1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ГАЗЕТА "УРЯДОВИЙ КУР'ЄР"
Р І Ш Е Н Н Я
від 11.04.2001
Про продовження на 2001 рік дії Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України і Конфедерацією роботодавців України та профспілковими об'єднаннями України на 1999 - 2000 роки та внесення доповнень до неї
Повноважні представники власників в особі Кабінету Міністрів України і Конфедерації роботодавців України, з однієї сторони, та всеукраїнських профспілок і профспілкових об'єднань України (згідно з переліком, що додається), з другої сторони (далі - Сторони), відзначають, що Сторонами в основному забезпечено виконання зобов'язань за Генеральною угодою на 1999 - 2000 роки, що певною мірою сприяло розв'язанню найбільш гострих і невідкладних соціальних та економічних проблем, зокрема, у сфері розвитку виробництва, забезпечення продуктивної зайнятості, підвищення реальних доходів населення та рівня оплати праці, погашення заборгованості із заробітної плати і соціальних виплат, поліпшення стану охорони праці.
Враховуючи те, що переважна більшість положень Угоди не втратила своєї актуальності в поточному році, а окремі з них реалізовані не в повному обсязі, Сторони домовилися:
1. Продовжити на 2001 рік дію Генеральної угоди , укладеної на 1999 - 2000 роки, та внести доповнення до неї (додаються).
2. Об'єднати зусилля органів виконавчої влади всіх рівнів, організацій роботодавців та профспілок з метою забезпечення протягом поточного року реалізації пріоритетних завдань у соціально-економічній сфері насамперед щодо:
розвитку виробництва, забезпечення продуктивної зайнятості, соціального захисту безробітних громадян, запровадження систем соціального страхування;
забезпечення своєчасної виплати поточної заробітної плати та погашення в повному обсязі заборгованості із неї на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності;
підвищення рівня доходів та зростання реальної заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат;
поліпшення стану безпеки та умов праці на виробництві.
3. Відзначити, що центральними органами виконавчої влади не повною мірою виконується пункт 4.1 Генеральної угоди та Розпорядження Президента України від 25 травня 1999 р. N 113 щодо забезпечення участі профспілкової сторони і Конфедерації роботодавців України в опрацюванні проектів нормативно-правових актів з питань соціально-економічних відносин.
4. Спільній робочій комісії представників Сторін продовжити переговори з укладення Генеральної угоди на новий термін і завершити підготовку її проекту до 15 жовтня цього року.
Від Сторони власників та уповноважених ними органів Від профспілкової Сторони Прем'єр-міністр України В.Ющенко Голова спільного представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань України з укладення Генеральної угоди О.Стоян Голова Координаційної ради Конфедерації роботодавців України А.Кінах
Додаток
Комюніке про підсумки виконання Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України і Конфедерацією роботодавців України та профспілковими об'єднаннями України на 1999 - 2000 роки ( n0008697-99 )
Завдяки спільним діям уряду, органів виконавчої влади всіх рівнів, об'єднань роботодавців та профспілок протягом дії Генеральної угоди досягнуто певних позитивних зрушень у базових галузях економіки, формується сприятливий підприємницький клімат, створюються передумови для зростання добробуту людей.
Вперше за останні роки у 2000 році зріс на 6 відсотків порівняно з 1999 роком реальний валовий внутрішній продукт, на 12,9 відсотка збільшилися обсяги промислового виробництва та на 9,2 відсотка - обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств.
За цих умов розв'язано ряд гострих і невідкладних проблем соціальної сфери. Зокрема намітилася стійка тенденція до зростання реальних грошових доходів громадян, які збільшилися у 2000 році на 6,3 відсотка порівняно з 1999 роком. Суттєво зріс у минулому році рівень середньомісячної заробітної плати. У грудні 2000 року вона становила 296 грн., що на 35,4 відсотка більше, ніж у грудні 1999 року. Дещо збільшилася частка оплати праці в структурі грошових доходів населення: до 53,6 відсотка у грудні порівняно з 46,3 відсотка у січні 2000 року.
Спільними зусиллями соціальних партнерів вдалося подолати тенденцію до зростання заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат. Протягом 2000 року заборгованість із заробітної плати зменшилася на 1473,3 млн. грн. або на 23 відсотки. Повністю ліквідовано заборгованість з виплати пенсій і забезпечується поетапне підвищення її розмірів, суттєво зменшилася заборгованість з інших соціальних виплат.
Торік, за рахунок збільшення надходжень до державного бюджету, профінансовано видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення в обсязі 3 млрд. 670 млн. грн., що майже на 1,7 млрд. грн. або в 1,9 раза більше порівняно з 1999 роком. За рахунок субсидій, наданих населенню в 2000 році, зменшено плату найменш захищеним категоріям населення за житлово-комунальні послуги на 1432 млн. грн., а за побутове паливо - на 61 млн. грн.
Вперше за останній трирічний період у 2000 році профінансовано у повному обсязі видатки на реалізацію Державної програми соціального захисту інвалідів, забезпечено майже стовідсоткове поточне фінансування закладів соціальної сфери, впродовж року вдвічі зменшилась загальна заборгованість місцевих бюджетів перед надавачами житлово-комунальних послуг.
За період дії Угоди намітилася деяка стабілізація та позитивні зрушення на внутрішньому ринку праці. Вдалося подолати негативну тенденцію щодо зростання рівня зареєстрованого безробіття, що протягом 2000 року знизився з 4,3 відсотка до 4,2 відсотка, зменшилося навантаження на одне вільне робоче місце з 24 на 1 січня 2000 року до 17 осіб на 1 січня 2001 року. Чисельність незайнятих громадян, охоплених активними заходами сприяння зайнятості, зросла протягом 2000 року порівняно з попереднім роком на третину, в тому числі працевлаштованих осіб - на 27,7 відсотка, а осіб, які брали участь у громадських роботах - в 1,7 раза. В переважній більшості регіонів досягнуто зниження дисбалансу між пропозицією робочої сили та попитом на неї. На фінансування Програми зайнятості населення в 2000 році витрачено 646 млн. грн. Урядом за участю соціальних партнерів розроблено проект Державної програми зайнятості населення на 2001 - 2004 роки, прийнято ряд рішень та здійснюються заходи, спрямовані на підтримку сімейного підприємництва, малого та середнього бізнесу, вдосконалення системи надання допомоги безробітним, їхньої професійно-психологічної реабілітації, надання їм безпроцентної позики для зайняття підприємницькою діяльністю, збільшення обсягів громадських робіт. Підвищено мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 16 до 37 гривень.

................
Перейти до повного тексту