1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія XXIV скликання
РІШЕННЯ
28.11.2002 № 132/292
Про затвердження міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради № 666/3242 від 07.07.2005 № 159/3250 від 09.03.2006 № 160/3251 від 09.03.2006 № 59/1114 від 19.02.2009 N 22/5409 від 17.02.2011 )
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 № 14 "Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації" на 2002-2011 роки" та з метою забезпечення якісної і доступної медико-санітарної допомоги та створення умов для формування здорового способу життя Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську Міжгалузеву комплексну програму "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
2.1. Забезпечити виконання міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки.
2.2. Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення та Головному фінансовому управлінню забезпечити реалізацію та фінансування заходів, передбачених міською Міжгалузевою комплексною програмою "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки, в межах асигнувань, які щороку передбачатимуться в бюджеті міста за відповідними напрямками.
3. Визначити виконавцем окремих заходів міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки, затвердженої рішенням Київради від 28.11.2002 № 132/292, Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України.
( Рішення доповнено пунктом 3 згідно з Рішенням Київміськради № 666/3242 від 07.07.2005)
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київради
від 28.11.2002 № 132/292
МІСЬКА МІЖГАЛУЗЕВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
"ЗДОРОВ'Я КИЯН" на 2003-2011 рр.
Програма розроблена на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 2002 року № 14 "Про затвердження міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації на 2003-2011 роки"і спрямована на задоволення потреб населення в охороні його здоров'я, забезпечення якісної і доступної медико-санітарної допомоги та створення умов для формування здорового способу життя.
В основу розробленої міської програми "Здоров'я Киян" на 2003-2011 роки покладена міжгалузева комплексна програма "Здоров'я нації" на 2003-2011 роки. Аналіз стану здоров'я населення м. Києва та діяльності закладів охорони здоров'я свідчить про незадовільну медико-демографічну ситуацію, низьку народжуваність, зростання смертності, від'ємний природний приріст населення, скорочення середньої очікуваної тривалості життя, а також зростання поширеності хвороб.
У порівнянні з 1993 роком, коли чисельність населення міста була найбільшою (2654,6 тис.чол.), вона знизилась на 17,5 тис.чол. (0,7%). Чисельні втрати зумовлені, значною мірою, негативними змінами в природному русі населення. За останнє десятиліття народжуваність населення зменшилася на 33,2, а смертність збільшилася на 12,5 відсотка. Основними причинами смертності є хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, травми та отруєння.
Протягом останнього десятиліття середня очікувана тривалість життя у чоловіків скоротилася на 1,8, у жінок - на 0,5 року. У структурі захворюваності переважають хронічні неінфекційні хвороби (серцево-судинні захворювання, злоякісні новоутворення, психічні та ендокринні розлади, алергічні прояви), які характеризуються негативною динамікою.
Поширеність серцево-судинної патології збільшилася за останнє десятиліття в 1,6 раза, онкологічної патології - на 29, бронхіальної астми - на 28, цукрового діабету - на 8 відсотків. Сьогодні в Києві кожен п'ятий житель хворіє на артеріальну гіпертензію. Зростають захворюваність та смертність від раку у зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним постарінням населення.
Незважаючи на зменшення протягом останнього десятиліття кількості травм і отруєнь, рівень їх залишається високим. Важливою проблемою є зростання захворюваності на соціально небезпечні хвороби, зокрема туберкульоз, ВІЛ/СНІД, хвороби, що передаються статевим шляхом. Захворюваність на туберкульоз збільшилася за 10 років на 36, а поширеність - на 15 відсотків. Значно поширені наркологічні розлади. Залишається високим контингент, який зловживає алкоголем (104 на 10 тис.), наркотичними речовинами (26 на 10 тис.).
Рівень санітарної культури населення міста залишається невисоким, значна його частина має шкідливі для здоров'я звички, поширюються тютюнопаління. В місці палять близько 650 тис. чоловіків і 150 тис. жінок. Найбільший відсоток курців припадає на вікові групи 20-39 років, у максимально дітородному віці палить кожна 3-4 жінка, за останніх 20 років цей показник зріс у 4 рази. 10% хлопчиків починають палити з 12-13 років, а до 16-17 років кількість курців перевищує 40%. Серед дівчат старших класів палять біля 20%. Лише 8% населення займається фізичною культурою, 30% чоловіків і 50% жінок має надлишкову масу тіла. Залишається бідною інфраструктура та індустрія здоров'я.
Напружена екологічна та санітарно-епідеміологічна ситуація, що склалася в місті за останні роки пов'язана із забрудненням довкілля, в тому числі і джерел водопостачання, недостатнього очищення стічних вод, нагромадження токсичних відходів.
За останні роки фактичний обсяг видатків на охорону здоров'я в місті збільшився з 204,2 млн.грн. у 1999 році до 335,7 млн.грн. у 2001 році (на 60%). Існуюче фінансування охорони здоров'я дає змогу спрямувати кошти на виконання галузевих програм та комплексних заходів програмного характеру. Проте витрати на охорону здоров'я поки що не відповідають реальним потребам. Погіршення стану здоров'я зумовлене насамперед комплексом не медичних, а соціально-економічних та екологічних чинників, недосконалим способом життя населення. Тому поліпшення здоров'я киян неможливе без істотних соціально-економічних змін. Оскільки здоров'я населення є результатом діяльності не тільки галузі охорони здоров'я, а інтегральним показником успішності функціонування інших галузей, в основу розроблення Програми покладено міжгалузевий комплексний підхід.
Мета програми:поліпшення демографічної ситуації, збереження і зміцнення здоров'я населення, підвищення якості та ефективності медико-санітарної допомоги, забезпечення соціальної справедливості і прав громадян на охорону здоров'я. Основні завдання програми:
- поліпшення стану здоров'я усіх верств населення, зниження рівнів захворюваності, смертності, подовження активного довголіття і тривалості життя;
- проведення активної демографічної політики, охорона материнства і дитинства;
- реалізація міжгалузевих стратегій, спрямованих на пропаганду, формування заохочення здорового способу життя;
- забезпечення населення ефективними безпечними і якісними лікарськими засобами;
- організація медико-санітарної допомоги населенню забезпечення її високої якості та ефективності, пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини;
- оздоровлення довкілля, забезпечення активного попередження і здійснення контролю за шкідливими для здоров'я чинниками в об'єктах довкілля;
- створення сучасної системи інформаційного забезпечення у сфері охорони здоров'я.
Фінансове забезпечення реалізації заходів, передбачених програмою, здійснюватимуться в межах асигнувань, які щороку передбачатимуться в бюджетах міста за відповідними напрямками та за залучені кошти.
Здійснення контролю за реалізацію заходів, передбачених програмою, здійснюватимуть Київська міська державна адміністрація, Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення з наступним щорічним наданням відповідної інформації до Міністерства охорони здоров'я України.
Виконання програми дасть змогу поліпшити стан здоров'я населення подовжити активне довголіття та тривалість життя задовольнити потреби в ефективній якісній і доступній медико-санітарній допомозі, забезпечити справедливий підхід до вирішення питань охорони здоров'я, досягти цілей, передбачених стратегією "Здоров'я для всіх" відповідно до рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Скорочення у тексті
РДА - Районні державні адміністрації
ГУОЗ та МЗ - Головне управління охорони здоров'я та медичного
забезпечення
КМКЛ - Київська міська клінічна лікарня
КМЦПТД - Київський міський центральний протитуберкульозний
диспансер
КМКЕЛ - Київська міська клінічна ендокринологічна
лікарня
КМОЛ - Київська міська онкологічна лікарня
КМНЛ "Соціотерапія" - Київська міська наркологічна лікарня
"Соціотерапія"
КМКДЦ - Київський міський консультативно-діагностичний
центр
ГУОН - Головне управління освіти і науки
УкрЦСМ - Український центр стандартизації та метрології
ГУПСЗН - Головне управління праці та соціального захисту
населення
ССМ - Центр соціальної служби для молоді
ГУЖЗ - Головне управління житлового забезпечення
МЦК - Міський Центр крові
ЛПЗ - Лікувально-профілактичні заклади
МЦ СНІДу - Міський Центр СНІДу
НУО - Неурядові організації
ГУІП - Головне управління інформації та преси
ІЦМПІ - Інформаційний центр "МЕДПРОМІНФО"
ВКМСНГУ МВС - Відділ кримінальної міліції у справах неповнолітніх
Головного управління Міністерства внутрішніх справ
ВБ НОН ГУ МВС - Відділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків
Головного управління Міністерства внутрішніх справ
УФКС - Управління по фізичній культурі і спорту
УССМ - Управління у справах сім'ї та молоді
ГУК - Головне управління культури
ЗМІ - Засоби масової інформації
ЗМІСТ
1. ВСТУП
2. I. РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОХОРОНИ
ЗДОРОВ'Я
3. II. СПРАВЕДЛИВІСТЬ І РІВНІСТЬ У ПИТАННЯХ ОХОРОНИ
ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ МІСТА
4. III. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
5. IV. ПОЛІТИКА З ПИТАНЬ ДОВКІЛЛЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
6. V. ЯКІСТЬ ВОДИ
7. VI. ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ
8. VII. ЯКІСТЬ І БЕЗПЕКА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
9. VIII. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ І БОРОТЬБА З ЗАБРУДНЕННЯМ
ГРУНТУ, ВОДОЙМ ТА ПІДЗЕМНИХ ВОД
10. IX. ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ І НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ
11. X. ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ТА УПРАВЛІННЯ
НИМИ
12. XI. РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ, ОХОРОНА
МАТЕРИНСТВА ТА ДИТИНСТВА
13. XII. ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЮЧОГО НАСЕЛЕННЯ
14. XIII. ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я В СТАРОСТІ
15. XIV. КРАЩІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
16. XV. ЗНИЖЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА ПОШИРЕНОСТІ ХВОРОБ
17. XVI. КАРДІОЛОГІЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ
АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ В М. КИЄВІ
18. XVII. ОНКОЛОГІЯ
19. XVIII. БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ КРОВІ, КРОВОТВОРНОЇ ТА
ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИН
20. XIX. ЕНДОКРИНОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
21. XX. АЛЕРГІЇ ТА БРОНХІАЛЬНА АСТМА
22. XXI. ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ
ЗАХВОРЮВАНЬ
23. XXII. ПРОФІЛАКТИКА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ТРАВМ ТА
ОТРУЄНЬ
24. XXIII. ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
25. XXIV. РОЗВИТОК СЛУЖБИ МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ
26. XXV. УДОСКОНАЛЕННЯ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ОХОРОНА
ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ
27. XXVI. УДОСКОНАЛЕННЯ НАРКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ТА
ЗАХОДИ ПО ПРОТИДІЇ ВЖИВАННЮ АЛКОГОЛЮ ТА НАРКОТИКІВ
28. XXVII. СКОРОЧЕННЯ ПОШИРЕНОСТІ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
29. XXVIII. БОРОТЬБА ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ЙОГО
ПРОФІЛАКТИКА
30. XXIX. ПРОГРАМА ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ
31. XXX. ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК КАТАСТРОФИ
НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
32. XXXI. ПЕРВИННА МЕДИКО-САНІТАРНА ДОПОМОГА (ПМСД)
33. XXXII. СПЕЦІАЛІЗОВАНА І СТАЦІОНАРНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
34. XXXIII. РОЗВИТОК ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ТА ІНШИХ СУЧАСНИХ
ТЕХНОЛОГІЙ
35. XXXIV. КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ДЛЯ ГРОМАДЯН З ОБМЕЖЕНИМИ
МОЖЛИВОСТЯМИ
36. XXXV. РОЗВИТОК ДОНОРСТВА КРОВІ ТА ЇЇ КОМПОНЕНТІВ
37. XXXVI. РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ
ЗДОРОВ'Я
38. XXXVII. СТРАТЕГІЇ ЩОДО ДОСЯГНЕННЯ ЗДОРОВ'Я ДЛЯ ВСІХ
39. XXXVIII. ЕТИКА, ДЕОНТОЛОГІЯ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ЗАХИСТ
МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
40. XXXIX. РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ
ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
I. РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Продовжити роботу з удосконалення відповідно до
світових стандартів і вимог Європейського Союзу нормативно-правової
бази з питань регламентації діяльності і регулювання відносин у
сфері охорони здоров'я.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Продовжити реформування системи охорони здоров'я з
визначенням рівних прав для діяльності медичних закладів усіх форм
власності, навчальних закладів, інститутів, центрів, лабораторій
галузі.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
3. Визначити та впровадити гарантований обсяг
безоплатної медичної допомоги у комунальних закладах охорони
здоров'я м. Києва.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
4. Створити єдину систему інформаційного забезпечення
охорони здоров'я міста із широким використанням комп'ютерної
техніки, уніфікацією методів і засобів інформування, розвитком
інформаційних мереж, використанням системи наукової медичної
інформації, удосконаленням медико-статистичної служби.
2004-2005 ГУОЗ та МЗ спільно з АМН та НАН України, Міське
управління статистики, Управління зв'язку, телекомунікацій та
інформатизації, РДА
5. Забезпечити оснащення сучасними телекомунікаційними
засобами та обладнанням відділень невідкладної допомоги, станції
швидкої медичної допомоги, лікувальних закладів.
Постійно ГУОЗ та МЗ спільно з АМН та НАН України, Управління
зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, РДА
6. Створити ефективну систему фінансування охорони
здоров'я, джерелом якого повинні бути бюджетні кошти, внески та
кошти з інших джерел, не заборонених законодавством.
