1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 2298 від 21.12.2000
Про схвалення міської програми профілактики
ВІЛ-інфекції\СНІДу в м. Києві на 2001-2005 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА N 472 ( ra0472017-01 ) від 19.03.2001 N 1361 ( ra1361017-05 ) від 26.07.2005 )
З метою запобігання захворювання населення м. Києва на синдром набутого імунодефіциту (СНІД), надання медичної допомоги, правової та соціальної підтримки ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД:
1. Схвалити міську програму профілактики ВІЛ-інфекції\СНІДу в м. Києві на 2001-2005 роки та подати на затвердження Київській міській раді (додаток 1).
( Пункт 1 в редакції Розпорядження КМДА N 472 ( ra0472017-01 ) від 19.03.2001 )
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Розпорядження КМДА N 1361 ( ra1361017-05 ) від 26.07.2005 )
3. Головному управлінню охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації:
3.1. При формуванні проектів бюджетів на 2001-2005 роки по галузі передбачати щорічні видатки на реалізацію Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві в межах коштів, передбачених на охорону здоров'я.
3.2. При формуванні бюджету по галузі на 2001 рік передбачити видатки в сумі 8 млн.грн. на реалізацію Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві на 2001-2005 роки, в межах коштів, передбачених на охорону здоров'я.
4. Районним у м. Києві державним адміністраціям, керівникам управлінь, відділів, інших служб Київської міської державної адміністрації розробити та затвердити план заходів щодо реалізації Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві на 2001 - 2005 роки.
5. Головному управлінню охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації забезпечити контроль за виконанням Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві на 2001 - 2005 роки.
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Бідного В.Г.
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 21.12.2000 N 2298
Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві на
2001-2005 роки
Вступ
Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві, як і по Україні в цілому, є надзвичайно загрозливою.
ВІЛ-інфекція швидкими темпами розповсюджується, що свідчить про необхідність термінового прийняття комплексу заходів, спрямованих на запобігання зараження населення та максимального зменшення негативних наслідків епідемії.
Реалізація цих заходів можлива тільки за умови інтеграції зусиль державних та недержавних установ і організацій у сфері протидії інфекції.
Епідемічна ситуація по ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні та
м. Києві
Протягом останніх п'яти років в Україні склалася якісно відмінна від попереднього періоду (1987 - 1994) ситуація, обумовлена значним збільшенням кількості випадків захворювань на СНІД та поширенням наркоманії. Зростання кількості ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД зумовило труднощі у наданні медичної допомоги, вирішенні соціальних та психологічних питань.
У період з 1987 р. станом на 01.07.2000 в Україні офіційно зареєстровані 33627 ВІЛ-інфікованих співвітчизників та 228 іноземців, за оперативними даними щодо результатів сероепідеміологічного моніторингу поширення ВІЛ в країні виявлені 58586 ВІЛ-позитивних осіб. За темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції місто Київ посідає одне з перших місць серед регіонів України.
Наприкінці 1997 року експерти Програми ООН/СНІД спрогнозували епідемічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні на період до 2001 року, використовуючи сучасні підходи та методологію розрахунків. За цим прогнозом у 2001 році в Україні налічуватиметься близько 900 тис. ВІЛ-інфікованих, 55 тис. з яких захворіє на СНІД, у тому числі 42 тис. - зі смертельними наслідками.
У 1998 році кількість виявлених в Україні ВІЛ-інфікованих порівняно з 1994 роком зросла більш як у 250 разів і перевищила 40 тис.осіб, майже 80 відсотків з яких становлять ін'єкційні наркомани.
Зростає небезпека поширення СНІДу в Україні статевим шляхом. В 1999 р. кількість серонозитивних вагітних склала 626 осіб. Збільшується кількість дітей, що народилися від ВІЛ-інфікованих жінок. Слід зазначити, що до 25-30% дітей, які народжуються від ВІЛ-інфікованих жінок, інфікуються вірусом під час пологів.
Донині профілактичні заходи спрямовувалися переважно на попередження передавання Віл-інфекції через донорську кров, під час медичних маніпуляцій, а також на проведення моніторингу поширення ВІЛ-інфекції.
Водночас ще більшої актуальності набуло питання профілактики СНІДу серед молоді.
Соціально-демографічний аналіз свідчить, що майже 90 відсотків наркоманів - це молоді люди віком від 15 до 29 років, з яких кожний четвертий - жінка що, в свою чергу, позначається на дітородному та життєвому потенціалі мешканців міста, їх працездатності і психічному здоров'ї.
Більшість хворих вживає наркотики ін'єкційним шляхом, що є значним фактором ризику передавання ВІЛ-інфекції. Якщо у 1994 році кількість хворих на наркоманію на 10 тис. населення становила 7,3, то в 1997 році - вже 10,4. Кількість зареєстрованих хворих на наркоманію перевищила 65 тис.осіб, а з урахуванням латентності захворювання їх реальне число наближається до 700 тисяч. Київ відноситься до найбільш уражених регіонів України: за останніми даними в місті офіційно зареєстровані 893 ВІЛ-інфікованих ін'єкційних наркоманів (тобто 3,5% від усіх офіційно зареєстрованих в країні).
Прогноз розвитку епідемії в Україні є невтішним. За даними експертів ВООЗ при швидкій поширеності, характерній для країн Південно-Східної Азії та Бразилії, пікове значення захворюваності припаде на 2011 р. Таким чином, в Україні демографічні втрати від епідемії, з урахуванням зроблених припущень, будуть досить відчутними: чисельність населення в 2016 р. буде на 0,9 - 2,1 млн. осіб меншою, ніж за відсутності епідемії СНІДу.
