1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
VII сесія XXI скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 35 від 05.03.92
Про збереження малоповерхової садибної забудови
в м. Києві та вдосконалення порядку використання
її території
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 280 ( ra0280023-97 ) від 18.12.97 )
В період 1985 - 1989 рр. під час реалізації Генерального плану м. Києва, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 13.05.1986 р. N 177 ( 177-86-п ), здійснювалось масове знесення житлового фонду садибної забудови і зелених насаджень з метою використання звільнених земель під багатоповерхову забудову, що викликало скарги і протести населення.
Рішення Київради XXI скликання поклали край цій практиці.
Однак Київрада не визначила порядок надання земельних ділянок для нового індивідуального житлового будівництва і порядок компенсації за знесені будинки по договірних цінах; не вирішені були також питання про знесення власних будинків на деяких територіях і надання цих територій садибної забудови для виконання планів соціально-економічного розвитку міста. Рішення Київради не виконані в повному обсязі. В той же час м. Київ несе великі збитки, тому що не завершено будівництво декількох мікрорайонів багатоповерхової забудови.
Київська міська Рада народних депутатів:
- враховуючи діюче законодавство України про земельну реформу, власність, житло, постанову Ради Міністрів УРСР від 01.03.88 р. N 59 "Про заходи по прискоренню розвитку індивідуального будівництва", а також погіршення екологічної ситуації в місті внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС;
- заслухавши і обговоривши звіт і пропозиції робочої групи з числа народних депутатів міськради, спеціалістів і представників громадськості, яка вивчила і узагальнила практику використання територій малоповерхової забудови і відносин між громадянами і владою після набуття чинності нових законів України та рішень з цих проблем, ухвалених Київрадою і її президією;
- врахувавши позитивну оцінку рішень міськради XXI скликання з боку Рад народних депутатів Подільського, Жовтневого, Залізничного, Московського районів і пропозиції райрад;
- беручи до уваги пропозиції громадян, зборів громадян, Товариства по забезпеченню індивідуального житлового фонду та захисту прав домовласників.
Розглянувши підготовлені робочою групою матеріали,
В И Р І Ш И Л А:
1. Містобудівну політику спрямувати на збереження та реконструкцію районів малоповерхової садибної забудови.
Керуватись цим рішенням як зміною та доповненням до Генплану м. Києва ( 177-86-п ).
2. Затвердити перелік районів збереження і реконструкції малоповерхової садибної забудови і умови використання цих територій (додаток 1).
Умови використання територій окремих садиб і груп садиб, які не входять до складу перелічених в додатках 1 і 3 районів садибної забудови, вирішувати індивідуально, керуючись положеннями цього рішення.
Відповідальні - комісія з архітектури, містобудівництва та благоустрою, заступник голови міськвиконкому Омельченко О.О.
3. Земельні ділянки, що вивільняються при реконструкції і ущільненні садибної забудови, надавати київським підприємствам, організаціям і киянам для будівництва переважно малоповерхових жилих будинків і об'єктів соціально-культурно-побутового призначення, розрахованими, як правило, на райони малоповерхової забудови.
Окремі земельні ділянки і мікрорайони в районах малоповерхової садибної забудови, на яких розташовані житлові будинки, власники яких згодні на відселення, надавати на конкурсних засадах у користування київським підприємствам, організаціям і у володіння киянам під будівництво, згідно з проектом детального планування (ПДП) при умові повної компенсації збитків і втрат.
Надавати нові земельні ділянки в районах Біличі-XII-а, XVI (2 черга), XVII, що зберігаються з ущільненням і реконструкцією, для будівництва нових малоповерхових будинків, в першу чергу, власникам будинків, у яких вилучаються земельні ділянки в районах Біличі-XIII, XVI (I черга).
За бажанням власників будинків с. Позняки надати їм замість вилучених земельні ділянки нормативних розмірів для будівництва малоповерхового будинку і господарських будівель у мікрорайоні Позняки-2 або у с. Бортничі.
Дозволити підприємствам і організаціям, яким раніше були надані землі в районах садибної забудови (додаток 1) для багатоповерхової забудови, вирішити позитивно питання відселення мешканців будинків, власники яких дали згоду на відселення і знесення будинків, і забудови цих земельних ділянок котеджами, малоповерховими будинками і об'єктами соціально-культурно-побутового призначення.