2004 Головне фінансове управління, ГУОЗ та МЗ, РДА
7. Удосконалювати організаційні форми діяльності,
методи керівництва та господарювання із застосуванням економічних
важелів у галузі охорони здоров'я, узгоджуючи їх із законодавством
про місцеве самоврядування.
Постійно Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ, РДА
8. Розпочати роботу над створенням державного
замовлення на медичні послуги.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
9. Проводити інноваційну діяльність щодо розробки та
впровадження сучасних медичних технологій та технологічних
процесів.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки,
РДА
10. Поліпшувати медикаментозне і матеріально-технічне
забезпечення галузі відповідно до стандартів і з урахуванням
необхідності досягнення гарантованого державою обсягу медичної
допомоги громадянам у лікувально-профілактичних закладах міста.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
11. Створити систему моніторингу здоров'я населення
міста з метою визначення реальних потреб у
лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних закладах,
медичних кадрах та гарантованого державою обсягу медичної допомоги
громадянам.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ спільно з АМН України, РДА
12. Продовжити роботу з запровадження та удосконалення
стандартів медичних технологій.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ спільно з АМН України
II. СПРАВЕДЛИВІСТЬ І РІВНІСТЬ У ПИТАННЯХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
НАСЕЛЕННЯ МІСТА
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Продовжити роботу з децентралізації управління в
галузі охорони здоров'я, сприяти медичній практиці на
підприємницьких засадах, з метою створення умов для здорової
конкуренції між закладами охорони здоров'я всіх форм власності в м.
Києві.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Розробити моделі діяльності закладів охорони
здоров'я і реалізувати їх у програмах розвитку міста.
2004-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
III. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Сприяти створенню правового підгрунтя для
формування здорового способу життя, гігієнічного виховання
населення (підготувати пропозиції до проектів Законів України "Про
зміцнення здоров'я" і "Про контроль над тютюном".
2005 ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань фізкультури
та спорту, Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління
преси та інформації, Головне управління культури та мистецтв
2. Забезпечити перетворення санітарної освіти в
систему безперервного медико-гігієнічного навчання і виховання та
здійснювати його через системи загальної і професійної освіти,
масової інформації, охорони здоров'я, фізичної культури та інші
соціальні інститути.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки,
Головне управління з питань фізкультури та спорту, Управління у
справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації,
Головне управління культури та мистецтв, Центр соціальної служби
для молоді
3. Переглянути обов'язкові та факультативні програми
фізичного виховання у загальноосвітніх закладах з метою розширення
системи позашкільного фізичного виховання, широкого використання
різноманітних форм, методів та засобів фізичної культури.
2003 Головне управління з питань фізкультури та спорту,
Головне управління освіти та науки
4. Проводити роботу з гігієнічного виховання населення
з використанням телебачення, радіо, літератури, театру, кіно, які
сприяють формуванню ідеології здорового способу життя, в тому числі
духовного, фізичного і психічного.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки,
Головне управління з питань фізкультури та спорту, Управління у
справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації,
Головне управління культури та мистецтв
5. Запровадити методи скринінг-тестування здоров'я як
невід'ємного елемента системи медико-профілактичних заходів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки,
Головне управління соціального захисту, РДА
6. Удосконалити роботу навчальних закладів м. Києва
щодо профілактики захворювань та формування здорового способу
життя.
2003-2004 Головне управління освіти та науки, ГУОЗ та МЗ,
РДА
7. Впроваджувати різноманітні форми занять з фізичної
культури та спорту у вільний від навчання час.
Постійно Головне управління освіти та науки, Головне
управління з питань фізкультури та спорту, ГУОЗ та МЗ, РДА
8. Передбачати в районних програмах
соціально-економічного розвитку заходи зі створення сприятливих для
здоров'я населення умов праці, навчання, виховання, проживання,
водопостачання, харчування, транспортного обслуговування, а також
охорони довкілля.
Постійно РДА
9. В місцях проживання та відпочинку створити
розгалужену інфраструктуру та індустрію здоров'я.
Постійно Райдержадміністрації, Головне управління освіти та
науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту,
Управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та
інформації, Головне управління культури та мистецтв
10. Створити і впровадити в повсякденну практику заходи
соціально-економічного стимулювання і підтримки здорового способу
життя.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
Галузеві управління КМДА, РДА, Керівники підприємств усіх форм
власності
11. Продовжити практику розміщення в міжнародній
комп'ютерній системі "Інтернет" інформації щодо гігієнічного
виховання та формування здорового способу життя.
Постійно Головне управління преси та інформації, Управління
зв'язку телекомунікацій та інформатизації, Головне управління
освіти та науки, Головне управління з питань фізкультури та спорту,
ГУОЗ та МЗ, РДА
12. Розширити міжнародне співробітництво з питань
формування здорового способу життя, активізувати участь у
здійсненні міжнародних проектів і програм ("Міста здоров'я",
"Європейська мережа шкіл сприяння здоров'ю", CINDI, "Здоров'я на
робочих місцях", "Європа без тютюну", "Молодь за здоров'я" тощо),
налагодити співпрацю з Міжнародним союзом сприяння здоров'ю і
санітарної освіти, Асоціацією міст здоров'я, ЮНІСЕФ та іншими
міжнародними організаціями.
Постійно Головне управління освіти та науки, Головне
управління з питань фізкультури та спорту, ГУОЗ та МЗ, Управління у
справах сім'ї та молоді, Головне управління преси та інформації,
Управління юстиції, РДА
13. Оптимізувати мережу, структуру, кадровий потенціал
та створити матеріально-технічні умови для проведення пропаганди
медико-гігієнічних знань (випуск кіно- і відеофільмів, наочних
посібників, науково-популярної літератури з різних аспектів
здорового способу життя і профілактики захворювань) з використанням
сучасних профілактичних технологій служби формування здорового
способу життя.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки,
Головне управління з питань фізкультури та спорту, Головне
управління культури та мистецтв, Головне управління преси та
інформації, Управління у справах сім'ї та молоді, РДА
14. Утворити при Головному управлінні охорони здоров'я
та медичного забезпечення м. Києва управління з профілактики
захворювань та формування здорового способу життя.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
15. Створити на базі приміщення на вул. Воровського, 20
сучасний міський Центр здоров'я з усіма функціональними
підрозділами (згідно з наказом МОЗ України від 20.12.88 № 262) -
після закінчення терміну оренди (2004 р.) будинку, що знаходиться
на балансі ЦЗ, з академією мистецтв.
2004-2005 ГУОЗ та МЗ
16. Відновити відділення профілактики в центральних
районних поліклініках та створити кабінети здорового способу життя
в усіх інших поліклініках районів міста (згідно з наказом МОЗ від
03.05.2001 № 168
).
2003-2006 ГУОЗ та МЗ, РДА
17. Розробити і видати учбові і методичні матеріали з
гігієнічного навчання і виховання населення.
2003-2005 Національний медичний університет О.О.Богомольца,
Науковий інститут педіатрії і АМН України, Київська медична
Академія післядипломної освіти, ГУОЗ та МЗ, Управління освіти та
науки
18. Забезпечити регулярний випуск масовим тиражем
міської медичної газети "Здоров'я киян", в якій постійно
висвітлювати нові технології здорового способу життя.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
19. Видати популярну літературу про формування
здорового способу життя для населення і медичних працівників.
2003-2010 ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
20. Проводити конкурси "Здоров'я і краса", "Фізкультура
і здоров'я", "Здоровий спосіб життя і здоров'я", заохочувати
переможців конкурсів і колективи, які ведуть здоровий спосіб
життя.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді,
Центр соціальної служби для молоді, Головне управління освіти та
науки, Головне управління з питань фізкультури і спорту
21. Щорічно проводити міські науково-практичні
конференції щодо здорового способу життя.
щорічно ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді,
Центр соціальної служби для молоді, Головне управління освіти та
науки, Головне управління з питань фізкультури і спорту
22. Щорічно проводити Дні, місячники некуріння,
утримання від алкоголю, а також вечори, присвячені пропаганді
здорового способу життя
щорічно ГУОЗ та МЗ, Управління у справах сім'ї та молоді,
Центр соціальної служби для молоді, Головне управління освіти та
науки, Головне управління з питань фізкультури і спорту
23. Підготувати і видати науково-популярну літературу
"Фізкультура для здоров'я", "Профілактика надлишкової ваги",
"Фізкультура в будь-якому віці".
2003-2007 ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань фізкультури
і спорту
24. Видати масовим тиражем рекомендації "Як кинути
палити", "Життя без алкоголю", "Перші ознаки вживання наркотиків.
Профілактика наркоманії".
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
25. Створити сучасну версію комп'ютерної інформаційної
діагностично-оздоровчої програми "Школяр", забезпечити її
тиражування та розповсюдження в міських закладах.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
26. Продовжувати масові обстеження школярів за
програмою "Школяр" для виявлення відхилень у стані здоров'я дітей
та надавати індивідуальні рекомендації з оздоровлення дітей для
батьків, вчителів фізкультури.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
27. Здійснювати динамічне медичне спостереження за
станом фізичного здоров'я учнів, відповідно до термінів,
передбачених діагностично-оздоровчою програмою "Школяр", для
корекції рухових навантажень та переведення в більш високу групу за
рівнем здоров'я.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
28. Організувати широке інформування населення через
засоби масової інформації, а також використовуючи
санітарно-просвітницькі матеріали (пам'ятки, листівки, плакати,
календарі та ін.), про необхідність своєчасного проходження
профілактичних медичних оглядів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та
інформації
29. Підготувати і видати масовим тиражем для населення
Календар контролю за здоров'ям і забезпечити ним кожного дорослого
мешканця міста.
2004 ГУОЗ та МЗ
30. Відпрацювати методику заохочення медпрацівників за
високі показники охоплення профілактичними оглядами населення і
раннього виявлення захворювань.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
31. Розробити і видати масовим тиражем рекомендації з
оздоровлення в домашніх умовах із мінімальними матеріальними
затратами (з використанням водних процедур, фізичних вправ,
дихальної гімнастики, витягання хребта, аутогенної саморегуляції і
раціонального харчування).
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту,
Головне управління з питань фізкультури і спорту
IV. ПОЛІТИКА З ПИТАНЬ ДОВКІЛЛЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Відповідно до Державних програм розробити міські
галузеві програми: оцінки впливу забруднення атмосферного повітря,
водойм та питної води, харчових продуктів на здоров'я населення
оцінки впливу на здоров'я населення забруднення грунту промисловими
і побутовими відходами, пестицидами, а також комбінованої дії
хімічних та радіоактивних речовин боротьби з неінфекційними
захворюваннями, пов'язаними з шкідливим впливом чинників
довкілля.
2003-2005 Інститут гігієни та медичних проблем екології АМН
України, Головне управління транспорту, Головне управління палива,
енергетики та енергозбереження, АК "Київенерго", Головне управління
промислової політики, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
2. Розробити комплексні плани здійснення регенерації
(рекультивації) та охорони місць захоронення і ліквідації
промислових та побутових відходів.
2003-2005 Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління транспорту, Головне управління палива, енергетики та
енергозбереження, АК "Київенерго", Головне управління з
надзвичайних ситуацій, Міська СЕС
3. Сприяти проведенню комплексних наукових досліджень
з питань екологічної оцінки впливу забрудненого довкілля на
здоров'я населення.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління з надзвичайних ситуацій, ГУОЗ та МЗ,
Міська СЕС
4. Створити державну систему екологічного моніторингу
та інформаційну систему з питань стану довкілля.
2003-2004 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління з надзвичайних ситуацій, Головне
управління промислової політики, Міська СЕС
5. Розробити міську програму з питань захисту
довкілля.
2005 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, ГУОЗ та МЗ, Головне управління палива, енергетики та
енергозбереження, АК "Київенерго", Головне управління промислової
політики, Головне управління транспорту, Міська СЕС
6. Розробити систему медико-екологічного навчання,
інформування населення з питань оздоровлення, адаптації,
реабілітації в умовах техногенно-забрудненої зони.
2003-2005 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління освіти та науки, ГУОЗ та МЗ, Головне
управління преси та інформації, Міська СЕС
7. Проводити координацію роботи державних органів, що
здійснюють нагляд за охороною довкілля, дотриманням гігієни і
безпеки праці та ліквідацією наслідків аварій.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління з надзвичайних
ситуацій
V. ЯКІСТЬ ВОДИ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Забезпечувати оснащення лабораторій контролюючих
організацій сучасною аналітичною апаратурою та реактивами для
постійного контролю якості води.
Постійно АХК "Київводоканал", Міська СЕС
2. Здійснювати постійний державний
санітарно-епідеміологічний нагляд за станом джерел
водопостачання.
Постійно Міська СЕС, АХК "Київводоканал"
3. Активізувати діяльність асоціації міст і районів
Придніпров'я України "Славутич", пов'язану з виконанням загальних
екологічних програм, зокрема стосовно захисту Дніпра.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління промислової політики,
АХК "Київводоканал", За участю Асоціації міст України
4. Провести державне випробування іноземних та
вітчизняних високоефективних реагентів, матеріалів (коагулянтів,
флокулянтів, активованого вугілля) і вітчизняних водоочисних
технологій (для питної і стічних вод) та підготувати пропозиції
щодо їх впровадження на водопровідно-каналізаційних об'єктах.
Постійно Міська СЕС, Головне управління промислової
політики, АХК "Київводоканал"
5. Забезпечити сумісне функціонування державної
інформаційної системи моніторингу довкілля та підсистеми
спостереження за якістю природної і питної води.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління промислової політики,
АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
6. Здійснити обгрунтування показників забруднення
джерел водопостачання і оцінки якості питної води.