Така ситуація призвела до необхідності розробки єдиної комплексної міської програми, яка допоможе сконцентрувати зусилля закладів охорони здоров'я, освіти, культури, соціально-громадських та неурядових організацій в напрямку протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції та наданню медико-соціальної допомоги хворим на СНІД.
Світовий досвід показує, що прийняття національних та регіональних профілактичних програм може стати ефективним засобом захисту населення від ВІЛ-інфекції. В Центральній Європі з 1990 р. почали впроваджуватися програми профілактичного напрямку, що вже до 1995-1996 р. дало відчутні результати, а саме - призупинення темпів зростання епідемії ВІЛ-інфекції.
Реалізація Програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві розрахована на 2000 - 2005 роки.
Мета та завдання програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в
м. Києві на 2001-2005 роки.
Реалізація основних заходів має дві головних мети:
1. Обмеження розповсюдження ВІЛ-інфекції в м. Києві.
2. Поліпшення якості медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на СНІД та забезпечення їх соціального захисту.
Для досягнення поставленої мети необхідно вжити наступних заходів:
Мета: Обмеження розповсюдження ВІЛ-інфекції в м. Києві.
- Підвищення рівня поінформованості населення щодо загрози ВІЛ-інфекції/СНІДу.
- Формування у дітей та молоді мотивації до здорового способу життя і безпечної поведінки шляхом введення нових навчальних програм, методик, поширення тренінгової інтерактивної та індивідуально-консультативної роботи.
- Організація профілактичної роботи серед осіб в групах підвищеного ризику ВІЛ-інфікування.
- Забезпечення безпеки донорства шляхом використання сучасної діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу та організації ефективного дозорного епідемічного нагляду.
- Підготовка кадрів (керівників, педагогів, соціальних працівників тощо) для організації профілактичної роботи за цим напрямком.
- Вивчення та поширення передового досвіду.
Мета: Поліпшення якості медичної допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на СНІД та забезпечення їх соціального захисту.
- Удосконалення та впровадження стандартів медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.
- Забезпечення доступності кваліфікованої
лікувально-діагностичної допомоги населенню м. Києва.
- Підготовка медичних кадрів.
- Розвиток спеціалізованих медико-соціальних служб міста.
Безпосередні виконавці Програми профілактики
ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві на 2001-2005 роки
Далі скорочення тексті:
1. Районні держати адміністрації - РДА
2. Головне управління охорони здоров'я - ГУОЗ
3. Головне управління освіти - ГУО
4. Головне управління культури - ГУК
5. Головне управління праці та соціального - ГУПСЗН
захисту населення
6. Управління в справах сім'ї та молоді - УССМ
7. Соціальна служба для молоді - ССМ
8. Київське міське територіальне медичне - КМТМО
об'єднання "Санепідслужба" "Санепідслужба"
9. Міський центр профілактики та боротьби зі - МЦ СНІДу
СНІДом та опортуністичними інфекціями
10. Київський міський центр "Здоров'я" - МЦ "Здоров'я"
11. Київський міський центр крові - МЦК
12. Міський науково-інформаційний аналітичний - МНІАЦ
центр "Медінстат" "Медінстат "
13. Відділ кримінальної міліції у справах - ВКМСН ГУ МВС
неповнолітніх ГУ МВС України в м. Києві
14. Відділ по боротьбі з незаконним обігом - ВБНОН ГУ МВС
наркотиків ГУ МВС України в м. Києві
15. Київська міська наркологічна лікарня - МНЛ
"Соціотерапія" "Соціотерапія"
16. Київська міська організація товариства - КМОТ
Червоного Хреста Червоного
Хреста
17. Управління по фізичній культурі і спорту - УФКС
18. Головне управління зовнішньоекономічних - ГУЗЗІ
зв'язків та інвестицій
19. Комітет інформації Київради - КІ КР
20. Лікувально-профілактичні заклади міста - ЛПЗ
21. Територіальні медичні об'єднання - ТМО
22. Міський центр репродуктивного здоров'я - МЦРЗ
23. Київське міське дитяче санаторно-курортне - КМДСКО
медичне об'єднання
Установи та організації, які сприяють реалізації Програми
1. Міністерство охорони здоров'я України
2. Академія медичних наук України
3. Український центр СНІДу
4. Київська медична академія післядипломної освіти
5. Український національний державний медичний університет
6. Київський науково-дослідний інститут епідеміології та інфекційних хвороб
7. Український науково-гігієнічний центр АМН України
8. Київський науково-дослідний інститут гематології і переливання крові
9. Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві
10. Громадські та благодійні організації (неурядові) Скорочення в тексті - НУО
11. Інформаційний центр "Медпромінфо" Скорочення в тексті - ІЦ МПІ
Організація виконання програми
Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2001-2005 роки (надалі Програма) є головним документом, який визначає стратегію Київської міської державної адміністрації щодо попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції та лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в м. Києві.
Цей документ був розроблений згідно з Законом України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення" ( 1972-12 ) і став продовженням Міської комплексної медичної програми "Здоров'я киян" на 1993-2003 роки ( ra2548017-98 ).
Координатором реалізації заходів Програми є Координаційна рада, склад якої затверджує голова Київської міської державної адміністрації.