Запропонувати Харківській райраді виступити замовником проекту малоповерхової садибної забудови вільних територій с. Бортничі, частина яких буде використана для відселення власників будинків з районів Червоний хутір та Позняки і для потреб району. Розподіл земель і житла погодити з виконкомом міськради.
Запропонувати підприємствам, громадським об'єднанням інвалідів, багатодітних сімей, ветеранів війни і праці подати до Київради свої пропозиції щодо потреби в малоповерховому житлі.
Припинити практику надання земель міста, придатних для житлового будівництва, для садівництва.
Порушити клопотання перед Київоблрадою про надання киянам земельних ділянок для будівництва індивідуальних жилих будинків в приміській зоні.
Звернутися до Кабінету Міністрів України та до Київоблради з клопотанням про припинення практики відведення земельних ділянок для садівництва на резервних територіях м. Києва, визначених Генеральним планом.
Відповідальні - комісія з архітектури, містобудування та благоустрою, заступник голови міськвиконкому Омельченко О.О.
4. Зауважити міськвиконкому за невиконання рішень Київради про проведення інвентаризації садибної забудови (строк 01.04.91 р.) та про припинення відселення громадян з районів малоповерхової садибної забудови (с. Біличі, с. Позняки).
5. Затвердити Тимчасове положення про порядок вирішення типових земельних та майнових питань між власником індивідуального будівництва і замовником будівництва, який діє за рішенням та дорученням Київради (додаток 2).
Рекомендувати іншим замовникам будівництва керуватись цим Тимчасовим положенням.
6. Вилучити для державних і суспільних потреб, у відповідності до чинного законодавства з дотриманням затвердженого Київрадою порядку, земельні ділянки, перелік яких приведений у додатку 3. Дозволити знесення - 4 на цих ділянках і територіях жилих будинків, будівель і зелених насаджень.
____________
Примітка - 4. Дивись додаток 6 "Терміни".
Після вилучення земельних ділянок надати їх у встановленому Київрадою порядку для нового будівництва житла і об'єктів соціально-побутового та комунально-господарського призначення.
7. Доручити міськвиконкому:
7.1. Внести зміни, що витікають з цього рішення, у Програму розміщення житлового будівництва на 1991 - 1995 рр. та у Проект розміщення житлового, цивільного та комунального будівництва на 1992 - 1994 рр.
Подати Програму та Проект на затвердження Київраді.
Термін - 30.03.92 р.
7.2. Звернутися до Кабінету Міністрів України з клопотанням про надання коштів і матеріально-технічних ресурсів, необхідних для проведення земельної реформи.
7.3. Проаналізувати хід робіт з інвентаризації садибної забудови та вжити заходів для завершення інвентаризації. Завершити роботу по створенню відділу землеустрою та землекористування.
Термін - 31.03.92 р.
7.4. Скласти календарний план розробки у 1992 - 1994 рр. нових і коригування затверджених проектів детального планування та забудови (ПДП) районів малоповерхової садибної забудови, в першу чергу, районів Біличі, Нижчі Бортничі, Батиєвої гори, мікрорайону Позняки-2, масив, Позняки-західні. Визначити джерела фінансування проектних робіт.
Термін - 30.03.92 р.
7.5. В процесі розробки і коригування ПДП дотримуватись затверджених умов використання районів малоповерхової забудови (додаток 1); при необхідності деталізувати умови використання території районів садибної забудови, для яких визначені подвійні умови використання; подавати пропозиції на розгляд Київради.
Матеріали ПДП подавати на затвердження при наявності висновків і рекомендацій постійної комісії Київради з архітектури, містобудування та благоустрою.
7.6. За результатами інвентаризації районів садибної забудови та при розробці відповідних ПДП подати на розгляд Київради пропозиції щодо припинення права користування ділянками, які використовуються не за цільовим призначенням, з порушенням встановлених вимог, нераціонально; про перерозподіл земель у встановленому законом порядку з урахуванням потреб у земельних ділянках громадян, підприємств, установ і організацій, а також нормативних розмірів земельних ділянок.
При поданні власниками будинків документів інвентаризації вирішувати питання про оформлення у встановленому порядку відповідних документів на добудови та прибудови до існуючих будівель, що не були оформлені раніше, якщо вони були збудовані із додержанням діючих будівельних, протипожежних та санітарно-гігієнічних нормативів.