2003-2004 Міська СЕС, Головне управління промислової
політики, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
7. Привести у відповідність до міжнародних норм
вітчизняні стандарти щодо джерел водопостачання, якості питної води
і технологій водоочищення.
2003-2005 Міська СЕС, Головне управління промислової
політики, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
8. Забезпечити можливість обміну науковою інформацією
з питань забезпечення питною водою, а також одержання інформації
ВООЗ.
Постійно Міська СЕС, АХК "Київводоканал", "Київміськбуд"
9. Впровадити ефективні методи очищення питної
води.
Постійно АХК "Київводоканал", "Київміськбуд", Міська СЕС
10. Відновити водні та прибережні екосистеми, що
сприяють самоочищенню водойм. Створити та організувати системи
охорони рекреаційних зон.
Постійно АХК "Київводоканал", "Київміськбуд", Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Міська
СЕС
11. Забезпечити право населення м. Києва на якісну
питну воду та сприятливе водне середовище.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Міська СЕС
VI. ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Виділити категорії "зон" пріоритетної уваги до
боротьби з забрудненням повітряного басейну.
2003 Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління транспорту та зв'язку, АК "Київенерго", Міська СЕС
2. Розробити програми реструктуризації найбільш
важливих галузей промисловості, підвищити рівень культури
виробництва.
2005 Головне управління промислової політики, Головне
управління палива енергетики та енергозбереження, АК "Київенерго",
Міська СЕС, Керівники підприємств
3. Проводити сертифікацію устаткування підприємств
щодо викидів, введення екологічних паспортів підприємств і
санітарної атестації робочих місць незалежно від форми власності та
видів господарювання.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління промислової політики, Головне
управління палива енергетики та енергозбереження, Міська СЕС
4. Проводити державну санітарно-гігієнічну та
екологічну експертизу проектних матеріалів, пов'язаних з
будівництвом чи реконструкцією об'єктів - джерел забруднення
атмосферного повітря.
Постійно Міська СЕС, Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, Головне управління з питань
надзвичайних ситуацій
5. Забезпечити ефективне використання пило,
газоуловлювальних пристроїв та додержання нормативів викидів в
атмосферу.
Постійно Головне управління промислової політики, Міська
СЕС, Керівники підприємств
6. Проводити інвентаризацію джерел викидів.
Підприємствам, організаціям, установам забезпечити здійснення
постійного екологічного контролю за параметрами викидів
автотранспортних засобів.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління з питань надзвичайних ситуацій,
Головне управління промислової політики, Головне управління
транспорту та зв'язку, Міська СЕС, Керівники підприємств
7. Поглибити вивчення впливу екологічних факторів на
захворюваність хворобами шкіри у дорослих та алергодерматозами у
дітей і підлітків.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС
8. Забезпечити відповідні установи сучасним
устаткуванням, апаратурою і реактивами для визначення вмісту
забруднюючих речовин у повітряному середовищі.
Постійно Міська СЕС
9. Створити автоматизовану систему моніторингу якості
повітря.
2003 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві
10. Постійно проводити енергозберігаючі заходи з метою
зниження негативного впливу підприємств енергетики на стан
атмосферного повітря.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Міська СЕС
11. Створити підрозділ екологічної міліції для
здійснення контролю за викидами в атмосферу автотранспортними
засобами.
2003 Головне управління транспорту та зв'язку, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління промислової політики
12. Організувати постійний контроль за якістю пального,
що використовується в місті.
Постійно Головне управління транспорту, Державне управління
екології та природних ресурсів у м. Києві
VII. ЯКІСТЬ І БЕЗПЕКА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Розробити комплексні заходи щодо поліпшення якості
і безпеки харчових продуктів шляхом удосконалення технології їх
виробництва, контролю якості і сертифікації.
2003 УкрЦСМ, Головне управління споживчого ринку та
торгівлі, Міська СЕС
2. Запровадити обов'язкове маркування харчових
продуктів, що містять генетично модифіковані інгредієнти.
Постійно УкрЦСМ, Головне управління споживчого ринку та
торгівлі, Управління захисту справ споживачів
3. Створити систему швидкого реагування на результати
санітарно-гігієнічного моніторингу щодо негативного впливу
харчування на стан здоров'я населення.
2003 Головне управління споживчого ринку та торгівлі,
Міська СЕС
4. Забезпечити лабораторії, що здійснюють контроль за
безпекою продовольчої сировини і харчових продуктів, необхідним
сучасним обладнанням, реактивами, а також кадрами та медичними
розробками з проведення випробувань.
Постійно Головне фінансове управління, Міська СЕС, УкрЦСМ,
Управління захисту справ споживачів
5. Провести акредитацію лабораторій контролю безпеки
продовольчої сировини і харчових продуктів.
2003-2005 Міська СЕС, УкрЦСМ
6. Забезпечувати підприємства, що виготовляють
продукти дитячого харчування, екологічно чистою сировиною.
Постійно Міська СЕС, Керівники підприємств
7. На підставі державної системи впровадити міську
уніфіковану систему гігієнічного контролю за вмістом радіонуклідів
у продуктах харчування.
2003 УкрЦСМ, Міська СЕС, Управління ветеринарної
медицини
VIII. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ І БОРОТЬБА З ЗАБРУДНЕННЯМ ГРУНТУ, ВОДОЙМ ТА ПІДЗЕМНИХ ВОД
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Створити і підтримувати банк даних щодо джерел
забруднення земель пестицидами і агрохімікатами.
Постійно Головне управління промислової політики, Головне
управління з питань надзвичайних ситуацій, Міська СЕС, Головне
управління земельних ресурсів
2. Розробити програму оцінки впливу промислових
відходів на стан довкілля і здоров'я населення.
2003-2005 Головне управління земельних ресурсів, Головне
управління промислової політики, Головне управління комунального і
готельного господарства та туризму, Міська СЕС, "Київміськбуд"
3.. Здійснити обгрунтування необхідності забезпечення
фінансової підтримки у сфері розробки технічних засобів щодо
знешкодження і захоронення не утилізованих відходів.
2003 Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління земельних ресурсів, Міська СЕС, "Київміськбуд", АТ
"Київпроект"
4. Розробити комплексні заходи, спрямовані на
мінімізацію забруднення, відновлення довкілля та утилізацію
небезпечних відходів.
Постійно Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління земельних ресурсів, Міська СЕС, АТ "Київпроект"
"Київміськбуд"
5. Прискорити будівництво полігонів для захоронення і
знешкодження токсичних відходів, ширше впроваджувати
енергозберігаючі прогресивні технології переробки твердих та рідких
відходів на основі біоконверсії мікроорганізмів.
2004 Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління земельних ресурсів, Міська СЕС, Головне управління
економіки та розвитку міста, Головне управління комунального і
готельного господарства та туризму, "Київміськбуд", АТ
"Київпроект"
6. Здійснювати контроль за поводженням з відходами, у
тому числі непридатними і забороненими пестицидами та
агрохімікатами.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС,
Головне управління з питань надзвичайних ситуацій
7. Провести паспортизацію місць видалення
відходів.
2005 Головне управління земельних ресурсів, АТ
"Київпроект", Міська СЕС
8. Вирішити питання утилізації та захоронення
токсичних промислових відходів, які зберігаються на території
підприємств.
Постійно Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне
управління з питань надзвичайних ситуацій, Головне управління
земельних ресурсів, Головне управління комунального і готельного
господарства та туризму, АТ "Київпроект", Міська СЕС
9. Організувати роботу щодо реконструкції та
приведення стану полігонів твердих побутових відходів у
відповідність до діючих норм і правил.
Постійно Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС,
Головне управління промислової політики
10. Розробити і впровадити комп'ютерні системи
екологічного моніторингу місць утворення, зберігання та видалення
відходів.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Міська СЕС,
Головне управління промислової політики, "Київміськбуд"
11. Розширювати міжнародну науково-технічну співпрацю з
державними і недержавними організаціями інших країн щодо зменшення
шкідливого впливу небезпечних відходів на здоров'я людей.
Постійно Міська СЕС, Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних
ресурсів, "Київміськбуд", Головне управління промислової
політики
12. Створити умови та організувати використання
вторинних ресурсів. Знизити витрати первинної сировини.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне
управління промислової політики
13. Впровадити мало та безвідходні технології
виробництва продукції.
2003-2005 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління промислової політики
14. Забезпечити охорону і збереження природних та
історичних ландшафтів.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне
управління промислової політики
IX. ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ І НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Розробити комплекс заходів щодо забезпечення
екологічної безпеки і підтримки екологічної рівноваги на території
міста.
2005 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд",
Головне управління промислової політики, Міська СЕС
2. Спрямовувати зусилля на реальну інтеграцію
природоохоронної політики із стратегією соціально-економічного
розвитку міста.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд",
Головне управління промислової політики, Міська СЕС
3. Здійснювати додаткові заходи мінімізації наслідків
катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, Головне
управління промислової політики, Міська СЕС
4. Проводити облік та контроль за розміщенням і
експлуатацією радіотехнічних об'єктів, що розташовані на території
м. Києва, у відповідності до вимог існуючого санітарного
законодавства.
Постійно Міська СЕС
5. Розробити та впровадити програму оснащення
житлового фонду сучасним санітарно-технічним обладнанням.
2003 "Київміськбуд"
6. Розробити відповідно до гігієнічних вимог
комплексні плани упорядкування території м. Києва, передбачивши
винесення екологічно небезпечних підприємств, організації
санітарно-захисних зон, розвитку водопостачання, каналізаційної
мережі, впровадження природоохоронних заходів та здійснення
благоустрою міста.
2003 Головне управління промислової політики, Державне
управління екології та природних ресурсів в м. Києві, АТ
"Київпроект", "Київміськбуд", "Київгенплан", Міська СЕС
7. Розробити міську програму зменшення наслідків
екологічних проблем.
2003 Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, Головне управління земельних ресурсів, "Київміськбуд",
Міська СЕС
8. Забезпечити сприятливі гігієнічні умови для
життєдіяльності населення відповідно до санітарного законодавства,
норм і правил планування і забудови міста.
Постійно "Київміськбуд", Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних
ресурсів, Міська СЕС
9. Проводити моніторинг стану акустичного забруднення
міста.
Постійно Головне управління промислової політики, Міська
СЕС
10. Розробляти нові конструктивні рішення щодо
використання матеріалів із звукоізоляційними і звукопоглинаючими
властивостями під час проектування обладнання, устаткування,
виробничо-побутових приладів, інструментів, транспортних засобів,
внутрішніх джерел звуку в житлових будинках.
Постійно "Київміськбуд", Міська СЕС
11. Розробити раціональні схеми планування забудови
територій та способи забезпечення дотримання розмірів зон обмеження
забудови в умовах несприятливого впливу шуму.
2005 АТ "Київпроект", "Київгенплан", Міська СЕС
12. Здійснювати заходи з реалізації завдань сталого
розвитку міста, у тому числі впорядкування руху транзитного
транспорту через місто, створення в місті зон, вільних від
автотранспорту.
Постійно Головне управління транспорту, "Київміськбуд", АТ
"Київпроект"
13. Провести санітарну класифікацію промислових
підприємств і нормативів санітарно-захисних зон з урахуванням
сучасних технологій і нових земельних відносин, здійснювати
контроль за виконанням підприємствами заходів щодо організації і
благоустрою санітарно-захисних зон та ведення господарської
діяльності.
2003-2005 "Київгенплан", "Київміськбуд", Державне управління
екології та природних ресурсів у м. Києві, Головне управління
земельних ресурсів, Міська СЕС
14. Здійснювати заходи, спрямовані на охорону та
розвиток зелених насаджень, розширити природно-заповідний фонд
міста. Облаштувати рекреаційні зони.
Постійно "Київміськбуд", Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, Головне управління земельних
ресурсів, Головне управління промислової політики
15. Розробити програму інформаційного забезпечення
управління розвитком міста на основі даних містобудівного
кадастру.
2003-2005 "Київміськбуд", Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, Міська СЕС, Головне управління
земельних ресурсів, Головне управління промислової політики
X. ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ТА УПРАВЛІННЯ НИМИ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Під час формування бюджетів усіх рівнів передбачити
поетапне збільшення бюджетних асигнувань на охорону здоров'я,
виходячи з наявних фінансових ресурсів.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
2. Забезпечити неухильне дотримання принципу
збалансованості обсягу гарантованого державою рівня надання
населенню медичної допомоги.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів
3. Залучати громадські організації і населення до
участі у здійсненні контролю за використанням та розподілом
фінансових ресурсів на охорону здоров'я.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів
4. Розробити пропозиції щодо нормативно-правового
врегулювання механізмів солідарної акумуляції коштів територіальних
громад на розвиток охорони здоров'я.
2003-2003 ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів
5. Удосконалити механізми взаємодії у сфері охорони
здоров'я між надавачами медичних послуг та органами виконавчої
влади і місцевого самоврядування відповідних рівнів.
2003-2010 ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів, РДА
XI. РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ, ОХОРОНА МАТЕРИНСТВА ТА ДИТИНСТВА
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Забезпечити контроль за виконанням вимог чинного
законодавства про охорону праці жінок.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Забезпечити виконання заходів з підвищення правової
обізнаності жінок, власників та керівників підприємств з питань
охорони та гігієни праці жінок.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
населення
3. Посилити контроль за дотриманням встановлених
законодавством вимог до виробництва, правил обігу алкогольних
напоїв та тютюнових виробів, їх якістю та правилами торгівлі
ними.
