1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія XXIII скликання
РІШЕННЯ
01.06.2000 року N 141/862
Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови
( І з змінами і доповненнями, внесеними рішеннями Київської міської ради N 122/1556 від 08.11.2001 р., N 122/2698 від 24.02.2005 р., N 19/1922 від 24.09.2015 р., N 17/1021 від 22.09.2016 р., N 179/1183 від 06.10.2016 р., N 481/6532 від 20.12.2018 р., N 892/7548 від 16.05.2019 р. ) ( рішенням Київської міської ради N 892/7548 від 16.05.2019 р. викладено у новій редакції )
Відповідно до статті 22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 6 Статуту територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 року N 371/1805 , з метою заохочення і стимулювання працівників підприємств, установ та організацій міста Києва, громадян України, іноземних громадян за визначні заслуги у розвитку економіки та соціальної сфери міста Києва, збагачення національної інтелектуальної і культурної спадщини, плідну громадську діяльність Київська міська рада вирішила:
1. Встановити звання "Почесний громадянин міста Києва".
2. Встановити заохочувальні відзнаки Київського міського голови:
2.1. Нагрудний знак "Знак Пошани".
2.2. Почесна грамота Київського міського голови.
2.3. Подяка Київського міського голови.
2.4. Нагрудний знак "Меценат міста Києва".
2.5. Медаль "Честь. Слава. Держава".
3. Затвердити:
3.1. Положення про звання "Почесний громадянин міста Києва" згідно з додатком 1.
3.2. Положення про нагрудний знак "Знак Пошани" згідно з додатком 2.
3.3. Положення про Почесну грамоту Київського міського голови згідно з додатком 3.
3.4. Положення про Подяку Київського міського голови згідно з додатком 4.
3.5. Положення про нагрудний знак "Меценат міста Києва" згідно з додатком 5.
3.6. Положення про медаль "Честь. Слава. Держава" згідно з додатком 6.
4. Це рішення оприлюднити в установленому порядку.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.
Київський міський голова В. Кличко
Додаток 1
до рішення Київської міської ради
01.06.2000 N 141/862
(у редакції рішення Київської міської ради
від 16.05.2019 N 892/7548)
ПОЛОЖЕННЯ
про звання "Почесний громадянин міста Києва"
1. Загальні положення
1.1. Звання "Почесний громадянин міста Києва" є відзнакою територіальної громади міста Києва та присвоюється громадянам України, іноземцям, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток міста Києва, у справу збагачення національної культурної та духовної спадщини міста; за видатні досягнення у розвитку науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, спорту, бізнесу та інших сфер діяльності, у зміцненні міжнародного авторитету столиці України - міста Києва та користуються загальною повагою і авторитетом у територіальної громади міста Києва.
1.2. Звання "Почесний громадянин міста Києва" присвоюється особі рішенням Київської міської ради один раз і є довічним. Посмертно зазначене звання не присвоюється.
1.3. Протягом календарного року звання "Почесний громадянин міста Києва" присвоюється не більше ніж чотирьом особам.
У виняткових випадках, за клопотанням, внесеним 2/3 депутатів від загального складу Київської міської ради або Київським міським головою Київській міській раді, кількість відзначених званням "Почесний громадянин міста Києва" може збільшуватися.
1.4. Звання "Почесний громадянин міста Києва" не може бути присвоєно особам, які мають не зняту чи не погашену судимість.
2. Порядок представлення кандидатур до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва"
2.1. Право представлення кандидатур до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" належить:
Київському міському голові;
депутатам Київської міської ради;
заступнику міського голови - секретарю Київської міської ради;
трудовим колективам підприємств, установ та організацій незалежно від їх форм власності;
громадським та благодійним організаціям;
громадським та творчим спілкам.
2.2. Самовисунення до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" не розглядаються.
2.3. Подання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" вноситься на ім'я Київського міського голови до 1 лютого поточного року.
2.4. До подання подаються такі документи:
біографічна довідка (додаток 1 до цього Положення);
фото 45 х 35 мм;
обґрунтування особливого внеску кандидата у розвиток міста Києва;
відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, громадських та благодійних організацій, громадських та творчих спілок, які підтримують висування цієї кандидатури (за наявності).
2.5. Розгляд документів, визначення їх відповідності вимогам цього Положення, підготовка їх до розгляду Київською міською радою здійснюється структурним підрозділом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками.
