- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/6-363 від 16.01.97 м.Київ |
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної
митної служби України
N 11/1-1765 від 26.02.97 )
Про "Тимчасове положення про контроль за ввезенням в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір"
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної
митної служби України
N 11/3-1147 від 07.02.97 )
Надсилаємо для використання в оперативній роботі "Тимчасове положення про контроль за ввезенням в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір".
Це Тимчасове положення вводиться в дію з 27.01.97 року.
Про вимоги цього Тимчасового положення просимо інформувати суб'єктів господарської діяльності та митних брокерів.
В.о.заступника Голови Служби | Ю.Соловков |
Тимчасове положення
про контроль за ввезенням в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір
1. Загальні положення
Це Тимчасове положення (далі - Положення) розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1996 року
N 938 "Про подальше посилення контролю за ввезенням, вивезенням та переміщенням транзитом через територію України алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір" та постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 року
N 953 "Про заходи щодо посилення контролю за ввезенням в Україну алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що імпортуються суб'єктами підприємницької діяльності".
Митне оформлення імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється виключно в митниці за місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності. Митне оформлення поза місцем державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності за листами-узгодженнями забороняється.
Умовою пропуску через митний кордон України алкогольних напоїв та тютюнових виробів при їх імпорті є подання прикордонній митниці копії платіжного доручення, авізованого митним органом за місцем державної реєстрації підприємства, на суму всіх обов'язкових платежів, які відповідно до законодавства України повинні бути сплачені до Держбюджету при ввезенні таких товарів у пред'явленій кількості, та акцизної вантажної декларації (АД).
Кошти повинні бути перераховані не депозитні рахунки митних органів за місцем державної реєстрації суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності. При цьому сума, яка перераховується на депозитний рахунок митниці, повинна відповідати сумі встановлених податкових платежів, що необхідно сплатити за партію товару, яка буде ввозитися за одною АД. Суми податків перераховуються до Держбюджету після оформлення у повному обсязі вантажної митної декларації (ВМД) на імпорт товару.
Копія платіжного доручення авізується начальником митниці або особою, яка його заміщає. Підпис посадової особи засвідчується гербовою печаткою митниці.
Акцизна вантажна митна декларація - це документ, що заповнюється на бланку уніфікованого адміністративного документа форми МД-2 (МД-3) і містить у собі відомості про вантаж (алкогольні напої, тютюнові вироби), що буде ввезено на територію України з метою імпорту, та використовується митними органами для посилення контролю за митним оформленням алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на які встановлено акцизний збір. АД оформлюється на одну партію товару. Оформлення наступної АД здійснюється після оформлення у повному обсязі ВМД на імпорт товару в Україну за попередньою АД.
Заповнення АД не завершує процедури декларування вантажу і тому його невідповідність занесеним до акцизної вантажної митної декларації даних не є підставою для притягнення до відповідальності за контрабанду чи порушення митних правил.
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби
України
N 11/3-1147 від 07.02.97 )
2. Оформлення акцизної вантажної митної декларації
АД, заповнена відповідно до порядку, викладеного у додатку до цього Положення, подається у митницю за місцем державної реєстрації суб'єкта ЗЕД разом з такими документами:
1) зовнішньоекономічним контрактом;
2) двома копіями платіжного доручення, завіреними суб'єктом ЗЕД, на суму встановлених платежів;
3) примірником заявки-розрахунку з відміткою податкової адміністрації про суму фактично сплаченого акцизного збору під час купівлі марок акцизного збору.
Всі умови оподаткування і курс валюти Національного банку застосовуються на день оформлення АД та фіксуються на момент проставлення митницею штампа "Сплачено".
Інспектори митниці в межах своєї компетенції перевіряють:
- фактичне надходження сум необхідних платежів на депозитний рахунок митниці;
- правильність заповнення АД та її електронної копії, проставляючи на ній необхідні штампи відповідно до загального порядку.
У митниці залишається два примірника АД, яка знаходиться на контролі до оформлення у повному обсязі суб'єктом ЗЕД ВМД на імпорт товару в Україну. Один примірник залишається декларанту. Два примірника АД передаються власнику вантажу, чи його уповноваженій особі для пред'явлення на пункті пропуску на митному кордоні України.
Підставою для авізування посадовою особою митниці копії платіжного доручення є подання АД, оформленої відповідно до вимог цього Положення.
Митниця, де була оформлена АД, у термін, що не перевищує 1 доби з моменту оформлення, надсилає електронну копію АД до Інформаційно-аналітичного митного управління засобами електронного зв'язку.
Інформаційно-аналітичне митне управління проводить узагальнення інформації про оформлення АД, ведення центральних баз даних оформлення імпорту підакцизних товарів на територію України та в термін, що не перевищує доби з моменту отримання інформації про оформлення АД, засобами електронного зв'язку передає реєстри АД на прикордонні митниці.
3. Пропуск вантажів через митний кордон України
Умовою для пропуску вантажів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) через митний кордон України з метою імпорту є подання власником вантажу, чи його уповноваженою особою, або перевізником такого вантажу, авізованої копії платіжного доручення та двох примірників оформленої у внутрішній митниці АД.
Інспектор на пункті пропуску на митному кордоні України перевіряє відповідність вантажу відомостям про нього, зазначеним в АД, наявність цієї АД в реєстрах, надісланих Інформаційно-аналітичним митним управлінням.
Пропуск товарів через митний кордон України здійснюється в кількості, що не перевищує кількості товарів, за які сплачено встановлені платежі.
................Перейти до повного тексту