7.7. Після затвердження ПДП в місячний строк складати план комплексної реконструкції та благоустрою відповідного району садибної забудови і подавати на затвердження у Київраду пропозиції щодо включення першочергових робіт у щорічні плани соціально-економічного розвитку і в бюджет міста з урахуванням зобов'язань між власниками будинків, земельні ділянки яких вилучаються, і замовником будівництва.
7.8. Вирішувати з власниками будинків питання про будівництво на наданих їм земельних ділянках нового будинку для членів сім'ї власника будинку з подальшим оформленням права власності на будинок членам сім'ї, добудову і перебудову будинку. Дотримуватись при цьому затверджених ПДП.
7.9. Терміново розпочати видачу власникам будинків і реєстрацію державних актів на право довічного успадковуваного володіння землею для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель.
Довести до відома громадян, які мають у користуванні земельні ділянки, надані їм до введення у дію Земельного кодексу України, що вони повинні до 15 березня 1994 року оформити право на володіння або користування землею. Після закінчення вказаного строку раніше надане їм право користування земельною ділянкою втрачається.
7.10. Надавати допомогу індивідуальним забудовникам у придбанні будівельних матеріалів, створити для цього ринковий фонд будматеріалів, забезпечити необхідне зростання цього фонду, вирішити питання кредитування індивідуального житлового будівництва в необхідних розмірах.
7.11. Розширити у 1992 - 1994 рр. до потужності 100000 кв. м на рік нового будівництва ремонтно-будівельну базу для надання послуг власникам будинків і індивідуальним забудовникам в районах зберігання та реконструкції садибної забудови і в нових районах малоповерхової забудови.
7.12. Створити інформаційний банк даних по обміну індивідуальних будинків на квартири в державному, суспільному чи кооперативному фонді.
7.13. Провести облік громадян, підприємств і організацій, які бажають збудувати котеджі в місті і на приміських територіях.
7.14. Організувати конкурс на серії типових проектів будинків малоповерхової забудови, у т. ч. котеджів.
7.15. Подати до Київради матеріали схеми планування та ПДП першої черги змішаної забудови резервної території м. Києва в районі села Ходосівка та пропозиції щодо використання інших резервних територій м. Києва.
Термін - 30.03.92 р.
7.16. Подати до Київради проектні матеріали на вилучення частини земель в районах масиву Замковецький і вулиці Гречка, які були надані у користування радгоспу "Пуща-Водиця", і надання їх Київській міській Раді для житлового будівництва.
Внести пропозиції про подальше використання садибної забудови в районі масиву Замковецький на розгляд Київради.
Термін - 30.04.92 р.
7.17. З'ясувати обставини випадків безпідставного відселення громадян з індивідуальних будинків в державний житловий фонд.
Переселити у відповідності до чинного законодавства в індивідуальні будинки, що зберігаються, громадян, які були відселені з них і одержали житло у державному фонді внаслідок неправомірних дій службових осіб при вирішенні питань про знесення всупереч забороні зносити будинки і відселяти громадян рішеннями N 4 від 22.05.90 р. I сесії Київради XXI скликання і N 8 від 24.07.90 р. президії Київради.
Термін - 30.06.92 р.
7.18. Вирішити в установленому законодавством порядку питання про відселення з будинків, які розташовані на земельних ділянках і в районі садибної забудови, що підлягають вилученню для державних і громадських потреб (додаток 3), власників будинків, які отримали ордери на квартири у будинках, що були введені в експлуатацію на час дії ордера; після цього вирішити про відселення інших осіб з цих будинків або повернення в ці будинки осіб, які отримали квартири. Дія п.6 на ці земельні ділянки не розповсюджується.
7.19. Визначити разом з Харківським райвиконкомом генерального замовника та генерального підрядника на малоповерхову забудову с. Бортничі.
Розглянути пропозиції ВО "Київський радіозавод" про зміну договору про забудову масиву в районі Червоний хутір (4 м/р) щодо розподілу функцій при виконанні робіт по перенесенню трамвайної лінії.
7.20. Скоригувати проект інженерних мереж для забезпечення будинку МЖК ВО ім. Корольова (поштова адреса: вул. Ушакова, 34) з метою збереження будинку N 114 по вул. Обухівській.
7.21. Проводити постійну роботу з юридичного оформлення прав власності на будинки і частини будинків, що повинні бути відчужені власниками будинків, які були на квартобліку і одержали квартири, своєчасно надавати до Київради проекти документів на вилучення земельних ділянок і передачу земельних ділянок до складу земель запасу.
