- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
11.12.2012
УГОДА
про співпрацю між Державною інспекцією України з питань праці та Федерацією професійних спілок України
Державна інспекція України з питань праці (далі - Держпраці України) в особі Голови Держпраці України ЯЦКІНА Валерія Івановича, який діє на підставі
Положення про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 386, з однієї сторони, і Федерація професійних спілок України (далі - ФПУ) в особі Голови ФПУ КУЛИКА Юрія Миколайовича, який діє на підставі Статуту ФПУ, з іншої сторони, далі - Сторони,
прагнучи до забезпечення неухильного дотримання роботодавцями законодавства про працю, про зайнятість населення, про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, про професійні спілки та про колективні договори і угоди, з метою дотримання прав і гарантій працюючих, застрахованих осіб, постраждалих на виробництві, ветеранів праці,
усвідомлюючи важливість взаємодії державного нагляду та громадського контролю за дотриманням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування,
керуючись принципами верховенства права, соціального діалогу, взаємної відповідальності та дотримання визначених Угодою зобов'язань і домовленостей,
ДОМОВИЛИСЬ ПРО НАСТУПНЕ:
1. Предметом цієї Угоди є співпраця Сторін у здійсненні державного нагляду та громадського контролю за дотриманням гарантованих
Конституцією та іншими законами України трудових прав працівників з метою виявлення порушень законодавства, вжиття заходів до усунення порушень, проведення профілактичної роботи щодо їх попередження.
2. Основними напрямами співпраці між Держпраці України і ФПУ є:
2.1. Проведення спільних перевірок (за попереднім погодженням) стану додержання законодавства про працю, соціальне страхування (в межах визначеної компетенції) на підприємствах, установах, організаціях, де працюють члени профспілок, вжиття заходів до усунення порушень та притягнення до відповідальності керівників, які їх допустили.
2.2. Вивчення та узагальнення практики застосування законодавства з питань, що є предметом Угоди, аналіз найбільш поширених видів порушень, опрацювання пропозицій щодо вдосконалення законодавства про працю, зайнятість населення, про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та механізмів контролю за його дотриманням.
2.3. Розробка проектів нормативно-правових актів, які стосуються питань, що є предметом цієї Угоди, підготовка пропозицій для прийняття рішень Урядом України.
2.4. Організація і проведення, у разі необхідності, спільних інформаційних заходів (нарад, консультацій, семінарів тощо) з питань, що є предметом Угоди.
2.5. Проведення роз'яснювальної роботи з питань недопущення порушення трудових прав та дискримінації окремих груп працівників.
2.6. Взаємодія з питань запобігання використанню дитячої праці.
2.7. Реалізація принципів соціального партнерства.
2.8. Пропаганда правових знань з питань, що є предметом цієї Угоди.
3. Форми співпраці між Держпраці України і ФПУ:
3.1. Ознайомлення Сторін з планами роботи територіальних органів Держпраці України та об'єднань профспілок на рівні АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, розробка планів спільних перевірок.
3.2. Проведення спільних перевірок з питань, визначених цією Угодою, на підприємствах, в установах, організаціях, у тому числі за зверненнями працівників чи профспілкових організацій.
3.3. Взаємне інформування один раз на півріччя про результати перевірок, що проводяться в межах повноважень сторін цієї Угоди, та про вжиті заходи щодо усунення виявлених порушень.
................Перейти до повного тексту