1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 2254 від 17.11.98
Про затвердження Цільової комплексної програми
"Фізичне виховання-здоров'я Нації"
На виконання Указу Президента України від 01.09.98 N 963/98 ( 963/98 ) "Про затвердження Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації" та з метою створення умов для реалізації державної політики у сфері зміцнення здоров'я киян засобами фізичної культури фізичному та духовному розвитку, вдосконалення форм організації спортивно-масової та оздоровчої роботи у м. Києві:
1. Затвердити Цільову комплексну програму "Фізичне виховання-здоров'я нації" (додаток 1).
2. Створити координаційну раду з виконання Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації" (додаток 2).
3. Фінансовому управлінню Київської міської державної адміністрації та управлінню по фізичній культурі і спорту передбачити по галузі "Фізична культура і спорт" на 1999 рік та наступні роки фінансування витрат, пов'язаних з виконанням Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації", виходячи з можливостей бюджету.
4. Рекомендувати районним у м. Києві державним адміністраціям до 20 грудня 1998 року розробити та затвердити дійові заходи щодо виконання міської Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації". Інформацію про її виконання та проблеми у виконанні надавати щорічно, до 1 лютого та 1 серпня, управлінню по фізичній культурі і спорту Київської міської державної адміністрації.
5. Головним управлінням, управлінням та іншим структурним підрозділам Київської міської державної адміністрації вжити дієвих заходів щодо забезпечення реалізації зазначеної програми.
6. Управлінню по фізичній культурі і спорту Київської міської державної адміністрації здійснювати координацію діяльності та контроль за виконанням Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації" та щорічно, до 1 лютого та до 1 серпня, вносити на розгляд голови Київської міської державної адміністрації інформаційно-аналітичну записку про її виконання, заходи та пропозиції щодо її організаційного та фінансового забезпечення на наступний рік, можливі зміни та доповнення.
7. Прес-службі секретаріату Київської міської державної адміністрації забезпечити висвітлення виконання Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації" у засобах масової інформації.
8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Ромашка В.І.
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 17.11.98 N 2254
Цільова комплексна програма
"Фізичне виховання-здоров'я нації"
Цільова комплексна програма "Фізичне виховання-здоров'я нації" (далі - Програма) розроблена відповідно до Закону України від 1 вересня 1998 року N 963/98 ( 963/98 ) "Про затвердження Цільової комплексної програми "Фізичне виховання-здоров'я нації", передбачає основні напрямки, спрямовані на її практичну реалізацію і розрахована на 1999 - 2005 роки.
Складовими частинами Програми є програма
соціально-економічного розвитку м. Києва на період до 2010 року
(підрозділ "Фізичне виховання і спорт"), програми "Діти України"
( 63/96 ), "Молодь міста Києва на 1998 - 2000 роки"
( ra2022017-98 ).
У місті Києві, як і в цілому в Україні, склалась критична ситуація із станом здоров'я населення. Значно зросла захворюваність, погіршення стану здоров'я дітей, учнів і студентів, збільшилась кількість інвалідів, спостерігається тенденція до зниження середньої тривалості життя. Соціально-економічна ситуація не дає змоги радикально вплинути на ситуацію за рахунок існуючої системи охорони здоров'я через відсутність необхідних коштів.
Розвиток фізичної культури і спорту є найбільш економічно вигідним і ефективним засобом профілактики захворюваності, зміцнення генофонду та розв'язання інших соціальних проблем, в тому числі злочинності, наркоманії, алкоголізму.
Система фізичного виховання, фізичної культури і спорту в місті не може задовольнити потреби населення.
За останні роки зменшилась кількість дітей та підлітків, залучених до регулярних занять у підліткових фізкультурно-спортивних клубах за місцем проживання, спортивних секціях підприємств, установ та організацій, навчальних закладів. Набрала масового характеру ліквідація посад інструкторів по спорту у виробничих колективах та за місцем проживання і в місцях масового відпочинку населення.
Викликає серйозну турботу використання та технічний стан спортивних споруд, особливо плавальних басейнів та спортивних майданчиків за місцем проживання.
Сьогодні у м. Києві налічується 29 стадіонів, 43 плавальних басейни, 636 спортивних залів, 3 манежи, 1185 спортивних майданчиків. Через відсутність стабільних джерел фінансування ця система спортивних споруд практично занедбана і не задовольняє потреб розвитку масового спорту.
Викликають стурбованість недоліки в розвитку окремих видів спорту, особливо в плаванні, веслуванні, важкій атлетиці, волейболі, спортивній гімнастиці, зимових та ряді інших видів спорту, що в подальшому негативно впливає на участь команд у міжнародних змаганнях, в тому числі Олімпійських іграх.
