1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
01.10.2003 N 15-14-376
У Міністерстві юстиції України розглянуто Ваш лист <...> щодо надання роз'яснення стосовно нумерації та наявності печатки юридичної особи на контракті і у межах компетенції повідомляється.
Відповідно до статті 153 Цивільного кодексу Української РСР договір вважається укладеним, коли між сторонами в потрібній у належних випадках формі досягнуто згоди по всіх істотних умовах.
Істотними є ті умови договору, які визнані такими за законом або необхідні для договорів даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою однієї з сторін повинно бути досягнуто згоди.
Таким чином, номер договору не може бути істотного умовою, а належить лише до реквізитів договору. Причому питання реєстрації документів в організації, в тому числі і договорів, вирішується шляхом прийняття локальних (внутрішніх) нормативних актів.
Печатка також належить до реквізитів договору, вчиненого в письмовій формі.
Обов'язковість нумерації угод, а також обов'язковість відтиску печатки юридичної особи на угоді прямо не передбачена законодавством України.
Окрім того, Президією Вищого арбітражного суду в абзаці другому пункту 6 Роз'яснення від 12 березня 1999 року N 02-5/111 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням угод недійсними" зазначено, що дво- або багатосторонні угоди (договори), які повинні укладатись в письмовій формі, можуть укладатись, зокрема, шляхом обміну листами, телеграмами, телетайпограмами, телефонограмами, радіограмами, підписаними стороною, яка їх надсилає. Відсутність відтиску печатки підприємства, установи, організації, на скріпленій підписом угоді не є порушенням форми угоди, якщо інше не передбачено законом, зокрема, статтею 66 Цивільного кодексу Української РСР.

................
Перейти до повного тексту