1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 871 від 22.05.2003
Про затвердження Статуту спеціалізованої
дитячо-юнацької школи олімпійського резерву
з дзюдо "Юний Спартаківець"
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 1342 ( ra1342017-04 ) від 22.07.2004 )
З метою приведення у відповідність до вимог законодавства України установчих документів дитячо-юнацької спортивної школи з дзюдо "Юний Спартаківець":
1. Перейменувати дитячо-юнацьку спортивну школу з дзюдо "Юний Спартаківець" у спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з дзюдо "Юний Спартаківець" та затвердити її статут (додається).
2. Покласти на Головне управління по фізичній культурі та спорту Київської міської державної адміністрації координацію діяльності спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з дзюдо "Юний Спартаківець".
3. Головному управлінню комунальної власності м. Києва Київської міської державної адміністрації у встановленому порядку вирішити питання закріплення за спеціалізованою дитячо-юнацькою школою олімпійського резерву з дзюдо "Юний Спартаківець" на праві оперативного управління майна, необхідного для здійснення статутних завдань.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Поживанова М.О.
Голова О.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 22.05.2003 р. N 871
СТАТУТ
Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського
резерву з дзюдо "Юний Спартаківець"
1. Загальні положення
1.1 Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з дзюдо "Юний Спартаківець" (в подальшому Спортшкола) є позашкільним навчально-виховним закладом, заснованим на комунальній власності територіальної громади м. Києва та підпорядкованим Головному управлінню по фізичній культурі та спорту Київської міської державної адміністрації.
1.2 Основною діяльністю Спортшколи є спортивна підготовка дітей, підлітків та молоді, підготовка спортивного резерву збірних команд м. Києва та України.
1.3 Спортшкола у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ) і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами, розпорядженнями, декретами Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації та цим статутом.
1.4. Спортшкола є юридичною особою з дня її державної реєстрації, має печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланк встановленого зразка та інші реквізити.
( Пункт 1.4 в редакції Розпорядження КМДА N 1342 ( ra1342017-04 ) від 22.07.2004 )
1.5 Юридична адреса Спортшколи: 04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 27.
2. Завдання та права Спортшколи
2.1 Головними завданнями Спортшколи є:
- сприяння в реалізації державної політики у галузі освіти, фізичної культури і спорту;
- формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадської позиції;
- гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, зміцнення здоров'я дітей засобами фізичної культури і спорту;
- виявлення і підтримка юних талантів, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту та досягнення високих спортивних результатів;
- підготовка спортсменів (кандидатів, резерву) членів спортивних збірних команд м. Києва та України;
- забезпечення участі у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, створення спортивно-оздоровчих таборів, абонементних груп оздоровчого направлення, а також залучення коштів на ці цілі з різних джерел, включаючи бюджетні кошти та добровільні грошові внески.
2.2 Спортшкола має право:
- використовувати добровільні грошові внески юридичних та фізичних осіб на забезпечення навчально-тренувального процесу, організовувати спортивно-оздоровчі табори за рішенням адміністрації Спортшколи;
- виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права;
- використовувати на договірній основі працю громадян;
- залучати на договірних засадах і використовувати фінансові кошти, об'єкти інтелектуальної власності, майно юридичних і фізичних осіб у встановленому законодавством України порядку;
- проводити навчання, семінари, виставки, спортивні та інші заходи.
3. Організаційні основи діяльності Спортшколи
3.1 Порядок комплектування, наповнення навчальних груп, режим навчально-тренувальної роботи встановлюється згідно з законодавством України.
На період проведення навчально-тренувальних зборів та роботи спортивно-оздоровчих таборів наповненість груп і режим їх навчально-тренувальної роботи може встановлюватись керівництвом Спортшколи залежно від рівня спортивної підготовки спортсменів, запланованих завдань та інших факторів. При цьому керівництво Спортшколи може окремим наказом (тільки на період проведення навчально-тренувального збору та роботи спортивного табору):
- трансформовувати різні навчальні групи в загони, враховуючи статеві та інші особливості учнів, виходячи з конкретних умов;
- встановлювати тренерам-викладачам пристосований, окремо для цих умов, режим робочого дня;
- зобов'язувати в установленому порядку тренерів-викладачів виконувати функції вихователя, плаврука та інших з оплатою у межах їх середньомісячного заробітку незалежно від кількості учнів.