Для виконання Програми необхідно прийняти схему організаційних дій, що буде гарантувати реальне виконання всіх поставлених завдань.
Перинні стан реалізації Програми запланований на 2001 рік і
складається з трьох послідовних стадій:
- Кожним безпосередній виконавець Програми повинен ретельно вивчити всі поставлені перед ним завдання на період 2001-2005 рр., розробити тактику дій (враховуючи свої пріоритети і можливості) та визначити конкретні заходи, які будуть заплановані до виконання протягом кожного року.
- Виконавці розробляють план заходів до реалізації програми на 2001 рік та представлять його на затвердження голові Координаційної ради з реалізації Програми до кінця січня місяця 2001 р.
- В кінці 2001 року виконавці готують звіт про виконання першого етапу реалізації Програми та подають на затвердження план заходів, реалізація яких запланована на 2002 рік.
Розробка виконавцями річного плану заходів передбачає
дотримання обов'язкових вимог:
- До плану заходів на наступний рік, який буде розроблений кожним управлінням (закладом), має бути включений перелік запланованих для виконання завдань.
- Кожний захід повинен супроводжуватися інформацією про:
- відповідність конкретному пункту (завданню) міської програми;
- метод виконання;
- виконавців;
- шлях оцінки ефективності вжитих заходів;
- відповідальних осіб;
- календарний план виконання.
- Необхідно зазначити джерела і обсяг фінансування заходів для реалізації конкретного завдання програми.
Реалізація та контроль виконання Програми.
- Для здійснення ефективного контролю за реалізацією Програми створена Координаційна рада, яку очолює заступник голови КМДА.
- Щорічний план заходів на наступний рік, повинен бути представлений кожним виконавцем на затвердження в термін, визначений Координаційною радою, для затвердження та врахування його при прийнятті бюджету на наступний рік.
- Виконавці зобов'язані подавати щорічні звіти про виконання запланованих заходів до Координаційної ради у визначений термін.
- Річний звіт про виконання міської Програми слухається щорічно на засіданні підсумкової колегії КМДА.
- До кінця 2005 року будуть проведені роботи для оцінки реалізації завдань Програми за період 2001-2005 рр. Результати виконання Програми будуть заслухані на сесії Київради, після чого буде розпочата перша стадія підготовки наступної міської програми.
Зміст програми
Вступ:
- Епідеміологічна ситуація з ВІЛ-інфекцією.
- Мета та завдання програми.
- Перелік установ (закладів), які є безпосередніми виконавцями та сприяють реалізації міської програми профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в м. Києві на 2001-2005 роки.
- Організація реалізації програми.
I. Інформаційно-освітня робота з дітьми та молоддю
II. Інформаційно-профілактична діяльність
2.1. Підвищення ефективності та об'єктивності висвітлення
проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу
2.2. Інформування населення з питань профілактики
ВІЛ-інфекції/СНІДу
III. Зменшення загрози ВІЛ-інфікування населення
IV. Забезпечення безпеки донорства
V. Зниження ризику ВІЛ-інфікування дітей
VI. Зменшення негативного впливу наслідків епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу
6.1. Організація медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД
6.2. Організація лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу 6.3. Наукове супроводження медико-соціальних аспектів епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу
6.4. Надання позалікарняної допомоги ВІЛ-інфікованим
6.5. Інформаційне забезпечення медичних працівників
6.6. Підготовка медичних кадрів
6.7. Міжнародне співробітництво
6.8. Співробітництво державних та неурядових організацій з
проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу
VII. Моніторинг за ситуацією з ВІЛ-інфекції/СНІДу, наслідками епідемії та впливом профілактичних втручань
7.7. Епіднагляд за поширенням ВІЛ-інфекцій/СНІДу
7.2. Моніторинг програми
--------------------------------------------------------------------
| N | Заходи |Відпові- | Виконавці | Термін |
| п/п | |дальні | | виконання |
|-------+--------------------+---------+-----------+---------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|-------+----------------------------------------------------------|
|I | Інформаційно-освітня робота з дітьми та молоддю |
|-------+----------------------------------------------------------|
|1.1. |Вивчити існуючі | КМДА |ГУО, ГУОЗ, | 2001 | 2005 |
| |програми та методи | |КМТМО | | |
| |підготовки дітей до | |"Санепід- | | |
| |сприйняття здорового| |служба", МЦ| | |
| |способу життя і | |СНІДу, МЦ | | |
| |внести конкретні | |"Здоров'я,"| | |
| |пропозиції щодо | |ССМ | | |
| |удосконалення цієї | | | | |