2003-2011 Управління в справах захисту прав споживачів,
Головне управління внутрішніх справ, Податкова адміністрація м.
Києва, ГУОЗ та МЗ
4. Забезпечити контроль за виконанням вимог Закону України "Про рекламу"
у частині
поширення соціальної рекламної інформації та обмеження реклами
алкоголю та тютюну.
Постійно Головне управління преси та інформації, РДА
5. Забезпечити оздоровлення вагітних з груп високого
ризику в санаторії "Жовтень".
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
6. Забезпечити висвітлення інформації щодо
репродуктивного здоров'я, охорони материнства та дитинства в
засобах масової інформації.
2003-2011 Головне управління преси та інформації, ГУОЗ та МЗ,
РДА
7. Створити та забезпечити роботу в базових жіночих
консультаціях кабінетів "Репродуктивного здоров'я та планування
сім'ї".
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
8. Забезпечити роботу міського інфекційного
акушерського відділення на базі Київського міського пологового
будинку № 4.
Постійно ГУОЗ та МЗ
9. Створити лабораторію по діагностиці TORCH-інфекцій
у жінок фертильного віку, безплідних пар в Київському центрі
репродуктивного здоров'я. Обстеження дітей на інфекції
TORCH-комплексу проводити в лабораторії МДКЛ № 1. Забезпечити
лабораторії необхідним обладнанням та реактивами.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
10. Забезпечити роботу на базі міського пологового
будинку № 7 навчально-методичного центру з первинної реанімації
новонароджених.
Постійно ГУОЗ та МЗ
11. Забезпечити роботу баклабораторій у пологових
будинках міста та укомплектувати їх підготовленими фахівцями.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
12. Забезпечити 100% щеплення проти гепатиту B і C
медичного персоналу групи ризику та дітей.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
13. Дооснастити всі родопомічні заклади обладнанням та
апаратурою для моніторингового спостереження за станом матері та
плоду шляхом державного замовлення на закупівлю фетальних
моніторів, дихальних апаратів та медичного обладнання для первинної
респіраторної реанімації новонароджених.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
14. Забезпечити повне обстеження вагітних жінок
сучасними методами допологової діагностики та лікування генетичних
розладів у них.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
15. Здійснювати обстеження в медико-генетичному центрі
на визначення біохімічних маркерів (визначення альфафетопротеїну в
сиворотці крові вагітних жінок в 14-15, 19 тижнів вагітності) за
показаннями, забезпечивши центр необхідними реактивами.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
16. Проводити масовий скринінг вагітних на виявлення: -
патогенного стафілококу двічі - сифілісу - тричі - HBS-антигену -
двічі.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
17. Проводити доплерографічне дослідження
матково-плацентарного та фето-плацентарного кровотоку, нестресового
тесту та визначення біофізичного профілю плоду у вагітних груп
ризику.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
18. Забезпечити запас медикаментів, крові, її
компонентів та аутогемоплазмодонорство в акушерських стаціонарах
для надання невідкладної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та
новонародженим.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
19. Створити відділення акушерської реанімації в КМКЛ №
1, забезпечивши його необхідним обладнанням.
2003 ГУОЗ та МЗ
20. Дооснастити сучасним обладнанням жіночі
консультації.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
21. Забезпечити оглядові кабінети поліклінік та жіночі
консультації одноразовими інструментами для якісного забору
цитологічних мазків.
2003-2011 РДА
22. Забезпечити одноразовими стерильними пакетами для
пологів та деззасобами всі родопомічні заклади.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
23. Забезпечити службу дитячої та підліткової
гінекології спеціальним гінекологічним інструментарієм.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
24. Забезпечити обстеження вагітних на
ВІЛ-інфекцію.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
25. Забезпечити закупівлю сурфактанту у кількості,
достатній для задоволення потреб родопомічних та дитячих закладів
міста.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
26. Забезпечити виконання постанови Кабінету Міністрів від 17 серпня 1998 року № 1303
щодо безкоштовного забезпечення контрацептивами
жінок груп ризику ускладнення вагітності та пологів, жінок,
постраждалих від наслідків Чорнобильської АЕС, та дітей віком до 18
років.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
27. Продовжити роботу з акредитації родопомічних та
дитячих ЛПЗ як "Лікарень доброзичливого ставлення до дитини".
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
28. Переглянути та внести відповідні зміни в стандарти
якості надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та
гінекологічним хворим.
2003 ГУОЗ та МЗ
29. Забезпечити підтримку грудного вигодовування. 2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
30. Забезпечити профілактику ВІЛ-інфекції від матері до
дитини.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
31. Забезпечити безкоштовно всіх вагітних жінок
полівітамінами з обов'язковим вмістом вітаміну А, фолієвої кислоти,
заліза.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
32. Забезпечити родопомічні заклади препаратами заліза
для лікування вагітних з тяжкими формами залізодефіцитної
анемії.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
33. Підготувати та доповнити стандарти акредитації ЛПЗ
показниками оцінки діяльності з планування сім'ї та використання
сучасних методів контрацепції.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
34. Проводити міський моніторинг неплідних пар на базі
Київського центру репродуктивного здоров'я.
2003 ГУОЗ та МЗ
35. Доукомплектувати Київський центр репродуктивного
здоров'я сучасним технологічним обладнанням.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
36. Відкрити відділення допоміжних репродуктивних
технологій в Київському центрі репродуктивного здоров'я. Оснастити
його сучасним обладнанням та забезпечити медикаментами.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
37. Забезпечити запліднення з використанням допоміжних
репродуктивних технологій безплідних пар з малозахищених верств
населення на базі Київського центру репродуктивного здоров'я.
Починаючи з 2005 ГУОЗ та МЗ
38. Ввести до штату родопомічних закладів посади
психолога.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
39. Забезпечити щорічне проведення на міському рівні
спільних семінарів-тренінгів і науково-практичних конференцій з
питань інфекцій, які передаються статевим шляхом, для
акушерів-гінекологів, сімейних лікарів та дерматовенерологів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
40. Забезпечити проведення семінарів-тренінгів для
спеціалістів первинної медичної ланки (сімейні лікарі,
акушери-гінекологи) з питань планування сім'ї, репродуктивного
здоров'я, безпечної статевої поведінки, лікування, профілактики і
діагностики ІПСШ.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
41. Продовжити стажування в родопомічних закладах
лікарів акушерів-гінекологів жіночих консультацій.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
42. Продовжити впровадження уніфікованого протоколу
обстеження та обліку ефективності різних методів лікування шлюбних
пар з неплідністю, в т.ч. методів допоміжної репродуктивної
технології.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
43. Впровадити найбільш оптимальні методи діагностики,
профілактики та лікування неплідності в роботу жіночих
консультацій, міської консультації "Шлюб і сім'я", в спеціалізовані
відділення.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
44. Вивчити епідеміологію, причини неплідності в
окремих районах м. Києва по уніфікованому протоколу та розробити
методи профілактики і прогнозування.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
45. Проводити дослідження з використанням сучасних
молекулярно-генетичних методів досліджень для виявлення вродженої
та спадкової патології у сім'ях групи ризику (в т.ч. неплідні пари,
завмерлі вагітності, самовільні викидні та інші).
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Медико-генетичний центр
46. Забезпечити медико-генетичний центр необхідними
реактивами та обладнанням для проведення сучасних медико-генетичних
досліджень та забезпечення генетичного моніторингу.
Постійно ГУОЗ та МЗ
47. Створити реєстр генетичної патології з розробкою
епідеміологічної карти уражень та шкідливих для здоров'я чинників
навколишнього середовища.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою), РДА
48. Розробити та впровадити заходи первинної та
вторинної профілактики генетичних вад та спадкової патології.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
49. Поширити у суспільстві науково-обгрунтовані знання
про реальну генетичну небезпеку забруднення довкілля, можливість
медико-генетичної і пренатальної діагностики.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
50. З метою зміцнення матеріально-технічної бази
закладів охорони здоров'я (жіночі консультації, пологові будинки,
районні та міська лабораторії санепідстанції, міський центр
радіаційного захисту населення) забезпечити необхідним обладнанням,
медичною апаратурою та реагентами для своєчасної і повної
пренатальної та післяпологової діагностики спадкової патології,
вроджених аномалій розвитку та контролю довкілля.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
51. Вивчити основні параметри здоров'я киян фертильного
віку та розробити систему заходів з підготовки до безпечного
материнства.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
52. Створити банк даних показників здоров'я киянок
фертильного віку для прогнозування порушень репродуктивної
функції.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
53. Оцінити ефективність комплексної реабілітації жінок
з групи ризику щодо порушення репродуктивної функції та підготовки
їх до безпечного материнства.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
54. Створити систему профілактичних заходів,
спрямованих на попередження інфекцій, що передаються статевим
шляхом, та впроваджувати їх в роботу кабінетів дитячої гінекології
і центру планування сім'ї.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, НІ ПАГ АМН України (за згодою)
55. Забезпечити поінформованість населення міста щодо
існування мережі медичних та соціальних закладів з переліком
послуг, які вони надають з проблем репродуктивного здоров'я та
соціального захисту вагітних жінок і сімей з дітьми, через засоби
масової інформації, а також шляхом розповсюдження серед населення
брошур, буклетів, пам'яток тощо.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації,
Головне управління освіти і науки
56. Забезпечити висвітлення в засобах масової
інформації матеріалів, що сприяють інформованості населення
щодо:
- демографічних проблем суспільства;
- стану репродуктивного здоров'я населення;
- правовій обізнаності населення, - психолого-педагогічних аспектів
безпечного материнства, відповідального батьківства;
- висвітленню політики державних органів влади, дій районних
державних адміністрацій, недержавних громадських об'єднань,
спрямованих на поліпшення стану репродуктивного здоров'я
населення.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації,
Головне управління освіти і науки
57. Впровадити загальнодержавну та місцеві програми
соціальної реклами за напрямками:
- формування здорового способу життя;
- планування сім'ї;
- відповідального батьківства.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації,
Головне управління освіти і науки
58. Створити методичні посібники для проведення
профілактичної роботи з питань збереження і поліпшення
репродуктивного здоров'я для медичних, педагогічних та соціальних
працівників з метою застосування їх в роботі різними групами
населення.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та
інформації
59. Розробити і видати інформаційно-просвітницькі
матеріали з проблем збереження репродуктивного здоров'я, здорового
способу життя для різних груп населення, в т.ч.:
- для підлітків і молоді;
- для молодого подружжя;
- для груп ризику;
- для вагітних жінок та молодих матерів і забезпечити безкоштовне
розповсюдження цих матеріалів серед відповідних груп населення.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління преси та інформації,
Головне управління освіти і науки
60. Включити до програм курсів підвищення кваліфікації
педагогічних працівників при Київському педагогічному університеті
ім.Б.Грінченка питання статевого виховання молоді, репродуктивного
здоров'я, планування сім'ї, охорони материнства і дитинства,
відповідального батьківства.
2003 Головне управління освіти і науки, Управління у
справах сім'ї та молоді
61. Проводити в навчальних закладах заходи до Дня
матері, родинних свят з залученням закладів культури, бібліотек,
сімейних клубів тощо.
Постійно Головне управління освіти і науки, Управління у
справах сім'ї та молоді
62. Організувати для майбутніх шлюбних пар надання
дошлюбної медичної, психологічної, юридичної консультативної
допомоги з питань сімейного життя і охорони репродуктивного
здоров'я.
2003-2011 РДА
63. Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України
та Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо
удосконалення навчальних програм та навчально-методичного
забезпечення з біології та валеології для середніх навчальних
закладів та програми медичних дисциплін навчальних закладів з
урахуванням сучасних національних пріоритетів у сфері
репродуктивного здоров'я.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти і науки
64. Щорічно проводити міський тиждень збереження
репродуктивного здоров'я, планування сім'ї та відповідального
батьківства.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
65. Забезпечити підготовку на робочих місцях педіатрів
і спеціалістів педіатричного профілю з питань діагностики і
лікування генетичних захворювань.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
66. Забезпечити продуктами лікувального харчування
хворих на фенілкетонурію дітей та вагітних жінок.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
67. Забезпечити повне охоплення новонароджених
скринінгом на фенілкетонурію та гіпотиріоз.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
68. Провести ендогенну та екзогенну профілактику
стоматологічних захворювань у дітей та вагітних на 28-32 тижнях
вагітності.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
69. Забезпечити необхідними лікарськими засобами
відділення дитячої онкології та гематології відповідно до їх
потреб.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
70. Забезпечити оперативне втручання у здоров'я дітей з
вадами серця, та фінансування витрат на технічне забезпечення
операцій на серці у дітей.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
71. Вирішити питання медикаментозного забезпечення
дітей хворих на муковісцидоз.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
72. Здійснити медикаментозне забезпечення гормоном
росту дітей-інвалідів, хворих на гіпофізарний нанізм.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
73. Відкрити відділення реанімації новонароджених в
Міській дитячій клінічній лікарні № 1.
2003 ГУОЗ та МЗ
74. Відкрити на базі Міської дитячої клінічної лікарні
№ 2 міський неонатологічний центр.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
75. Забезпечити повноцінне і безперебійне
функціонування відділень хронічного гемодіалізу в МДКЛ № 1 та ДКЛ №
6 Шевченківського району.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА Шевченк. р-ну
76. Здійснити реконструкцію міської дитячої клінічної
інфекційної лікарні.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
77. Розширити мережу денних стаціонарів при дитячих
поліклініках.