У канікулярні, вихідні та святкові дні Спортшкола може працювати за окремим планом, затвердженим директором.
3.2 Спортшкола разом з іншими навчальними закладами може створювати для перспективних у спортивному відношенні учнів спеціалізовані класи з подовженим днем навчання та поглибленим навчально-тренувальним процесом. Створення спецкласів здійснюється на підставі укладеної угоди адміністрації Спортшколи і навчального закладу.
3.3 Навчальний рік розпочинається 1 вересня поточного року і закінчується 25 травня наступного року. Можливе доукомплектування груп протягом навчального року. Заняття в групах початкової підготовки розпочинаються 1 жовтня поточного року.
3.4 Учні Спортшколи, які направлені для підвищення спортивної майстерності в училища фізичного виховання, школи вищої спортивної майстерності, не входять до кількісного складу груп, але вважаються вихованцями Спортшколи і можуть виступати за неї. Для доукомплектування групи до неї можуть бути зараховані учні з попереднього року навчання. Режим навчально-тренувальної роботи та наповненість такої групи зберігаються до закінчення кожного етапу навчання.
3.5 Перехід спортсменів до іншого спортивного навчального закладу може здійснюватись до закінчення кожного етапу навчання.
3.6 Рішення про відкриття нового чи закриття існуючого відділення приймається Головним управлінням по фізичній культурі та спорту Київської міської державної адміністрації.
3.7 Спортшкола працює за річним планом роботи, погодженим із Головним управлінням по фізичній культурі та спорту Київської міської державної адміністрації.
4. Управління Спортшколою, права та обов'язки
адміністрації, тренерів-викладачів, інших працівників
4.1 Органом громадського самоврядування трудового колективу у Спортшколі є загальні збори, що скликаються не менше одного разу на рік.
Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосів присутніх на зборах.
4.2 Рішенням загальних зборів створюється рада трудового колективу Спортшколи, що діє в період між загальними зборами. Рада трудового колективу:
- організовує виконання рішень загальних зборів;
- вносить пропозиції до адміністрації щодо перспектив розвитку Спортшколи, режиму її роботи, заходів щодо зміцнення її матеріально-технічної бази та поліпшення умов діяльності;
- підтримує творчі ініціативи, новації позашкільної освіти;
- визначає форми співробітництва Спортшколи з творчими спілками, науково-дослідними, виробничими, кооперативними, державними та громадськими організаціями;
- вносить пропозиції директору про стимулювання педагогічних та інших працівників закладу.
4.3 З метою прийняття колективних рішень з питань організації навчально-тренувального процесу з числа тренерів-викладачів утворюється тренерська рада, за умови наявності не менше трьох тренерів з дзюдо.
4.4 Очолює тренерську раду старший тренер-викладач, який призначається на посаду наказом директора школи із числа провідних тренерів-викладачів, які мають стаж та досвід тренерсько-викладацької роботи не менше 4 років.
4.5 Тренерсько-викладацький склад спортивної школи комплектується з фахівців, які мають, як правило, фізкультурну освіту або тренерську категорію.
4.6 В Спортшколі на правах дорадчого органу створюється батьківський комітет. До складу батьківського комітету входять не менше трьох осіб з числа батьків спортсменів, що займаються в Спортшколі.
З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників Спортшколи на правах дорадчого органу створюється педагогічна рада.
4.6.1 Педагогічна рада:
- розглядає питання організації та здійснення навчально-виховного процесу, масової та методичної роботи;
- обговорює і рекомендує до затвердження річний план роботи Спортшколи;
- сприяє розвитку творчої ініціативи педагогів, впровадженню досягнень науки і передового педагогічного досвіду в навчальний процес;

................
Перейти до повного тексту