1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
18.02.2005 N IV/9-2-7
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Вищої
кваліфікаційної комісії
адвокатури
18.02.2005 N IV/9-2
( v_9-2369-05 )
Про обов'язковість виконання адвокатами вимог ст. 47 Кримінально-процесуального кодексу України
До Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури надходять звернення кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо обов'язковості виконання адвокатами вимог ст. 47 Кримінально-процесуального кодексу України адвокатами, які не є членами адвокатських об'єднань. На підставі п. 10-1 Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури роз'яснюється наступне:
Стаття 47 Кримінально-процесуального кодексу України передбачає, що особа, яка провадить дізнання, слідчий чи суд можуть призначити захисника у встановленому законом порядку через адвокатське об'єднання. Вказана норма не містить імперативного наказу щодо необхідності призначати захисників лише з членів (адвокатів) адвокатських об'єднань, вона закріплює можливість призначення захисника через адвокатські об'єднання, не виключаючи можливості призначення для захисту адвокатів, які практикують індивідуально, і не є членами адвокатського об'єднання.
Як вбачається зі змісту ст. 1 Закону України "Про адвокатуру", всі адвокати, незалежно від того, чи практикують вони індивідуально, чи входять в адвокатські об'єднання, покликані, згідно з Конституцією України, сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, подавати їм іншу юридичну допомогу. Закон не встановлює ні переваг, ні обмежень для різних форм здійснення адвокатської діяльності, у зв'язку з чим кожен адвокат, зобов'язаний здійснювати захист прав та свобод особи, в тому числі і за дорученням керівника адвокатського об'єднання, незалежно від того, чи входить такий адвокат до даного адвокатського об'єднання, виконувати вимоги ст. 47 Кримінально-процесуального кодексу України. Безпричинна відмова від виконання такого доручення є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

................
Перейти до повного тексту