2003-2011 ГУОЗ га МЗ
78. Вжити заходи для зміцнення матеріально-технічної
бази відділень відновного лікування дитячих поліклінік.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
79. Забезпечити слухопротезування дітей з порушенням
слуху.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
80. Вжити заходи щодо безоплатного відпуску молочних
продуктів дитячого харчування в т.ч. сухих адаптованих молочних
сумішей для дітей віком до 2-х років, включаючи дітей із
малозабезпечених сімей.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
81. Забезпечити ефективне функціонування молочної
фабрики-кухні дитячого харчування № 1, постійно розширювати її
асортимент.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
82. Впровадити збалансоване лікувально-профілактичне
харчування на соєвій основі в дитячих установах та медичних
закладах міста.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
83. Здійснити контроль профілактичної вітамінізації
(двічі на рік) дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського
піклування, які перебувають в будинках дитини, дитячих будинках та
школах-інтернатах.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, ГУОН, РДА
84. Передбачити видатки на забезпечення безкоштовним
харчуванням та лікуванням дітей від матерів ВІЛ-інфікованих та
хворих на СНІД.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
85. Проаналізувати стан справ з виробництвом
спеціальних продуктів дитячого харчування в т.ч.
лікувально-профілактичного призначення, на підприємствах м. Києва,
зокрема, на Київському заводі дитячого харчування та вжити заходів
щодо підвищення рівня забезпечення ними дітей в Києві.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління продовольчих
ресурсів торгівлі та побутового обслуговування населення
86. Забезпечити безкоштовними гарячими обідами
дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей;
дієтичним харчуванням - дітей, які знаходяться на диспансерному
обліку; молоком, соком, печивом - учнів загальноосвітніх і закладів
міста.
2003-2011 ГУОН, ГУОЗ та МЗ
87. Приділити особливу увагу лікуванню, реабілітації
дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та
дітей-інвалідів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Управління у справах захисту населення
від наслідків аварії на ЧАЕС, РДА
88. Забезпечити першочергове санаторно-курортне
лікування дітей пільгових категорій.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
89. Проаналізувати стан захворюваності дітей-сиріт і
дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в
державних навчально-виховних закладах, будинках дитини, дитячих
будинках, в тому числі сімейного типу, прийомних сім'ях і розробити
заходи щодо їх медико-соціальної реабілітації.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, ГУОН, Головне управління праці та
соціального захисту населення
90. Відкрити санаторну школу-інтернат для дітей хворих
на цукровий діабет.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, ГУОН
91. Створити класи (групи) при спеціалізованих та
загальноосвітніх школах для таких категорій дітей:
- дітей з косоокістю та амбліопією (частковою або повною втратою
зору через невикористання ока);
- дітей з комбінованими порушеннями (включаючи сліпоглухих);
- дітей з розладами емоційної сфери і поведінки.
2003-2005 ГУОН, ГУОЗ та МЗ
92. Створити відділення "Матері і дитини" для
санаторно-курортного лікування дітей раннього віку,
дітей-інвалідів, що потребують стороннього догляду, та підліткові
відділення в дитячих санаторіях.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
93. Організувати виявлення і відбір дітей-інвалідів, що
потребують ранньої соціальної реабілітації, та запровадити їх
облік.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
94. Залучати до занять фізичною культурою і спортом,
фізкультурно-оздоровчої роботи дітей та учнівську молодь з
психофізичними вадами, дітей-інвалідів. Організувати надання їм
шефської допомоги кафедрами фізичного виховання і спорту вищих
навчальних закладів, педагогічними факультетами університетів,
училищами фізичної культури, школами-інтернатами та
дитячо-юнацькими спортивними школами.
2003-2011 ГУОН, Головне управління з питань фізичної культури
та спорту, ГУОЗ та МЗ, Соціальна служба для молоді, РДА
95. Започаткувати проведення серед шкіл-інтернатів
міських змагань "Старти надій" для учнівської молоді з числа
дітей-інвалідів та дітей з вадами слуху, мовлення, зору,
опорно-рухового апарата.
З 2003 ГУОН, Головне управління з питань фізичної культури
та спорту, Соціальна служба для молоді, РДА
96. Проводити фестивалі творчості дітей, що мають
функціональні обмеження "Повіримо у себе".
2003-2011 Соціальна служба для молоді, ГУОН
97. Прийняти участь у створенні центрів
медико-соціальної реабілітації неповнолітніх, проводити безоплатне
диспансерне обстеження та лікування дітей, які опинилися в особливо
скрутних життєвих умовах, перебувають у притулках для неповнолітніх
або лікувальних закладах.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Соціальна служба для молоді
98. Забезпечити виїзні дитячі реанімаційні бригади при
МДКЛ № 1 та МДКЛ № 2 сучасним транспортом з відповідним обладнанням
для надання невідкладної допомоги під час транспортування хворих
дітей.
2003 ГУОЗ та МЗ
99. Створити належні умови для зміцнення фізичного,
психічного та соціального благополуччя дітей і підлітків,
розширення їх доступу до спортивних і оздоровчих закладів,
молодіжних клубів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, ГУОН, Головне управління соціального
захисту населення, Управління у справах сім'ї та молоді, Соціальна
служба для молоді, РДА
100. Підвищити якість диспансерного спостереження дітей
та рівня спеціалізованої медичної допомоги.
Постійно РДА
101. Розробити та впровадити медико-профілактичні заходи
щодо адаптації дітей до навчального та психоемоційного навантаження
у школах нового типу (гімназії, ліцеї тощо).
2003-2007 ГУОН, ГУОЗ та МЗ
102. Визначити та впровадити нові підходи до організації
профілактичних оглядів та диспансерного нагляду за дітьми,
реалізації ефективних скринінгових програм виявлення найбільш
поширеної патології у дітей, превентивних діагностичних
технологій.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, ГУОН, РДА
103. Визначити і впровадити нові підходи до створення
системи медико-соціального патронажу сім'ї, перебачивши інтеграцію
соціальної та педіатричної допомоги дітям.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці та соціального
захисту населення
XI.A. ДИТЯЧА НЕВРОЛОГІЯ/ЕПІЛЕПСІЯ"
№ п/п Зміст заходу Термін виконання Виконавці
1. Створити міський реєстр пацієнтів з первинними та
тяжкокурабельними випадками епілепсії
2009 рік ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог
ГУОЗ та МЗ
2. Продовження ведення міського реєстру пацієнтів, які
отримують протиепілептичну терапію, та мають тяжкокурабельні
випадки епілепсії
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог
ГУОЗ та МЗ
3. Проводити роботу для раннього виявлення хворих з
первинними випадками епілепсії та хворих з тяжкокурабельними
випадками хвороби на рівні районних дитячих неврологів
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог
ГУОЗ та МЗ, районні неврологи
4. Інформаційне забезпечення батьків і лікарів щодо
доцільності лікування всіх типів припадків і особливо пацієнтів із
вперше виявленою епілепсією
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог
ГУОЗ та МЗ, лікарі міського дитячого центру лікування епілепсії
Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1
5. Підготовка кваліфікованих фахівців неврологів з
розділу епілепсія (проведення майстер-класів за сучасними
принципами лікування епілепсії з відеорозбором хворих)
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог
ГУОЗ та МЗ, лікарі Українського медичного центру реабілітації дітей
з органічним ураженням нервової системи МОЗ України, кафедра
дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Київської
медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
6. Організація надання лікувальних заходів пацієнтам з
первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії за допомогою
препарату "Топамакс" у межах програми
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний дитячий невролог
ГУОЗ та МЗ, лікарі міського дитячого центру лікування епілепсії
Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1
7. Проведення комплексної медико-соціальної
реабілітації дітей з первинними тяжкокурабельними випадками
епілепсії, які отримують препарат "Топамакс", за моделлю
реабілітації "Тандем партнерство", "дитина - сім'я - фахівець"
Постійно Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ,
лікарі Українського медичного центру реабілітації дітей з
органічним ураженням нервової системи МОЗ України
8. Забезпечення фінансування закупівлі достатньої
кількості препарату "Топамакс" для дітей з первинними
тяжкокурабельними випадками епілепсії згідно з реєстром хворих
2009-2011 Головне управління охорони здоров'я та медичного
забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської
державної адміністрації)
9. Вдосконалення форми звітності про використання
препарату "Топамакс" у пацієнтів з первинними тяжкокурабельними
випадками епілепсії
4-й квартал 2009 року Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та
МЗ
10. Відслідковування результатів лікування дітей з
первинними тяжкокурабельними випадками епілепсії препаратом
"Топамакс" з метою подальшого покращення медичної допомоги
Постійно Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та
МЗ
11. Забезпечення науково - методичної бази застосування
препарату "Топамакс" (публікації в спеціалізованій медичній пресі,
виступи провідних науковців, обмін досвідом, методичні
рекомендації, майстер-класи)
Постійно Головний позаштатний дитячий невролог МОЗ України,
головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та МЗ, Український
медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової
системи МОЗ України, кафедра дитячої неврології та
медико-соціальної реабілітації Київської медичної академії
післядипломної освіти імені П. Л. Шупика
12. Інформування Головного управління охорони здоров'я
та медичного забезпечення виконавчого органу Київради про хід і
результати виконання Програми
Постійно щокварталу Головний позаштатний дитячий невролог ГУОЗ та
МЗ
( Доповнено Розділом XI.Азгідно з Рішенням Київміськради № 59/1114 від 19.02.2009 )
XII. ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЮЧОГО НАСЕЛЕННЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Розробити комплекс заходів щодо зниження рівня
професійної захворюваності в усіх галузях промисловості, в тому
числі медицини, де мають місце шкідливі виробничі чинники.
2003-2005 Управління Держнаглядохоронпраці у м. Києві, ГУОЗ
та МЗ, Міська СЕС, Рада Київської міської профспілки працівників
охорони здоров'я
2. Надати замовлення інституту медицини праці АМН
України на виконання науково-практичної роботи на тему "Оцінка
факторів ризику в умовах праці медичних працівників, розробка
заходів щодо профілактики професійних та виробниче зумовлених
захворювань".
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
3. Науково обгрунтувати, розробити та здійснити на
промислових підприємствах заходи медичної, психофізіологічної та
психогігієнічної реабілітації професійної дієздатності
робітників.
2003-2005 Управління Держнаглядохоронпраці у м. Києві,
Київська дирекція Фонду соціального захисту від нещасних випадків
та профзахворювань, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС, РДА
4. Проводити моніторинг стану виробничого середовища і
оцінку здоров'я працюючого населення.
Постійно Державне управління екології та природних ресурсів
у м. Києві, ГУОЗ та МЗ, Міська СЕС
5. Забезпечити координацію роботи органів виконавчої
влади, громадських організацій, що здійснюють нагляд за умовами
праці і дотриманням гігієни та безпеки праці.
Постійно Держнаглядохоронпраці у м. Києві, Міська СЕС,
РДА
6. Розробити та здійснити заходи для професійної
реабілітації робітників промислових підприємств.
2003-2005 Головне управління праці та соціального захисту
населення, РДА
7. Удосконалити організацію санаторно-курортного
оздоровлення працюючих, відновити цеховий принцип їх медичного
обслуговування.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, Керівники підприємств, РДА
8. Забезпечити впровадження сучасної системи
проведення медичного огляду працюючих у всіх галузях промисловості,
на транспорті і водіїв транспортних засобів, створити Міський
науково-практичний центр профпатології та профоглядів декретованих
контингентів на базі відділення профпатології Київської міської
клінічної лікарні № 5 та єдину комп'ютерну систему забезпечення
реєстрації та проходження профоглядів.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
9. Розробити та забезпечити здійснення за участю
міжнародних організацій заходів з питань поліпшення гігієни та
безпеки праці.
Постійно Держнаглядохоронпраці у м. Києві, Керівники
підприємств, РДА
10. Удосконалити регіональний реєстр професійних
захворювань з метою обгрунтування заходів щодо зниження рівня
профзахворюваності.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, Інститут медицини праці АМН України,
Міська СЕС, РДА
11. Сприяти подальшій участі міста у міжнародному
науково-технічному співтоваристві, в роботі з державними і
недержавними міжнародними організаціями за актуальними напрямами
охорони здоров'я працюючого населення.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Інститут медицини праці, АМН України,
Міська СЕС, РДА
12. Створити умови для відпочинку, проведення
реабілітаційних та професійно-прикладних занять у режимі робочого
дня, профілактичних занять фізкультурно-спортивного
спрямування.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань фізкультури
та спорту, Керівники підприємств
13. Утворити міський організаційно-методичний Центр
профпатології та профілактичних медичних оглядів.
2003 ГУОЗ та МЗ
XIII. ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я В СТАРОСТІ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Забезпечити виконання програми "Здоров'я літніх людей"
, "Турбота"
. Забезпечувати
пріоритетність у наданні медичної допомоги ветеранам праці, війни
та іншим категоріям громадян, визначених законодавством.
Постійно Головне управління праці та соціального захисту
населення, ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Створити умови для розвитку руху взаємодопомоги
серед літніх людей.
2003-2011 РДА
3. Забезпечити окулярами та слуховими апаратами за
пільговими цінами нужденних людей літнього віку які потребують
корекцію зору та слуху.
2003-2011 РДА, ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці та
соціального захисту населення
4. Забезпечити стоматологічне протезування літніх
людей які потребують соціального захисту, крім протезування з
використання дорогоцінних металів.
Постійно РДА, ГУОЗ та МЗ
5. Впровадити сучасні засоби діагностики, профілактики
та реабілітації основних захворювань пов'язаних з віком.
