1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
28.12.2006 № 1838
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМДА № 2023 від 15.11.2012 )
Про соціальний захист населення міста Києва в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА № 2 від 09.01.2007 № 215 від 02.03.2007 № 967 від 26.07.2007 № 26 від 10.01.2008 № 421 від 26.03.2008 № 510 від 29.04.2009)
Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.08.95 № 494-р, розпорядження Президента України від 18.04.2001 № 110/2001-рп "Про поліпшення соціального захисту малозабезпечених сімей", на виконання рішення Київської міської ради від 28.09.2006 за № 102/159 "Про соціальний захист населення міста Києва в умовах запровадження економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги"та з метою соціального захисту найменш захищених верств населення:
1. Затвердити Порядок надання часткових компенсацій населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, що додається.
2. Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
2.1. Забезпечити, починаючи з грудня місяця 2006 року та у 2007 - 2009 році надання додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення (часткових компенсацій населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг) з міського бюджету верствам населення згідно з Порядком.
( Підпункт 2.1 пункту 2 в редакції Розпорядження КМДА № 2 від 09.01.2007, із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА № 421 від 26.03.2008, № 510 від 29.04.2009)
2.2. Надавати в межах своєї компетенції роз'яснення щодо реалізації Порядку надання часткових компенсацій населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги.
3. Заступнику голови Київської міської державної адміністрації Кільчицькій І.Р. забезпечити висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Голубченка А.К. та заступника голови Київської міської державної адміністрації Кільчицьку І.Р.
Голова Л.Черновецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від 28.12.2006 № 1838
ПОРЯДОК
надання часткових компенсацій населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги
1. Компенсація населенню міста Києва на оплату житлово-комунальних послуг в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги (надалі - компенсація) є щомісячною адресною безготівковою, надається громадянам з міського бюджету для відшкодування частини витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), пов'язаних з підвищенням цін та тарифів на житлово-комунальні послуги.
2. Право на отримання компенсації для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду, в тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду та фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату утримання житла; житлового фонду незалежно від форм власності - на оплату комунальних послуг.
3. Компенсація з міського бюджету призначається з місяця звернення громадянина на термін 6 місяців.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА № 421 від 26.03.2008)
У разі призначення громадянину субсидії з державного бюджету компенсація з міського бюджету призначається на термін, на який призначено субсидію за рахунок державного бюджету, але не раніше, ніж з 01.12.2006 р.
( Абзац другий пункту 3 в редакції Розпорядження КМДА № 2 від 09.01.2007)
Компенсація для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу, що використовується для індивідуального опалення, надається на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням. У разі, коли оплата послуг з теплопостачання провадиться лише в опалювальний період, компенсація призначається на цей період, починаючи з місяця звернення за її призначенням. Як виняток, за умови звернення із заявою про призначення компенсації протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона надається на весь опалювальний період.
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА № 2 від 09.01.2007)
Призначення компенсацій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних у місті Києві державних адміністрацій.
4. Компенсація призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги (в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами з урахуванням пільг і субсидій, які надаються відповідно до чинного законодавства) та обсягом обов'язкового відсотка витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Обов'язковий відсоток встановлюється на рівні 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу громадян та 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу громадян, якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у жилому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у жилому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у жилому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА № 215 від 02.03.2007)
5. Компенсація не призначається якщо:
1) у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, що доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку), та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу;
2) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);
3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 19 цього Порядку норми володіння чи користування загальною площею житла.
У випадках придбання житлового приміщення (будинку) компенсація для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг не раніше, ніж через рік з місяця придбання;
4) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу).
Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення компенсації.
5) Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних у місті Києві державних адміністрацій або утворених ними комісій можуть призначатися компенсації як виняток. Рішення про призначення (непризначення) компенсації в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Форма акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї затверджена Мінпраці.
6. Компенсація призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішень районних у місті Києві державних адміністрацій або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї компенсація може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг.
У разі смерті особи, зазначеної в абзаці першому цього пункту, на яку відкрито особовий рахунок, надання компенсації не припиняється за умови, що у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
7. До встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житла, власника (співвласника) житлового приміщення, на якого було відкрито особовий рахунок, компенсація призначається одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового приміщення (будинку) була в ньому зареєстрована, а у разі, коли зареєстровані тільки недієздатні особи, - одному з їх опікунів. Проте, якщо протягом восьми місяців від дня відкриття спадщини не визначено в установленому порядку уповноваженого власника (співвласника) житла, власника (співвласника) житлового приміщення, надання компенсації припиняється.
8. Якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сама або з неповнолітніми дітьми, на яких не отримує аліментів (за рішенням суду або за домовленістю), і є уповноваженим власником, співвласником або наймачем житла, на якого (яку) відкрито особовий рахунок, компенсація призначається лише на норму володіння чи користування житловою площею без врахування додаткових 10,5 кв. метра на сім'ю. У разі, коли разом із заявою про призначення компенсації надаються відомості про виплати на утримання неповнолітніх дітей, які не можуть бути меншими, ніж встановлено законодавством, компенсація надається на загальних підставах.
9. У разі, коли у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишились без батьківської опіки (піклування), компенсація призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей.
Компенсація не призначається, якщо неповнолітні діти, маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі.
10. Компенсація розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу.
Кількість зареєстрованих осіб визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії.
11. Розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та розмір компенсації визначаються окремо за кожний вид послуг пропорційно до його частки у загальній сумі вартості цих послуг.
Якщо обсяг витрачання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, при підтвердженні права на отримання часткової компенсації на наступний термін розмір витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг (15 чи 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) зменшується на 2 відсотки, але не більше ніж на 10 відсотків, відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартості за встановленими нормами споживання.
( Пункт 11 доповнено абзацом згідно з Розпорядженням КМДА № 26 від 10.01.2008)
12. Розрахунок сукупного доходу для призначення компенсації проводиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 р. № 486/202/524/455/3370 , зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2002 за № 112/6400 (із змінами і доповненнями).
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА № 421 від 26.03.2008)

................
Перейти до повного тексту