Аналіз становища, що склалося, свідчить про наявність таких негативних тенденцій у фізкультурно-спортивному русі, як:
- недооцінка ролі масової фізичної культури і спорту в національному розвитку суспільства, гармонійному удосконаленні людини, утвердженні здорового способу життя;
- зменшення кількості позаурочних занять з фізичного виховання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчально-виховних закладах;
- руйнування ефективних форм організації спортивно-масової та оздоровчої роботи в трудових колективах, за місцем проживання;
- значне зменшення фінансування на утримання та розвиток об'єктів спортивного призначення.
Основними завданнями Програми є:
- зміцнення здоров'я населення, пропаганда здорового способу життя посилення впливу фізичної культури і спорту на підвищення продуктивності праці, профілактики правопорушень;
- підвищення рівня фізичного виховання у дошкільних закладах освіти навчально-виховних закладах, трудових колективах;
- удосконалення підготовки спортивного резерву, спорту вищих досягнень;
- збереження та розвиток фізкультурно-спортивних об'єктів, ефективне їх використання і підвищення рівня роботи фахівців фізичного виховання і спорту;
- пропаганда фізичної культури і спорту.
Реалізація Програми матиме вагомі соціальні і економічні наслідки для нашого міста і, в першу чергу, зміцнить здоров'я мешканців, їх трудовий потенціал, сприятиме продовженню життя.
I. Основні напрямки та заходи фізкультурно-оздоровчої
та спортивної діяльності в місті Києві.
1. Запровадити в усіх дошкільних та навчальних закладах міста державні стандарти Фізичне виховання, привести у відповідність до них базові навчальні плани та програми з фізичного виховання.
Головне управління освіти,
управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації,
керівники навчальних закладів,
1999 - 2001 рр.
2. Ввести в усіх дошкільних закладах освіти обов'язкові заняття з фізичної культури, в штатному розкладі передбачити посади фахівців з фізичного виховання.
Районні у м. Києві державні адміністрації
1999 - 2005 рр.
3. Здійснити практичні заходи щодо введення третього уроку з фізкультури на тиждень у середніх і професійно-технічних закладах та чотирьох годин у вищих навчальних закладах протягом всього періоду навчання, забезпечити здвоєння уроків фізвиховання.
Головне управління освіти,
управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації,
керівники навчальних закладів
1999 - 2000 рр.
4. Повністю охопити заняттями з фізвиховання, оздоровчими вправами учнів, віднесених за станом здоров'я до підготовчої та спеціальної медичних груп.
Районні у м. Києві державні адміністрації
1999 - 2000 рр.
5. Запровадити у навчальних закладах та закладах охорони здоров'я систему багатоступеневих спортивно-масових змагань, у тому числі із видів спортивного туризму.
Управління по фізичній культурі і спорту,
Головне управління освіти,
Головне управління охорони здоров'я,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації,
1999 - 2005 рр.
6. Забезпечити залучення до занять фізичною культурою і спортом на пільгових умовах дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.
Головне управління освіти управління по
фізичній культурі і спорту,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації,
1999 - 2005 рр.
7. Розробити та запровадити календар загальноміських та районних спортивно-масових заходів для школярів, учнів ПТУ, студентів.
Головне управління освіти,
Головне управління культури,
управління у справах сім'ї та молоді,
управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації,
I квартал 1999 року.
8. Створити комітети по фізичній культурі і спорту в усіх районах міста. Встановити дійовий контроль за роботою спортивних фахівців.
Управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації
1999 рік
9. Вирішити питання щодо підпорядкування підліткових клубів спортивного напрямку за місцем проживання районним структурним підрозділам з фізичної культури і спорту
Управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації,
1999 - 2000 рр.
10. Не допускати припинення діяльності та перепрофілювання спортивних підліткових клубів та передачі їх приміщень іншим організаціям та комерційним структурам.
Управління по фізичній культурі і спорту,
служба у справах неповнолітніх,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації,
постійно
11. Забезпечити збереження інфраструктури
фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи за місцем проживання,
мережі дитячо-юнацьких фізкультурно-спортивних клубів, їх
утримання, ремонт, використання приміщень за призначенням.
Повернути спортивним клубам спортивні споруди, які були передані
іншим організаціям або перепрофільовані.
Управління по фізичній культурі і спорту,
служба у справах неповнолітніх,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації
1999 - 2005 рр.
12. Створити за рахунок позабюджетних коштів на спортивних спорудах, у парках культури та відпочинку, за місцем проживання населення мережу груп фізкультурно-оздоровчого напрямку для населення.