7.22. Посилити контроль у питаннях законності проживання в індивідуальних будинках наймачів і інших осіб.
7.23. Розробити регламент відселення мешканців власних будинків:
- у державну квартиру;
- у новий будинок, що йому збудував замовник будівництва;
- у маневровий фонд;
- у ЖБК.
Термін - 30.03.92 р.
7.24. Розробити методику оцінки (розрахунку) неодержаного власником будинку прибутку.
Термін - 30.03.92 р.
7.25. Внести відповідні до цього рішення зміни в рішення міськвиконкому N 57 від 26.01.89 р., N 1025 від 26.10.88 р., N 542 від 22.06.89 р., N 573 від 29.06.89 р., N 775 від 05.08.86 р., N 269 від 22.03.90 р., N 718 від 20.07.88 р., N 1257 від 28.12.88 р., N 586 від 09.07.90 р., N 1130 від 20.12.90 р., а також в усі інші рішення міськвиконкому щодо відселення із власних будинків з вилученням земельної ділянки, які були прийняті, але не виконані до 15 березня 1991 року.
Визначити перелік земельних ділянок, що підлягають вилученню, нові земельні ділянки, які надаються за бажанням власників будинків, умови і розміри земельної, житлової і грошової компенсації збитків, умови забезпечення житлом інших сімей і осіб, що проживають у будинку, інші умови. Внести зміни у рішення міськвиконкому N 112 від 07.02.92 р.
Термін - 31.03.92 р.
8. Рішення президії Київради N 8 від 24 липня 1990 року вважати таким, що втратило чинність.
Рішення N 4 від 22.05.90 р. I сесії Київради XXI скликання вважати таким, що втратило чинність з 01.04.92 року.
9. Опублікувати рішення.
10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з архітектури, містобудівництва та благоустрою.
Голова В.Нестеренко
Додаток 1
Затверджено
рішенням VII сесії Київської
міської Ради народних
депутатів XXI скликання
від 5 березня 1992 р.
N 35
на 6 аркушах
Перелік
районів малоповерхової садибної забудови
в м. Києві та умови їх використання
---------------------------------------------------------------------
|NN | Райони індивідуальної | Умови їх використання |
|п/п | забудови з описом меж | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|-------------------------------------------------------------------|
| Ватутінський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|1. |Селище Биківня (вул. |Збереження з |
| |Кузбаська, Бобринецька, |ущільненням-1 |
| |околиця селища в існуючих | |
| |межах, район вул. Радистів | |
| |- північно-східна околиця | |
| |селища) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|2. |Троєщина (в існуючих межах |Реконструкція, збереження з |
| |на початок 1991 р.) |ущільненням |
|-------------------------------------------------------------------|
| Дніпровський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|3. |ДВРЗ (вулиці Марганецька, |Реконструкція-3 без |
| |Олекси Довбуша, |нового будівництва, |
| |Машиністська, пров. |збереження без |
| |Сіноманський, північно- |ущільнення* |
| |західна околиця селища - | |
| |вул. Вільшана - вул. | |
| |Новоросійська, північно- | |
| |східна околиця селища) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|4. |Стара Дарниця (із селищем |Реконструкція (без |
| |Лиски включно; вулиці Алма- |нового будівництва у |
| |Атинська, Сиваська, |селищі Лиски), |
| |Ярослава Гашека - вул. |збереження без |
| |Бакинських комісарів - вул. |ущільнення |
| |Калачівська, смуга | |
| |відчуження залізниці) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|5. |Лівобережний, IX м-н (вул. |Реконструкція, |
| |Панельна, межа Русанівських |збереження з |
| |садів, вул. Зотова) |ущільненням |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|6. |Соцмістечко (вул. |Реконструкція, |
| |Червоноткацька, академіка |збереження з |
| |Баха, промзона, вул. |ущільненням |
| |Попудренка, вул. | |
| |Будівельників) | |
|-------------------------------------------------------------------|
| Жовтневий район |
|-------------------------------------------------------------------|
|7. |Караваєві дачі (вул. |Збереження з |
| |Суздальська, просп. Чубаря |ущільненням |
| |- вулиці Ніжинська, | |
| |Лебедєва-Кумача, Землячки, | |
| |Ярослава Галана, будинки по | |
| |вул. Польовій) | |
|-------------------------------------------------------------------|
