1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 368 від 19.12.2003
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження Київського міського голови N 369 ( ra0369050-05 ) від 09.12.2005 )
Про створення Науково-економічної ради
Відповідно до законів України "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 80/97-ВР ), "Про наукову і науково-технічну експертизу" ( 51/95-ВР ) та з метою посилення впливу наукового та інтелектуального потенціалу міста на прийняття рішень міської влади при вирішенні соціально-економічних і культурно-освітніх проблем столиці, забезпечення належного рівня відбору та підвищення ефективності виконання та впровадження у міське господарство наукових проектів і робіт, що проводяться за рахунок коштів бюджету м. Києва:
1. Створити Науково-економічну раду як
консультативно-дорадчий орган з питань координації
науково-дослідних та проектних робіт.
2. Затвердити персональний склад Науково-економічної ради та персональний склад президії Науково-економічної ради (додається).
3. Затвердити Положення про Науково-економічну раду (додається).
4. Покласти на Головне управління промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) функції організаційного забезпечення діяльності Науково-економічної ради.
5. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Київського міського голови від 18.04.2002 N 13-МГ "Про створення Наукової ради при Київському міському голові".
6. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести у відповідність до цього розпорядження розпорядження Київської міської державної адміністрації від 06.04.2000 N 482 ( ra0482017-00 ) та розпорядження Київської міської державної адміністрації від 14.07.2000 N 1172 ( ra1172017-00 ).
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації Кір'яна В.А.
Київський міський голова О.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київського
міського голови
від 19.12.2003 N 368
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-економічну раду
1. Науково-економічна рада є колегіальним
консультативно-дорадчим органом при виконавчому органі Київської
міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань
координації науково-дослідних та проектних робіт.
Науково-економічна рада створюється з числа заступників голови Київської міської державної адміністрації, спеціалістів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), депутатів Київської міської ради, вчених, керівників організацій міста.
2. У своїй діяльності Науково-економічна рада керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації, а також цим Положенням.
3. Науково-економічну раду очолює Київський міський голова. Члени Науково-економічної ради об'єднуються в галузеві секції.
Для оперативного керівництва діяльністю Науково-економічної ради створюється президія Науково-економічної ради, яка між засіданнями здійснює підготовку засідань Науково-економічної ради та моніторинг виконання наукових програм. Президія формується із заступників голови Науково-економічної ради, співголів галузевих секцій та її персональний склад затверджується розпорядженням Київського міського голови.
Персональний склад Науково-економічної ради та Положення про Науково-економічну раду затверджуються розпорядженням Київського міського голови.
До роботи в Науково-економічній раді, у разі необхідності, можуть залучатися керівники та окремі фахівці управлінь, відділів, служб, інших структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також, за згодою, - депутати Київської міської ради, вчені, керівники організацій міста.
Організаційне забезпечення роботи Науково-економічної ради здійснює Головне управління промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
4. Основним завданням Науково-економічної ради є вироблення пропозицій щодо:
- формування наукової і науково-технічної політики для забезпечення сталого економічного і соціального розвитку міста;
- доцільності та пріоритетності здійснення науково-дослідних і проектних робіт, наукових цільових програм та інших заходів, фінансування яких здійснюється з бюджету м. Києва за статтею видатків "Програми з питань науки";
- організації проведення, при потребі, експертної оцінки результатів науково-дослідних і проектних робіт;
- створення організаційних та економічних умов для ефективного використання науково-технічного і промислового потенціалу та інфраструктури інформаційного забезпечення міста;
- залучення наукового потенціалу міста для здійснення ефективної науково-технічної та інноваційної політики в інтересах міста;
- формування і реалізації спільних програм з Національною академією наук України та іншими академічними установами, з державними, громадськими організаціями та установами наукового спрямування всіх форм власності.