| |роботи | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.2. |Розробити і видати | КМДА |ГУО, ГУОЗ, | 2001 | 2003 |
| |дидактичні | |КМТМО | | |
| |інформаційні | |"Санепід- | | |
| |матеріали для різних| |служба", МЦ| | |
| |ланок безперервної | |СНІДу, МЦ | | |
| |освіти щодо | |"Здоров'я",| | |
| |пропаганди здорового| |ССМ | | |
| |способу життя | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.3. |Розробити і видати | КМДА |ГУО, ГУОЗ, | 2002 | 2003 |
| |методичні матеріали | |КМТМО | | |
| |для проведення | |"Санепід- | | |
| |профілактичної | |служба", МЦ| | |
| |роботи з питань | |СНІДу, МЦ | | |
| |ВІЛ/СНІДу для | |"Здоров'я",| | |
| |медичних, | |ГУПСЗН, ССМ| | |
| |педагогічних, і | | | | |
| |соціальних | | | | |
| |працівників для | | | | |
| |застосування їх в | | | | |
| |роботі з | | | | |
| |різновіковими | | | | |
| |групами дітей, | | | | |
| |молоді та їх | | | | |
| |батьками | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.4. |Розробити, видати та| КМДА |ГУО, ГУОЗ, | 2001 | 2003 |
| |розповсюдити | |КМТМО | | |
| |інформаційно-просві-| |"Санепід- | | |
| |тницькі матеріали | |служба", МЦ| | |
| |(буклети, плакати, | |СНІДу, МЦ | | |
| |пам'ятки) щодо | |"Здоров'я,"| | |
| |правил безпечної | |ГУПСЗН, | | |
| |поведінки для | |ССМ, НУО, | | |
| |різновікових груп | |ІЦ МПІ | | |
| |дітей та молоді | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.5. |Підготувати та |ГУО, ГУОЗ|ГУО, МЦ | 2001 | 2005 |
| |видати масовим | |"Здоров'я" | | |
| |тиражем для школярів| | | | |
| |різного віку | | | | |
| |матеріали з питань | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу, шляхів | | | | |
| |передачі інфекції та| | | | |
| |профілактики цього | | | | |
| |захворювання | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.6. |Забезпечити в школах|ГУО, ГУОЗ|ГУО, МЦ | 2001 | 2005 |
| |та середніх | |"Здоров'я" | | |
| |спеціальних учбових | | | | |
| |закладах міста | | | | |
| |проведення диктантів| | | | |
| |з питань | | | | |
| |профілактики СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.7. |Створити на базі | ГУОЗ |МЦ СНІДу | 2001 | 2005 |
| |Міського Центру | | | | |
| |СНІДу постійно | | | | |
| |діючий телефонний | | | | |
| |зв'язок Довіри для | | | | |
| |проведення | | | | |
| |"кризового" | | | | |
| |консультування | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.8. |Забезпечити постійне| ГУОЗ, |МЦ СНІДу, | 2001 | 2005 |
| |проведення лекцій | УССМ |КМТМО | | |
| |соціальио-просвітни-| |"Санепід- | | |
| |цького спрямування, | |служба", | | |
| |профілактики | |УССМ, МЦ | | |
| |ВІЛ/СНІДу, | |"Здоров'я" | | |
| |пропаганді здорового| | | | |
| |способу життя у | | | | |
| |вищих навчальних | | | | |
| |закладах м. Києва | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.9. |Розробити і | КМДА |РДА, ГУО, | 2001 | 2005 |
| |запровадити зовнішню| |ГУК, КІ | | |
| |соціальну рекламу з | |КР, ГУОЗ, | | |
| |профілактики | |ГУПСЗН, | | |
| |ВІЛ/СНІДу в | |УССМ, ССМ, | | |
| |навчальних закладах,| |УФКС, ІЦ | | |
| |здравницях, закладах| |МПІ | | |
| |охорони здоров'я, | | | | |
| |фізкультурно-оздоро-| | | | |
| |вчих центрах, | | | | |
| |міському та | | | | |
| |приміському | | | | |
| |транспорті, місцях | | | | |
| |масового відпочинку | | | | |
| |молоді (нічні клуби,| | | | |
| |дискотеки тощо) | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.10. |Проводити | КМДА |ГУО, ГУОЗ | 2001 | 2005 |
| |семінари-тренінги | | | | |
| |для педагогів, | | | | |
| |соціальних і | | | | |
| |медичних працівників| | | | |
| |з проблем формування| | | | |
| |у дітей та молоді | | | | |
| |здорового способу | | | | |
| |життя, профілактики | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.11. |Організувати | КМДА |ГУОЗ, ССМ, | 2001 | 2005 |
| |постійно-діючі | |ГУО за | | |
| |семінари по | |участю НУО | | |
| |підготовці | | | | |
| |волонтерів з числа | | | | |
| |молоді для роботи за| | | | |
| |методом передачі | | | | |
| |знань | | | | |
| |"рівний-рівному" | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.12. |Широко | КМДА |МЦ | 2001 | 2005 |
| |використовувати | |"Здоров'я",| | |
| |систему проведення | |ССМ | | |
| |індивідуальних | | | | |
| |консультацій, | | | | |
| |лекційних і | | | | |
| |семінарських занять | | | | |
| |з профілактики | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу та | | | | |
| |пропаганди здорового| | | | |
| |способу життя (серед| | | | |
| |учнів, студентів, | | | | |
| |курсантів, | | | | |
| |військовослужбовців,| | | | |
| |молоді, що не працює| | | | |
| |та не навчається, | | | | |