| Залізничний район |
|-------------------------------------------------------------------|
|8. |Совки (вулиці Кайсарова, |Збереження з |
| |Сигнальна, Крутогорна, |ущільненням. В зоні |
| |Пржевальського, Червона, |безпеки повітр. |
| |Лугова, пров. Мостовий) |підходів до аеропорту |
| | |Жуляни - збереження без |
| | |ущільнення |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|9. |Батиєва гора, Протасів Яр, |Реконструкція, |
| |Локомотивна, Дружня, |збереження з |
| |Провідницька, Кондукторська |ущільненням |
| |- Степана Разіна, | |
| |Докучаєвська, Огородня, | |
| |Волгоградська, район вул. | |
| |Краснодонської) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|10. |Селище Енергетиків |Збереження з |
| | |ущільненням |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|11. |Олександрівська Слобідка |Збереження з |
| |(території в межах вулиць |ущільненням |
| |Кіровоградська, просп. | |
| |Червонозоряний, Донська, | |
| |Петра Радченка, Бориса | |
| |Гаріна, Кишинівська, | |
| |Олексіївська - Андрія | |
| |Головка, пров. Народний, | |
| |Народна, Семенівський, | |
| |Клінічна, Божків Яр, район | |
| |вулиць Нечуя-Левицького, | |
| |Медвинського, Монтажників | |
| |(окремі будинки по вул. | |
| |Пирогівській, Горовиця) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|12. |Жуляни (вулиці Київська, |Реконструкція, |
| |Шевченка, К. Маркса, |збереження з |
| |Совська, Шкільна, Леніна, |ущільненням |
| |Московська, Лугова) | |
|-------------------------------------------------------------------|
| Ленінградський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|13. |Селище Жовтневе (вулиці |Збереження з |
| |Жмеринська, Міжнародна, |ущільненням |
| |Мельниченка, Бетховена) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|14. |Селище Перемога (вулиці |Збереження з |
| |Генерала Авлієнка, Василя |ущільненням |
| |Верховинця, Тимофія | |
| |Строкача, пров. 4-й | |
| |Жмеринський) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|15. |Микільська Борщагівка |Реконструкція, в зоні |
| |(район вул. Я. Кочури) |безпеки повітряних |
| | |підходів до аеропорту |
| | |Жуляни - збереження без |
| | |ущільнення |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|16. |Біличі, XIII-а м-н (берег |Реконструкція, |
| |озера, вул. Антонова- |збереження з |
| |Овсієнка, Обухівська, |ущільненням |
| |продовження вулиць Генерала | |
| |Наумова, Генерала Ушакова) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|17. |Біличі, XVI м-н, II черга |Збереження з |
| |(вул. Михайла |ущільненням з |
| |Коцюбинського, Мальовнича, |урахуванням позицій 3, |
| |Жовтнева, Раїси Букіної, |17 додатка 3 |
| |Дунаєвського, Купріна, | |
| |пров. Дунаєвського, Раїси | |
| |Букіної) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|18. |Біличі, XVII м-н (вул. |Збереження з |
| |Обухівська - пров. Федька, |ущільненням з |
| |вулиці Академіка |урахуванням позицій 11, |
| |Булаховського, Мальовнича |12 додатка 3 |
| |до буд. 29, Осіння до буд. | |
| |156, Прорізна, Уборевича) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|19. |Біличі, XVIII м-н (вул. |Збереження з |
| |Чорнобильська, Булаховська, |ущільненням з |
| |продовження вулиці |урахуванням позиції 10 |
| |Лісорубної від вул. |додатка 3 |
| |Булаховського до вул. | |
| |Чорнобильської) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|20. |Ново-Біличі (вул. Генерала |Збереження з |
| |Наумова, Гаршина, |ущільненням |
| |Клавдієвська, Бахмацька, | |
| |Рокитнянська, Корсунська, | |
| |Рахманінова, Лісорубна, | |
| |Робітнича) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|21. |Святошин, II (вул. |Збереження з |
| |Депутатська, просп. |ущільненням |
| |Вернадського, Яснопольська, | |
| |Серпова, Сільська) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|22. |Святошин, III (вул. |Реконструкція, |
| |Генерала Вітрука, |збереження з |
| |Хмельницька, В. Алексухіна, |ущільненням |
| |М. Краснова, Службова) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|23. |Селище Катеринівка (вул. М. |Збереження з |
| |Чалого, Лісництво, Брест- |ущільненням |
| |Литовське шосе, межа лісу) | |
