1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
від 17.03.1993
( Положення скасовано на підставі Наказу Міністерства фінансів N 178/170 від 15.11.95 )
Положення про державне кредитування будов і об'єктів виробничого призначення
1. Загальні положення
1.1. Державне кредитування здійснюється шляхом надання бюджетних позичок міністерствам, відомствам, іншим органам господарського управління для фінансування будівництва, реконструкції та технічного переобладнання будов і об'єктів виробничого призначення. Воно є прямим, цільовим, поворотним, строковим і здійснюється за рахунок коштів, передбачених на цю мету державним бюджетом України.
1.2. Бюджетні позички надаються для спорудження будов і об'єктів, нормативні строки будівництва яких, або їх черги, не перевищують трьох років, а в окремих випадках - п'яти років.
Погашення бюджетних позичок починається через рік після закінчення нормативного строку будівництва, реконструкції або технічного переобладнання об'єкта кредитування (його черги, пускового комплексу) і здійснюється у термін не більше, як за 3 роки.
Погашення бюджетних позичок, які використані на придбання обладнання, що не входить до кошторисів будов, починається у наступному за плановим роком і здійснюється у термін не більше, як за два роки.
1.3. Обсяги бюджетних позичок на планований рік доводяться до відповідних міністерств, відомств, інших органів господарського управління та фінансуючих банків Міністерством економіки після затвердження плану (прогнозу) економічного і соціального розвитку України.
1.4. Перелік будов і об'єктів виробничого призначення, які фінансуватимуться за рахунок державного кредитування, визначає Міністерство економіки за погодженням з Міністерством фінансів на основі пропозицій міністерств, відомств та інших органів господарського управління і подає його на затвердження Кабінету Міністрів України.
1.5. Процентні ставки за використання бюджетних позичок встановлюються в розмірі 20 відсотків річних в цілому по міністерствах, відомствах, інших органах господарського управління. Міністерства, відомства, інші органи господарського управління мають право диференціювати ці ставки по будовах і об'єктах, які входять до сфери їх функціонального управління, в межах від 10 до 30 відсотків річних без зміни затвердженої ставки в цілому по міністерству, відомству, іншому органу господарського управління.
2. Обслуговування бюджетних позичок
2.1. Організація роботи по обслуговуванню бюджетних позичок, їх обліку та проведенню розрахунків з інвесторами здійснюється банками України, які визначаються Міністерством фінансів.
Міністерство фінансів повідомляє відповідним банкам України, установи яких здійснюють державне кредитування будов і об'єктів, плани фінансування капітальних вкладень по міністерствах і відомствах, інших органах господарського управління з розподілом по кварталах і перераховує їм на окремий рахунок кошти, в межах яких може надаватися бюджетна позичка.
Фінансуючі банки не мають права використовувати кошти бюджетних позичок на інші цілі.
2.2. Кредитні відносини між установами фінансуючих банків та інвесторами оформляються кредитною угодою, в якій визначаються: мета надання бюджетної позички, її обсяг та строки повернення, процентні ставки за користування, які встановлюються міністерствами, відомствами, іншими органами господарського управління; вид будівництва та термін його закінчення, економічні санкції та особливі умови кредитування, зобов'язання банку та інвестора з інших питань надання, використання та повернення бюджетної позички.

................
Перейти до повного тексту