1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
IV збори XIX скликання
П О С Т А Н О В А
24.01.2007
Про зміни і доповнення до примірного статуту споживчого товариства
Збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
I. Внести зміни і доповнення до Примірного статуту споживчого товариства, затвердженого постановою XVIII (позачергового) з'їзду споживчої кооперації України (19.12.2000 р.), зі змінами і доповненнями, внесеними п'ятими (17.04.2002 р.) , сьомими (22.03.04 р.) зборами Ради Укоопспілки сімнадцятого скликання, третіми (25.01.2006 р.) зборами Ради Укоопспілки дев'ятнадцятого скликання, зокрема:
1.1. У першому реченні абзацу 2 пункту 1 після слів "об'єднання громадян" записати "та/або юридичних осіб", і далі за текстом.
1.2. У абзаці 3 пункту 1 замість слів "Законом України" записати "Законами України "Про кооперацію"", і далі за текстом.
1.3. Розділ "II. Членство, права та обов'язки членів споживчого товариства" викласти в такій редакції:
II. Членство, права та обов'язки членів споживчого товариства
9. Членами споживчого товариства можуть бути фізичні та юридичні особи. У споживчому товаристві допускається асоційоване членство з правом дорадчого голосу.
Членами споживчого товариства можуть бути громадяни, які досягли 16-річного віку і виявили бажання брати участь у здійсненні цілей і завдань споживчого товариства.
Членство у споживчому товаристві не обумовлене обов'язковою трудовою участю громадян у його діяльності.
10. Прийом фізичних і юридичних осіб у члени споживчого товариства проводиться за їх письмовою заявою загальними зборами (зборами уповноважених) пайовиків, а також за їх дорученням правлінням споживчого товариства не пізніше, як у 30-денний строк з дня подання заяви. Кожний кандидат у члени споживчого товариства вносить вступний та обов'язковий пайовий внески у розмірах, що визначаються загальними зборами пайовиків (зборами уповноважених).
11. Членом споживчого товариства фізична чи юридична особа стає після сплати у повному обсязі вступного, обов'язкового пайових внесків та прийняття рішення про її прийом. Кожному члену при вступі до товариства видається, за відповідну плату, членський квиток.
12. Члени споживчого товариства можуть вносити додаткові пайові внески на формування фінансових ресурсів та інші цілі. Порядок внесення і повернення членам споживчого товариства додаткових пайових внесків регулюється Положенням про організацію пайового господарства в споживчій кооперації України.
13. Член споживчого товариства може вийти з нього на підставі письмової заяви, яка розглядається загальними зборами (зборами уповноважених) членів споживчого товариства або за їх дорученням правлінням споживчого товариства у 30-денний строк. У разі виходу (виключення) йому повертається вся сума обов'язкового пайового внеску і сплачується належна частина виплат на паї з доходу (прибутку) за результатами роботи за рік. Вступний внесок члена споживчого товариства поверненню не підлягає.
У разі смерті члена споживчого товариства невитребувані його спадкоємцями в установлені чинним законодавством строки обов'язкові, додаткові пайові внески та цільові внески, нараховані і несплачені кооперативні виплати та виплати на паї зараховуються до неподільного фонду споживчого товариства.
Порядок вступу і виходу зі споживчого товариства асоційованого члена, його права та обов'язки, розміри вступного і обов'язкового пайових внесків та виплат на них, а також участь асоційованого члена в господарській та іншій діяльності споживчого товариства визначаються в порядку, встановленому цим статутом для членів споживчого товариства.
Асоційований член споживчого товариства користується правом дорадчого голосу в споживчому товаристві. Внесені асоційованим членом споживчого товариства обов'язкові і додаткові пайові внески не можуть бути спрямовані на покриття збитків споживчого товариства. При ліквідації споживчого товариства асоційований член споживчого товариства має переважне порівняно з іншими членами споживчого товариства право на отримання своїх пайових внесків.
15. Член споживчого товариства має право:
а) брати участь у діяльності споживчого товариства, обирати і бути обраним до його органів управління і контролю, вносити пропозиції щодо поліпшення діяльності споживчого товариства та усунення недоліків у роботі його органів і посадових осіб;
б) одержувати кооперативні виплати та виплати на паї з доходу (прибутку), що розподіляється за результатами господарсько-фінансової діяльності за рік між членами споживчого товариства, відповідно до їх пайових внесків та права на пай (частку) у майні споживчого товариства, а також виплати за участь у спільному господарюванні;
в) використовувати можливості гарантованого збуту на договірних засадах продукції особистого господарства та промислу через заготівельні і торговельні підприємства споживчої кооперації;
г) здавати кооперативним підприємствам у першочерговому порядку сільськогосподарську продукцію та сировину для; переробки на давальницьких умовах;
д) бути прийнятим у першочерговому порядку на роботу в споживче товариство відповідно до освіти, професійної підготовки та з врахуванням потреби в кадрах;

................
Перейти до повного тексту