1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IX сесія VI скликання
РІШЕННЯ
24.05.2012 N 587/7924
Про затвердження Порядку перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві
Відповідно до Житлового кодексу Української РСР, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572 (із змінами та доповненнями), Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій , затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 N 76, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 N 927/11207, Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна , затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 N 127 (із змінами та доповненнями), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.07.2001 за N 582/5773, з метою створення у місті Києві простих та чітких умов проведення перепланувань об'єктів нерухомості, запровадження декларативного принципу в процедурі оформлення дозволу на перепланування Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві згідно з додатком.
2. Районним у місті Києві державним адміністраціям у місячний термін з моменту прийняття цього рішення:
2.1. Утворити постійно діючі комісії у районних в місті Києві державних адміністраціях з підтвердження виконаних робіт з перепланування проекту перепланування.
2.2. Забезпечити ведення журналу реєстрації декларацій про перепланування житлового чи нежитлового приміщення, журналу реєстрації повідомлень про порушення дозвільним органом термінів розгляду декларацій та журналу прийняття об'єктів перепланування в експлуатацію.
2.3. Призначити осіб, відповідальних за реєстрацію декларацій про перепланування житлового чи нежитлового приміщення та здійснення відмітки про прийняття об'єкта перепланування в експлуатацію.
3. Внести зміни до Правил благоустрою міста Києва , затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 N 1051/1051, а саме:
3.1. Підпункт 5.2.9 пункту 5 викласти в новій редакції:
"5.2.9. Перепланування квартир та приміщень житлових будівель має проводитись на підставі дозволу відповідної районної у місті Києві державної адміністрації, виданого в установленому порядку".
3.2. Підпункти 15.3.19 та 15.3.20 пункту 15 виключити.
4. Внести зміни до пункту 6 Переліку повноважень у галузі будівництва, що є додатком до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.01.2011 N 121 (із змінами та доповненнями), виклавши його у новій редакції:
"6) надання дозволів на перепланування, переобладнання житлових будинків, житлових і нежитлових у житлових будинках приміщень у встановленому порядку".
5. Рішення підлягає офіційному оприлюдненню шляхом опублікування в газеті "Хрещатик" та на офіційному веб-порталі Київської міської ради.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури та на комісію з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
Київський міський голова Л. Черновецький
Додаток
до рішення Київської міської ради
24.05.2012 N 587/7924
ПОРЯДОК
перепланування житлових та нежитлових приміщень у будинках у місті Києві
Розділ I. Загальні положення
1.1. Порядок перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві (далі - Порядок) - це нормативно-правовий акт, яким встановлюються вимоги, правила і норми проведення ремонтних робіт з перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві та визначається чітка послідовність дій щодо отримання дозволу на виконання таких робіт, а також прийняття об'єкта перепланування в експлуатацію.
1.2. Основними завданнями Порядку є встановлення:
- простої та чіткої послідовності дій щодо отримання дозволу на виконання комплексу ремонтних робіт з перепланування;
- виключного переліку обмежень під час виконання робіт з перепланування;
- виключного переліку документів, необхідних для отримання дозволу на виконання робіт з перепланування;
- виключного переліку підстав для відмови в наданні дозволу на виконання робіт з перепланування;
- простої та чіткої послідовності дій щодо прийняття об'єкта перепланування в експлуатацію.
1.3. У цьому Порядку нижченаведені терміни вживаються в таких значеннях:
- дозвільний орган - відповідна районна у місті Києві державна адміністрація, яка уповноважена вчиняти дії щодо надання дозволу на перепланування житлових і нежитлових приміщень у будинках у місті Києві;
- дозвіл на перепланування - вчинення посадовою особою дозвільного органу акта реєстрації декларації про перепланування житлового чи нежитлового приміщення, будинку;
- декларація про перепланування житлового чи нежитлового приміщення, будинку (далі - Декларація) - документ встановленого зразка, в якому особа, що має намір здійснити перепланування, зазначає відомості, на підставі яких дозвільний орган надає дозвіл на перепланування та яким така особа гарантує дотримання встановлених законодавством України вимог до перепланування та відшкодування іншим особам шкоди, спричиненої виконанням таких робіт (додається). Документи, перелік яких передбачений цим Порядком, які надаються разом з Декларацією, вважаються невід'ємною її частиною;
- перепланування - комплекс ремонтних робіт, пов'язаних з перенесенням і розбиранням некапітальних перегородок, влаштуванням нових елементів і деталей, прорізів без втручання у зовнішні стіни, міжповерхові перекриття та інші несучі конструкції будинку.