5. Для виконання покладених на неї завдань Науково-економічна рада має право:
- отримувати від Головних управлінь та управлінь виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) всю необхідну документацію, яка стосується формування тематики науково-дослідних та проектних робіт, що фінансуються з бюджету м. Києва;
- створювати, за погодженням з Головним управлінням промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), робочі групи для аналізу та оцінки науково-дослідних робіт, програм і проектів в інтересах міста;
- надавати Головному управлінню промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) пропозиції щодо необхідних обсягів бюджетних асигнувань на наступний рік для виконання міських наукових програм;
- запрошувати до участі в роботі Науково-економічної ради наукові установи, підприємства та організації міста, незалежно від відомчого підпорядкування, а також громадські об'єднання, творчі наукові колективи або окремих фахівців за їхньою згодою;
- співпрацювати із засобами масової інформації у питаннях висвітлення науково-технічних проблем розвитку міста, розгляду і реалізації значних інноваційних проектів, програм тощо.
6. Основною формою роботи Науково-економічної ради є її засідання, які скликаються головою або заступниками голови Науково-економічної ради в разі потреби, але не рідше ніж один раз на півріччя.
Засіданнями Науково-економічної ради та президії Науково-економічної ради керує її голова або його заступники.
Члени Науково-економічної ради беруть участь у засіданнях ради особисто і не можуть делегувати своїх представників на її засідання без погодження з президією Науково-економічної ради.
За рішенням голови Науково-економічної ради або його заступників для участі в засіданнях Науково-економічної ради можуть запрошуватись фахівці, які не входять до її складу. При розгляді пропозицій щодо проведення науково-дослідних та проектних робіт на засідання запрошуються керівники головних управлінь та управлінь - розпорядників бюджетних коштів за статтею видатків "Програми з питань науки" (далі за текстом - Розпорядники).
7. Науково-економічна рада:
- надає рекомендації щодо визначення перспективних напрямків здійснення наукової політики для сталого розвитку міста;
- організовує експертний розгляд пропозицій і надає свій висновок щодо доцільності проведення та фінансування запропонованих робіт, а також виробляє зустрічні пропозиції щодо необхідності виконання певних науково-технічних та проектних розробок для потреб міста;
- формує, разом з Головним управлінням промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), і затверджує зведений тематичний план науково-дослідних та проектних робіт на поточний рік в межах визначених обсягів фінансування за відповідними напрямками;
- розглядає та приймає рішення щодо оцінки результатів виконаних робіт;
- готує щорічні звіти про результати своєї діяльності.
8. Зведений тематичний план науково-дослідних та проектних робіт, що фінансуються з бюджету м. Києва, формується за такими напрямками:
- перелік найважливіших проектів за Програмою співробітництва з Національною академією наук України;
- перелік найважливіших проектів за Програмою наукового забезпечення розвитку міського господарства;
- перелік найважливіших проектів за Програмою підтримки закладів освіти.
9. Рішення Науково-економічної ради приймаються простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Науково-економічної ради і оформляються протоколами.
10. Протокольне рішення засідання Науково-економічної ради щодо затвердження тематичного плану науково-дослідних та проектних робіт, що фінансуються з бюджету м. Києва, надається у 5-денний строк після його затвердження Головному управлінню промисловості, транспорту та зв'язку виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також іншим Розпорядникам.
Отримане Розпорядниками затверджене протокольне рішення є підставою для:
- проведення Розпорядниками у місячний строк тендерів із визначення серед наукових організацій та установ міста виконавців затверджених науково-дослідних та проектних робіт;
- укладання (після проведення тендерів) у 10-денний строк договорів між замовниками затверджених науково-дослідних та проектних робіт та визначеними виконавцями цих робіт.
У разі виникнення нагальної необхідності здійснення додаткових науково-дослідних або проектних робіт Науково-економічна рада може готувати пропозиції щодо доцільності їх проведення за окремим розпорядженням Київської міської державної адміністрації.
