1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 2491 від 25 грудня 1998 року м. Київ
Про створення дитячо-юнацької спортивної
школи з тхеквон-до
З метою залучення більш широкого загалу дітей, підлітків і молоді м. Києва до занять фізичною культурою і спортом, зміцнення їх здоров'я:
1. Створити дитячо-юнацьку спортивну школу з тхеквон-до і підпорядкувати її Управлінню по фізичній культурі і спорту Київської міської державної адміністрації.
2. Схвалити Статут дитячо-юнацької спортивної школи з тхеквон-до згідно з додатком.
3. Головному управлінню майном закріпити за дитячо-юнацькою спортивною школою з тхеквон-до на праві оперативного управління майно, необхідне для здійснення статутних завдань.
4. Покласти на Управління по фізичній культурі і спорту координацію діяльності дитячо-юнацької спортивної школи з тхеквон-до.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Ромашка В.І.
Голова Київської міської
державної адміністрації О.Омельченко
Додаток
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 25.12.98 N 2491
Статут
дитячо-юнацької спортивної школи з тхеквон-до
1. Загальні положення
1.1. Дитячо-юнацька спортивна школа з тхеквон-до (в подальшому ДЮСШ) - є позашкільним навчально-виховним закладом, створеним Київською міською державною адміністрацією та підпорядкованим Управлінню по фізичній культурі і спорту.
1.2. Основною діяльністю ДЮСШ є спортивна підготовка дітей, підлітків та молоді, підготовка спортивного резерву збірних команд м. Києва та України.
1.3. ДЮСШ у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ) і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами, розпорядженнями, декретами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та цим Статутом.
1.4. ДЮСШ є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий і інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланк встановленого зразка та інші реквізити.
1.5. Юридична адреса ДЮСШ з тхеквон-до: м. Київ, вул. Серпова, 20/6.
2. Завдання та права ДЮСШ
2.1. Головним завданням ДЮСШ є:
- реалізація державної політики у галузі освіти, фізичної культури і спорту;
- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції;
- гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, зміцнення здоров'я дітей засобами фізичної культури і спорту;
- виявлення і підтримка юних талантів, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту та досягнення високих спортивних результатів;
- підготовка спортсменів (кандидатів, резерву) членів збірних команд м. Києва та України.
2.2. ДЮСШ має право:
- проводити спортивні заходи, навчально-тренувальні збори, оздоровчо-спортивні табори;
- брати участь у змаганнях з пайовим фінансуванням, залученням коштів різних організацій, бюджетних коштів державного бюджету та батьківських внесків. Розмір батьківського внеску встановлюється адміністрацією ДЮСШ за погодженням з Управлінням по фізичній культурі і спорту Київської міської державної адміністрації,
- витрачати кошти спонсорів, інших юридичних та фізичних осіб на забезпечення навчально-тренувального процесу, організацію спортивно-оздоровчих таборів за рішенням адміністрації ДЮСШ;
- виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
- використовувати на договірній основі працю громадян;
- залучати на договірних засадах і використовувати фінансові кошти, об'єкти інтелектуальної власності, майно чи окремі майнові та немайнові права юридичних і фізичних осіб у встановленому чинним законодавством України порядку;
- проводити навчання, семінари, виставки, аукціони, лотереї, спортивні та інші заходи.
3. Організаційні основи діяльності ДЮСШ
3.1. Порядок комплектування, наповнення навчальних груп, режим навчально-тренувальної роботи встановлюється згідно з Типовим положенням про дитячо-юнацьку спортивну школу (ДЮСШ), спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву (СДЮШОР), затвердженим наказом Міністерства України у справах молоді і спорту від 02.09.92 N 1681 та згідно з програмою з тхеквон-до, затвердженою Державним комітетом України з фізичної культури і спорту.
3.2. ДЮСШ разом з іншими навчальними закладами може створювати для перспективних у спортивному відношенні учнів спеціалізовані класи з подовженим днем навчання та поглибленим навчально-тренувальним процесом .
Створення спецкласів здійснюється спільним рішенням адміністрації ДЮСШ і навчального закладу на підставі укладеної між ними угоди.