Структурний підрозділ апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками, має право здійснювати додатковий запит інформації щодо особи, яка висувається до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва".
2.6. Структурний підрозділ апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками, забезпечує підготовку проекту рішення Київської міської ради про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" з урахуванням пункту 1.3 розділу 1 цього Положення та подання його на розгляд Київської міської ради до 31 березня поточного року.
3. Порядок вручення нагородних атрибутів звання "Почесний громадянин міста Києва"
3.1. Вручення нагородних атрибутів звання "Почесний громадянин міста Києва" відбувається, як правило, в урочистій обстановці за широкої участі громадськості та приурочується до Дня Києва.
3.2. Особам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", вручаються нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" (опис та ескіз наведено у додатку 2 до цього Положення), його мініатюра, посвідчення "Почесний громадянин міста Києва" (опис та ескіз наведено у додатку 3 до цього Положення), диплом та іменний годинник Київського міського голови (опис наведено у додатку 4 до цього Положення).
Ескіз та опис диплома Почесного громадянина міста Києва затверджується розпорядженням Київського міського голови.
3.3. Вручення провадиться Київським міським головою або за його дорученням заступником міського голови - секретарем Київської міської ради, першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, заступниками голови Київської міської державної адміністрації.
3.4. Повідомлення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" оприлюднюється на єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва.
4. Права почесного громадянина міста Києва
4.1. Особи, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", запрошуються Київським міським головою до участі у заходах, присвячених державним та міським святам, іншим урочистостям, суспільно важливим подіям столиці України - міста Києва.
4.2. Особи, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", мають право:
при пред'явленні посвідчення "Почесний громадянин міста Києва" проходити в приміщення Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та їх структурних підрозділів, підприємств, установ, організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва (за винятком об'єктів зі спеціальним пропускним режимом);
першочергового прийому Київським міським головою, заступником міського голови - секретарем Київської міської ради, першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, заступниками голови Київської міської державної адміністрації, керівниками та посадовими особами структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ, організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва;
на отримання щомісячної матеріальної допомоги у розмірі п'яти прожиткових мінімумів, установлених законом для непрацездатних осіб на 01 січня календарного року, при досягненні пенсійного віку на підставі особистої заяви;
на першочергове медичне обстеження та госпіталізацію в комунальних закладах охорони здоров'я територіальної громади міста Києва;
на першочергове проведення діагностичних та лікувальних процедур із застосуванням дороговартісного обладнання та медичних виробів (коронарографія, встановлення штучних водіїв ритму серця, ендопротезування суглобів, слухових апаратів) у комунальних закладах охорони здоров'я територіальної громади міста Києва;
на безоплатне поховання на одному із міських кладовищ чи в колумбарії, крім осіб, на яких поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу".
4.3. У разі смерті (загибелі) особи, якій присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", його дружина (чоловік) має право на одноразову допомогу у розмірі п'яти прожиткових мінімумів, установлених законом для непрацездатних осіб на 01 січня календарного року, в якому померла (загинула) особа.
5. Заключні положення
5.1. У разі втрати (псування) нагрудного знака "Почесний громадянин міста Києва", мініатюри нагрудного знака, посвідчення "Почесний громадянин міста Києва", диплома, іменного годинника Київського міського голови їх дублікати не видаються.
5.2. Особа, якій присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", за рішенням Київської міської ради може бути позбавлена звання:
у разі наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою тяжкого або особливо тяжкого злочину;
у випадку, якщо особа була обрана і працювала на керівних посадах Комуністичної партії Радянського Союзу, Комуністичної партії України, Комуністичної партії іншої союзної республіки колишнього СРСР, починаючи з посади секретаря районного комітету і вище, та/або була обрана і працювала на керівних посадах, починаючи з посади секретаря ЦК ЛКСМУ і вище, та/або була штатним працівником чи негласним агентом в КДБ СРСР, КДБ УРСР, КДБ інших союзних республік колишнього СРСР, Головному розвідувальному управлінні Міністерства оборони СРСР, закінчила вищі навчальні заклади КДБ СРСР (крім технічних спеціальностей).