|-------------------------------------------------------------------|
| Московський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|24. |Феофанія (район вул. |Збереження з |
| |Лебедєва) |ущільненням |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|25. |Район вулиці Козача, Ширма, |Збереження з |
| |вулиці Деміївська, Широка, |ущільненням |
| |пров. Краматорський, просп. | |
| |Червонозоряний) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|26. |Проспект Науки, Деміївська |Реконструкція, |
| |(пров. Тихвинський, вул. М. |збереження з |
| |Рильського, Добрий шлях, |ущільненням |
| |Цимбалів Яр, пров. | |
| |Ремісничий, вул. М. | |
| |Китаївська, просп. Науки) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|27. |Мишоловка (вул. Ягідна, |Реконструкція, |
| |Закарпатська, Золотоніська, |збереження без |
| |пров. Хуторянський, вул. |ущільнення |
| |Армійська, вул. Весняна, | |
| |пров. Черешневий, вул. | |
| |Адмірала Ушакова, просп. | |
| |Науки, вул. Китаївська) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|28. |Вулиці Кіровоградська, |Реконструкція, |
| |Профінтерну, Байкова, |збереження з |
| |Волзька, пров. Волзький |ущільненням |
|-------------------------------------------------------------------|
| Печерський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|29. |Район вулиць Раєвського, |Збереження без |
| |Івана Кудрі (вул. І. Кудрі, |ущільнення |
| |Раєвського, Глазунова, | |
| |Чигоріна) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|30. |Саперно-Слобідська (вул. |Реконструкція |
| |Єнисейська, вул. Іртишська, | |
| |Грабовського, Стратегічне | |
| |шосе, Лиса гора) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|31. |Район вулиці Панфіловців, |Збереження без |
| |Старонаводницької (вулиці |ущільнення |
| |Старонаводницька, М. Реута, | |
| |пров. Панфіловців, | |
| |Наводницька) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|32. |Район вулиць Мічуріна та |Реконструкція, |
| |Пирятинської |збереження з |
| | |ущільненням |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|33. |Район вул. Звіринецької |Реконструкція, |
| |(вулиці Сорочинська, |збереження з |
| |Звіринецька, Вільшанська, |ущільненням |
| |Звіринецька, Тимірязєвська) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|34. |Чорна гора (вулиці |Збереження з |
| |Верхньогірська, |ущільненням |
| |Чорногірська, Менделєєва - | |
| |вулиці Остапа Вишні, О. | |
| |Матросова, вул. Товарна) | |
|-------------------------------------------------------------------|
| Подільський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|35. |Селище Шевченко, вул. |Збереження з |
| |Сошенка (вулиці |ущільненням |
| |Осиповського, Світлицького, | |
| |Червонопільська, Канівська, | |
| |Муси Джаліля, просп. | |
| |Свободи, Косенка, | |
| |Ростовська, Пуща-Водицька, | |
| |Сошенка, Маринецька, | |
| |Кобзарська, Вишгородська, | |
| |Красицького, Бестужева) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|36. |Район вулиць Білицької, |Реконструкція, |
| |Гомельської (смуга |збереження з |
| |відчуження залізниці, |ущільненням |
| |вулиці Гомельська, Рожева, | |
| |Білицька) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|37. |Пуща-Водиця |Реконструкція |
|-------------------------------------------------------------------|
| Радянський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|38. |Нивки (вулиці |Реконструкція, |
| |Балакліївська, Невська, |збереження з |
| |Естонська, Черняхівського, |ущільненням |
| |пров. Ружинський, вулиці | |
| |Саратовська, Баумана, | |
| |Усурійська, Склозаводська, | |
| |Бабушкіна, Щербакова) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
| |Нивки (вулиці Магістральна, |Реконструкція, |
| |Толбухіна, Муромська, |збереження з |
| |Салютна - вул. Магістральна)|ущільненням |
|-------------------------------------------------------------------|
| Харківський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|39. |Бортничі (вул. Лугова, |Реконструкція, |
| |Коцюбинського, Леніна, |збереження з |
| |Лісна, Жданова, Дяченка, |ущільненням |
| |Свердлова, Леніна, Дружби, | |
| |Червоноармійська, Горького) | |
| |вулиці Комінтерну, | |
