1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЄВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія XXIV скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 89/1299 від 18.03.2004
Про затвердження Порядку проведення
екскурсійної діяльності у місті Києві
Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), частини 3 статті 8 Закону України "Про туризм" ( 324/95-ВР ) з метою розвитку галузі туризму, Київська міська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок проведення екскурсійної діяльності у м. Киеві згідно з додатком.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) здійснити організаційно-правові заходи щодо забезпечення виконання пункту 1 цього рішення.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань гуманітарної політики.
Київський міський голова О. Омельченко
Додаток
до рішення Київради
від 18 березня 2004 року
N 89/1299
ПОРЯДОК
ПРОВЕДЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У МІСТІ КИЄВІ
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Порядок визначає пріоритети розвитку екскурсійної справи в м. Києві, встановлює організаційні, методологічні, технологічні, кваліфікаційні та інші вимоги до проведення екскурсійної діяльності, спрямовані на впорядкування системи екскурсійного обслуговування, захист прав та інтересів держави, споживачів екскурсійних послуг і суб'єктів екскурсійної діяльності.
1.2. Дія Порядку поширюється на юридичних, незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, та фізичних осіб - фахівців туристичного супроводу, крім працівників об'єктів відвідування, діяльність яких пов'язана з наданням екскурсійних послуг, та громадян - споживачів цих послуг.
1.3. Терміни, що вживаються у Порядку.
Гід-перекладач - особа, яка володіє фаховою інформацією про країну (місцевість) перебування, визначні місця, об'єкти показу, а також мовою іноземних туристів, яких приймають, або загальнозрозумілою для них мовою, надає екскурсійно-інформаційні, організаційні послуги та кваліфіковану допомогу учасникам туру в межах договору про надання туристичних послуг.
Екскурсант - учасник екскурсії, залучений під керівництвом екскурсовода до процесу пізнання навколишнього середовища засобами огляду та вивчення визначних пам'яток, пам'ятних місць та об'єктів життєдіяльності людини.
Екскурсійна методика - сукупність науково-методичних критеріїв, правил і вимог до створення та проведення екскурсії.
Екскурсійний об'єкт - об'єкт ознайомлення (пам'ятка, пам'ятне місце, подія, явище, особистість та ін.), що дає уявлення про природне середовище, розвиток суспільних відносин, науки, культури, мистецтва на певному історичному етапі та відповідає темі екскурсії.
Екскурсія - поїздка, прогулянка у супроводі екскурсовода (гіда-перекладача) тривалістю до 24 годин за заздалегідь затвердженим маршрутом та підібраними об'єктами для задоволення духовних, естетичних, інформаційних потреб екскурсантів.
Екскурсовод - фахівець, під керівництвом якого здійснюється з відповідними коментарями показ об'єктів, підпорядкований меті визначеної теми.
Індивідуальний текст - матеріал екскурсії, зміст якого відповідає контрольному, а структура відображає послідовність показу екскурсійних об'єктів і розповіді про них згідно з маршрутом.
Контрольний текст - ретельно підібраний матеріал екскурсії, що супроводжується вивіреними посиланнями на джерела інформації та розкриває всі підтеми екскурсії і містить факти та події, що характеризують основні питання кожної з підтем.
Маршрут екскурсії - старанно розроблений маршрут проходження екскурсійної групи, пов'язаний із процесом послідовного показу об'єктів, і розповіді про них.
Портфель екскурсовода - умовна назва комплексу наочних приладь (фотографій, копій документів, географічних карт, схем, репродукцій з картин тощо), що використовуються екскурсоводом під час проведення екскурсії.
Сертифікат відповідності - документ, що підтверджує якість туристичних (екскурсійних) послуг та їх відповідність конкретному стандарту чи іншому нормативному документу.
Техніка проведення екскурсії - комплекс заходів, спрямованих на організацію проведення екскурсії та створення сприятливих умов для сприйняття її матеріалу.
Технологічна карта - основний документ екскурсії, де викладаються: мета, завдання та рекомендації щодо проведення екскурсії; послідовність і тривалість демонстрації об'єктів, наочних приладь; вказуються й описуються методичні прийоми показу та розповіді.
II. ВИМОГИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСКУРСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Організаційні, методологічні, технологічні, кваліфікаційні вимоги до проведення екскурсійної діяльності на території м. Києва, а також питання впорядкування системи екскурсійного обслуговування, захисту прав і інтересів споживачів і суб'єктів екскурсійної діяльності мають відповідати вимогам, обумовленим Законом України "Про туризм" ( 324/95-ВР ), Ліцензійними умовами.
2.1. Екскурсійні послуги на території м. Києва можуть надаватись суб'єктами підприємницької діяльності: юридичними та фізичними (гіди-перекладачі та екскурсоводи) особами - фахівцями туристичного супроводу, які отримали на це дозвіл Головного управління комунального і готельного господарств та туризму виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), а також особи - працівники підприємств, установ чи організацій, яким належать чи які обслуговують об'єкти відвідування і які обіймають відповідні посади. Останні надають екскурсійне обслуговування лише на цих об'єктах відвідування.
Дозвіл на проведення екскурсійної діяльності у м. Києві можуть отримати і інші громадяни України, які знають та захистили екскурсії по місту відповідно до вимог чинного законодавства.
2.2. Екскурсоводи, гіди-перекладачі, методисти екскурсійної справи повинні раз на три роки проходити підвищення кваліфікації та атестацію згідно з вимогами чинного законодавства.
2.3. Підставою для проведення екскурсійної діяльності є наявність дозволу та комплекту документів відповідно до вимог міждержавного стандарту "Проектирование туристских услуг", зокрема:
- технологічної карти (методичної розробки) екскурсії;
- контрольного тексту екскурсії;
- матеріалів "Портфеля екскурсовода";
- схеми маршруту екскурсії.
Схеми транспортних екскурсій мають бути узгоджені з Головним управлінням комунального і готельного господарств та туризму виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) та органами Державтоінспекції.
2.4. Для проведення екскурсійної діяльності організатори також повинні мати:
- договори з транспортними підприємствами (при здійсненні транспортних екскурсій);
- договори з закладами культури та розваг (музеями, заповідниками, театрами, спортивними закладами тощо);

................
Перейти до повного тексту