5.3. У разі позбавлення особи звання "Почесний громадянин міста Києва":
нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" та інші нагородні атрибути підлягають поверненню до Київської міської ради;
особа позбавляється прав, встановлених цим Положенням.
5.4. Після смерті особи, якій присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", вся нагородна атрибутика залишається його спадкоємцям для зберігання. У випадку відсутності спадкоємців або за бажанням спадкоємців нагородні атрибути звання "Почесний громадянин міста Києва" в установленому порядку передаються на зберігання в Музей історії міста Києва.
5.5. Облік осіб, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", здійснюється у структурному підрозділі апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками.
Київський міський голова В. Кличко
Додаток 1
до Положення про звання
"Почесний громадянин міста Києва"
БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
( Див.довідку )
Біографічні дані заповнюються українською мовою відповідно до записів у паспорті, трудовій книжці, дипломі, свідоцтві про освіту та інших документах.
Прізвище, ім'я та по батькові: повністю у називному відмінку.
Працює: повна назва посади згідно з штатним розписом в орудному відмінку, найменування підприємства, установи, організації (без скорочень), рік призначення на посаду.
Громадянство: України, з якого року (з 1992 р.).
Число, місяць і рік народження: число - арабські цифри, місяць - повна назва, рік - чотиризначне число (наприклад, 01 грудня 1955 р.).
Місце народження: населений пункт, район, область.
Освіта: освітньо-кваліфікаційний рівень (повна вища, базова вища), повна назва вузу, рік його закінчення, спеціальність і кваліфікація.
Науковий ступінь, вчене звання: заповнюється відповідно до запису у дипломі, іншому документі; у разі відсутності - робиться запис "не має".
Володіння мовами: вказати ступінь володіння.
Нагороди, почесні звання: записи здійснюються на підставі рішень відповідних органів - повна назва нагороди із зазначенням числа, місяця (прописом), року (чотиризначне число). У разі відсутності нагород робиться запис "не має".
Прийняття Присяги державного службовця: число - арабські цифри, місяць - повна назва, рік - чотиризначне число.
Ранг державного службовця: ранг - прописом, дата його присвоєння (число - арабські цифри, місяць - повна назва, рік - чотиризначне число).
Загальний стаж роботи і стаж державної служби відображаються числом повних відпрацьованих років (20 р.).
Депутат ради: найменування ради, років скликання або ж запис "ні".
Стягнення: які, ким, коли і за що накладені. У разі відсутності стягнень робиться запис "не має".
Трудова діяльність: місяць і рік прийняття/звільнення; посада, підприємство, установа, організація із зазначенням місцезнаходження.
Підписує біографічну довідку керівник кадрової служби підприємства, установи, організації (назва посади - згідно з штатним розписом, в дужках зазначається прізвище та ініціали).
Всі пункти довідки заповнюються у відповідних графах шрифтом Times New Roman, розмір 14.
Додаток 2
до Положення про звання
"Почесний громадянин міста Києва"
Ескіз
нагрудного знака "Почесний громадянин міста Києва"
( Див.ескіз )
Опис
нагрудного знака "Почесний громадянин міста Києва"
Нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" (далі - знак) виготовляється з позолоченого срібла і має вигляд чотирикутної зірки з пучками розбіжних променів, стилізованих під лист каштана. Розмір зірки між протилежними кінцями променів - 60 мм. Посередині зірки розміщено Герб міста Києва. На правому, лівому та нижньому кутах зірки встановлено по одному фіаніту діаметром від 3 мм.
Герб міста Києва оточує біла стрічка з написом малиновими буквами "Почесний громадянин". Усі зображення і напис на знакові рельєфні.
Зворотний бік знака плоский з вигравіруваним номером та прізвищем, ім'ям, по батькові почесного громадянина міста Києва.
Знак за допомогою кільця та вушка з'єднується з шовковою муаровою стрічкою шириною 30 мм. На стрічці - поздовжні смужки - широкі синя і біла по 13,5 мм посередині, вузькі - жовта і малинова по краях шириною 1,5 мм кожна.
Мініатюра нагрудного знака діаметром 30 мм прикріплюється до одягу за допомогою горизонтальної шпильки, закріпленої на зворотному боці мініатюри. Носиться на правому боці грудей.