| |Будьонного, Борова, вулиці | |
| |Чайковського, Промислова, | |
| |Леніна | |
| |район вулиці Лермонтова | |
| |район вулиць Левадна і | |
| |Мостова | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|40. |Корчувате (вул. Охотська, |Збереження з |
| |Столичне шосе, Плещіївка, |ущільненням, крім |
| |Ново-Пирогівська, Острівна, |ділянки, зазначеної в |
| |район вул. Набережно- |додатку N 3 (поз. 14) |
| |Корчуватської) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|41. |Селище Чапаївка (вул. |Збереження з |
| |Риболовецька, Залежна, |ущільненням, крім |
| |Цілинна, Вітавська, вулиці |ділянок, зазначених в |
| |Лютнева, Заливна, Підбірна, |додатку 3 (поз. 13) |
| |Ліснича, Любомирська, | |
| |Риболовецька) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|42. |Селище Пирогів (район вул. |Збереження з |
| |Лауреатської, район вул. |ущільненням |
| |Червонознаменної, район | |
| |вул. Комунальної, район | |
| |вул. Фестивальної, район | |
| |вул. Бродівської) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|43. |Позняки-2 м-н (вул. |Реконструкція |
| |Канальна, майбутня траса | |
| |швидкісного трамваю | |
| |Троєщина - Осокорки, вул. | |
| |Тростянецька і | |
| |Сортировочна) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|44. |Осокорки північні (в межах |Реконструкція |
| |ПДП Громадський центр) | |
|-------------------------------------------------------------------|
| Шевченківський район |
|-------------------------------------------------------------------|
|45. |Хутір Берковець |Збереження з |
| | |ущільненням |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|46. |Район вул. Нагірної (вул. |Реконструкція |
| |Нагірна, провулки Нагірний, | |
| |Шишкінський) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|47. |Район вулиць Татарської та |Реконструкція |
| |Печенізької (вулиці Соляна, | |
| |О. Шмідта, Нижньоюрківська) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|48. |Район вулиць |Реконструкція, |
| |Петропавлівської - |збереження з |
| |Коротченка (вулиці Д. |ущільненням |
| |Коротченка, пров. | |
| |Фруктовий, вул. Фруктова, | |
| |Достоєвського, Рилєєва, | |
| |вул. Захарівська) | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|49. |Район вулиць Д. Бєдного - |Реконструкція, |
| |Котовського (вул. |збереження з |
| |Котовського, пров. |ущільненням |
| |Бородянський, вул. | |
| |Ясногірська, пров. | |
| |Чаплигіна, вул. Бакинська, | |
| |район пров. Бакинський), | |
| |вул. Сирецька, смуга | |
| |відчуження залізниці, межа | |
| |Куренівського кладовища | |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|50. |Район вулиць Ризької, |Збереження з |
| |Орловської |ущільненням |
|----+----------------------------+---------------------------------|
|51. |Район вул. Тираспільської |Збереження з |
| | |ущільненням |
|-------------------------------------------------------------------|
| Дарницький район |
|-------------------------------------------------------------------|
|52. |Нова Дарниця (пров. |Реконструкція, |
| |Славгородський, вулиці |збереження з |
| |Братиславська, Харківське |ущільненням |
| |шосе, Російська, Ялтинська, | |
| |Славгородська, Тростянецька)| |
---------------------------------------------------------------------
____________
*Уточнюються після здійснення екологічних заходів на комбінаті штучного волокна та хімзаводі.
Примітки: 1, 2, 3 - дивись додаток 6 "Терміни".
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 280 ( ra0280023-97 ) від 18.12.97 )
Додаток 2
Затверджено
рішенням VII сесії Київської
міської Ради народних
депутатів XXI скликання
від 5 березня 1992 р.
N 35
Тимчасове положення
про порядок вирішення типових земельних та
майнових питань між власником індивідуального
будинку і замовником будівництва, який
діє за рішенням та дорученням Київради
1. В разі вилучення земельної ділянки за рішенням Київради для громадських або державних потреб власнику будинку попередньо відшкодовуються збитки у повному обсязі з розрахунку реальної вартості будинку, господарських будівель і насаджень на момент припинення прав власності (на момент укладання договору), включаючи і неотримані прибутки.
