1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
( Рішення скасовано на підставі Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2014 )
Про заходи щодо реформування державного матеріального резерву
( Рішення введено в дію Указом Президента N 1116/2009 від 29.12.2009 )
Аналіз ситуації, що склалася в державі у зв'язку з формуванням, зберіганням і обслуговуванням державного матеріального резерву, свідчить про наявність серйозних недоліків у цій сфері та необхідність підвищення ефективності діяльності Кабінету Міністрів України щодо створення державного матеріального резерву і використання коштів державного бюджету, призначених для фінансування системи державного матеріального резерву.
Так, зокрема, спостерігається використання матеріальних цінностей державного матеріального резерву не за призначенням, визначеним Законом України "Про державний матеріальний резерв". При цьому відпуск матеріальних цінностей державного матеріального резерву здійснюється не завжди тим галузям, суб'єктам господарювання, які цього потребують для стабілізації економіки, усунення диспропорції між попитом і пропозицією на внутрішньому ринку, забезпечення першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, без урахування ціни на такі матеріальні цінності на ринку. Крім того, непоодинокими є випадки відпуску матеріальних цінностей державного матеріального резерву на підставі економічно необґрунтованих рішень Кабінету Міністрів України. В результаті цього на даний час суттєво зменшилася номенклатура матеріальних цінностей державного матеріального резерву, недостатньо фінансуються заходи з освіження (поновлення) запасів державного матеріального резерву.
Ураховуючи викладене, Рада національної безпеки і оборони України
вирішила:
1. Визнати незадовільною і такою, що не відповідає інтересам національної безпеки, ситуацію у сфері формування, зберігання та обслуговування державного матеріального резерву.
2. Вважати недостатньою роботу Кабінету Міністрів України з проведення державної політики у сфері управління державним матеріальним резервом, а використання Урядом України коштів державного бюджету на фінансування створення державного матеріального резерву - неефективним.
3. Кабінету Міністрів України:
1) забезпечити ефективну взаємодію з депутатськими фракціями у Верховній Раді України, комітетами Верховної Ради України шостого скликання щодо доопрацювання, з урахуванням стратегічних потреб і фінансових можливостей держави, а також досвіду іноземних держав, проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державний матеріальний резерв" (реєстраційний N 3138), передбачивши в ньому, зокрема:
визначення механізму списання матеріальних цінностей державного матеріального резерву, зокрема, в разі їх фізичної і моральної непридатності до використання, дії непереборної сили чи стихійного лиха;
вимоги щодо виконання встановлених мобілізаційних завдань підприємствами, установами та організаціями у разі зміни їх форми власності;
2) вивчити питання щодо звільнення уповноваженого центрального органу виконавчої влади, який здійснює управління державним матеріальним резервом, від сплати виконавчого збору при виконанні державними виконавцями рішень суду з питань державного матеріального резерву та за результатами внести в установленому порядку відповідні пропозиції;

................
Перейти до повного тексту