1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ,
ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ МНС УКРАЇНИ
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
У Г О Д А
22.03.2006
Про співпрацю Державного департаменту промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду МНС України з Федерацією профспілок України у здійсненні державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці
Державний департамент промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду МНС України (далі - Держпромгірнагляд) в особі голови департаменту Саварина Михайла Васильовича, що діє на підставі положення про Держпромгірнагляд, з однієї Сторони, та Федерація професійних спілок України (далі - ФПУ) в особі голови ФПУ Юркіна Олександра Валентиновича, що діє на підставі Статуту ФПУ, з другої Сторони, іменовані разом "Сторони", керуючись законодавством України, усвідомлюючи важливість спільних дій щодо забезпечення конституційних прав громадян на належні, безпечні та здорові умови праці, прагнучи посилити ефективність державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці, керуючись принципами партнерства та соціального діалогу, уклали цю Угоду про наступне:
1. Сторони домовляються координувати свою діяльність і сприяти одна одній у реалізації повноважень і прав, визначених для них законодавством, здійснювати обмін інформацією про стан охорони праці, рівень виробничого травматизму й профзахворюваності у суспільному виробництві, вносити відповідні пропозиції та вживати узгоджених спільних заходів, спрямованих на вдосконалення нормативно-правової бази з питань промислової безпеки та охорони праці і системи комплексного управління охороною праці, підвищення ефективності державного нагляду і громадського контролю, забезпечення належного захисту законних прав працівників у цій сфері.
2. Сторони зобов'язуються співпрацювати за такими основними напрямами:
2.1. Постійний обмін інформацією, надання необхідних для роботи матеріалів і нормативних документів з питань охорони праці.
2.2. Опрацювання пропозицій щодо вдосконалення державної політики в галузі охорони праці.
2.3. Розроблення проектів актів законодавства з метою поліпшення нормативно-правового регулювання цієї сфери трудових відносин і гармонізації національного законодавства про охорону праці із законодавством ЄС.
2.4. Участь у формуванні програм з питань безпеки, гігієни праці та поліпшення стану виробничого середовища, які затверджуються в установленому порядку на державному, галузевому, регіональному та виробничому рівнях, здійснення постійного контролю за їх виконанням.
2.5. Здійснення заходів щодо вивчення стану охорони праці та рівня профілактичної роботи на підприємствах, в окремих галузях, регіонах і посилення впливу органів державного нагляду і профспілок на результати цієї роботи.
Організація спільних засідань органів державного нагляду за охороною праці і профспілок, нарад, круглих столів, семінарів, заходів щодо проведення в Україні Всесвітнього дня охорони праці тощо.
2.6. Узгодження дій, висновків і пропозицій під час спільного розслідування нещасних випадків на виробництві з метою забезпечення його об'єктивності, правильного визначення причин і профілактичних заходів, недопущення безпідставного звинувачення потерпілих або віднесення травм до не пов'язаних з виробництвом. Спільний розгляд заяв і скарг працівників з цих та інших питань.
2.7. Підвищення рівня підготовки посадових осіб, спеціалістів і профспілкових активістів з питань охорони праці, участь у роботі комісій з перевірки їхніх знань.
2.8. Участь у комісіях з прийняття в експлуатацію нових або реконструйованих виробничих об'єктів з метою недопущення невідповідності цих об'єктів встановленим нормативам з охорони праці.
2.9. Активна співпраця у формуванні відповідних розділів Генеральної, галузевих, регіональних угод та опрацювання рекомендацій щодо формування зобов'язань з охорони праці в колективних договорах.
2.10. Організація роз'яснювальної роботи щодо вимог законодавства про охорону праці, надання роботодавцям і працівникам взаємоузгоджених консультацій, залучення до пропаганди охорони праці телебачення, радіо, друкованих засобів масової інформації.
2.11. Сприяння обміну одержаною в межах міжнародного співробітництва інформацією з питань охорони праці та участі представників кожної Сторони у відповідних заходах, що організовуються уповноваженими органами СНД, ЄС, МОП.
3. Сторони вживатимуть усіх необхідних заходів для досягнення результативності у співпраці за основними напрямами, зазначеними в пункті 2 цієї Угоди. Зокрема:
3.1. Держпромгірнагляд, його територіальні управління, державні інспекції забезпечать:

................
Перейти до повного тексту