Заступник голови -
керівник апарату Б.Стичинський
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київського
міського голови
від 19.12.2003 N 368
ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД
Науково-економічної ради
1. ОМЕЛЬЧЕНКО - Київський міський голова,
Олександр Олександрович - голова Науково-економічної ради
2. ЯЛОВИЙ - Заступник Київського міського
Валерій Борисович голови - секретар Київради,
- заступник голови
Науково-економічної ради
3. КІР'ЯН - Заступник голови Київської міської
Валерій Андрійович державної адміністрації, депутат
Київської міської ради, - заступник
голови Науково-економічної ради,
співголова Секції з проблем
промисловості, науки, енергетики,
транспорту та зв'язку
4. ШПАК - Перший віце-президент НАН України,
Анатолій Петрович академік НАН України, головний учений
секретар НАН України,
- заступник голови
Науково-економічної ради (за згодою)
5. ЯЦКІВ - Член президії НАН України, академік
Ярослав Степанович НАН України, директор Головної
астрономічної обсерваторії НАН
України, - заступник голови
Науково-економічної ради, співголова
Секції з проблем наукового комплексу
закладів освіти і внутрішньої
політики (за згодою)
6. КОВАЛІШИНА - Начальник Управління
Наталія Порфирівна науково-технічної та інноваційної
політики Головного управління
промисловості, транспорту та зв'язку
виконавчого органу Київської міської
ради (Київської міської державної
адміністрації),
- секретар Науково-економічної ради
Секція з проблем соціально-економічного
розвитку м. Києва
1. БОРИСОВ - Перший заступник голови Київської
Валерій Дмитрович міської державної адміністрації,
депутат Київської міської ради,
- співголова Секції з проблем
соціально-економічного розвитку
м. Києва
2. ГЕЄЦЬ - Академік-секретар Відділення
Валерій Михайлович економіки НАН України, академік НАН
України, директор Інституту
економічного прогнозування НАН
України,
- співголова Секції з проблем
соціально-економічного розвитку
м. Києва (за згодою)
3. БЕБІК - Ректор Міжрегіональної академії
Валерій Михайлович управління персоналом (за згодою)
4. ВОРОНА - Директор Інституту соціології НАН
Валерій Михайлович України, академік НАН України (за
згодою)
5. ГАЛЬЧИНСЬКИЙ - Директор Національного інституту
Анатолій Степанович стратегічних досліджень (за згодою)
6. ДОРОГУНЦОВ - Голова Ради з вивчення продуктивних
Сергій Іванович сил України НАН України,
член-кореспондент НАН України
(за згодою)
7. КАЗАКОВ - Радник Київського міського голови,
Микола Михайлович депутат Київської міської ради
(за згодою)
8. ЛУГОВИЙ - Ректор Національної академії
Володимир Іларіонович державного управління при
Президентові України (за згодою)
9. МАЛЬЧИН - Ректор Академії муніципального
Юрій Макарович управління (за згодою)
10. НАУМЕНКО - Директор Науково-дослідного
Володимир Іванович економічного інституту (за згодою)
11. ПАБАТ - Заступник голови Святошинської
Олександр Вікторович районної у м. Києві державної
адміністрації, депутат Київської
міської ради
12. ПАВЛЕНКО - Ректор Київського національного
Анатолій Федорович економічного університету (за
згодою)
13. ПАДАЛКА - Заступник голови Київської міської
Віктор Михайлович державної адміністрації, депутат
Київської міської ради
14. ПІДМОГИЛЬНИЙ - Директор Комунального підприємства
Микола Васильович "Науково-дослідний інститут
соціально-економічних проблем міста"
15. ПРИСЯЖНЮК - Голова постійної комісії Київської
Володимир міської ради з питань бюджету і
Костянтинович соціально-економічного розвитку,
депутат Київської міської ради
(за згодою)
16. РОССАДА - Заступник голови Київської міської
Юрій Іванович державної адміністрації, депутат
Київської міської ради
17. СОЛОІДЕНКО - Директор Київського державного
Валерій Борисович центру науково-технічної і
економічної інформації (за згодою)
18. ШЕМШУЧЕНКО - Директор Інституту держави і права
Юрій Сергійович імені В. М. Корецького НАН України,
академік НАН України (за згодою)
Секція з проблем охорони здоров'я, екології і
природокористування
1. БІДНИЙ - Заступник голови Київської міської
Валерій Григорович державної адміністрації, депутат
Київської міської ради,
- співголова Секції з проблем охорони
здоров'я, екології і
природокористування
2. КУХАР - Директор Інституту біоорганічної
