1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
від 09.06.92
м.Київ
Затверджую
Голова державного митного
комітету України
О.М.Коваль
9 червня 1992 року
Положення
про порядок здійснення особистого огляду громадян, які прямують через митний кордон України
( В додаток до Положення додатково див. Лист Державної митної служби N 01/1973 від 09.07.92 )
1. Загальні положення
1.1. В цьому Положенні під "громадянами" розуміються особи обох статей - громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства.
1.2. Згідно зі статтею 32 Митного кодексу України, особистий огляд громадян здійснюється у виняткових випадках при наявності достатніх підстав припускати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи знаходиться в зоні митного контролю або в транзитній зоні міжнародного аеропорту, приховує при собі предмети контрабанди чи предмети та цінності, які є безпосередніми об'єктами порушення митних правил або заборонені для транзиту через територію України.
1.3. Метою особистого огляду є виявлення і вилучення предметів контрабанди, а також предметів та цінностей, що є безпосередніми об'єктами порушення митних правил і приховуються при собі громадянами, які прямують через митний кордон України.
1.4. Особистий огляд здійснюється за письмовим рішенням начальника митниці чи особи, що його заміщує.
1.5. Особистий огляд здійснюється також за рішенням Голови Державного митного комітету України, його заступників, начальника Управління по боротьбі з контрабандою і порушеннями митних правил, начальника і заступника начальника відділу по боротьбі з контрабандою і порушеннями митних правил Державного митного комітету України.
1.6. Особистий огляд громадян, які прямують через митний кордон України, проводиться після перевірки представниками прикордонних військ документів на право переміщення через митний кордон.
2. Межі проведення особистого огляду
2.1. Особистий огляд може бути здійснений у відношенні до громадянина, якому виповнилось 16 років. При наявності достатніх підстав вважати, що предмети або цінності, які переміщуються з приховуванням від митного контролю, знаходяться у громадянина, якому не виповнилось 16 років, їх вилучення повинно проводитись за участю або за згодою його батьків або супровідника, за обов'язковою участю лікаря.
2.2. Обстеження органів тіла громадянина, щодо якого здійснюється особистий огляд, здійснюється тільки медичним працівником з обов'язковим дотриманням усіх норм та правил гігієни і санітарії.
2.3. Особистий огляд здійснюється в межах, необхідних для виявлення предметів і цінностей, прихованих від митного контролю, в коректній формі, яка виключає дії, що принижують честь або створюють небезпеку для здоров'я громадянина, який підлягає огляду.
Під час здійснення особистого огляду забороняється робити зауваження відносно місцезнаходження і способів приховування предметів і цінностей, а також поведінки і особистості такого громадянина. Необхідно прийняти міри, які виключають можливість розголошення інтимних обставин, виявлених при особистому огляді.
2.4. Під час особистого огляду:
а) оглядаються всі дрібні предмети, що є у громадянина, який підлягає огляду (палиці, парасолі, запальнички, самописки, цигарниці та ін.), а також головні убори;
б) оглядаються верхній одяг і взуття, зняті таким громадянином;
в) крізь білизну на дотик перевіряється наявність сторонніх предметів на тілі;
г) оглядається білизна, знята громадянином;
д) оглядається зачіска, кисті рук, ступні ніг та ін.
2.5. Під час особистого огляду необхідно уважно стежити за громадянином, щодо якого здійснюється такий огляд, беручи до уваги будь-які зміни в його поведінці, зважувати проміжні наслідки огляду і демаскуючі ознаки (сліди ремонту одягу і взуття, бинти або пов'язки на окремих частинах тіла та ін.), використовуючи знання характерних способів приховування тих чи інших предметів та цінностей.
При огляді одягу та взуття особливу увагу слід звертати на предмети кустарного виробництва, ортопедичне взуття, а також шви, латки, манжети, плечики, підкладки, пояси, халяви, устілки, каблуки, головні убори.
2.6. Службова особа митниці, яка здійснює особистий огляд, або відповідні фахівці, які брали участь у огляді, повинні обережно і акуратно поводитися з особистим майном громадянина, щодо якого здійснюється такий огляд.
У тих випадках, коли розкриття або руйнування окремих предметів викликано необхідністю, службова особа митниці або фахівці, які беруть участь в огляді, повинні уникати можливості зайвих пошкоджень особистого майна такого громадянина.
3. Місце проведення особистого огляду
3.1. Особистий огляд проводиться в ізольованих приміщеннях аеропортів, вокзалів, приміщень транспортних організацій або в ізольованих приміщеннях транспортних засобів (каютах, купе і т.ін.), які відповідають вимогам санітарії і гігієни.

................
Перейти до повного тексту