| |батьків) | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.13. |Забезпечити широке | КМДА |ГУОЗ, ГУО, | 2001 | 2005 |
| |інформування | |КМТМО | | |
| |населення щодо | |"Санепід- | | |
| |мережі закладів і | |служба", МЦ| | |
| |установ, які | |СПІДу, МЦ | | |
| |здійснюють | |"Здоров'я,"| | |
| |консультативну, | |ССМ, ЗМІ | | |
| |профілактичну роботу| | | | |
| |та діагностику | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.14. |Проводити вуличні | КМДА |ССМ | 2001 | 2005 |
| |акції для дітей та | | | | |
| |молоді з проблем | | | | |
| |здорового способу | | | | |
| |життя, профілактики | | | | |
| |ВІЛ-інфекції та ХПСШ| | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.15. |Створити в м. Києві |КМДА, РДА|ГУО, МЦ | 2001 | 2002 |
| |районні пілотні | |"Здоров'я" | | |
| |центри з організації| |ТМО, РСЕС, | | |
| |інформаційно-освіт- | |районні | | |
| |ньої роботи з діть- | |служби для | | |
| |ми, молоддю, батька-| |молоді | | |
| |ми і педагогами щодо| | | | |
| |інформування | | | | |
| |мотивацій до | | | | |
| |здорового способу | | | | |
| |життя і навичок | | | | |
| |безпечної поведінки | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.16. |Розширити мережу | КМДА |РДА, ГУОЗ, | 2001 | 2005 |
| |спеціалізованих для | |ГУПСЗН, | | |
| |молоді медичних | |УССМ, ССМ | | |
| |закладів, фахівці | | | | |
| |яких надаватимуть | | | | |
| |безкоштовні, | | | | |
| |анонімні послуги з | | | | |
| |питань | | | | |
| |репродуктивного | | | | |
| |здоров'я, | | | | |
| |профілактики та | | | | |
| |лікування ХПСШ, | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.17. |Провести міську | КМДА |ГУО, ГУОЗ, | 2002 | |
| |науково-практичну | |КМТМО | | |
| |конференцію | |"Санепід- | | |
| |"Ефективні форми | |служба", МЦ| | |
| |роботи і | |СНІДу, МЦ | | |
| |попередження | |"Здоров'я",| | |
| |епідемії ВІЛ/СНІДу | |ССМ | | |
| |серед дітей та | | | | |
| |молоді" | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.18. |Провести навчальні | ГУОЗ |ГУОЗ, ГУО, | 2001 | 2002 |
| |семінари та тренінги| |МЦ СНІДу, | | |
| |для керівного складу| |МНЛ | | |
| |закладів освіти, | |"Соціоте- | | |
| |охорони здоров'я, | |рапія", | | |
| |внутрішніх справ та | |ВБНОН ГУ | | |
| |інших установ по | |МВС | | |
| |профілактиці СНІДу | | | | |
| |та наркоманії | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.19. |При проведенні | КМДА |Головні | 2001 | 2005 |
| |атестації керівних | |управління | | |
| |кадрів, | |КМДА, КМТМО| | |
| |навчально-виховних | |"Санепід- | | |
| |закладів, - | |служба", | | |
| |враховувати рівень | |МНЛ | | |
| |знань з проблем | |"Соціотера-| | |
| |СНІДу та наркоманії | |пія" | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.20. |Застосовувати методи| КМДА |ГУПСЗН, | 2001 | 2005 |
| |"соціальної роботи | |УССМ, ССМ | | |
| |на вулиці" та | |за участю | | |
| |"рівний-рівному" у | |НУО | | |
| |профілактичній | | | | |
| |робочі з уразливими | | | | |
| |групами | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|1.21. |Вивчати та | КМДА |ГУО, | 2002 | 2005 |
| |впроваджувати | |ГУПСЗН, | | |
| |передовий зарубіжний| |ССМ, УССМ | | |
| |досвід з | |за участю | | |
| |профілактики | |НУО | | |
| |ВІЛ/СНІДу і поширити| | | | |
| |його в м. Києві: | | | | |
| | | | | | |
| |- інформаційно- | | | | |
| |освітня робота з | | | | |
| |проблем ХПСПІ, | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу серед | | | | |
| |дітей та молоді; | | | | |
| | | | | | |
| |- профілактична | | | | |
| |діяльність | | | | |
| |неурядових, дитячих | | | | |
| |і молодіжних | | | | |
| |організацій; | | | | |
| | | | | | |
| |- діяльність | | | | |
| |соціальних служб для| | | | |
| |молоді, служб | | | | |
| |соціального | | | | |
| |спрямування | | | | |
| |("телефони довіри", | | | | |
| |кризові центри, | | | | |
| |громадські | | | | |
| |приймальні тощо) | | | | |
|-------+----------------------------------------------------------|
|II | Інформаційно-профілактична діяльність |
|-------+----------------------------------------------------------|
|2.1. |Підвищення | | | | |
| |ефективності та | | | | |
| |об'єктивності | | | | |
| |висвітлення проблем | | | | |
| |ВІЛ-інфекції/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.1.1 |Створити та | КМДА |КІ КР, | 2001 | |
| |забезпечити | |ГУОЗ, МЦ | | |
| |підтримку столичного| |СНІДу | | |
| |веб-сайту в мережі | | | | |
| |INTERNET, що | | | | |
| |вміщуватиме | | | | |
| |максимально повну | | | | |
| |інформацію щодо | | | | |
| |профілактики та | | | | |
| |боротьби з | | | | |
| |ВІЛ/СНІДом | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.1.2 |Видати довідник | КМДА |ГУОЗ, МЦ | 2001 | |
