завданнями для кожної вікової групи.
Місцеві осередки проведення конкурсу отримують завдання за кілька днів до його початку.
Конверти із завданнями відкриваються в день проведення конкурсу в присутності учасників.
Кількість аркушів із завданнями та бланків відповідей висилається згідно з заявкою про участь та копією переказу благодійного внеску.
Перед початком конкурсу координатором проводиться детальний інструктаж учасників щодо правил проведення конкурсу та заповнення бланку відповідей, який надсилається разом із завданнями.
Усі вчителі, що проводять конкурс у даному навчальному закладі підписують доданий документ, у якому зобов'язуються провести конкурс згідно з даними правилами. У разі відсутності такого документу роботи учнів даного навчального закладу можуть бути вилучені з перевірки.
Головна вимога до координаторів та учасників конкурсу - самостійна та чесна робота над завданнями.
Учасники конкурсу сидять за партами по одному.
Користуватися калькулятором, підручниками та математичними таблицями категорично забороняється, розрахунки та обчислення проводяться лише на чистому аркуші паперу.
Кожен учасник конкурсу отримує аркуш із завданням, який потім залишає собі, та бланк відповідей учасника, який після закінчення конкурсу віддає координаторові;
Конкурс триває 75 хвилин - час на розв'язування завдань без урахування тривалості інструктажу.
Після закінчення роботи над завданнями координатор збирає всі бланки відповідей разом з реєстраційними бланками для учнів та вчителів, запаковує в конверт, скріплює печаткою школи в присутності кількох спостерігачів (учасників конкурсу) і висилає на адресу центрального оргкомітету з поміткою "Кенгуру".
Кожен учасник та координатор конкурсу може висловити у письмовій формі свої зауваження щодо проведення конкурсу.
Усі претензії щодо надісланих результатів оргкомітетом приймаються до 1 липня 2007 року.
Бланки відповідей учасників конкурсу зберігаються до 1 вересня 2007 року у центральному оргкомітеті, після чого утилізуються.
З будь-яких питань щодо проведення конкурсу можна звертатися на адресу центрального організаційного комітету з проведення конкурсу в Україні.
4. Зміст і структура завдань
Завдання для учасників цьогорічного конкурсу запропоновані та затверджені Міжнародним форумом асоціації "Кенгуру без кордонів" у місті Барселона (Іспанія).
Для учнів 2-4 класів пропонується 24 цікавих тестових завдання різного ступеня складності: 8 - трибальних, 8 - чотирибальних, 8 - п'ятибальних, а для інших учасників конкурсу - 30 завдань, з них 10 - трибальних, 10 - чотирибальних, 10 - п'ятибальних.
До кожного завдання подається п'ять відповідей, серед яких є лише одна правильна.
5. Критерії оцінювання результатів
На спеціальному бланку відповідей необхідно вказати лише правильну відповідь, якщо вибрано дві й більше відповідей на одне завдання, то відповідь вважається неправильною.
Неправильна відповідь або її відсутність оцінюється в 0 балів.
Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник, - 120 (для учнів 2-4 класів відповідно - 96).
Основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана одним учасником.
6. Відзначення учасників конкурсу
Відзначення учасників конкурсу здійснюється за рахунок благодійних внесків учасників та залучених спонсорських коштів на місцях.
Кожному учасникові вручається спеціальний сертифікат учасника Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру", який при необхідності може бути завірений дирекцією навчального закладу, що проводила конкурс, та інформаційний вісник.
Переможці з найактивніших шкіл-учасників будуть запрошені до літніх математичних таборів та 15 з них будуть представляти Україну в міжнародних математичних таборах у Польщі, Румунії та Литві.
7. Підбиття підсумків конкурсу
Результати конкурсу, отримані шляхом обробки бланків відповідей учасників, оприлюднюються не пізніше, ніж через вісім тижнів після його проведення.
Результати разом із сертифікатами та інформаційними вісниками розсилаються в усі місцеві осередки проведення конкурсу.
Центральний оргкомітет на основі отриманої при перевірці бази даних робить статистичний аналіз результатів, опрацьовує всі зауваження щодо проведення конкурсу та його завдань.
Аналітичний звіт про результати проведення конкурсу надсилається до управлінь освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій, інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Примітка: З метою виконання наказу Міністерства освіти та науки України від 24.05.2000 N 149 та згідно з цими ПРАВИЛАМИ всім зацікавленим у проведенні конкурсу особам необхідно перераховувати благочинні внески через відділення Ощадного банку та інших банків на розрахунковий рахунок благодійного фонду "Ліцей".
Львівське відділення Укрексімбанку
Р/р 260010060560 МФО 325718, код 22360064 (з поміткою "Благочинні внески")
Отримувач - Благодійний фонд "Ліцей"
ЗАЯВКА
на участь у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру - 2007"
від _________________________________________
(повна назва навчального закладу)
У нашому навчальному закладі бажають взяти участь у конкурсі
"Кенгуру - 2007" _____________ осіб
Просимо вислати нам завдання згідно з таблицею
---------------------------------------------------------------------
|Рівень | МАЛЮК | ШКОЛЯРИК | КАДЕТ | ЮНІОР |ВИПУСКНИК|
|-----------+-----------+----------+-------+--------------+---------|
|Клас |2 |3 |4 |S | 5 | 6 |S |7|8|9|S|9М|10 та 10М|S|11 та 11М|
|-----------+--+--+--+--+---+---+--+-+-+-+-+--+---------+-+---------|
|Українська | | | | | | | | | | | | | | | |
|-----------+--+--+--+--+---+---+--+-+-+-+-+--+---------+-+---------|
|Російська | | | | | | | | | | | | | | | |
---------------------------------------------------------------------
S - знак суми.
Примітка: Символ "М" біля номера класу означає клас з
поглибленим вивченням математики
Координатор проведення конкурсу в навчальному закладі
(установі)
_______________ __________________ ______________________________
(прізвище) (ім'я) (по батькові)
Повна адреса навчального закладу Повна домашня адреса
__________________________________ _______________________
(індекс) (область) (індекс) (область)
__________________________________ _______________________
(район) (район)
__________________________________ _______________________
(населений пункт) (населений пункт)
__________________________________ _______________________
................Перейти до повного тексту