Валерій Павлович хімії і нафтохімії НАН України,
академік НАН України,
- співголова Секції з проблем охорони
здоров'я, екології і
природокористування (за згодою)
3. БЕБЕШКО - Генеральний директор Наукового
Володимир Григорович центру радіаційної медицини,
член-кореспондент Академії медичних
наук України (за згодою)
4. БИЧКОВ - Заступник начальника Головного
В'ячеслав Володимирович управління охорони здоров'я та
медичного забезпечення, виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації), депутат Київської
міської ради
5. ВОЗІАНОВ - Президент Академії медичних наук
Олександр Федорович України, академік НАН України,
директор Інституту урології і
нефрології (за згодою)
6. ВОРОНЕНКО - Ректор Київської медичної академії
Юрій Васильович післядипломної освіти імені
П.Л.Шупика (за згодою)
7. ГОНЧАРУК - Академік-секретар Відділення хімії
Владислав Володимирович НАН України, академік НАН України,
директор Інституту колоїдної хімії і
хімії води імені А.В.Думанського
НАН України (за згодою)
8. ГРІНЧЕНКО - Директор Інституту гідромеханіки
Віктор Тимофійович НАН України, академік НАН України
(за згодою)
9. ГРОДЗИНСЬКИЙ - Академік-секретар Відділення
Дмитро Михайлович загальної біології НАН України,
завідувач відділу Інституту клітинної
біології і генної інженерії НАН
України (за згодою)
10. КАРАБАЄВ - Голова постійної комісії Київської
Даніель Таірович міської ради з питань екологічної
безпеки, депутат Київської міської
ради (за згодою)
11. КОВАЛЕНКО - Директор Українського
Володимир Михайлович науково-дослідного інституту
кардіології імені М.Д.Стражеска
(за згодою)
12. МАКОМЕЛА - Начальник Головного управління
Роман Миколайович охорони здоров'я та медичного
забезпечення виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
13. МОВЧАН - Начальник Державного управління
Микола Михайлович екології та природних ресурсів у
м.Києві
14. ПРОДАНЧУК - Директор Інституту екогігієни і
Микола Георгійович токсикології імені Л.І.Медведя
(за згодою)
15. САЛЮТА - Голова постійної комісії Київської
Михайло Юхимович міської ради з питань охорони
здоров'я та соціального захисту,
депутат Київської міської ради
(за згодою)
16. СЕРДЮК - Директор Інституту гігієни та
Андрій Михайлович медичної екології імені
О.М.Марзеєва, Українського
гігієнічного центру,
член-кореспондент Академії
медичних наук України (за згодою)
17. ТКАЧУК - Віце-президент Української аграрної
Зеновій Юрійович асоціації, завідувач лабораторії
Інституту молекулярної біології та
генетики НАН України, депутат
Київської міської ради (за згодою)
18. ТРОКОЗ - Начальник Управління охорони
Володимир Анатолійович навколишнього середовища виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації)
19. УВАРЕНКО - Директор Українського центру
Анатолій Родіонович науково-медичної інформації та
патентно-ліцензійної роботи
"Укрмедпатентінформ" (за згодою)
Секція з проблем містобудування, архітектури,
історичних пам'яток і культури
1. ПРИСЯЖНЮК - Заступник голови Київської міської
Василь Федорович державної адміністрації - головний
архітектор,
- співголова Секції з проблем
містобудування, архітектури,
історичних пам'яток і культури
2. ТУГАЙ - Ректор Національної академії
Анатолій Михайлович архітектури та будівництва,
- співголова Секції з проблем
містобудування, архітектури,
історичних пам'яток і культури
(за згодою)
3. БАЛИЦЬКИЙ - Директор Орендного підприємства
Віктор Сергійович "Науково-дослідний інститут
будівельного виробництва" (за згодою)
4. БІЛОКОНЬ - Директор Українського державного
Юрій Миколайович науково-дослідного інституту
проектування міст "Діпромісто"
(за згодою)
5. БИСТРУШКІН - Начальник Головного управління
Олександр Павлович культури, мистецтв та охорони
культурної спадщини, виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації)
6. ГОРДЄЄВ - Голова правління Відкритого
Ігор Петрович акціонерного товариства "Київпроект"
(за згодою)
7. ДЗЮБА - Академік-секретар Відділення
Іван Михайлович літератури, мови та мистецтвознавства
НАН України, академік НАН України
(за згодою)
8. ДЬОМІН - Завідувач кафедри Національної
Микола Мефодійович академії архітектури та будівництва,
академік архітектури (за згодою)

................
Перейти до повного тексту