| |закладів та установ | |"Здоров'я" | | |
| |(вітчизняних і | | | | |
| |зарубіжних), які | | | | |
| |здійснюють | | | | |
| |консультативну, | | | | |
| |профілактичну, | | | | |
| |лікувально-діагно- | | | | |
| |стичну, соціальну | | | | |
| |роботу з питань | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.1.3 |Вивчати і поширювати| КМДА |ГУОЗ, ГУО, | 2001 | 2005 |
| |вітчизняний та | |УССМ, ССМ, | | |
| |зарубіжний досвід | |МЦ СНІДу за| | |
| |щодо формування у | |участю ЗМІ | | |
| |громадськості | |та НУО | | |
| |толерантного | | | | |
| |ставлення до | | | | |
| |ВІЛ-позитивних осіб | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.1.4 |Забезпечити | ГУОЗ |МЦ | 2001 | 2005 |
| |систематичні | |"Здоров'я",| | |
| |публікації | |КМТМО | | |
| |науково-практичних | |"Санепід- | | |
| |статей, | |служба", МЦ| | |
| |інформаційно-методи-| |СНІДу | | |
| |чних розробок з | | | | |
| |питань ВІЛ/СНІДу в | | | | |
| |масових періодичних | | | | |
| |та фахових виданнях | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.1.5 |Створити в 2001 р. | КМДА |КІ КР, МЦ | 2001 | 2005 |
| |інформаційні кіно-, | |"Здоров'я",| | |
| |та відео-матеріали з| |МЦ СНІДу | | |
| |питань профілактики | | | | |
| |ВІЛ СНІДу, ХПСШ. | | | | |
| |Забезпечити їх | | | | |
| |постійне поновлення | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2. |Інформування | | | | |
| |населення з питань | | | | |
| |профілактики | | | | |
| |ВІЛ-інфекції/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.1 |Надання в прес-центр| КМДА |РДА, ГУОЗ, | 2001 | 2005 |
| |КМДА щоквартальної | |КМТМО | | |
| |інформації з | |"Санепід- | | |
| |медичних та | |служба", МЦ| | |
| |соціальних аспектів | |"Здоров'я",| | |
| |ВІЛ/СНІДу | |КМІАЦ | | |
| | | |"Медінстат"| | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.2 |Оперативно та |КМДА, РДА|КІ КР, | 2001 | 2005 |
| |систематично | |прес-центри| | |
| |висвітлювати у ЗМІ | |РДА | | |
| |хід виконання | | | | |
| |Міської програми | | | | |
| |профілактики | | | | |
| |захворювання на | | | | |
| |ВІЛ/СНІД в м. Києві | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.3 |Запровадити щорічний| КМДА |КІ КР, ССМ,| 2001 | 2005 |
| |конкурс для ЗМІ на | |ГУК, ЗМІ | | |
| |кращу соціальну | | | | |
| |рекламу з | | | | |
| |профілактики | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.4 |Забезпечити постійні| КМДА |КІ КР, МЦ | 2001 | 2005 |
| |(щомісяця) тематичні| |СНІДу, | | |
| |публікації в міській| |КМТМО | | |
| |пресі з питань | |"Санепід- | | |
| |профілактики | |служба" | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.5 |Підготувати випуск | КМДА, |КІ КР, ГУК,| 2001 | 2005 |
| |медико-профілактич- | ГУОЗ |ГУО, ГУОЗ, | | |
| |них передач з питань| |УССМ, МЦ | | |
| |ВІЛ/СНІДу та | |"Здоров'я" | | |
| |організувати їх | | | | |
| |трансляцію на радіо | | | | |
| |і телебаченні | | | | |
| |(щомісяця) | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.6 |Забезпечити щоденний| КМДА |КІ КР | 2001 | 2005 |
| |вихід на телебаченні| | | | |
| |тематичної реклами | | | | |
| |"анти-СНІД" шляхом | | | | |
| |оренди ефірного часу| | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.7 |Забезпечити | КМДА |КІ КР, ГУК,| 2001 | 2005 |
| |першочергову | |ГУО, ГУОЗ | | |
| |пропаганду заходів | |за участю | | |
| |профілактики СНІДу | |ЗМІ | | |
| |та питань формувань | | | | |
| |здорового способу | | | | |
| |життя у випадках, | | | | |
| |коли вона не несе | | | | |
| |суто рекламних цілей| | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.8 |Забезпечити | КМДА |КІ КР, | 2001 | 2005 |
| |висвітлення | |УССМ, КМТМО| | |
| |інформації щодо | |"Санепід- | | |
| |епідемічної ситуації| |служба", МЦ| | |
| |з ВІЛ/СНІДом в | |СНІДу | | |
| |м.Києві на місцевому| | | | |
| |радіо та телебаченні| | | | |
| |1 раз на місяць в | | | | |
| |інформаційних | | | | |
| |новинах | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.9 |Проводити спеціальні| ГУОЗ |Головні | 2001 | 2005 |
| |тренінги, | |спеціалісти| | |
| |конференції для | |ГУОЗ, ГУО, | | |
| |журналістів ЗМІ та | |МЦ СНІДу, | | |
| |вчителів з питань | |КМТМО | | |
| |ВІЛ/СНІДу та | |"Санепід- | | |
| |профілактики цього | |служба" | | |
| |захворювання | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.10 |Організувати | КМДА |КІ КР, ГУК,| 2001 | 2005 |
| |тематичний показ в | |МЦ | | |
| |кінотеатрах міста і | |"Здоров'я",| | |
| |на телебаченні | |МЦ СНІДу | | |
| |кіно-, та | | | | |
| |відео-матеріалів з | | | | |
| |проблем ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.11 |Розробити | ГУОЗ |ГУО, МЦ | 2001 | 2005 |
| |спеціальний план | |"Здоров'я",| | |