РДА, ГУОЗ та МЗ
6. Проводити щорічний моніторинг медико-демографічної
ситуації з одночасним вивченням довготривалих тенденцій в зміні
здоров'я літніх людей.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
7. Співпрацювати з міжнародними організаціями які
беруть участь у розв'язанні проблем літніх людей.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА, Головне управління праці та
соціального захисту населення
8. Продовжувати практику організації при
багатопрофільних лікарнях відділень сестринського догляду для
хворих літнього віку. Надавати пільги та компенсації медичним
працівникам, що працюють в геріатричних відділеннях.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
9. Створити при поліклініках міста медико-соціальні
відділення для обслуговування ветеранів війни та непрацездатних
літніх людей.
2003-2011 РДА, ГУОЗ та МЗ
10. Забезпечити лікарні основними засобами догляду за
тяжко і хронічно хворими та інвалідами літнього віку. Створити
мережу пунктів прокату таких засобів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
11. Відновити діяльність існуючих та сприяти розвитку
нових фізкультурно-оздоровчих закладів для задоволення потреб
літніх людей у заняттях фізичною культурою.
2003-2011 Головне управління з питань фізичної культури та
спорту
12. Сприяти налагодженню виробництва та забезпеченню
реабілітаційними засобами оптимізації втрачених та ослаблених
функцій, поліпшенню мобільності хворих літнього віку.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
ГУОЗ та МЗ, РДА
13. Формувати у населення світогляд солідарності
поколінь, виховувати повагу до літніх людей, почуття
відповідальності у дітей за долю престарілих батьків, підвищувати
престиж сім'ї, в якій живуть кілька поколінь.
Постійно Головне управління освіти та науки, Головне
управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління
соціального захисту населення
14. Забезпечити виконання заходів комплексної програми
"Соціально-медичне забезпечення ветеранів війни на період до 2005
року".
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального
захисту
15. Розвивати в місті мережу державних та комунальних
спеціалізованих аптек для ветеранів війни, ветеранів праці та інших
громадян похилого віку.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
населення, АО Фармація, РДА
XIV. КРАЩІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Удосконалити мережу служб, яка здійснює
медико-соціальне обслуговування (будинки-інтернати, територіальні
центри обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних
громадян, відділення соціальної допомоги, відділення допомоги
вдома тощо), розширити сферу їх діяльності.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
ГУОЗ та МЗ
2. Розробити систему спільних заходів, які
здійснюватимуться службами охорони здоров'я і соціального захисту з
метою створення та ефективного використання соціальних ліжок для
самотніх непрацездатних осіб.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
населення
3. Створити при лікарнях, поліклініках пункти прокату
основних засобів догляду за важкими і хронічно хворими та
інвалідами літнього віку.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
населення, РДА
4. Забезпечити виконання заходів програми профілактики
інвалідності серед дітей і населення працездатного віку.
ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
населення, Держнаглядохоронопрац і у м. Києві
5. Створити при ГУОЗ та МЗ реабілітаційну раду, яка б
координувала заходи з медичної реабілітації хворих та
інвалідів.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
6. Створити можливості для отримання дітьми-інвалідами
повноцінної середньої освіти, посилити контроль за повнотою та
якістю виконання шкільної програми в умовах їх домашнього навчання
і в загальноосвітніх школах з метою забезпечення їх соціальної
адаптації.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
Головне управління освіти та науки
7. Розширити можливості творчого і фізичного розвитку,
сприяти позашкільному навчанню дітей-інвалідів, а також отриманню
середньої і вищої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах за
державним замовленням.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
Головне управління освіти та науки
8. Забезпечити проведення моніторингу стану здоров'я
найбільш уразливих категорій інвалідів.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
ГУОЗ та МЗ
9. Розробити з науковим обгрунтуванням комплексну
програму медичної, психопедагогічної і соціальної реабілітації та
адаптації дітей-інвалідів у суспільстві.
Постійно Головне управління соціального захисту населення,
Головне управління освіти та науки, ГУОЗ та МЗ
10. Сприяти розвитку мережі центрів реабілітації
дітей-інвалідів.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління соціального захисту
населення, Головне управління освіти та науки
11. Забезпечити надання безкоштовних продовольчих наборів інвалідам Великої Вітчизняної війни 2011 Головне управління охорони здоров'я
12. Забезпечувати дітей-інвалідів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, воєнних конфліктів та інвалідів працездатного віку протезами та ортезами, малозабезпечені пільгові верстви населення
ендопротезами суглобів, штучними кришталиками, засобами корекції зору й очними протезами, слуховими апаратами та кохлеарними імплантатами за направленнями закладів охорони здоров'я
2011 Головне управління охорони здоров'я
( Розділ XІV із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 22/5409 від 17.02.2011 )
XV. ЗНИЖЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА ПОШИРЕНОСТІ ХВОРОБ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Розробити систему заходів з формування груп хворих
підвищеного ризику на хронічні хвороби, їх оздоровлення та
здійснення диспансерного нагляду.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Визначити потреби в наданні окремих видів медичної
допомоги для поточного і перспективного планування ресурсів охорони
здоров'я.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
XVI. КАРДІОЛОГІЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ В М. КИЄВІ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Розробити і забезпечити населення
санітарно-просвітніми матеріалами про шкідливість паління,
малорухливого способу життя, ожиріння, надмірного вживання солі,
алкоголю, а також психоемоційного та психосоціального
перевантаження.
Постійно ГУОЗ та МЗ
2. Створити кардіореєстр хворих на інфаркт міокарда за
результатами обстеження та лікування.
2003-2010 ГУОЗ та МЗ, РДА
3. На базі кожного району міста створити та оснастити
районні антигіпертензитивні центри з ліжками денного перебування
хворих кардіологічного профілю.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
4. Розробити стандарти для антигіпертензивних центрів
з обстеження хворих на гіпертонічну та ішемічну хворобу з метою
виявлення цих хвороб на ранніх стадіях захворювання.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ
5. Запровадити обов'язкові щорічні огляди працюючого
населення.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
6. Забезпечити достатню закупівлю тромболітичних
препаратів та проведення раннього системного тромболізису, а також
закупівлю стентсистем та витратного матеріалу для проведення
ренгенендоваскулярної допомоги у хворих з гострими коронарними
станами на тлі гіпертонічної хвороби чи ішемічної хвороби
серця.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
7. Створити загальноміський реєстр хворих, які
потребують імплантації електрокардіостимуляторів чи інших
електрофізіологічних методів лікування порушень серцевого
ритму.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
8. Забезпечити закупівлю достатньої кількості
електрокардіостимуляторів, електродів для проведення
радіочастотних електрофізіологічних операцій на серці.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
9. Проводити закупівлю серцево-судинних ендопротезів з
метою надання кардіохірургічної допомоги населенню міста.
Постійно ГУОЗ та МЗ, КМКДЦ, РДА
10. Впровадити стандарти надання профілактичної,
діагностичної, лікувальної, соціальної та реабілітаційної допомоги
кардіологічним хворим.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
11. Удосконалювати медико-соціальну систему
реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда, інсульт та
операції на серці і судинах.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
12. Модернізувати та реорганізувати
дистанційно-кардіологічний центр станції швидкої медичної допомоги;
включити в сферу його роботи пункти (відділення) невідкладної
медичної допомоги, створення та зберігання в ньому міської
комп'ютерної бази ЕКГ-даних хворих міста Києва.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
13. Забезпечити подальший розвиток мережі закладів для
надання спеціалізованої медичної допомоги особам із
серцево-судинними хворобами (диспансери, лікарні, відділення).
2003-2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
XVII. ОНКОЛОГІЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Створити кадастр канцерогено-небезпечних
підприємств, технологічних процесів та видів діяльності людини, що
призводять до забруднення довкілля канцерогенними речовинами.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, Державне управління екології та
природних ресурсів у м. Києві, АМН України
2. Зміцнити матеріально-технічну базу онкологічної
лікарні насамперед шляхом придбання діагностичної апаратури,
сучасних апаратів для променевої терапії, гамма-терапевтичних
препаратів, які відповідають вимогам МАГАТЕ, систем планування
опромінення хворих, пристроїв для їх позиціювання тощо.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
3. Прийняти заходи з укомплектування посад головних
районних онкологів. Забезпечити участь головних районних онкологів
у лікуванні онкологічних хворих району в КМОЛ.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
4. Створити 4 клініко-діагностичні центри з питань
скринінгу раку молочної залози.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, КМКДЦ, РДА
5. Вивчити питання про можливість створення
санаторно-курортного закладу для спеціалізованої реабілітації
онкологічних хворих (для дорослих та дітей).
2003 ГУОЗ та МЗ
6. Вивчити питання про можливість створення на базі
УОЗ РДА Святошинського району міжрайонного кабінету психосоціальної
адаптації онкологічних хворих.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА Святошинського району
7. Відкрити оглядові кабінети для чоловіків при всіх
поліклініках міста (всього - 54).
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
8. Організувати в усіх районах міста оглядові кабінети
для дітей.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
9. Проводити аналіз віддалених результатів щодо
заходів профілактики онкологічних захворювань на всіх рівнях.
Постійно ГУОЗ та МЗ
10. Проводити комплексні перевірки стану
онкопрофоглядів, ранньої діагностики та лікування онкологічних
хворих (силами спеціалістів КМОЛ) у всіх УОЗ РДА міста із
рекомендаціями щодо покращення стану надання онкологічної допомоги
населенню району.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
11. Розробити та представити на затвердження в ГУОЗ та
МЗ алгоритм комплексної оцінки показників діяльності РУОЗ ДА щодо
онкологічної служби.
2003 КМОЛ
12. Щорічно направляти в УОЗ РДА не менше 8 лікарів
(після проходження інтернатури з онкології) для укомплектування
посад лікарів-онкологів поліклінік міста.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
13. В кожній жіночій консультації виділити ставку
онкогінеколога, який входить в структуру жіночої консультації та
підпорядковується зав.жін.конс.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
14. Підготувати та направити для роботи в ЛПЗ міста
лікарів променевої діагностики (щорічно до 5 лікарів).
2003-2006 ГУОЗ та МЗ
15. Підготувати та направити для укомплектування
цитологічних лабораторій ЛПЗ міста 23 лікаря-лаборанти та 69
фельдшерів-лаборантів.
2003-2006 ГУОЗ та МЗ, РДА
16. Для хоспісів готувати на базі КМОЛ лікарів
паліативної медицини.
2003-2006 ГУОЗ та МЗ
17. Продовжити підготовку лікарів-інтернів з променевої
діагностики за наказом ГУОЗ та МЗ.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
18. Організувати курси з дитячої онкології на базі
УНДІО АМН України по 72 годинній програмі 1 раз на квартал для
педіатрів та дитячих хірургів.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, УНДІО АМН України
19. Організувати та провести курс лекцій з
онкодерматології для дитячих дерматовенерологів міста на базі
міської шкірно-венерологічної лікарні.
2003 ГУОЗ та МЗ
20. Продовжити підготовку гінекологів жін.конс. з
кольпоскопії (за направленням ГУОЗ та МЗ).
Постійно ГУОЗ та МЗ
21. Проводити постійно діючі курси підвищення
кваліфікації акушерок та фельдшерів оглядових кабінетів (для жінок
та чоловіків) і медичних сестер онкологічних кабінетів
поліклінік.
Постійно (1 раз на рік) ГУОЗ та МЗ, РДА
22. Підготувати та провести цикл виїзних лекцій в ЛПЗ
міста з питань реабілітації онкологічних хворих.
Постійно (1 раз на місяць) ГУОЗ та МЗ, РДА
23. Підготувати збірник лекцій для лікарів
загальнолікарської мережі з питань ранньої діагностики та лікування
злоякісних новоутворень основних локалізацій.
2004 ГУОЗ та МЗ
24. Розробити програму фахової підготовки спеціалістів
та волонтерів з надання психосоціальної допомоги онкологічним
хворим та членам їх родин.
2004 ГУОЗ та МЗ
25. Розробити і впровадити стандарти діагностики,
лікування та реабілітації онкологічних хворих і забезпечити їх
дотримання лікувально-профілактичними закладами.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА, АМН України
26. Створити при КМОЛ постійно діючу комісію зі
стандартизації методів діагностики та лікування злоякісних
новоутворень. Підготувати нормативну та директивну документацію
для роботи вказаної комісії.
2003 ГУОЗ та МЗ
27. З метою поточного і перспективного планування
розвитку служби визначити потреби населення в онкологічній
допомозі.
2003-2007 ГУОЗ та МЗ
28. Розробити методичні рекомендації щодо об'єму,
періодичності та оцінки ефективності онкопрофоглядів населення та
диспансерного нагляду за групами підвищеного ризику.
2003 ГУОЗ та МЗ
29. Відпрацювати на базі УОЗ РДА Святошинського району
механізми управління онкологічною службою району в сучасних
умовах.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА Святошинського району
30. Розробити алгоритм надання психосоціальної допомоги
онкохворим та членам їх родин.
2004 ГУОЗ та МЗ
31. Сформувати систему надання психосоціальної допомоги
онкологічним хворим міста.
2004-2005 ГУОЗ та МЗ
32. Підготувати методичні рекомендації для лікарів ЛПЗ
міста:
- "Організація роботи цитологічної лабораторії";
- "Посібник з морфологічної діагностики лімфом";
- "Гормонотерапія раку молочної залози";
- "Реабілітація онкологічних хворих".
2003-2006 ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
33. Організувати проведення онкопрофоглядів дітей у
всіх дитячих поліклініках міста. Розробити алгоритми та стандарти
якості проведення онкопрофоглядів у дітей.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
34. Створити, на основі існуючих Web-сторінок КМОЛ,
інформаційно-аналітичний центр онкологічної служби міста з
використанням нових телекомунікаційних технологій при формуванні та
використанні "баз даних" та "баз знань".
