1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
( Рішення скасовано на підставі Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2014 )
Про стан реалізації заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему
( Рішення введено в дію Указом Президента N 660/2007 від 20.07.2007 )
Розглянувши стан реалізації заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, Рада національної безпеки і оборони України відзначає, що через шість років після зупинення Чорнобильська АЕС залишається джерелом реальних загроз національній безпеці України в екологічній сфері.
Через старіння і вичерпання ресурсу обладнання погіршується стан безпеки зупинених енергоблоків Чорнобильської АЕС, з яких дотепер не повністю вилучено ядерне паливо. За відсутності конфайнмента об'єкта "Укриття" зберігається загроза збільшення негативного впливу цього об'єкта на навколишнє природне середовище.
Іноземними підрядниками не завершено жодного з міжнародних проектів зі спорудження об'єктів інфраструктури, необхідних для виконання робіт із закриття Чорнобильської АЕС, при цьому проект будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива, по суті, потрібно розпочинати з самого початку. До сьогодні не завершено проведення тендеру з визначення виконавця проекту з будівництва конфайнмента об'єкта "Укриття" Чорнобильської АЕС.
Про готовність продовження співпраці з Україною в процесі створення безпечних умов на майданчику зруйнованого енергоблока N 4 Чорнобильської АЕС відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Урядами країн "Великої сімки" та Комісією Європейського Співтовариства щодо закриття Чорнобильської АЕС було заявлено під час саміту країн "Великої вісімки" (м. Хайлігендамм, Федеративна Республіка Німеччина, 7-8 червня 2007 року).
Незважаючи на певне поліпшення планування та організації робіт на Чорнобильській АЕС, підвищення ефективності використання коштів цільових державних програм, певну активізацію участі керівництва та фахівців Чорнобильської АЕС у здійсненні контролю за строками та якістю виконання міжнародних проектів, залишилось невиконаним рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 липня 2004 року в частині створення спеціального державного фонду поводження з радіоактивними відходами.
Відчутне підвищення ефективності управління міжнародними проектами у цій сфері стане можливим за умови забезпечення активної участі України у прийнятті рішень стосовно реалізації проектів на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС.
Виходячи з того, що зволікання зі здійсненням заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему створює реальну загрозу життю та здоров'ю населення України, навколишньому природному середовищу і у разі виникнення надзвичайних подій може призвести до забруднення територій сусідніх з Україною держав, Рада національної безпеки і оборони України
вирішила:
1. Визначити одним із пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, інших центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких віднесено питання забезпечення ядерної та радіаційної безпеки України, здійснення заходів щодо належного завершення процесу зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.
2. Кабінету Міністрів України:
1) забезпечити проведення до кінця 2007 року із залученням провідних іноземних експертів аудиту стану реалізації завдань, визначених Планом здійснення заходів на об'єкті "Укриття", та існуючої системи управління міжнародними проектами, які виконуються на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС (далі - проекти), і з урахуванням його результатів підготувати пропозиції та ініціювати їх розгляд Асамблеєю донорів Рахунку ядерної безпеки, Асамблеєю вкладників Чорнобильського фонду "Укриття", Європейським банком реконструкції та розвитку, зокрема, щодо:
підвищення ефективності роботи груп управління проектами, в тому числі шляхом покладення функцій з управління проектами на представників України;

................
Перейти до повного тексту