3.3. Навчальний рік розпочинається 1 вересня поточного року і закінчується 25 травня наступного року. Заняття в групах початкової підготовки 1-го року навчання розпочинаються не пізніше 1 жовтня поточного року.
3.4. Для забезпечення навчального процесу протягом року в період літніх та зимових канікул ДЮСШ організовує спортивно-оздоровчі табори згідно з положенням, затвердженим у встановленому порядку.
3.5. ДЮСШ має право витрачати кошти на спортивно-оздоровчу роботу, проведення навчально-тренувальних зборів відповідно до чинного законодавства, а також на харчування провідних спортсменів в межах установлених нормативів, передбачених угодами.
3.6. Учні ДЮСШ, які направлені для підвищення спортивної майстерності в училища фізичного виховання, школи вищої спортивної майстерності та команди майстрів з ігрових видів спорту, не входять до кількісного складу груп, але вважаються вихованцями ДЮСШ і можуть виступати за її команди.
Для доукомплектування групи до неї можуть бути зараховані учні з попереднього року навчання. Режим навчально-тренувальної роботи та наповненість такої групи зберігаються до закінчення кожного етапу навчання.
Перехід спортсменів здійснюється до закінчення кожного етапу навчання.
3.7. Рішення про відкриття нового чи закриття існуючого відділення з виду спорту приймається загальними зборами колективу ДЮСШ та затверджується управлінням по фізичній культурі і спорту Київської міської державної адміністрації.
4. Управління спортивною школою, права та обов'язки
адміністрації, тренерів-викладачів, інших працівників
4.1. Вищим органом громадського самоврядування ДЮСШ є загальні збори членів трудового колективу, що скликаються не рідше одного разу на рік.
Загальні збори є правомочні, якщо в них бере участь не менше 50 відсотків працівників ДЮСШ.
Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів присутніх на зборах.
Внесення змін і доповнень до цього Статуту затверджується зборами колективу, якщо за них проголосували не менше 2/3 присутніх на зборах.
4.2. Рішенням загальних зборів створюється рада ДЮСШ, що діє в період між загальними зборами Рада ДЮСШ:
- організовує виконання рішень загальних зборів;
- вносить пропозиції щодо перспектив розвитку ДЮСШ, розглядає режим роботи закладу, заходи щодо зміцнення його матеріально-технічної бази та поліпшення умов діяльності;
- підтримує творчі ініціативи, новації позашкільної освіти;
- визначає форми співробітництва ДЮСШ з науково-дослідними, виробничими, кооперативними організаціями, творчими спілками, іншими державними і громадськими інститутами;
- вносить пропозиції директорові про стимулювання педагогічних та інших працівників закладу в межах фонду оплати праці (фонду матеріального заохочення) визначає порядок і розміри доплат до посадових окладів.
Статутом ДЮСШ можуть встановлюватися інші повноваження ради ДЮСШ, що не суперечать чинному законодавству.
4.3. З метою прийняття колективних рішень з числа тренерів-викладачів утворюється тренерська рада.
Очолює тренерську раду старший тренер-викладач.
4.4. З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховного процесу на правах дорадчого органу в ДЮСШ створюється батьківський комітет.
До складу батьківського комітету входять три представники батьків.
4.5. З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників у ДЮСШ на правах дорадчого органу створюється педагогічна рада.
Склад, функції та порядок роботи педагогічної ради визначаються Статутом ДЮСШ. Головою ради є директор ДЮСШ.
4.5.1 Педагогічна рада:
- розглядає питання організації та здійснений навчально-виховного процесу, масової та методичної роботи;
- обговорює і рекомендує до затвердження річний план роботи ДЮСШ;
- сприяє розвиткові творчої ініціативи педагогів, впровадженню досягнень науки і передового педагогічного досвіду в навчальний процес;
- приймає рішення з інших питань професійної діяльності педагогічних працівників;
- члени педагогічної ради мають право вносити на її розгляд будь-які питання, пов'язані з навчально-виховним процесом. Кількість засідань педагогічної ради визначається їхньою доцільністю і, як правило, становить не менше 4-х на рік.

................
Перейти до повного тексту