- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія VI скликання
РІШЕННЯ
08.10.2009 № 314/2383
Про затвердження Положення про комісію Київради з питань поновлення прав реабілітованих
1. Затвердити Положення про комісію Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованихзгідно з додатком.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови - секретаря Київради Довгого О.С.
Київський міський голова |
Л.Черновецький |
Додаток
до рішення Київської міської ради
від 08.10.2009 № 314/2383
ПОЛОЖЕННЯ
про комісію Київради з питань поновлення прав реабілітованих
Це Положення визначає повноваження, функціональну спрямованість та порядок організаційної роботи комісії Київради з питань поновлення прав реабілітованих.
I. Загальні положення
2. Комісія будує свою роботу на принципах: верховенства права, законності, гласності, рівноправності, функціональності, плановості, обґрунтованості, колегіальності, вільного обговорення при вирішенні питань.
3. Головними завданнями Комісії є вирішення питань, пов'язаних з установленням факту розкуркулення, адміністративного виселення з відшкодуванням матеріальних збитків і виплатою грошової компенсації реабілітованим, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення до лікувальних закладів, поновлення житлових та інших прав громадян, реабілітованих відповідно до
Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні".
II. Функціональна спрямованість Комісії
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань виконує такі функції:
1) подає допомогу громадянам в одержанні необхідних документів у зв'язку з реабілітацією;
2) організовує публікацію повідомлень про реабілітацію в пресі чи іншим способом інформує громадськість за місцем роботи та проживання реабілітованого;
3) звертається до органів внутрішніх справ щодо проведення перевірок фактів безпідставності заслання і вислання, направлення на спецпоселення, а також конфіскації та вилучення майна у зв'язку з необґрунтованими репресіями (розкуркуленням);
4) заслуховує інформацію відповідних службових осіб про виконання законодавства з питань реабілітації, а також подання допомоги реабілітованим громадянам і членам їхніх сімей;
5) здійснює контроль за відшкодуванням реабілітованим громадянам матеріальних збитків і наданням установлених пільг;
6) вирішує інші питання, пов'язані з поновленням прав реабілітованих громадян.
5. Комісія, крім виконання функцій, передбачених у пункті 4 цього Положення:
1) розглядає листи, заяви і скарги репресованих громадян або їхніх родичів з питань встановлення факту розкуркулення, адміністративного виселення, відшкодування матеріальних збитків, виплати грошової компенсації реабілітованим, а також надання пільг;
2) приймає рішення з питань:
- встановлення факту розкуркулення, адміністративного виселення;
- відшкодування матеріальних збитків відповідно до Положення про порядок виплати грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам або їхнім спадкоємцям;
- поновлення житлових, пенсійних та інших прав реабілітованих громадян.
III. Організація роботи Комісії
6. Комісія з питань поновлення прав реабілітованих діє у складі голови, першого заступника, заступника голови, секретаря та членів Комісії.
Кількісний і персональний склад Комісії, а також штатна чисельність працівників затверджуються Київською міською радою.
До складу Комісії можуть входити депутати Київради, представники громадськості, фінансових установ та організацій, житлово-комунального господарства, соціального захисту, охорони здоров'я, архівних установ, Служби безпеки України, ГУ МВС України у м. Києві, а у разі необхідності й інших організацій та установ.
7. Основною формою роботи Комісії є засідання.
Засідання Комісії проводяться в міру необхідності і відбуваються у дні, визначені Комісією. Комісія може встановити інший день та час своїх засідань, про що завчасно повідомляються всі члени Комісії.
Засідання Комісії є правомочними, якщо на них присутні більше половини від її загального складу. Всі питання в Комісії вирішуються більшістю голосів присутніх її членів.
У засіданнях Комісії можуть брати участь і особи, які подали заяву з питань, віднесених до компетенції Комісії, або їхні представники.
На початку засідання Комісії затверджується порядок денний. Питання до порядку денного засідання Комісії включаються за дорученням Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, пропозицією голови Комісії, його заступників, секретаря та членів Комісії.
Кожний член Комісії забезпечується необхідними матеріалами з питань, які розглядаються відповідно до порядку денного на засіданні Комісії.
З метою забезпечення якості підготовки та розгляду питань на засіданнях Комісія може надавати доручення окремим членам Комісії, створювати робочі групи, залучати до участі у своїй роботі представників громадськості, вчених, консультантів, експертів, спеціалістів, керівників та представників підзвітних та підконтрольних Київраді, її виконавчому органу (Київській міській державній адміністрації) підприємств, установ і організацій міста. Участь у роботі Комісії керівників або представників підзвітних та підконтрольних Київраді та її виконавчому органу (Київській міській державній адміністрації) підприємств, установ і організацій та представлення ними матеріалів і відомостей, що стосуються питання, з якого їх запрошено на засідання Комісії, є обов'язковими.
Розгляд питання, включеного до порядку денного на засіданні Комісії, розпочинається із оголошення головуючим на засіданні назви цього питання, складу запрошених осіб на засідання, прізвища доповідача та співдоповідача з відповідного питання.
Після доповіді та співдоповідей члени Комісії ставлять доповідачу та співдоповідачу запитання, отримують на них відповіді, заслуховують запрошених осіб.
................Перейти до повного тексту