| |видань з | |МЦ СНІДу | | |
| |профілактики | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу та | | | | |
| |своєчасно | | | | |
| |забезпечувати | | | | |
| |навчальні заклади | | | | |
| |новими надходженнями| | | | |
| |літератури | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.12 |Проводити цільові | КМДА |ГУО, УССМ, | 2001 | 2005 |
| |освітні та | |ССМ, ГУК, | | |
| |культурно-мистецькі | |ГУОЗ | | |
| |акції для підлітків | | | | |
| |та молоді під гаслом| | | | |
| |"Життя без | | | | |
| |наркотиків та СНІДу"| | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.13 |Забезпечити | КМДА |ГУК, ГУО, | 2001 | 2005 |
| |організацію | |ГУОЗ, УССМ,| | |
| |проведення | |КМОТ | | |
| |Всесвітнього дня | |Червоного | | |
| |пам'яті померлих від| |хреста, ССМ| | |
| |СНІДу та | |за участю | | |
| |Всесвітнього дня | |НУО | | |
| |боротьби зі СНІДом | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|2.2.14 |Здійснити розробку | КМДА |ГУО | 2001 | 2005 |
| |комп'ютерних ігрових| | | | |
| |програм, спрямованих| | | | |
| |на запобігання | | | | |
| |розповсюдження | | | | |
| |ВІЛ-інфекції та | | | | |
| |донесення інформації| | | | |
| |до населення, | | | | |
| |особливо молоді; | | | | |
| |сприяти залученню | | | | |
| |фахівців для | | | | |
| |проведення | | | | |
| |відповідних лекцій, | | | | |
| |бесід серед | | | | |
| |студентів у | | | | |
| |навчальних закладах | | | | |
| |міста | | | | |
|-------+----------------------------------------------------------|
|III | Зменшення загрози ВІЛ-інфікування населення |
|-------+----------------------------------------------------------|
|3.1. |Забезпечити | КМДА |РДА, МНЛ | 2001 | 2005 |
| |доступність | |"Соціотера-| | |
| |інформаційних | |пія", ВКМСН| | |
| |адаптованих | |ГУ МВС, | | |
| |матеріалів | |ВБНОН ГУ | | |
| |профілактичного | |МВС, ГУОЗ | | |
| |спрямування для осіб| |за участю | | |
| |підвищеного ризику | |НУО, ІЦ МПІ| | |
| |інфікування ВІЛ | | | | |
| |(споживачі | | | | |
| |ін'єкційних | | | | |
| |наркотиків, | | | | |
| |представники | | | | |
| |комерційного сексу, | | | | |
| |ув'язнених тощо) | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.2. |Залучати до | КМДА |ССМ, ГУОЗ | 2001 | 2005 |
| |реалізації | |за участю | | |
| |профілактичних | |НУО | | |
| |заходів Програми | | | | |
| |представників | | | | |
| |неурядових | | | | |
| |організацій та осіб | | | | |
| |з груп підвищеного | | | | |
| |ризику | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.3. |Сприяти забезпеченню| КМДА |ГУОЗ за | 2001 | 2005 |
| |осіб з груп | |участю НУО | | |
| |підвищеного ризику | |та | | |
| |(в рамках діючих | |міжнародних| | |
| |профілактичних | |організацій| | |
| |програм) шприцами, | | | | |
| |голками, | | | | |
| |презервативами, | | | | |
| |деззасобами, | | | | |
| |залучивши до цього | | | | |
| |міжнародні | | | | |
| |організації | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.4. |Впроваджувані | КМДА |ГУОЗ, МНЛ | 2001 | 2005 |
| |програми замісної | |"Соціотера-| | |
| |терапії з метою | |пія" за | | |
| |зменшення ризику | |участю НУО | | |
| |інфікування | | | | |
| |споживачів | | | | |
| |ін'єкційних | | | | |
| |наркотиків ВІЛ та | | | | |
| |збудниками інших | | | | |
| |трансмісивних | | | | |
| |інфекцій | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.5. |Проводити | І'УОЗ |МЦ СНІДу, | 2001 | 2005 |
| |учбово-практичні | |МЦ | | |
| |семінари за участю | |"Здоров'я",| | |
| |працівників МЦ СНІДу| |МНЛ | | |
| |для виконавців | |"Соціотера-| | |
| |профілактичних | |пія" | | |
| |програм, спрямованих| | | | |
| |на уразливі групи | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.6. |Організувати при | КМДА |ГУОЗ, МЦ | 2001 | |
| |міському Центрі | |СНІДу, МЦ | | |
| |СПІДу пересувний | |"Здоров'я" | | |
| |пункт Довіри для | | | | |
| |населення з наданням| | | | |
| |медико-консультатив-| | | | |
| |них, психологічних, | | | | |
| |юридичних та | | | | |
| |соціальних послуг | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.7. |Розробити в 2001 р. | КМДА |ГУОЗ, ГУО, | 2001 | 2005 |
| |та забезпечити | |ВКМСП ГУ | | |
| |реалізацію заходів | |МВС, УССМ | | |
| |щодо профілактики | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу та ХПСШ | | | | |
| |серед безпритульних | | | | |
| |дітей, учнів | | | | |
| |спецшкіл та | | | | |
| |інтернатів. | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.8. |Здійснити заходи | ГУОЗ |РДА, ГУОЗ, | 2001 | 2005 |
| |профілактики | |ГУК, ГУО, | | |
| |ВІЛ-інфекцій при | |УССМ, УФКС,| | |
| |статевих стосунках | |МНЛ | | |
| |шляхом | |"Соціотера-| | |
| |цілеспрямованого | |пія" за | | |