Головне управління культури,
управління по фізичній культурі і спорту,
служба у справах неповнолітніх,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації
разом із спортивними товариствами і
відомствами,
керівники спортивних споруд, парків культури
і відпочинку,
1999 - 2005 рр.
13. Забезпечити проведення рекреаційних та реабілітаційних заходів на базі санаторно-курортних закладів усіх форм власності.
Районні у м. Києві державні адміністрації, на
території яких розміщені санаторні заклади,
керівники санаторно-курортних закладів
1999 - 2005 рр.
14. Розробити та втілити в життя киян міську "Програму з навчання плаванню населення міста".
Управління по фізичній культурі і спорту,
Головне управління освіти,
Головне управління культури,
управління по фізичній культурі і спорту,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації,
1999 рік
15. Рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій усіх галузей народного господарства незалежно від форм власності з кількістю працівників не менше 500 осіб ввести до штатного розкладу посади фахівців (відповідно до класифікатора ДК 003-95), які проводитимуть фізкультурно-оздоровчу роботу з працівниками, а там, де працюючих менше 500 чоловік - об'єднувати за виробничим або територіальним принципом можливості організацій, установ, підприємств для проведення фізкультурно-оздоровчої роботи.
Управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації,
керівники підприємств, установ, організацій,
спортивних товариств з погодженням із
профспілками
1999 - 2005 рр.
16. Проводити комплексні спортивні заходи за програмою спартакіад, чемпіонатів та першостей міста, звернувши особливу увагу на розвиток олімпійських видів спорту.
Управління по фізичній культурі і спорту,
районні у м. Києві державні адміністрації,
спортивні товариства та відомства,
федерації з видів спорту
1999 - 2005 рр.
17. Забезпечити підготовку та участь спортсменів міста в чемпіонатах і першостях України, участь у складі збірних команд країни в Олімпійських іграх, чемпіонатах та кубках світу та Європи, участь у міжнародних змаганнях команд та окремих спортсменів м. Києва. Зберегти і підвищити ефективність діяльності спортивних шкіл, училищ, ліцеїв фізичної культури та олімпійського резерву, роботу центрів олімпійської підготовки, зміцнити їх матеріальну базу.
Управління по фізичній культурі і спорту,
фінансове управління,
районні у м. Києві державні адміністрації,
спортивні товариства та відомства,
федерації з видів спорту
1999 - 2005 рр.
18. Сприяти формуванню спортивних клубів різних форм власності.
Головне управління культури,
управління по фізичній культурі і спорту,
управління у справах сім'ї та молоді,
районні у м. Києві державні адміністрації
1999 - 2005 рр.
19. Зберегти існуючу мережу ДЮСШ та СДЮШОР в місті та сприяти відкриттю нових шкіл з пріоритетних видів спорту.
Управління по фізичній культурі і спорту,
спортивні товариства та відомства,
Головне управління освіти
постійно
20. Надавати практичну допомогу Київському міському ліцею-інтернату в матеріально-технічному забезпеченні для підготовки спортивного резерву збірних команд міста Києва та України.
Управління по фізичній культурі і спорту
постійно
21. Створити на базі СДЮШОР "Динамо" з фехтування Центр олімпійської підготовки, в подальшому - фехтувальну Академію.
Управління по фізичній культурі і спорту,
спортивні товариства та відомства,
фізкультурно-спортивне товариство "Динамо"
1999 рік
22. Вирішити питання про надання практичної та фінансової допомоги гірськолижному спортивному клубу "Віраж" з метою залучення до тренувань на його базі збірних команд міста, України та проведення змагань.
Управління по фізичній культурі і спорту,
Залізнична районна державна адміністрація
1999 рік
23. Вирішити питання про відкриття відділень із стрибків на лижах з трампліну та сноуборду СДЮШОР зимових видів спорту.
Управління по фізичній культурі і спорту,
міська рада спортивного товариства
профспілок "Україна"
1999 рік
24. Створити на базі "Палацу підводного спорту" центр підготовки з водних видів спорту та навчання плаванню.
Управління по фізичній культурі і спорту
1999 рік
25. Забезпечити підготовку та участь спортсменів міста у Всеукраїнських літніх спортивних іграх.
Управління по фізичній культурі і спорту,
міські ради спортивних товариств та
відомств,
1999 рік
26. Визначити потреби у кваліфікованих кадрах фізкультурно-спортивної галузі.
Управління по фізичній культурі і спорту,
разом із зацікавленими організаціями
1999 - 2000 рр.

................
Перейти до повного тексту