1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 1825 від 01.10.2002 Зареєстровано в Київському
міському управлінні юстиції
8 жовтня 2002 р.
за N 76/459
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМДА N 235 ( ra0235017-12 ) від 14.02.2012 )
Про затвердження Порядку переведення жилих
будинків і жилих приміщень у нежилі у м. Києві
Відповідно ст.ст.7, 8, 152 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ), Законів України "Про приватизацію державного житлового фонду" ( 2482-12 ), "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" ( 2866-14 ), "Про власність" ( 697-12 ), "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984 N 189 ( 189-84-п ), з метою впорядкування механізму та встановлення порядку переведення жилих будинків, жилих приміщень у нежилі у м. Києві і до прийняття Житлового кодексу України:
1. Затвердити Порядок переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі у м. Києві (додається).
2. Головному управлінню житлового господарства Київської міської державної адміністрації довести до відома районних у м. Києві державних адміністрацій Порядок переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі у м. Києві для використання у роботі.
Голова О.Омельченко
Затверджено
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 1 жовтня 2002 р.
N 1825
Зареєстровано
в Київському міському
управлінні юстиції
8 жовтня 2002 р.
за N 76/459
Порядок
переведення жилих будинків і жилих
приміщень у нежилі у м. Києві
Цей Порядок розроблено на підставі ст.ст.7, 8, 152 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ), Законів України "Про приватизацію державного житлового фонду" ( 2482-12 ), "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" ( 2866-14 ), "Про власність" ( 697-12 ), "Про столицю України - місто-герой Київ" ( 401-14 ), Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984 N 189 ( 189-84-п ):
1. Загальні положення
1.1. Переведення жилого будинку, жилого приміщення у нежилі проводиться у випадках:
- визнання у встановленому порядку жилого будинку, жилого приміщення непридатним для проживання;
- зміни функціонального призначення жилого будинку, жилого приміщення.
1.2. Переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у будинках комунальної власності у нежилі, як правило, не допускається. У виняткових випадках переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі може здійснюватись за рішенням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
1.3. Не допускається переведення жилого приміщення жилого будинку у нежиле для потреб промислового характеру.
1.4. Переведення жилих приміщень державної, колективної, приватної форм власності у нежилі допускається у разі, якщо вони розташовані у цокольних, підвальних, напівпідвальних, перших та других поверхах жилих будинків, які мають окремий вихід або мають можливість влаштування окремого виходу та за згодою власників жилих будинків.
1.5. Приміщення, розташовані у жилих будинках, можуть використовуватись для влаштування офісних приміщень та інших приміщень господарського призначення (магазини, косметичні салони, перукарні, майстерні тощо).
2. Переведення жилого будинку, жилого приміщення
у нежилий, нежиле у зв'язку з визнанням жилого
будинку, жилого приміщення непридатним для проживання
(ст.7 Житлового кодексу Української РСР)
( 5464-10 )
2.1. Для вирішення питання переведення жилого будинку, жилого приміщення у нежилий, нежиле відповідно до ст.7 Житлового кодексу Української РСР ( 5464-10 ) власник жилого будинку, жилого приміщення звертається із заявою до районної у місті Києві державної адміністрації за місцем розташування жилого будинку, жилого приміщення.
До заяви власник жилого будинку, жилого приміщення додає:
- завірені нотаріально копії документів, що підтверджують право власності на жилий будинок, жиле приміщення (договір купівлі-продажу, свідоцтво або ін. з відміткою реєстраційного напису БТІ);
- довідку БТІ про процент фізичного зносу жилого будинку;
- у разі необхідності, висновок проектного інституту (НДІпроектреконструкція, АТ "Київпроект" або ін.) щодо технічного стану жилого будинку та про неможливість або недоцільність проведення його капітального ремонту;
- технічний паспорт на жилий будинок, жиле приміщення (поверховий план);
- довідку з житлово-експлуатаційної організації (ОСББ, ЖБК або ін.) про те, що у жилому будинку, жилому приміщенні ніхто не зареєстрований і не проживає.
2.2. Районна у місті Києві державна адміністрація доручає міжвідомчій комісії, створеній відповідно до Положення про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 26.04.1984 N 189 ( 189-84-п ), вивчити надані разом із заявою документи, обстежити стан жилого будинку, жилого приміщення як жилого або визнання його в установленому порядку непридатним для проживання, про що складається відповідний акт. Акт, підписаний усіма членами міжвідомчої комісії, подається районній у м. Києві державній адміністрації для подальшого вирішення питання щодо визнання жилого будинку, жилого приміщення непридатним для проживання.

................
Перейти до повного тексту