| |пропагування серед | |участю НУО,| | |
| |різних верств | |ІЦ МПІ | | |
| |населення методів | | | | |
| |запобігання | | | | |
| |зараженню; | | | | |
| |забезпечити | | | | |
| |бібліотеки та учбові| | | | |
| |заклади міста | | | | |
| |безкоштовною | | | | |
| |літературою та | | | | |
| |брошурами по | | | | |
| |боротьбі зі СНІДом | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.9. |Налагодити | ГУОЗ |ГУОЗ, ГУК, | 2001 | 2005 |
| |співробітництво з | |ГУО, ССМ за| | |
| |неурядовими | |участю НУО | | |
| |організаціями з | | | | |
| |питань профілактики | | | | |
| |СНІДу серед молоді, | | | | |
| |видання спеціальної | | | | |
| |літератури, | | | | |
| |проведення освітніх | | | | |
| |семінарів з проблем | | | | |
| |ВІЛ/СНІДу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.10. |Організувати | ГУОЗ |ССМ, МНЛ | 2001 | 2005 |
| |профілактику | |"Соціотера-| | |
| |ВІЛ-інфекції серед | |пія", МЦ | | |
| |споживачів | |СНІДу, МЦ | | |
| |наркотичних речовин,| |"Здоров'я" | | |
| |керуючись стратегією| | | | |
| |"зменшення шкоди" | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.10.1 |Організувати пункти | ГУОЗ |МНЛ | 2001 | |
| |безкоштовної видачі | |"Соціотера-| | |
| |презервативів при | |пія" | | |
| |всіх наркологічних | | | | |
| |підрозділах міста | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.10.2 |Організувати спільно| ГУОЗ |МЦ СНІДу, | 2001 | |
| |з ССМ два пункти | |МНЛ | | |
| |обміну використаних | |"Соціотера-| | |
| |шприців | |пія", ССМ | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.11 |Розробити та | ГУОЗ |МЦ | 2001 | 2005 |
| |впровадити навчальні| |"Здоров'я" | | |
| |модулі, буклети та | | | | |
| |програми | | | | |
| |інформування осіб, | | | | |
| |які належать до груп| | | | |
| |підвищеного ризику | | | | |
| |інфікування ВІЛ | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|3.12 |Проводити роботу у | ГУОЗ |МЦ СНІДу, | 2001 | 2005 |
| |напрямку залучення | |МНЛ | | |
| |іноземних інвестицій| |"Соціотера-| | |
| |до фінансування | |пія" | | |
| |програм профілактики| | | | |
| |СНІДу серед | | | | |
| |споживачів | | | | |
| |наркотиків | | | | |
|-------+----------------------------------------------------------|
|IV | Забезпечення безпеки донорства |
|-------+----------------------------------------------------------|
|4.1 |Проводити | ГУОЗ |МЦК | 2001 | 2005 |
| |комплексного | | | | |
| |обстеження кожної | | | | |
| |крово-, плазмодачі | | | | |
| |на ВІЛ-1/ВІЛ-2, | | | | |
| |використовуючи | | | | |
| |якісні сучасні | | | | |
| |тест-системи | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|4.2 |Здійснювати за | ГУОЗ |МЦК, МЦ | 2001 | 2005 |
| |допомогою опитування| |СНІДу, | | |
| |та передтестового | |головні | | |
| |консультування | |лікарі | | |
| |відбір донорів для | |міських ЛНЗ| | |
| |виключення з їх | | | | |
| |числа осіб, що | | | | |
| |належать до групи | | | | |
| |ризику зараження ВІЛ| | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|4.3 |Розробити та | ГУОЗ |МЦК | 2001 | |
| |впровадити "Пам'ятку| | | | |
| |донора", яка | | | | |
| |відповідає сучасним | | | | |
| |вимогам безпеки | | | | |
| |донорства | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|4.4 |Оснастити | ГУОЗ |МЦК | 2001 | 2002 |
| |лабораторію СНІД і | | | | |
| |СНІД-асоційованих | | | | |
| |інфекцій Міського | | | | |
| |центру крові більш | | | | |
| |сучасним обладнання | | | | |
| |для проведення | | | | |
| |високочутливих | | | | |
| |лабораторних тестів | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|4.5 |Запровадити постійне| ГУОЗ |МЦК | 2001 | 2005 |
| |додаткове контрольне| | | | |
| |тестування методом | | | | |
| |ЛПР виробничих серій| | | | |
| |препаратів з | | | | |
| |донорської плазми | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|4.6 |Здійснити | КМДА |ГУОЗ, МЦК | 2001 | 2005 |
| |переоснащення | | | | |
| |матеріально-техні- | | | | |
| |чної бази Міського | | | | |
| |Центру крові, а | | | | |
| |саме: лабораторного | | | | |
| |та холодильного | | | | |
| |обладнання; | | | | |
| |забезпечити службу | | | | |
| |одноразовою | | | | |
| |пластиковою тарою | | | | |
| |типу "Гемакон", | | | | |
| |апаратами для | | | | |
| |автоматичного | | | | |
| |плазмаферезу | | | | |
|-------+--------------------+---------+-----------+-------+-------|
|4.7 |Впроваджувати в | ГУОЗ |МЦК | 2001 | 2005 |
| |практику діяльності | | | | |
| |служби крові | | | | |
| |методики повторного | | | | |
| |тестування крові | | | | |
| |кадрових донорів | | | | |
| |плазми (зберігання | | | | |
| |замороженої плазми | | | | |

................
Перейти до повного тексту