Додаток 3
до Положення про звання
"Почесний громадянин міста Києва"
Ескіз
посвідчення Почесного громадянина міста Києва
( Див.ескіз )
Опис
посвідчення Почесного громадянина міста Києва
Посвідчення являє собою прямокутник 80 х 110 мм, виготовлений із твердого картону в обкладинці із шкіри темно-синього кольору, складеного на згин у вигляді книжки.
На обкладинці посвідчення розташовується зображення Герба міста Києва, під яким зроблено напис у три рядки великими друкованими літерами - "ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН МІСТА КИЄВА". Зображення Герба міста Києва та напис - золотистого кольору, шрифт Bell MT, кегль 16, напівжирний.
Ліва внутрішня частина посвідчення являє собою площину з перетіканням від світло-блакитного до світло-жовтого кольору. У лівій верхній частині внутрішньої площини посвідчення посередні розміщено Герб міста Києва розміром 15 на 11 мм на тлі зображення Державного Прапора України. Нижче під цим зображенням, посередині лівої частини внутрішньої площини посвідчення місце для кольорової фотографії розміром 45 на 35 мм. Під ним у два рядки надпис чорного кольору "ПОСВІДЧЕННЯ N _______", виконаний шрифтом Bell MT, кеглем 16.
Права внутрішня частина посвідчення являє собою площину з перетіканням від світло-блакитного до світло-жовтого кольору. У правій верхній частині внутрішньої площини посвідчення посередині вгорі розміщено напис "КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА", виконаний шрифтом Bell MT, кеглем 12, напівжирним. Під ним у три рядки вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові нагородженого.
Під цим написом посередині літерами чорного кольору в одному рядку виконується напис "ПОЧЕСНИЙ", у другому - "ГРОМАДЯНИН", у третьому - "МІСТА КИЄВА", виконаний шрифтом Bell MT, кеглем 16, напівжирним.
Нижче у два рядки розміщено напис "Київський міський голова _________" для підпису, під цим написом літери "М. П." - для печатки. Написи виконані шрифтом Bell MT чорного кольору, кеглем 10.
Усі написи на внутрішній частині посвідчення виконані чорним кольором.
Додаток 4
до Положення про звання
"Почесний громадянин міста Києва"
Опис
іменного годинника Київського міського голови, який вручається до нагрудного знака "Почесний громадянин міста Києва"
Іменний годинник Київського міського голови (далі - годинник) виготовляється із високоякісного матеріалу (латунь або сталь) у корпусі, візуально схожому (стилізованому) на Герб міста Києва із зображенням Герба міста Києва.
Годинник із швейцарським кварцовим механізмом калібру RONDA-763 (Швейцарія), рубіновим камінням (мінімум 1 камінь), має вологозахист від 3 АТМ та пилозахист.
На задній кришці годинника міститься гравіювання "ВІД КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ", ім'я та прізвище Київського міського голови, які утворюють форму кола, та підпис Київського міського голови у центрі цього кола.
Ремінець годинника із шкіри, нержавіючої сталі або титану.
Якість годинника відповідає вимогам ДСТУ 26272-98 "Годинники електронно-механічні кварцові наручні і кишенькові. Загальні технічні вимоги.".
Годинник вручається в подарунковому футлярі (корпус з кришкою) з нанесенням на кришці (тисненням) Герба міста Києва та напису "ВІД КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ".
Гарантійний термін на годинник має складати не менше 36 місяців.
