1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 1150 від 08.06.2001 Зареєстровано в Київському міському
управлінні юстиції
5 липня 2001 р.
за N 51/353
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМДА N 2091 ( ra2091017-04 ) від 19.11.2004 )
Про затвердження Положення про впровадження квартирних
приладів обліку споживання холодної та гарячої води
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 1641 ( ra0065017-03 ) від 04.09.2003 )
( Державну реєстрацію Розпорядження скасовано на підставі Висновку Київського міського управління юстиції N 2/30 ( ra2_30019-04 ) від 27.07.2004 )
На виконання Програми поетапного оснащення наявного житлового фонду засобами обліку витрачання та регулювання споживання води і теплової енергії на 1996 - 2002 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.95 N 947 ( 947-95-п ), з метою забезпечення економного споживання води та оплати за фактичне споживання води населенням:
1. Затвердити Положення про впровадження квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води (додається).
2. Управлінню з питань цінової політики погодити рекомендовані районним в м. Києві державним адміністраціям граничні розміри плати за опломбування квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води, попередньо узгоджені з Головним управлінням житлового господарства.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на виконуючого обов'язки першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Фоменка І.А.
Голова О.Омельченко
Затверджено
Розпорядження Київської міської
державної адміністрації
від 8 червня 2001 року N 1150
Зареєстровано
в Київському міському управлінні
юстиції
5 липня 2001 р. за N 51/353
Положення
про впровадження квартирних приладів обліку
споживання холодної та гарячої води
1. Порядок встановлення та експлуатації квартирних приладів
обліку споживання холодної та гарячої води
1.1. Для встановлення квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води (далі - квартирні прилади обліку води) наймач (власник) квартири (далі - споживач) подає заяву до житлово-експлуатаційної організації або до правління житлово-будівельного кооперативу, житлового кооперативу чи до товариства співвласників багатоквартирних будинків, що знаходяться на самообслуговуванні (далі - експлуатаційна організація), на утриманні яких знаходиться житловий будинок.
1.2. Експлуатаційна організація у тижневий термін погоджує споживачу встановлення квартирних приладів обліку води та призначає інженерно-технічного працівника. Інженерно-технічний працівник готує технічні умови на встановлення згаданих приладів у квартирі (погоджені організацією, що обслуговує будинкову систему водопостачання та водовідведення) та здійснює контроль за проведенням робіт із встановлення квартирних приладів обліку води, а також прийманням виконаних робіт та опломбуванням приладів. В експлуатаційній організації споживачу надається інформація стосовно типів квартирних приладів обліку води, які мають паспорт підприємства-виробника.
1.3. Споживач має право:
- за свої кошти придбати квартирні прилади обліку води;
- одержати в експлуатаційній організації безкоштовно технічні умови на встановлення квартирних приладів обліку води та погодити терміни виконання робіт.
1.4. Встановлення квартирних приладів обліку води за рахунок коштів споживача може проводитись експлуатаційною організацією або спеціалізованою організацією.
1.5. Експлуатаційна організація завчасно інформує мешканців будинку про терміни відключення холодної та гарячої води в зв'язку з проведенням робіт по встановленню квартирних приладів обліку води.
1.6. Після закінчення робіт по встановленню квартирних приладів обліку води представник експлуатаційної організації та/або спеціалізованої організації разом з споживачем складають акт про прийняття квартирних приладів обліку споживання холодної та гарячої води в експлуатацію та їх опломбування.
1.7. Встановлені квартирні прилади обліку води реєструються в спеціальній книзі експлуатаційної організації, в якій зазначається: адреса споживача, номери квартирних приладів обліку води, дата проведення останньої та послідуючих повірок квартирних приладів обліку води та їх показники на момент опломбування. Кількість спожитої води визначається як різниця між поточними та попередніми показниками квартирних приладів обліку води.
1.8. В період гарантійного терміну ремонт чи заміна квартирних приладів обліку води здійснюється за рахунок коштів підприємства-виробника.
1.9. Після закінчення гарантійного терміну ремонт чи заміна квартирних приладів обліку води проводиться експлуатаційною організацією або спеціалізованою організацією за рахунок коштів власника житла.
1.10. Метрологічна повірка квартирних приладів обліку води проводиться в обумовлені паспортом терміни спеціалізованою організацією за рахунок коштів власника житла.
1.11. Відповідальним за дотримання правил експлуатації квартирних приладів обліку води є споживач.
2. Розрахунки за спожиту холодну і гарячу воду
2.1. Для проведення розрахунків за надані послуги з водопостачання та водовідведення за показниками квартирних приладів обліку води, експлуатаційною організацією укладається договір про надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення згідно з типовим договором (додаток N 1 до Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.97 N 1497 ( 1497-97-п ). ( Підпункт 2.1 пункту 2 в редакції Розпорядження КМДА N 1641 ( ra0065017-03 ) від 04.09.2003 )
2.2. Розрахунки за спожиту воду за показниками квартирних приладів обліку води проводяться при умові встановлення 2-х приладів: холодної і гарячої води. В усіх інших випадках - у порядку, передбаченому Правилами надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.97 N 1497 ( 1497-97-п ).
2.3. Для розрахунків за спожиту холодну та гарячу воду експлуатаційна організація безкоштовно видає споживачам абонентську книгу для розрахунків. В абонентській книзі зазначаються попередні та поточні показники квартирних приладів обліку води, сума оплати за надані послуги з водопостачання та водовідведення.
2.4. Оплата за спожиту воду проводиться згідно з тарифами, затвердженими розпорядженням Київської міської державної адміністрації.
2.5. При розрахунках за спожиту гарячу та холодну воду споживач керується показниками справних та опломбованих квартирних приладів обліку води. За водопостачання та водовідведення гарячої та холодної води споживач сплачує за показниками квартирних приладів обліку води.
2.6. Представниками експлуатаційної організації періодично проводиться безкоштовна перевірка ведення споживачем абонентської книги розрахунків та правильної експлуатації квартирних приладів обліку води. Представниками спеціалізованих організацій - періодична, раз у квартал, перевірка контрольним приладом правильності роботи встановлених квартирних приладів обліку води.
2.7. На період проведення повірки квартирних приладів обліку води споживач сплачує за кількість спожитої води, розраховану за показниками квартирних приладів обліку води в середньому за останні 2 місяці.
2.8. При виході з ладу квартирних приладів обліку води, порушенні цілісності пломб експлуатаційна організація складає відповідний акт і споживач переводиться на нормативний розрахунок за споживання холодної та гарячої води до усунення виявлених недоліків.
( Підпункт 2.9 пункту 2 виключено на підставі Розпорядження КМДА N 1641 ( ra0065017-03 ) від 04.09.2003 )
Заступник голови В.Ромашко
Додаток
до Положення про
впровадження квартирних
приладів обліку
споживання холодної та
гарячої води
Типовий договір
про проведення розрахунків за водопостачання
та водовідведення за показниками квартирних
приладів обліку споживання холодної та гарячої води
м. Київ "___"_____________ р.
(дата укладання)

................
Перейти до повного тексту