Для цілей цього Порядку термін "перепланування" передбачає роботи з переобладнання житлових та нежитлових приміщень, які полягають у встановленні в окремих приміщеннях індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, влаштування і переустаткування туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів;
- прийняття об'єкта перепланування в експлуатацію - це процедура встановлення відповідності комплексу виконаних ремонтних робіт з перепланування проекту перепланування;
- проект перепланування - робочий проект, розроблений в одну стадію проектування юридичними особами незалежно від форм власності та фізичними особами - підприємцями (далі - Проектувальник), які мають право на проведення такого виду діяльності згідно з законодавством та яка відповідає положенням законодавства, вимогам будівельних норм та нормативних документів.
1.4. Цей Порядок розроблено відповідно до Житлового кодексу Української РСР, Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 N 572 (із змінами та доповненнями), Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій , затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 N 76, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 25.08.2005 N 927/11207, Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна , затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.05.2001 N 127 (із змінами та доповненнями), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 10.07.2001 N 582/5773, з урахуванням вимог ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення", ДБН В.2.2-9-99 "Громадські будинки та споруди", ДБН А.2.2-3-2004 "Проектування. Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва", ДБН В.3.2-2-2009 "Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт".
1.5. Головне управління містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є органом, уповноваженим надавати роз'яснення з приводу застосування цього Порядку, а також рекомендації щодо вирішення спірних питань, які виникають між Дозвільним органом (іншими підприємствами, установами та організаціями) та особою, яка планує здійснити або здійснила перепланування об'єкта нерухомості в ході реалізації цього Порядку.
Розділ II. Оформлення дозволу на перепланування
2.1. Для отримання дозволу на перепланування фізична чи юридична особа, власник або користувач нерухомого майна - житлових та нежитлових приміщень, будинку, який має намір здійснити перепланування, подає належним чином заповнену Декларацію в двох примірниках до дозвільного органу за місцем знаходження об'єкта перепланування через районний дозвільний центр міста Києва. Подання Декларації безпосередньо до дозвільного органу - заборонено.
Від імені юридичної особи Декларацію заповнює та підписує керівник юридичної особи, посада зазначається власноруч перед підписом. Підпис керівника посвідчується печаткою.
2.2. Вимоги до документів, які обов'язково додаються до Декларації:
2.2.1. Копія паспорта фізичної особи (для громадян України - копії 2, 3, 4, 5 сторінок та сторінка з відміткою про реєстрацію особи).
Для юридичних осіб - виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (або свідоцтво про державну реєстрацію) та довідка ЄДРПОУ.
2.2.2. Правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості, перепланування якого передбачається: нотаріально завірені копії документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно, за умови реєстрації права власності в органах, що здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно, або право користування нерухомим майном (договір найму (оренди), в якому передбачено право орендаря здійснювати перепланування об'єкта оренди.
У разі наявності права спільної власності на об'єкт перепланування до Декларації додаються правовстановлюючі документи всіх співвласників.
2.2.3. Проект перепланування розроблений юридичною або фізичною особою - підприємцем, яка має право на здійснення такого виду діяльності згідно з законодавством та яка відповідає положенням законодавства, вимогам будівельних норм та нормативних документів.
Проект перепланування готується в двох примірниках, з яких один подається до районного дозвільного центру міста Києва для розгляду та подальшого зберігання дозвільним органом до моменту введення об'єкта перепланування в експлуатацію, інший залишається в особи, яка має намір здійснити перепланування.
2.2.4. Оригінал технічного паспорта житлового чи нежитлового приміщення, індивідуального житлового будинку, будинку садибного типу, іншого об'єкта перепланування, який виготовлено комунальним підприємством "Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна".
Такий технічний паспорт має бути виготовлений не раніше ніж за рік до моменту подання Декларації.
2.2.5. У разі наявності права спільної власності на об'єкт перепланування - нотаріально посвідчена згода всіх співвласників.
2.2.6. У разі права користування нерухомим майном (за договором найму (оренди) - згода орендодавця майна у формі, передбаченій таким договором, або посвідчена нотаріально.
2.2.7. У разі якщо об'єкт перепланування знаходиться в будинку, що є об'єктом охорони культурної спадщини - дозвіл центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини для пам'яток національного значення або дозвіл Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для пам'яток місцевого значення.
2.2.8. Вищезазначений перелік є виключним. Дозвільному органу забороняється вимагати будь-які інші документи, не передбачені цим Порядком, крім випадків, передбачених розділом V цього Порядку.
2.3. Дозвіл на перепланування надається шляхом вчинення посадовою особою дозвільного органу акта реєстрації Декларації та внесення відповідних відомостей до журналу реєстрації декларацій про перепланування житлового чи нежитлового приміщення, будинку.

................
Перейти до повного тексту