1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 746 від 21.06.2007
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМДА N 939 ( ra0939017-10 ) від 10.11.2010 )
Про затвердження Положення про Головне
управління транспорту виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської
державної адміністрації)
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 209 ( ra0209017-08 ) від 19.02.2008 )
Відповідно до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), Закону України "Про місцеві державні адміністрації" ( 586-14 ), рішення Київської міської ради від 29.03.2007 N 381/1042 ( ra0381023-07 ) "Про реорганізацію Головного управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)":
1. Затвердити Положення про Головне управління транспорту виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що додається.
2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12.11.2004 N 2045 "Про затвердження Положення про Головне управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)".
3. Першому заступнику голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д.Я. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
Голова Л.Черновецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 21.06.2007 N 746
ПОЛОЖЕННЯ
про Головне управління транспорту виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
1. Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі за текстом - Головне управління) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), створюється Київською міською радою, підзвітне і підконтрольне Київському міському голові.
2. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації, іншими нормативно-правовими актами, що стосуються його компетенції, а також цим Положенням.
3. Головне управління є правонаступником Головного управління транспорту, зв'язку та інформатизації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в частині, що стосується його компетенції згідно з цим Положенням.
3.1. Головне управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства, бланки, кутовий штамп, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
3.2. Місцезнаходження Головного управління: 01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 6.
4. Основними завданнями Головного управління є:
4.1. Організація ефективного функціонування інфраструктури дорожньо-транспортного комплексу міста, що являє собою сукупність підприємств, установ, організацій, а також суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які здійснюють у місті:
4.1.1. Перевезення пасажирів (вантажів) автомобільним, міським електричним, річковим і авіаційним транспортом;
4.1.2. Будівництво, реконструкцію та утримання вулиць і доріг міста та штучних споруд;
4.1.3. Будівництво, реконструкцію та утримання об'єктів дорожнього сервісу;
4.1.4. Організацію дорожнього руху на території міста.
4.2. Організація робіт із будівництва, ремонту і утримання міської мережі дорожньо-транспортного комплексу та інфраструктури автомобільних шляхів сполучень, транспортних розв'язок, шляхопроводів, мостів (автовокзали, зупинки транспорту загального користування, пересадочні вузли, автостоянки, паркінги, термінали, підземні пішохідні переходи тощо).
4.3. Реалізація функцій власника міських вулиць і доріг в частині прав та обов'язків, віднесених Законом України "Про дорожній рух" ( 3353-12 ) до компетенції міських органів виконавчої влади.
4.4. Виконання обов'язків та використання прав власника міських вулиць і доріг щодо управління їх функціонуванням та розвитком, віднесених Законом України "Про автомобільні дороги" ( 2862-15 ) до компетенції органів місцевого самоврядування.
4.5. Виконання функцій власника дорожніх об'єктів, що перебувають у комунальній власності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.94 N 198 ( 198-94-п ) "Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних проїздів, правил користування ними та охорони".
4.6. Організація міських пасажирських перевезень, координація роботи всіх видів транспорту (метрополітен, тролейбус, автобус, трамвай, таксі, фунікулер, річковий та повітряний транспорт), забезпечення контролю за їх роботою.
4.7. Контроль за утриманням міської мережі транспорту загального користування та організація будівництва (реконструкції) ліній метро, тролейбуса, трамвая та пересадочних вузлів міста в межах, передбачених законодавством.
4.8. Проведення єдиної транспортної політики в питаннях розвитку підприємств транспорту різних форм власності.
4.9. Надання пропозицій щодо покращення інвестиційного клімату для залучення коштів у розвиток інфраструктури дорожньо-транспортного комплексу міста. Залучення інвестицій для розвитку транспортної галузі, в тому числі для систем управління на транспорті.
4.10. Планування та формування міської маршрутної транспортної мережі загального користування, узгодження мережі маршрутів руху через місто Київ міського, приміського і міжміського (у межах Київської області) пасажирського та вантажного автомобільного транспорту.
4.11. Організація перевезень пасажирів автобусами загального користування, що працюють у режимі маршрутного таксі.