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
35. Забезпечувати функціонування центрального та
регіональних канцер-реєстрів.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
36. Сумісно з УНДІО АМН України вдосконалити програмне
забезпечення популяційного канцер-реєстру, передбачивши розширення
обсягу інформації про онкологічних хворих міста, що зберігається в
електронній базі даних.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА, УНДІО АМН України, КМОЛ
37. Створити підреєстр онкохворих, які перенесли
спеціальне лікування та знаходяться на інвалідності (з врахуванням
професійного анамнезу і запланованих програм реабілітації).
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
38. Створити локальну комп'ютерну мережу Київської
міської онкологічної лікарні в рамках інформаційно-аналітичного
центру онкологічної служби м. Києва.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, КМОЛ
39. Створити мережу хоспісів для симптоматичного
лікування онкологічних хворих у термінальній стадії.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
40. Звернутися до Міністерства охорони здоров'я України
та Міністерства освіти і науки України з пропозиціями щодо розробки
та введення в програму з валеології в старших класах середніх
навчальних закладів міста занять з профілактики та раннього
виявлення злоякісних новоутворень.
2003-2006 ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти і науки м.
Києва, КМОЛ
41. Розробити програму санітарної просвіти населення з
усіх аспектів онкологічної захворюваності.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
42. Передбачити у міському бюджеті цільові кошти для
забезпечення постійної готовності до масової йодної профілактики у
разі аварійного радіаційного викиду та розробити механізм її
здійснення
2003 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ, Головне
управління з питань надзвичайних ситуацій
XVII.A. НЕЙРОХІРУРГІЯ/ДИТЯЧА НЕЙРОХІРУРГІЯ 2009-2011 рр.
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Виконавці
1. Відкрити кабінети амбулаторно-консультативного
прийому хворих з нейрохірургічною патологією при поліклініці
Олександрівської міської клінічної лікарні м. Києва та у Київській
міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги
2009 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ,
головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні м. Києва
та Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної
допомоги
2. Забезпечити нейрохірургічні кабінети
амбулаторно-консультативного прийому необхідним обладнанням для
проведення ефективної роботи
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ,
головні лікарі Олександрівської міської клінічної лікарні та
Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
3. Налагодити співпрацю невропатологів та
нейрохірургів в амбулаторно-поліклінічній мережі та в стаціонарах
міста
2009 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ,
головний невропатолог ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської
міської клінічної лікарні, Київська міська клінічна лікарня швидкої
медичної допомоги, головний дитячий нейрохірург
4. Реорганізувати відділення нейрохірургії
Олександрівської міської клінічної лікарні у Київський міський
нейрохірургічний центр для надання медичної допомоги хворим з
цереброваскулярною патологією
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської
клінічної лікарні
5. Обладнати відділення нейрохірургії Олександрівської
МКЛ та КМКЛШМД, міського центру нейрореабілітації КМКЛ № 18 та
дитячих нейрохірургічних відділень сучасним діагностичним
обладнанням, необхідним медичним інвентарем, інструментарієм
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської
клінічної лікарні, Київська міська клінічна лікарня швидкої
медичної допомоги, Київська міська клінічна лікарня № 18, головний
дитячий нейрохірург
6. Відновити потужність Київського міського
нейрохірургічного центру для лікування хворих з цереброваскулярною
патологією до 30 ліжок
2009 ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міська
клінічна лікарня
7. Реорганізувати відділення хірургії хребта і
спинного мозку КМКЛШМД у міський центр хірургії хребта і спинного
мозку
2009 ГУОЗ та МЗ, головний лікар Київської міської
клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
8. Забезпечити відкриття в мережі відділень
нейрохірургії нейрореанімаційних палат
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської
клінічної лікарні та Київська міська клінічна лікарня швидкої
медичної допомоги
9. Розробити та налагодити інформаційно-аналітичне
забезпечення нейрохірургічної служби м. Києва
2009-2009 Головний нейрохірург ГУОЗ та МЗ
10. Забезпечити Київський міський нейрохірургічний
центр для хворих з цереброваскулярною патологією:
- кардіомонітором;
- апаратом УЗ-діагностики з можливістю проведення пункційної
біопсії;
- апаратом ультразвукової аспірації пухлин головного мозку;
- ангіографом;
- витратними матеріалами
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської
клінічної лікарні
11. Забезпечити міський центр хірургії хребта і
спинного мозку:
- мікроскопом;
- ЕОПом (рентгенмобіль);
- ендовідеоскопічною стійкою;
- стабілізуючими системами "МОСТ" та комплектом інструментів для
установки систем;
- мікроінструментарієм
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний лікар Київської міської
клінічної лікарні швидкої медичної допомоги
12. Провести поетапну заміну операційних столів,
операційного обладнання відділень нейрохірургії Олександрівської
міської клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні
швидкої медичної допомоги, Київської міської клінічної лікарні № 1
та Київської міської клінічної лікарні № 17
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Київської міської
клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Київської міської
клінічної лікарні № 17, Київської міської клінічної лікарні № 1,
Олександрівської міської клінічної лікарні
13. Обладнати відділення нейрохірургії сучасною
комп'ютерною технікою для створення реєстру хворих та перегляду
СКТ, МРТ, АГ
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської
клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні № 1, КМДКЛ №
1, Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної
допомоги
14. Придбати прилади для вимірювання
внутрішньочерепного тиску, ендоскопічні стійки для проведення
оперативних втручань на головному та спинному мозку
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Київської міської
клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Олександрівської
міської клінічної лікарні, Київської міської клінічної лікарні №
1
15. Впровадити в практику використання УЗ-аспіраторів
при онкопатології нервової системи
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
16. Розробити та впровадити в роботу нейрохірургічної
служби показання до застосування УЗ-аспіраторів
2009 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, кафедра
нейрохірургії НМАПО
17. Розробити та впровадити в практику роботи
нейрохірургічних відділень вертебропластику
2009 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
18. Впровадження в практику роботи нейрохірургічних
відділень використання оптичної техніки при патології хребта і
спинного мозку
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
19. Впровадити в роботу нейрохірургічних відділень
пункційну діагностику пухлин
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
20. Забезпечити диспансерне спостереження та лікування
хворих після клішування аневризм головного мозку і хворих після
стабілізуючих операцій хребта
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний
невропатолог
21. Розробити і впровадити програми підвищення
кваліфікації лікарів лікувально-профілактичних закладів, що
стосуються питань нейрохірургії
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний
невропатолог, головний терапевт, головний дитячий нейрохірург
22. Розробити і впровадити програми підвищення
кваліфікації медичних сестер лікувально-профілактичних закладів,
які працюють в нейрохірургічних відділеннях
2008-2011 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний дитячий
нейрохірург, головна медична сестра
23. Проводити семінари-наради з лікарями міста для
ознайомлення з показниками роботи та можливостями розвитку
нейрохірургічної служби, даними наукових досліджень, новими
виданнями, новими методиками хірургічного лікування, що
застосовуються в нейрохірургічній практиці
Щоквартально ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний дитячий
нейрохірург
24. Організувати навчання лікарів і медичних сестер
відділень нейрохірургії за методикою "на робочому місці"
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург, головний дитячий
нейрохірург, кафедра нейрохірургії НМАПО
25. Організувати стажування лікарів нейроцентрів у
провідних клініках Європи
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний нейрохірург
26. Забезпечити відкриття нейрохірургічних кабінетів
прийому амбулаторних хворих у мережі дитячих лікувальних закладів
міста
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург, головні
лікарі дитячих клінічних лікарень
27. Забезпечити нейрохірургічні кабінети необхідним
обладнанням для проведення ефективної роботи
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург, головні
лікарі дитячих клінічних лікарень
28. Обладнати відділення дитячої нейрохірургії сучасною
діагностичною апаратурою, необхідним медичним інвентарем,
інструментарієм
2009-2011 ГУОЗ та МЗ
29. Створити Київський міський дитячий
науково-практичний нейрохірургічний центр для лікування хворих
дітей м. Києва з перинатальною патологією нервової системи
2010 ГУОЗ та МЗ
30. Налагодити інформаційно-аналітичне забезпечення
дитячої нейрохірургічної служби
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург
31. Забезпечити дитячі нейрохірургічні відділення та
Київський міський дитячий науково-практичний нейрохірургічний центр
для лікування хворих дітей м. Києва з перинатальною патологією
нервової системи:
- кардіомонітором;
- апаратом ультразвукової діагностики з можливістю пункційної
біопсії;
- апаратом ультразвукової аспіріції при операціях на головному
мозку;
- ангіографом;
- витратними матеріалами
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний дитячий нейрохірург, головні
лікарі дитячих клінічних лікарень
32. Впровадити у практику дитячої нейрохірургії
використання церебрального ендоскопа при захворюваннях нервової
системи
2008-2011 Головний дитячий нейрохірург
( Доповнено Розділом XVII.Азгідно з Рішенням Київміськради № 59/1114 від 19.02.2009 )
XVIII. БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ КРОВІ, КРОВОТВОРНОЇ ТА ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИН
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Проводити моніторинг захворюваності на хвороби
крові, в тому числі на злоякісні захворювання кровотворної та
лімфоїдної тканин і смертності від них.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Розробити і впровадити сучасні стандартні схеми
діагностики та лікування.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
3. Забезпечити гематологічні відділення необхідним
лабораторним устаткуванням та реактивами для сучасної діагностики
гемобластозів.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
4. Розробити і впровадити програму проведення
скринінгових обстежень, діагностичних та лікувальних заходів у
групах ризику на анемію.
2005 ГУОЗ та МЗ, РДА
XIX. ЕНДОКРИНОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Відповідальний за виконання
1. Впроваджувати заходи щодо удосконалення системи
медичної допомоги хворим на цукровий діабет.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
2. Забезпечити раннє виявлення та 100 відсоткове
охоплення диспансерним наглядом хворих на цукровий діабет та його
ускладнення.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
3. Вдосконалювати системи виявлення та догляду за
дітьми, хворими на цукровий діабет (до 18 років), забезпечити
необхідним обладнанням кабінети дитячих ендокринологів при
поліклініках.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
4. Привести нормативи забезпечення поліклінік
ендокринологами у відповідність до потреб (із розрахунку 0,3 посади
на 10 тис. населення).
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
5. Забезпечити заклади охорони здоров'я необхідними
засобами діагностики та лікування ендокринних хворих,
ендокринологічні установи - засобами діагностики ендокринних
захворювань, необхідним лабораторним устаткуванням.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
6. Продовжити систему гарантованого і безперебійного
безкоштовного забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами
високої якості та високоефективними пероральними цуркознижувальними
препаратами; а дітей, підлітків, вагітних жінок та інвалідів з
дитинства - засобами самоконтролю.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
7. Систематично виділяти кошти для закупівлі якісної
апаратури та реактивів з метою безперебійної роботи
клініко-діагностичних лабораторій для визначення цукрів та інших
показників стану хворого на цукровий діабет та його ускладнення на
рівні сучасних вимог.
2003-2011 Головне управління фінансів
8. Створити міський реєстр хворих на цукровий діабет,
проводити довгостроковий моніторинг стану їх здоров'я.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
9. Здійснювати скринінгові обстеження осіб, що мають
ризик захворювання на цукровий діабет, з проведенням наступного
моніторингу за рівнем глікемії.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
10. Організувати в поліклініках районів постійно діючі
школи соціальної адаптації для дітей і дорослих, в т.ч. жінок
фертильного віку, хворих на цукровий діабет, та забезпечити їх
лікарями-ендокринологами, обладнанням, реактивами та посібниками.
Передбачити в штатному розкладі поліклінік штати для школи
соціальної адаптації.
2003-2006 ГУОЗ та МЗ, РДА
11. Вдосконалювати і впроваджувати методичні і
навчальні програми навчання пацієнтів і членів їх сімей методам
самоконтролю, самолікування та взаємодопомоги у боротьбі з
діабетом.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
12. З метою забезпечення нормального розвитку дітей та
підлітків з цукровим діабетом здійснювати їх обов'язкове навчання з
проведенням самоконтролю, забезпечувати психологічну реабілітацію
та професійну орієнтацію.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
13. Створити міську школу-інтернат для дітей, хворих
на цукровий діабет.
2003-2006 ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів, Головне
управління соціального захисту населення
14. Створювати школи навчання самоконтролю для людей
похилого віку за місцем проживання на базі районних
медико-соціальних центрів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
15. Відкрити кабінети "Діабетична стопа" на базі
поліклінік та забезпечити їх належним оснащенням та штатами.
2003-2004 ГУОЗ та МЗ, РДА
16. Розвивати реабілітаційні програми для хворих на
цукровий діабет.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, Головне управління фінансів, Головне
управління соціального захисту населення
17. Передбачити стабільне фінансування для
безкоштовного протезування хворих на цукровий діабет після
ампутації нижніх кінцівок.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
18. Організувати торговельне обслуговування хворих на
цукровий діабет.
Постійно Головне управління з питань торгівлі та побутового
обслуговування населення
19. Удосконалювати структуру і проводити дооснащення
ендокринологічної лікарні як міського лікувально-діагностичного та
організаційно-методичного центру.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
20. Забезпечити виконання заходів щодо діагностики,
профілактики та лікування захворювань щитоподібної залози і
йоддефіцитних станів.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
21. Вивчити можливості і методи визначення вмісту йоду
в біологічних середовищах.
