- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА
про співробітництво та взаємодію між Аудиторською палатою України та Державною податковою службою України
Аудиторська палата України (далі - АПУ), в особі Голови АПУ Нестеренка Івана Івановича, який діє на підставі Статуту АПУ та відповідно до рішення АПУ від 30.06.2011 (протокол N 232), з однієї сторони, і Державна податкова служба України (далі - ДПС України), в особі Голови ДПС України Захарченка Віталія Юрійовича, з іншої сторони (далі - Сторони), з метою забезпечення співробітництва та взаємодії для створення сприятливих податкових умов для розвитку підприємницької діяльності, контролю за додержанням податкового законодавства, правильного обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджетів податків та зборів уклали цю Генеральну Угоду (далі - Угода).
1. Преамбула
1.1. Угода регламентує основні засади удосконалення адміністрування податків на основі співробітництва та взаємодії Сторін.
1.2. Угода визначає предмет і мету, основні напрямки та принципи співробітництва та взаємодії Сторін, а також заходи і форми реалізації такого співробітництва та взаємодії.
2. Визначення термінів
2.1. Аудит податкової звітності - виконання завдання з надання впевненості щодо достовірності, повноти та відповідності чинному законодавству цієї звітності.
2.2. Інші аудиторські послуги з питань оподаткування:
2.2.1. надання допомоги при підготовці звернень платників податків до органів ДПС України;
2.2.2. надання консалтингових послуг з питань оподаткування;
2.2.3. надання допомоги платникам податків - учасникам експерименту із впровадження "горизонтального моніторингу".
3. Предмет і мета Угоди
3.1. Головна мета співробітництва та взаємодії Сторін у сфері адміністрування податків та зборів полягає у забезпеченні виконання платниками податків положень
Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, за умови одночасного зменшення втручання органів ДПС у діяльність платників податків (зменшення кількості та тривалості перевірок), а також у розробці пропозицій щодо удосконалення податкового законодавства з урахуванням практики застосування Кодексу та податкової політики.
3.2. Сторони домовились про співробітництво та взаємодію у процесі проведення аудиторськими фірмами аудиту податкової звітності платників податків, наданні аудиторськими фірмами платникам податків інших аудиторських послуг з питань оподаткування.
4. Принципи співробітництва та взаємодії
4.1. Співробітництво та взаємодія Сторін ґрунтуватиметься на засадах, визначених
Конституцією України,
Кодексом та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють повноваження та обов'язки Сторін.
4.2. Принципи співробітництва та взаємодії Сторін:
а) Партнерство - конструктивне співробітництво та взаємодія на засадах довіри та взаємного професійного визнання Сторонами при вирішені проблемних питань під час проведення аудиту податкової звітності платників податків, оформлення результатів таких перевірок.
б) Баланс між державними інтересами та інтересами незалежних фахівців у галузі оподаткування та окремо взятих платників податків - при підготовці та прийняті рішень встановлення справедливої рівноваги, що характеризується оптимальним співвідношенням державних інтересів, інтересів незалежних аудиторських фірм та окремо взятих платників податків.
в) Невтручання держави у діяльність аудиторських фірм, інших незалежних фахівців у сфері оподаткування, за винятком випадків, встановлених законодавством мінімізація державного контролю над діяльністю аудиторських фірм під час проведення ними аудиту податкової звітності.
5. Напрямки співробітництва та взаємодії
5.1. Співробітництво та взаємодія ДПС України з аудиторськими фірмами з питань дотримання платниками податків, насамперед, але не виключно, положень
Кодексу спрямовано на:
а) участь аудиторських фірм, які відповідають розробленим АПУ та погодженим ДПС України критеріям, у зменшенні ступеня ризиків у діяльності платників податків, що впливатиме на періодичність проведення органами ДПС планових документальних перевірок з питань правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків та зборів, а також дотримання іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС;
б) проведення під час аудиторських перевірок аудиту податкової звітності на відповідність вимогам податкового законодавства;
в) спільне вивчення практики застосування податкового законодавства з метою вироблення єдиних методологічних засад аудиту податкової звітності.
................Перейти до повного тексту