Додаток 2
до рішення Київської міської ради
01.06.2000 N 141/862
(у редакції рішення Київської міської ради
від 16.05.2019 N 892/7548)
ПОЛОЖЕННЯ
про нагрудний знак "Знак Пошани"
1. Загальні положення
1.1. Нагрудний знак "Знак Пошани" є заохочувальною відзнакою Київського міського голови, якою відзначаються:
державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування - за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у професійній діяльності, високі досягнення, сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків;
іноземці - за вагомий особистий внесок у розвиток двостороннього співробітництва міста Києва з містами-побратимами та зміцнення авторитету міста Києва в країні його проживання, допомогу місту Києву у соціально-економічному розвитку, активне відстоювання та/або просування інтересів міста Києва на міжнародній арені;
наукові та науково-педагогічні працівники - за вагомі особисті досягнення у професійній діяльності, забезпеченні реалізації державної політики у сфері освіти і науки, активну участь у підготовці фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів та вихованні підростаючого покоління, тривалу і бездоганну працю;
працівники засобів масової інформації - за вагомий особистий внесок у розвиток журналістики, активну підтримку свободи слова, відстоювання прав журналістів, високу майстерність, творчі досягнення у професійній діяльності у друкованих періодичних виданнях, електронних засобах масової інформації, на телебаченні та радіо, широке визнання та авторитет серед громадськості;
представники приватного сектора економіки - за вагомий особистий внесок у розбудову та зміцнення економіки міста Києва, розвиток підприємництва, сумлінну працю, високі результати рейтингових та маркетингових досліджень за фінансово-економічними показниками у певній сфері діяльності (сприяння стабільному економічному розвитку столиці України, сумлінну сплату податків, зборів, інших платежів, наповнення відповідного бюджету, виконання соціальних програм, відрахування до соціальних та пенсійного фондів, створення нових робочих місць, сприятливих умов для роботи та відпочинку працівників тощо);
представники громадських об'єднань, благодійних організацій, творчих спілок - за громадську активність та самовідданість, спрямовані на об'єднання киян у прагненні забезпечити суверенність та розвиток держави, демократії, громадянського суспільства тощо.
1.2. Відзначення осіб нагрудним знаком "Знак Пошани" провадиться не раніше ніж через три роки після нагородження Почесною грамотою Київського міського голови.
Відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" вдруге не провадиться.
1.3. За обґрунтованим поданням суб'єктів, визначених пунктом 2.1 розділу 2 цього Положення, строки, визначені пунктом 1.2 розділу 1 цього Положення, можуть бути зменшені. Таке подання має отримати позитивну резолюцію Київського міського голови.
2. Порядок представлення до відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани"
2.1. Подання про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" вносяться на ім'я Київського міського голови підприємствами, установами і організаціями, громадськими об'єднаннями, благодійними організаціями, творчими спілками (далі - суб'єкти подання) не пізніше ніж за 2 місяці до відзначення державного чи професійного свята, пам'ятної або ювілейної дати особи, підприємства, установи, організації, громадського об'єднання, благодійної організації, творчої спілки.
У поданні зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, щодо відзначення якої вноситься подання, посада, яку обіймає ця особа, подія, з нагоди якої вноситься подання, заслуги (досягнення) особи, що стали підставою для внесення подання.
До подання додаються такі документи:
інформація про виробничі, наукові та інші досягнення особи, яка представляється до відзначення (додаток 1 до цього Положення);
біографічна довідка, засвідчена підписом керівника кадрової служби та скріплена відповідною печаткою (додаток 2 до цього Положення);
довідка про стан справ на підприємстві (в установі, організації) довільної форми, якщо до відзначення представляється його керівник;
копія паспорта громадянина України особи, яка представляється до нагородження;
копія документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) осіб, що представляються до нагородження;
згода на обробку персональних даних особи, яка представляється до відзначення.
2.2. За достовірність відомостей, зазначених у поданні про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани", дотримання порядку щодо форми та строків подання всіх документів відповідає суб'єкт подання.
2.3. Подання про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" та додані до нього документи за дорученням Київського міського голови опрацьовуються у структурному підрозділі апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками.
За результатами розгляду поданих документів структурний підрозділ апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками, в установленому порядку готує проект розпорядження Київського міського голови про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани".
У разі внесення подання із грифом "Таємно" або "Для службового користування" матеріали опрацьовуються вказаним структурним підрозділом разом із режимно-секретним органом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
2.4. У разі внесення подання про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" та доданих до нього документів з порушенням вимог, передбачених цим Положенням, подання та додані до нього документи повертаються суб'єкту подання для усунення недоліків.
Повторне подання про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" вноситься після усунення вказаних недоліків відповідно до вимог, передбачених цим Положенням.
3. Порядок вручення нагрудного знака "Знак Пошани"
3.1. Відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" здійснюється відповідно до розпорядження Київського міського голови.
3.2. Нагрудний знак "Знак Пошани" вручається Київським міським головою або за його дорученням заступником міського голови - секретарем Київської міської ради, першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, заступниками голови Київської міської державної адміністрації, керівниками структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Вручення нагрудного знака "Знак Пошани" проходить, як правило, в урочистій обстановці та, як правило, приурочується до загальнодержавних, професійних свят, ювілейних дат, урочистих подій тощо.