У зв'язку із введенням нових цін проводиться інвентаризація і переоцінка особистого домоволодіння з урахуванням індексу зміни кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт у капітальному будівництві до діючих оціночних норм. Для визначення вартості житла (матеріалів, будівельних і інших робіт), насаджень і нестриманого прибутку виконком міськради створює комісію.
Власник будинку вибирає один з варіантів компенсації.
Виходячи з положень чинного законодавства, замовник будівництва пропонує власнику будинку один із основних варіантів вирішення земельних і майнових питань.
1.1. Варіант 1:
а) власнику будинку і членам його сім'ї, які постійно проживають у цьому будинку, надається одна, як правило, квартира в державному або суспільному фонді;
б) власнику будинку надається грошова компенсація за будинок і будівлі, які зносяться замовником, за зелені насадження з розрахунком невикористаного прибутку. Якщо власник будинку вирішив розібрати свій будинок і будівлі сам і використати їх, грошова компенсація за будинок і будівлі не сплачується.
1.2. Варіант 2:
а) власнику надається позачергове право вступу в житлово-будівельний кооператив. Далі власник будинку діє згідно з уставом ЖБК;
б) власнику будинку надається грошова компенсація на умовах, записаних у варіанті 1, абзац "б".
1.3. Варіант 3:
а) власнику будинку надається одна рівноцінна по якості земельна ділянка в межах міста за нормативами, прийнятими Київрадою, або, при можливості, земельна ділянка в Київській області за нормативами, прийнятими Київоблрадою;
б) на земельній ділянці замовник будує за свій кошт один будинок, рівний за будівельними параметрами (площа, об'єм, кількість кімнат), і господарські будівлі замість тих, що зносяться. Проект будинку, який підлягає зносу, надає власник будинку. Передбачити можливість використання переважно стандартизованих конструкцій і деталей.
За згодою сторін новий будинок будується за типовим проектом, в цьому разі документацію проекту надає замовник, він же розробляє "прив'язку" проекту. Дозволяється при цьому, за згодою сторін, збільшити площу нового будинку до розміру 13,65 кв. м х на кількість осіб, що переселяються. Різницю між загальною площею будинків оплачує до початку будівництва на рахунок замовника власник будинку. Рівень комфорту в новому будинку не може бути нижчим за той, що встановлений у районі забудови.
Будинок і господарські будівлі передаються у особисту власність;
в) власник будинку бере зобов'язання, що члени його сім'ї, інші особи і наймачі, з якими власник будинку не припинив договір найму, переселяються у новий будинок, і виконує це зобов'язання;
г) грошова компенсація за будинок і господарчі будівлі, які підлягають знесенню, не виплачується.
Замовник зносить будинок і господарчі будівлі і реалізує будівельні матеріали в прийнятому порядку;
д) власник будинку отримує грошову компенсацію за зелені насадження з розрахунком невикористаного прибутку;
є) замовник забезпечує перевіз майна всіх мешканців будинку; ж) замовник за дорученням власника будинку, що зноситься, виступав як замовник нового будинку і виправляє тому всі документи на власність і на володіння земельною ділянкою. Замовник сплачує земельний податок до вступу нового власника будинку у свої права;
з) замовник забезпечує мешканців будинку, які будуть переселятися в новий будинок, квартирами в резервному фонді на час будівництва і тимчасовим, при наявності у власника автотранспорту, гаражем. Замовник забезпечує переїзд у квартиру.
1.4. Варіант 4:
а) власник будинку вимагає перенести його будинок на іншу земельну ділянку;
б) замовник вивчає технічну можливість перенесення, узгоджує це питання з власником;
в) якщо переніс будинку неможливий, власник будинку знімає свою вимогу і вибирає інший варіант відшкодування. Рішення приймається на етапі погодження розташування об'єкта;
г) якщо переніс можливий, ця умова записується в Зобов'язання і виконується після прийняття рішення про вилучення земельної ділянки;
д) при переносі будинку грошова компенсація за будинок не сплачується. Роботи по перенесенню будинку сплачує замовник і він же виступає замовником робіт;
є) власнику будинку надається одна рівноцінна земельна ділянка на умовах, викладених у варіанті 3, абзац "а";
ж) власник будинку і замовник беруть і виконують зобов'язання, які викладені у варіанті 3, абзаци "в", "д", "є", в часті оформлення документів "ж", "з";
з) замовник будує рівноцінні будівлі на новій земельній ділянці.

................
Перейти до повного тексту