- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України, Урядом Туркменистану і Урядом Ісламської Республіки Іран про основні принципи торгово-економічного співробітництва
( Угоду ратифіковано Законом
N 271/97-ВР від 17.05.97 )
Уряд України, Уряд Туркменистану і Уряд Ісламської Республіки Іран, що надалі іменуються "Сторони",
виходячи із взаємної зацікавленості у зміцненні і розвитку українсько-туркменсько-іранських відносин,
надаючи важливе значення збереженню і розвитку виробничих та технологічних зв'язків між підприємствами, організаціями та регіонами України, Туркменистану та Ісламської Республіки Іран, на розвиток домовленостей, досягнутих 10 вересня 1995 р. у м.Ашгабаді
домовились про наступне:
Стаття 1
Торгово-економічне співробітництво держав базується на принципах рівності, взаємної вигоди і здійснюється шляхом безпосередньої домовленості між господарюючими суб'єктами, з дотриманням діючих в державах законодавств, з урахуванням загальноприйнятих міжнародних норм та правил.
Відповідальність за виконання домовленостей несуть суб'єкти, що їх уклали.
Стаття 2
Сторони з метою оформлення виконавчої програми розвитку трьохстороннього торгово-економічного співробітництва домовились про наступне:
1. Сторони вважають можливим забезпечити обсяг поставок товарів та послуг протягом 1997-98 років в межах 50 мільйонів доларів США щорічно за рахунок залучення механізму погашення основного боргу України Туркменистану, що підлягає сплаті у 1997-98 роках, який визначений відповідною двосторонньою Угодою від 5 листопада 1994 року і Протоколом до неї від 19 січня 1995 року.
2. Українська і Іранська Сторони обмінялися погодженими переліками товарів та послуг, які буде виконувати Україна в Ірані в рамках цієї Угоди і домовились, що на протязі двох місяців будуть укладені відповідні договори між конкретними їх виконавцями (Додаток N1).
3. Туркменська Сторона на протязі одного місяця передає перелік бажаних товарів та послуг, які Іранська Сторона буде виконувати в Туркменистані. Іранська Сторона перелік своїх можливостей та побажань для виконання в Туркменистані передала Туркменській стороні (Додаток N 2) і домовились, що через місяць після одержання туркменських пропозицій по них буде укладено відповідні договори між виконавцями Сторін.
Стаття 3
Розрахунки за поставки продукції між господарюючими суб'єктами будуть виконуватися за договірними цінами за виключенням окремих видів, ціни на поставку яких на експорт регулюються національними законодавствами держав або встановлюються у відповідності до міжурядових угод.
Стаття 4
Розрахунки, які здійснюватимуться в результаті виконання трьохсторонніх договорів, будуть виконуватись в порядку, визначеному на базі угод між Національним банком України і Центральними банками Ісламської Республіки Іран та Туркменистану.
Стаття 5
Сторони будуть сприяти збереженню господарських зв'язків між підприємствами Сторін, в тому числі на основі існуючої спеціалізації, коопераційній та технологічно зв'язаній основі, сприяти створенню і функціонуванню спільних підприємств, організацій міждержавних господарських структур, а також спільному інвестуванню і акціонуванню об'єктів, які становлять взаємну зацікавленість.
Стаття 6
Сторони забезпечать на своїх територіях, на принципах взаємності, сприятливі умови перевезення пасажирів та транспортування вантажів держави іншої Сторони, використання залізничного, автомобільного, водного, повітряного та трубопровідного транспорту, здійснення перетоку електроенергії з урахуванням положень двосторонніх та багатосторонніх зобов'язань Сторін дійсної Угоди.
Стаття 7
Сторони будуть забезпечувати взаємний обмін інформацією про прийняті нормативні документи з питань зовнішньоекономічної діяльності, а також статистичної звітності про взаємопоставки продукції.
Стаття 8
В разі виникнення суперечностей по тлумаченню або використанню положень дійсної Угоди Сторони будуть вирішувати їх шляхом переговорів та консультацій з урахуванням норм міжнародного права.
По взаємній згоді сторін до дійсної Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення.
Стаття 9
Положення даної Угоди приймаються без шкоди щодо виконання Сторонами зобов'язань за укладеними раніше багатосторонніми та двосторонніми домовленостями.
Стаття 10
Дійсна Угода тимчасово застосовується з дати підписання і набирає чинності на 60 день з дати обміну повідомленнями про виконання Сторонами своїх внутрішньодержавних процедур.
................Перейти до повного тексту