Ескіз та опис нагрудного знака "Знак Пошани" наведено у додатку 3 до цього Положення.
3.3. Особі, яку відзначено нагрудним знаком "Знак Пошани", вручається нагрудний знак, його мініатюра, посвідчення до нагрудного знака "Знак Пошани" (ескіз та опис наведено у додатку 4 до цього Положення) та іменний годинник Київського міського голови (опис наведено у додатку 5 до цього Положення).
3.4. Особам, відзначеним нагрудним знаком "Знак Пошани", може вручатися грошова винагорода, розмір якої визначається щорічно розпорядженням Київського міського голови.
Опрацювання матеріалів щодо виплати грошової винагороди до нагрудного знака "Знак Пошани" здійснюється структурним підрозділом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з питань бухгалтерського обліку та звітності.
Виплата грошової винагороди до нагрудного знака "Знак Пошани" проводиться на підставі розпорядження Київського міського голови, як правило, у безготівковій формі на рахунок одержувача (нагородженого), відкритий у банківській установі на території України.
3.5. Сплата податків, зборів, інших обов'язкових платежів, пов'язаних із відзначенням осіб нагрудним знаком "Знак Пошани", здійснюється апаратом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за рахунок коштів, передбачених на зазначені цілі.
4. Порядок носіння та зберігання нагрудного знака "Знак Пошани"
4.1. Нагрудний знак "Знак пошани" носиться з правого боку грудей і розміщується нижче державних нагород України та нагород іноземних держав.
Мініатюра нагрудного знака "Знак Пошани" носиться з лівого боку грудей.
4.2. У разі втрати або псування нагрудного знака "Знак Пошани", мініатюри нагрудного знака "Знак Пошани", посвідчення, іменного годинника Київського міського голови їх дублікати не видаються.
4.3. Після смерті (загибелі) відзначеної особи нагрудний знак "Знак Пошани", його мініатюра, посвідчення та іменний годинник Київського міського голови залишаються в сім'ї померлої (загиблої) особи.
4.4. Облік осіб, відзначених нагрудним знаком "Знак Пошани", здійснюється структурним підрозділом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого віднесено питання розгляду матеріалів щодо нагородження заохочувальними відзнаками.
Київський міський голова В. Кличко
Додаток 1
до Положення про нагрудний знак
"Знак Пошани"
ІНФОРМАЦІЯ
про виробничі, наукові та інші досягнення особи для представлення до відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани"
___________________________________________
(Прізвище, ім'я, по батькові)
Характеристика особи з зазначенням конкретних особистих заслуг, досягнень особи
Підпис керівника, скріплений печаткою (у разі наявності)
Додаток 2
до Положення про нагрудний знак
"Знак Пошани"
БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
( Див.довідку )
Біографічні дані заповнюються українською мовою відповідно до записів у паспорті, трудовій книжці, дипломі, свідоцтві про освіту та інших документах.
Прізвище, ім'я та по батькові: повністю у називному відмінку.
Працює: повна назва посади згідно з штатним розписом в орудному відмінку, найменування підприємства, установи, організації (без скорочень), рік призначення на посаду.
Громадянство: України, з якого року (з 1992 р.).
Число, місяць і рік народження: число - арабські цифри, місяць - повна назва, рік - чотиризначне число (наприклад, 01 грудня 1955 р.).
Місце народження: населений пункт, район, область.
Освіта: освітньо-кваліфікаційний рівень (повна вища, базова вища), повна назва вузу, рік його закінчення, спеціальність і кваліфікація.
Науковий ступінь, вчене звання: заповнюється відповідно до запису у дипломі, іншому документі; у разі відсутності - робиться запис "не має".
Володіння мовами: вказати ступінь володіння.
Нагороди, почесні звання: записи здійснюються на підставі рішень відповідних органів - повна назва нагороди із зазначенням числа, місяця (прописом), року (чотиризначне число). У разі відсутності нагород робиться запис "не має".
Прийняття Присяги державного службовця: число - арабські цифри, місяць - повна назва, рік - чотиризначне число.
Ранг державного службовця: ранг - прописом, дата його присвоєння (число - арабські цифри, місяць - повна назва, рік - чотиризначне число).
Загальний стаж роботи і стаж державної служби відображаються числом повних відпрацьованих років (20 р.).
