- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
10.03.2005 N 6-8-199
Начальникам Державних
інспекцій з контролю
за використанням і охороною
земель в Автономній
Республіці Крим,
місті Києві,
начальникам Управлінь
організації інспекторської
діяльності обласних,
Севастопольського міського
головних управлінь земельних
ресурсів
Щодо направлення методичних рекомендацій
В доповнення до наказу Держкомзему України від 04.01.2005 р.
N 1 "Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.01.2005 р. за N 70/10350, надсилаємо для використання в роботі "Методичні рекомендації щодо організаційних заходів з питання видачі дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок".
Методичні рекомендації не є нормативно-правовим актом і носять рекомендаційний характер.
Заступник начальника інспекції | М.І.Мамчур |
Додаток
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організаційних заходів з питання видачі дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Наказом Держкомзему України від 04.01.2005
N 1 затверджено Порядок видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок (далі - Порядок). Наказ погоджено із Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, Міністерством аграрної політики України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і зареєстровано в Міністерств юстиції України 20.01.2005 за N 70/10350.
1.3. У
Порядку визначено, що власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов'язані отримати дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки (далі - дозвіл), якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару ґрунту.
1.4. Не потребує оформлення дозволу у випадках, якщо переміщення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) здійснюється в межах однієї й тієї самої земельної ділянки, що надана для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва та будівництва індивідуальних гаражів.
1 5. Дозвіл видається згідно заяви юридичної чи фізичної особи на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту, у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель. Якщо в проекті ці умови не визначені чи визначені в неповному обсязі, відповідний інспекційний орган Держкомзему України відмовляє у видачі дозволу.
II. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ
2.1. Відповідно до пункту "з" статті
25, статті
26 Закону України
"Про землеустрій" робочі проекти землеустрою щодо рекультивації порушених земель мають право розробляти юридичні та фізичні особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою. Проект землеустрою повинен бути розроблений відповідно до вимог законодавчих та нормативно-правових актів, які регламентують порядок розробки, розгляду, погодження, затвердження та внесення змін до проектів землеустрою. Для реалізації даної норми інспекційні органи Держкомзему України, які видають дозволи, повинні:
................Перейти до повного тексту