2003 ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ, НМУ О.О.Богомольця, Інститут
фізики НАН України
22. Провести апробацію та впровадити запропоновані
Інститутом фізики НАН України методів визначення вмісту йоду в
біологічних середовищах.
2003 ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ, НМУ О.О.Богомольця, Інститут
фізики НАН України
23. Забезпечити лабораторію КМКЕЛ необхідним
обладнанням та реактивами для впровадження методики визначення йоду
в біологічних середовищах.
2003 ГУОЗ та МЗ, Інститут фізики НАН України
24. Забезпечити лабораторію сучасними обладнаннями та
реактивами для визначення вмісту гормонів та антитіл у хворих з
тиреоїдною патологією.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
25. Розробити карту обліку хворого на тиреоїдну
патологію, яка буде відображати причину захворювання, стан хворого
у динаміці та проведене обстеження і лікування.
2003 ГУОЗ та МЗ
26. Створити міський реєстр хворих з тиреоїдною
патологією.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
27. Відпрацювати медичне завдання на програму для
створення міського реєстру хворих з захворюваннями щитоподібної
залози.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
28. Доукомплектувати персональним комп'ютером
оргметодвідділ КМКЕЛ для створення міського реєстру хворих з
тиреоїдною патологією.
2003 ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ
29. Забезпечити діагностику та лікування хворих з
патологією щитоподібної залози згідно з вимогами до рівнів надання
медичної допомоги населенню в м. Києві.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
30. Розробити та затвердити стандарти діагностики та
лікування захворювань щитоподібної залози.
2003-2005 ГУОЗ та МЗ
31. Визначити та подати на затвердження перелік
лікувальних закладів міста, які можуть лікувати хворих з
патологією щитоподібної залози.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
32. Зосередити всю інформацію щодо йоддефіцитних станів
в КМКЕЛ. Створити реєстр йоддефіцитних станів м. Києва.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА, КМКЕЛ
33. Визначити контингенти, що потребують дослідження на
вміст йоду в організмі.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА, КМКЕЛ
34. Доукомплектувати штати лікарів-ендокринологів
дорослої та дитячої амбулаторно-поліклінічної мережі міста.
2003 ГУОЗ та МЗ, РДА
35. Організувати систему підвищення кваліфікації
лікарів з проблем йоддефіцитних станів та інших захворювань
щитовидної залози.
Постійно ГУОЗ та МЗ, НМУ О.О.Богомольця (за згодою)
36. Проводити щомісячно семінари-наради з лікарями
ендокринологами міста для ознайомлення з новими даними наукових
досліджень, новими препаратами.
Постійно НМУ О.О.Богомольця (за згодою), ГУОЗ та МЗ
37. Проводити семінарські заняття з питань організації
диспансерного спостереження за хворими з тиреоїдною патологією.
Постійно ГУОЗ та МЗ, КМКЕЛ
38. Доукомплектувати медичними кадрами дошкільні та
шкільні заклади.
2004 Головне управління освіти та науки
39. Провести навчання з медичними кадрами освітніх
закладів з питань йоддефіцитних станів силами районних
ендокринологів.
Постійно РДА
40. Організувати та проводити роз'яснювальну роботу
серед населення всіма засобами масової інформації щодо проблем та
профілактики йодної недостатності.
Постійно Головне управління преси та інформації, ГУОЗ та
МЗ, Київський міський "Центр здоров'я", РДА
41. Ввести спеціальну рубрику в газеті "Здоров'я киян"
з питань профілактики захворювань щитовидної залози.
2003 ГУОЗ та МЗ
42. Забезпечити наочне приладдя в ЛПУ міста з
інформацією про захворювання щитовидної залози.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
43. Провести скринінгові обстеження осіб різного віку і
соціальних груп на вміст йоду в організмі людини, щоб скласти уяву
про рівень йоддефіциту у мешканців м. Києва.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
44. Організувати та впровадити скринінг-діагностику
вродженого гіпотиреозу у новонароджених дітей в пологових будинках
м. Києва.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ
45. Організувати скринінгові УЗД-обстеження хворих на
дифузні та вузлові форми зобу.
2003-2011 ГУОЗ та МЗ, РДА
46. Організувати при наявності показань гормональні
обстеження хворих на дифузні та вузлові форми зобу.
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА
47. Забезпечити огляди пацієнтів інтернатних закладів
системи соціального захисту м. Києва районними ендокринологами з
метою раннього виявлення захворювань щитовидної залози.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління праці та
соціального захисту населення
48. Здійснювати консультації вагітних жінок з
проведенням обстеження на вміст йоду в організмі.
Постійно ГУОЗ та МЗ
49. Організувати та здійснювати контроль за вмістом
йоду в йодованій солі, що надходить в торговельну мережу.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління з питань торгівлі
та побутового обслуговування населення
50. Забезпечити постійний продаж в достатній кількості
йодованої солі та йодмістких продуктів харчування в торговельній
мережі міста (незалежно від форми власності торговельного
закладу).
Постійно Головне управління з питань торгівлі та побутового
обслуговування населення
51. Контролювати йодозабезпечення природних джерел
(водопровідної та джерельної води).
Постійно Міська санітарно-епідеміологі чна станція, РДА
52. Забезпечити в достатній кількості препаратами та
харчовими добавками, які містять йод (антіструмін, йодит, розчин
Люголю, йодатен меламін, струмін, полівітаміни з йодом, йодовану
воду та інші препарати).
Постійно ГУОЗ та МЗ, РДА АО "Фармація", Головне управління
з питань торгівлі та побутового обслуговування населення
53. Впровадити систему активної профілактики
захворювань щитоподібної залози шляхом призначення препаратів йоду,
використання продуктів, що містять йод, в дитячих дошкільних
закладах та школах.
Постійно ГУОЗ та МЗ, Головне управління освіти та науки
54. Передбачати щорічно в міському бюджеті кошти для
придбання лабораторного обладнання та реактивів для обстеження
хворих з тиреоїдною патологією.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
55. Передбачати в міському бюджеті кошти на придбання
реактивів для скринінг-діагностики вродженого гіпотиреозу всім
новонародженим дітям м. Києва.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
56. Передбачати в міському бюджеті цільові кошти для
придбання ультразвукового апарату з насадкою для дослідження
щитоподібної залози для КМКЕЛ та інших лікувальних закладів згідно
з планом.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
57. Передбачати в міському бюджеті цільові кошти для
забезпечення препаратами йоду дітей в необхідній кількості.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
58. Передбачати в міському бюджеті цільові кошти для
створення міського реєстру хворих з тиреоїдною патологією.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ, РДА
59. Забезпечувати безкоштовно препаратами гормону росту
дітей хворих на гіпофізарний нанізм.
2003-2011 Головне управління фінансів, ГУОЗ та МЗ
XIX.A. НЕФРОЛОГІЯ І ЗАМІСНА НИРКОВА ТЕРАПІЯ
№ з/п Зміст заходу Термін виконання Виконавці
1. Створити міський реєстр пацієнтів з хронічними
захворюваннями нирок
2009-2010 роки ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та
МЗ
2. Продовжити ведення міського реєстру пацієнтів, які
отримують лікування замісною нирковою терапією, та хворих, які
перенесли трансплантацію нирки
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу та нефрології
3. Організувати роботу по ранньому виявленню хворих з
патологією, що призводить до хронічної ниркової недостатності
нефрологами районних нефрологічних кабінетів
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та
МЗ, районні нефрологи
4. Використовувати засоби масової інформації для
збільшення рівня нефрологічної грамотності сімейних лікарів,
дільничних терапевтів, районних нефрологів Створити систему
диспансерного спостереження. Розробити критерії оцінки якості
роботи всіх ланок нефрологічної допомоги
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та
МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу,
районні нефрологи, Центр здоров'я
5. Продовжити роз'яснювальну роботу серед населення
щодо запобігання захворюванням нирок та розвитку хронічної ниркової
недостатності
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та
МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
районні нефрологи, Центр здоров'я
6. Створити банк даних потенційних реципієнтів для
проведення трансплантації нирки
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу, головний позаштатний транс плантолог ГУОЗ та
МЗ
7. Забезпечити фінансування закупівлі витратних
матеріалів для гемодіалізу та перитонеального діалізу
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу
8. Забезпечити фінансування закупівлі медикаментів та
засобів медичного призначення, необхідних для проведення
гемодіалізу (гепарин, фізіологічний розчин, шприці,
перев'язувальний матеріал)
Постійно ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу
9. Забезпечити фінансування закупівлі препаратів
еритропоетину для пацієнтів, що лікуються методами замісної
ниркової терапії
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу
10. Забезпечити фінансування закупівлі
1,25-дигідроксихолекальциферолу для пацієнтів, що лікуються
методами замісної ниркової терапії
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу
11. Забезпечити фінансування закупівлі тест-систем та
реактивів для обстеження пацієнтів, що отримують лікування методами
замісної ниркової терапії, на сироватковий феритин, трансфери та
паратгормон
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу, головний позаштатний лаборант ГУОЗ та МЗ
12. Вдосконалити форми звітності про використання
витратних матеріалів для гемодіалізу, медикаментів та засобів
медичного призначення, необхідних для проведення гемодіалізу,
препаратів еритропоетину у відділеннях гемодіалізу міста
До 01.10.2009 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний консультант ГУОЗ
та МЗ з гемодіалізу
13. Збільшити кількість діалізних місць у ЛПЗ міста за
рахунок збільшення кількості діалізних місць у відділеннях
гемодіалізу Олександрівської міської клінічної лікарні, Київської
міської клінічної лікарні № 3, створення нових відділень
гемодіалізу відповідно до потреби
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст з
гемодіалізу
14. Передбачити фінансування закупівлі імуносупресивних
препаратів для хворих, які перенесли трансплантацію нирки
2009-2011 ГУОЗ та МЗ
15. Організувати мобільну бригаду фахівців з питань
гемодіалізу з оснащенням апаратом "Штучна нирка" з портативною
системою водопідготовки для надання ургентної допомоги хворим
нефрологічного профілю в лікувальних закладах міста
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст з
гемодіалізу, головний хірург ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний
спеціаліст ГУОЗ та МЗ з анестезіології та реанімації
16. Оснастити Український міський центр інтенсивної
терапії сепсису апаратом для гемодіалізу з можливістю проведення
гемодіафільтрації, з монітором он-лайн кліренсу сечовини та
системою водопідготовки з відповідною продуктивністю та портативним
апаратом для проведення сеансів замісної ниркової терапії
2010 ГУОЗ та МЗ, Олександрівська міська клінічна
лікарня, головний спеціаліст з гемодіалізу, головний хірург ГУОЗ та
МЗ, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з анестезіології та
реанімації, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу ГУОЗ та
МЗ
17. Оснастити відділення інтенсивної терапії та
екстракорпоральної детоксикації Київської міської клінічної лікарні
швидкої медичної допомоги 2 апаратами для гемодіалізу з можливістю
проведення гемодіафільтрації, з монітором он-лайн кліренсу сечовини
та системою водопідготовки з відповідною продуктивністю та
портативним апаратом для проведення сеансів замісної ниркової
терапії
2009-2010 ГУОЗ та МЗ, дитячі міські клінічні лікарні,
головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу, головний хірург ГУОЗ
та МЗ, Головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з анестезіології
та реанімації, головний позаштатний спеціаліст з гемодіалізу ГУОЗ
та МЗ
18. Провести модернізацію обладнання у відділеннях
гемодіалізу Київської міської клінічної лікарні № 3, Київська
міська дитяча клінічна лікарня № 1, дитяча клінічна лікарня № 6
Шевченківського району
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст з
гемодіалізу
19. Забезпечити фінансування поточного ремонту і
технічного обслуговування обладнання для гемодіалізу в лікувальних
установах міста
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та
МЗ з гемодіалізу
20. Забезпечити впровадження методу перитонеального
діалізу в Київському міському науково-практичному центрі нефрології
та гемодіалізу
2009 ГУОЗ та МЗ, Київська міська клінічна лікарня № 3,
головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
21. Забезпечити впровадження методу перитонеального
діалізу для дітей в Київській міській дитячій клінічній лікарні №
1
2009 ГУОЗ та МЗ, Київська міська дитяча клінічна лікарня
№ 1, головний позаштатний нефролог ГУОЗ та МЗ дитячої мережі,
головний позаштатний спеціаліст ГУОЗ та МЗ з гемодіалізу
22. Впровадити метод прижиттєвої пункційної біопсії
нирки у відділенні нефрології Олександрівської міської клінічної
лікарні та Київський міський науково-практичний центр нефрології та
гемодіалізу:
2009-2011 ГУОЗ та МЗ, Олександрівська міська клінічна
лікарня, Київська міська клінічна лікарня № 3, головний позаштатний
патологоанатом ГУОЗ та МЗ
а) Забезпечити відділення нефрології
Олександрівської міської клінічної лікарні та Київський міський
науково-практичний центр нефрології та гемодіалізу обладнанням для
проведення біопсії нирки під УЗ-контролем
ГУОЗ та МЗ, головні лікарі Олександрівської міської
клінічної лікарні та Київської міської клінічної лікарні № 3
б) Забезпечити відділення патологічної анатомії
Олександрівської МКЛ необхідним обладнанням для морфологічної
діагностики
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської
клінічної лікарні
в) Забезпечити відділення патологічної анатомії
Олександрівської міської клінічної лікарні необхідними реактивами
для морфологічної діагностики
ГУОЗ та МЗ, головний лікар Олександрівської міської
клінічної лікарні

................
Перейти до повного тексту