Депутат ради: найменування ради, років скликання або ж запис "ні".
Стягнення: які, ким, коли і за що накладені. У разі відсутності стягнень робиться запис "не має".
Трудова діяльність: місяць і рік прийняття/звільнення; посада, підприємство, установа, організація із зазначенням місцезнаходження.
Підписує біографічну довідку керівник кадрової служби підприємства, установи, організації (назва посади - згідно з штатним розписом, в дужках зазначається прізвище та ініціали).
Всі пункти довідки заповнюються у відповідних графах шрифтом Times New Roman, розмір 14.
Додаток 3
до Положення про нагрудний знак
"Знак Пошани"
Ескіз
нагрудного знака "Знак Пошани"
( Див.ескіз )
Опис
нагрудного знака "Знак Пошани"
Нагрудний знак "Знак Пошани" має вигляд хреста білої емалі з рельєфними зображеннями золотого каштанового листя на діагоналях та центральним круглим медальйоном синьої емалі з рельєфним золотим зображенням Архангела Михаїла. Пружки рельєфні з жовтого металу. За допомогою кільця хрест з'єднано вгорі з колодкою-бантом.
Колодка має вигляд вертикального плоского кільця з рельєфним зображенням золотого каштанового листа. Через плоске кільце колодки пропущено подвійний бант з муарової стрічки.
Колір стрічки білий, з широкою горизонтальною смужкою синього кольору у центрі з подвійним жовтим кантом.
На зворотному боці хреста по колу рельєфний напис "Знак Пошани", по центру кола - місце для номера нагороди. На зворотному боці колодки 1 або 2 застібки для кріплення знака до одягу.
Розміри знака: висота - 70 мм, ширина - 45 мм. Ширина стрічки - 22 мм.
Мініатюра знака має вигляд емалевого синього круглого медальйону із жовто-золотим контуром діаметром 20 мм із зображенням хреста нагрудного знака "Знак Пошани".
Додаток 4
до Положення про нагрудний знак
"Знак Пошани"
Ескіз
посвідчення до нагрудного знака "Знак Пошани"
( Див.ескіз )
Опис
посвідчення до нагрудного знака "Знак Пошани"
Посвідчення являє собою прямокутник 80 х 110 мм, виготовлений із твердого картону в обкладинці із штучної шкіри темно-синього кольору, складеного на згин у вигляді книжки.
На обкладинці посвідчення розташовується зображення Герба міста Києва, під яким зроблено напис у три рядки великими друкованими літерами - "ПОСВІДЧЕННЯ", під ним "до нагрудного знаку", під ним - "ЗНАК ПОШАНИ". Зображення Герба міста Києва та написи - золотистого кольору, шрифт Bell MT, кегль 16, напівжирний.
Ліва внутрішня частина посвідчення являє собою площину з перетіканням від світло-блакитного до світло-жовтого кольору. У лівій верхній частині внутрішньої площини посвідчення посередині розміщено зображення нагрудного знака "Знак Пошани". Нижче під цим зображенням, посередині лівої частини внутрішньої площини посвідчення, в один рядок розміщується надпис шрифтом Bell MT, кеглем 10, чорного кольору "N _______".
Права внутрішня частина посвідчення являє собою площину з перетіканням від світло-блакитного до світло-жовтого кольору. У правій верхній частині внутрішньої площини посвідчення посередині вгорі розміщено у три рядки підписи: "прізвище", "ім'я" та "по батькові" для внесення відомостей щодо прізвища, ім'я, по батькові відзначеного нагородою. Під цим написом посередині у три рядки великими літерами розміщено надписи "РОЗПОРЯДЖЕННЯМ", під ним "КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ", під ним "від __________________ N _____". Написи виконано шрифтом Bell MT, кеглем 10.
Під цим написом посередині літерами чорного кольору в одному рядку розміщено напис "ВІДЗНАЧЕНО", у другому - "НАГРУДНИМ ЗНАКОМ", у третьому - ""ЗНАК ПОШАНИ"". Напис виконано шрифтом Bell MT, кеглем 16, напівжирним.
Нижче у два рядки розміщено напис "Київський міський голова ________" для підпису, під цим написом літери "М. П." - для печатки. Написи виконані шрифтом Bell MT чорного кольору, кеглем 10.