4.12. Створення та впровадження систем управління на транспорті, в тому числі:
4.12.1. Автоматизованої системи управління транспортом (автоматизованої системи керування дорожнім рухом та автоматизованої системи диспетчерського управління);
4.12.2. Автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів - "Соціально-транспортна картка киянина".
4.13. Створення, впровадження та експлуатація системи диспетчеризації міських маршрутів загального користування та забезпечення централізованого диспетчерського управління.
4.14. Організація розміщення реклами на транспорті комунальної власності м. Києва.
( Положення доповнено пунктом 4.14 згідно з Розпорядженням КМДА N 209 ( ra0209017-08 ) від 19.02.2008 )
5. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань:
5.1. Представляє інтереси виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в межах наданих повноважень у відносинах з міжнародними (міжурядовими) організаціями, державними органами, органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, фізичними особами з питань співробітництва у сферах дорожньо-транспортного комплексу.
5.2. Координує та контролює в межах своєї компетенції роботу суб'єктів господарювання в галузі транспорту незалежно від форм власності; діяльність виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) у сферах транспорту, інфраструктури автомобільних шляхів сполучення.
5.3. Забезпечує системність та комплексне вирішення питань роботи з керівниками комунальних підприємств; вносить пропозиції щодо призначення (звільнення) цих керівників; забезпечує укладання, продовження та розірвання контрактів з ними, аналізує виконання умов та показників укладених контрактів; здійснює супроводження Генерального реєстру контрактів з керівниками цих підприємств.
5.4. Узагальнює практику застосування законодавства України з питань, що належать до компетенції Головного управління, розробляє і подає на розгляд Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідні пропозиції.
5.5. Забезпечує розробку та реалізацію окремих розділів Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва, відповідних галузевих програм, бере участь у розробці окремих розділів інших регіональних програм щодо перспектив розвитку інфраструктури дорожньо-транспортного комплексу.
5.6. Готує проекти нормативних актів з питань дорожнього руху, що належать до компетенції місцевих органів влади.
5.7. Готує програми розвитку дорожнього транспортного комплексу міста.
5.8. Бере участь у залученні інвестицій для фінансування програм соціально-економічного розвитку м. Києва, що належать до сфери його компетенції.
5.9. Формує та подає на затвердження в установленому порядку зведений тематичний перелік науково-дослідних та проектних робіт за відповідними напрямами та програмами, що фінансуються з міського бюджету, здійснює функції головного розпорядника бюджетних коштів, виділених на виконання наукових та дослідно-конструкторських робіт в галузях транспорту.
5.10. Забезпечує розвиток мережі місцевих автомобільних доріг та вулиць, їх утримання та охорону.
5.11. Здійснює керівництво діяльністю із організації дорожнього руху.
5.12. Погоджує створення та здійснює методично керівництво платними стоянками та колективними гаражами.
5.13. Вирішує питання експлуатації автомобільних доріг та вулиць у надзвичайних ситуаціях.
5.14. Організовує влаштування місць для зупинок транспортних засобів, стоянок і відпочинку учасників дорожнього руху та створення інших об'єктів дорожнього сервісу.
5.15. Забезпечує обладнання доріг та вулиць технічними засобами регулювання дорожнього руху та контроль за їх утриманням.
5.16. Вживає заходи щодо виявлених аварійно небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних подій і впровадження у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху.
5.17. Координує роботу служб та підприємств, що здійснюють заходи щодо організації дорожнього руху.
5.18. Визначає пріоритетні напрями розвитку та шляхів оптимізації діяльності міського транспорту.
5.19. Захищає міський ринок транспортних послуг та суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту.
5.20. Створює рівні умови для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції.
5.21. Формує мережу міських автобусних маршрутів загального користування і здійснює контроль за виконанням транспортного законодавства.
5.22. Формує та веде реєстр стоянок таксі, готує та подає на затвердження до Київської міської державної адміністрації мережу і паспорти міських стоянок.
5.23. Організовує облаштування необхідною інфраструктурою автобусних маршрутів загального користування, а саме: автопавільйонами, інформаційним забезпеченням пасажирів і підтримання її в належному технічному та санітарному стані.

................
Перейти до повного тексту