1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
X сесія IV скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 816/3391 від 19.07.2005
Про затвердження Порядку списання основних
засобів з балансів підприємств, установ та
організацій комунальної власності територіальної
громади міста Києва
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 260/3721 ( ra_260023-05 ) від 27.10.2005 )
Відповідно до частини 1 статті 26, частини 5 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), статті 327 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), статті 135 Господарського кодексу України ( 436-15 ) та пункту 6 наказу Державного казначейства, Міністерства економіки України "Про затвердження Типової інструкції про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ" ( z0787-01 ), з метою вдосконалення системи управління майном, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, Київська міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Порядок списання основних засобів з балансів підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва, згідно з додатком.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань власності.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київради
від 19.07.2005 N 816/3391
ПОРЯДОК
списання основних засобів з балансів підприємств,
установ та організацій комунальної власності
територіальної громади міста Києва
1. Цей Порядок розроблений з метою забезпечення збереження майна комунальної власності, встановлення єдиної процедури списання основних засобів з балансів підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, та є обов'язковим до виконання зазначеними підприємствами, установами, організаціями, а також іншими суб'єктами, які обліковують на балансах майно, що перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Києва (далі - підприємства).
2. У цьому Порядку нижченаведені терміни вживаються у такому значенні:
2.1. Основні засоби - матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, передачі в оренду іншим особам, або для здійснення адміністративних і соціальнокультурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік), які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва та закріплені за підприємствами на праві господарського відання, оперативного управління чи використовуються ними на умовах інших видів речових прав.
Основними засобами, відповідно до законодавства, є будинки, споруди, приміщення, машини та устаткування, транспортні засоби, обладнання, інструмент, виробничий інвентар і приладдя, господарський інвентар та інше майно тривалого використання.
Об'єкти, що підпадають під визначення, наведене в абзаці першому цього підпункту, і мають на момент введення в експлуатацію вартість менше двох мінімальних заробітних плат для цілей цього Порядку, вважаються малоцінними необоротними матеріальними активами.
( Частина третя підпункту 2.1 пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 260/3721 ( ra_260023-05 ) від 27.10.2005 )
Об'єкти, що зараховані на баланс підприємства під час введення в експлуатацію як основні засоби, а також обліковуються в складі основних засобів на момент затвердження цього Порядку, у разі зміни облікової політики чи критерію віднесення об'єктів до малоцінних необоротних матеріальних активів, передбаченого цим Порядком, не можуть бути в подальшому визнані малоцінними необоротними матеріальними активами і в усіх випадках списуються з балансу підприємства згідно з цим Порядком як основні засоби.
2.2. Комплект основних засобів - єдиний об'єкт обліку чи група об'єктів обліку, що враховуються в балансі підприємства і мають єдине економічне призначення. Складові частини меблів, обладнання, електронно-обчислювальних машин, приладів тощо, які обліковуються в балансі підприємства, не можуть бути списані як окремі об'єкти (крім випадків ремонту, модернізації, поліпшення, внаслідок чого відбувається вибуття окремих елементів комплекту чи їх заміна) і для цілей, передбачених цим Порядком, вважаються єдиним об'єктом обліку (об'єктом основних засобів).
2.3. Списання з балансу - виключення з бухгалтерського обліку та фінансової звітності основних засобів внаслідок втрати підприємством контролю за такими основними засобами та з інших підстав.
3. Відповідно до вимог цього Порядку основні засоби списуються з балансу підприємств як такі, що:
а) непридатні для подальшого використання;
б) виявлені в результаті інвентаризації як недостача;
в) втратили критерій визнання активом, визначений у статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" ( 996-14 ), тобто вибули з контролю підприємства, або отримання економічних вигод від їх використання в майбутньому не очікується.
4. Знос, нарахований у розмірі 100 відсотків вартості основних засобів, не може бути підставою для їх списання.
5. Списання з балансу основних засобів здійснюється шляхом їх:
- продажу;
- безоплатної передачі (в тому числі на баланс іншого підприємства комунальної власності)
( Позиція друга пункту 5 в редакції Рішення Київміськради N 260/3721 ( ra_260023-05 ) від 27.10.2005 )
- ліквідації.
6. Для визначення непридатності матеріальних цінностей і встановлення неможливості або неефективності проведення їх відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідної документації на списання цих цінностей, наказом керівника підприємства щорічно створюється постійно діюча комісія, яка діє протягом року, у складі:
- керівника або його заступника (голова комісії);
- головного бухгалтера або його заступника (на підприємствах, на яких штатним розписом посада головного бухгалтера не передбачена, особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку);
- керівників груп обліку (в установах, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями) або інших працівників бухгалтерії, які обліковують матеріальні цінності;
- особи, на яку покладено відповідальність за збереження матеріальних цінностей;
- інших посадових осіб (на розсуд керівника підприємства).
Наказ про створення постійно діючої комісії поновлюється щорічно або за потребою.
Право визначення непридатності матеріальних цінностей і встановлення неможливості або неефективності проведення відновлювального ремонту, а також оформлення необхідної документації наказом керівника підприємства може бути надано інвентаризаційній комісії.
7. Для участі в роботі комісії щодо встановлення непридатності автомобілів, нагрівальних котлів, підйомників та інших необоротних активів, які перебувають під наглядом державних інспекцій чи інших органів, запрошується їх представник, який підписує висновки комісії або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до її висновків.
Для вирішення питань списання музейних цінностей або матеріальних цінностей спеціального призначення комісії створюються в порядку, визначеному чинним законодавством.
8. Постійно діюча комісія підприємства:

................
Перейти до повного тексту