Внутрішня частина посвідчення захищена підложкою із зображенням золотого каштанового листа по всій площині та додатково на правій внутрішній частині - по центру площини.
Додаток 5
до Положення про нагрудний знак
"Знак Пошани"
Опис
іменного годинника Київського міського голови, який вручається до нагрудного знака "Знак Пошани"
Іменний годинник Київського міського голови (далі - годинник) виготовляється із високоякісного матеріалу (латунь або сталь) у корпусі, візуально схожому (стилізованому) на Герб міста Києва із зображенням Герба міста Києва.
Годинник із швейцарським кварцовим механізмом калібру RONDA-763 (Швейцарія), рубіновим камінням (мінімум 1 камінь), має вологозахист від 3 АТМ та пилозахист.
На задній кришці годинника міститься гравіювання "ВІД КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ", ім'я та прізвище Київського міського голови, які утворюють форму кола, та підпис Київського міського голови у центрі цього кола.
Ремінець годинника із шкіри, нержавіючої сталі або титану.
Якість годинника відповідає вимогам ДСТУ 26272-98 "Годинники електронно-механічні кварцові наручні і кишенькові. Загальні технічні вимоги.".
Годинник вручається в подарунковому футлярі (корпус з кришкою) з нанесенням на кришці (тисненням) Герба міста Києва та напису "ВІД КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ".
Гарантійний термін на годинник має складати не менше 36 місяців.
Додаток 3
до рішення Київської міської ради
01.06.2000 N 141/862
(у редакції рішення Київської міської ради
від 16.05.2019 N 892/7548)
ПОЛОЖЕННЯ
про Почесну грамоту Київського міського голови
1. Загальні положення
1.1. Почесна грамота Київського міського голови (далі - Почесна грамота) є заохочувальною відзнакою Київського міського голови за високий професіоналізм, зразкове виконання службових обов'язків, особистий внесок у забезпечення розвитку економічної, соціально-культурної, науково-технічної та інших сфер діяльності та заслуги перед територіальної громадою міста Києва у сприянні здійсненню заходів щодо забезпечення захисту прав і свобод громадян, ефективної діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
1.2. Почесною грамотою особи нагороджуються через два роки після оголошення Подяки Київського міського голови:
державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування - за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації у місті Києві державної політики у професійній діяльності, високі досягнення, сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків;
іноземці - за вагомий особистий внесок у розвиток двостороннього співробітництва міста Києва з містами-побратимами та зміцнення авторитету міста Києва в країні його проживання, допомогу місту Києву у соціально-економічному розвитку, активне висвітлення інтересів міста Києва на міжнародній арені;
наукові та науково-педагогічні працівники - за вагомі особисті досягнення у професійній діяльності, забезпеченні реалізації у місті Києві державної політики у сфері освіти і науки, активну участь у підготовці фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів та вихованні підростаючого покоління, тривалу і бездоганну працю;
працівники засобів масової інформації - за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, активну підтримку свободи слова, відстоювання прав журналістів, високу майстерність, творчі досягнення у професійній діяльності у друкованих періодичних виданнях, електронних засобах масової інформації, на телебаченні та радіо, широке визнання, популярність та авторитет серед громадськості;
трудові колективи підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності та підпорядкування, - за високі досягнення у забезпеченні соціального-економічного розвитку міста Києва, здобуття значних успіхів у виробничій, соціально-культурній, науковій, військовій, правоохоронній, міжнародній, творчій, спортивній, громадській та інших сферах діяльності, вагомий внесок у створення матеріальних, культурних і духовних цінностей;
представники приватного сектора економіки - за вагомий особистий внесок у розбудову та зміцнення економіки міста Києва, розвиток підприємництва, сумлінну працю, високі результати рейтингових та маркетингових досліджень за фінансово-економічними показниками у певній сфері діяльності (сприяння стабільному економічному розвитку міста Києва, сумлінну сплату податків, наповнення відповідного бюджету, виконання соціальних програм, відрахування до соціальних та пенсійного фондів, створення нових робочих місць, сприятливих умов для роботи та відпочинку працівників тощо);
представники громадських об'єднань, благодійних організацій, творчих спілок - за громадську активність та самовідданість, спрямовані на об'єднання киян у прагненні забезпечити суверенність та розвиток держави, демократії, громадянського суспільства тощо.

................
Перейти до повного тексту