1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 грудня 2016 р. № 998
Київ
Деякі питання обрання та призначення керівника державної наукової установи
Відповідно до частини шостої статті 9 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Методичні рекомендації щодо особливостей обрання керівника державної наукової установи;
Типову форму контракту з керівником державної наукової установи.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 грудня 2016 р. № 998
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо особливостей обрання керівника державної наукової установи
Загальна частина
1. Ці Методичні рекомендації визначають особливості обрання керівника державної наукової установи незалежно від її підпорядкування.
Методичні рекомендації не поширюються на державні комерційні підприємства та казенні підприємства, які відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" належать до наукових установ.
2. Керівник державної наукової установи (далі - керівник) обирається шляхом таємного голосування на зборах колективу штатних наукових працівників державної наукової установи на строк до п’яти років у межах строку, визначеного статутом (положенням) державної наукової установи, з правом бути переобраним і призначається на посаду власником (власниками) наукової установи або уповноваженим ним (ними) органом, або засновником (далі - уповноважений орган управління) у порядку, передбаченому Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і статутом (положенням) державної наукової установи.
Особливості призначення та звільнення керівників наукових установ, що входять до складу Національної академії наук та національних галузевих академій наук, визначаються статутами відповідних академій наук.
3. Вибори керівника (далі - вибори) проводяться з дотриманням таких принципів:
відкритості;
гласності;
таємного та вільного волевиявлення;
добровільної участі у виборах;
демократичності;
забезпечення рівності прав учасників виборів;
перебування на посаді однієї і тієї самої особи не більше двох строків підряд.
4. Забезпечення проведення виборів здійснюється власником (власниками) або засновником (засновниками) державної наукової установи або уповноваженим ним (ними) органом (особою).
5. Процедура обрання керівника проводиться у три етапи:
оголошення конкурсу та прийом документів від претендентів на посаду керівника (далі - претенденти);
підготовка виборів;
проведення виборів.
Оголошення про проведення конкурсу та прийом документів від претендентів
6. Конкурс оголошується уповноваженим органом управління.
7. Уповноважений орган управління не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка займає посаду керівника, або протягом тижня з дня утворення вакансії опубліковує в офіційному друкованому виданні оголошення про проведення конкурсу з одночасним розміщенням його на своєму веб-сайті (за наявності), офіційному веб-сайті органу, до сфери управління якого він належить (у віданні якого перебуває), та інформує про це МОН.
Уповноважений орган управління може оприлюднювати таке оголошення також в інших друкованих засобах масової інформації.
8. Оголошення про проведення конкурсу містить:
повне найменування державної наукової установи;
інформацію про строк подання претендентами документів, перелік яких зазначений у пункті 10 цих Методичних рекомендацій;
адресу, за якою здійснюється прийом документів;
контактну інформацію (номер телефону, адресу електронної пошти);
інформацію про дату проведення виборів.
9. Претенденти можуть бути висунуті трудовим колективом державної наукової установи чи її структурним підрозділом, первинною профспілковою організацією працівників, колективом штатних наукових працівників державної наукової установи шляхом самовисування або в іншому порядку, визначеному статутом (положенням) державної наукової установи.
10. Претенденти подають для участі у конкурсі такі документи:
заяву про участь у конкурсі на ім’я керівника уповноваженого органу управління, в якій зазначається інформація про застосування або незастосування до претендента обмежень, установлених частиною третьою статті 9 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" ;
особовий листок з обліку кадрів з фотографією розміром 3 х 4 сантиметри;
автобіографію;
копії документів про вищу освіту, науковий ступінь та вчене звання;
довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 р. № 1465 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 39, ст. 1656);
довідку про наявність або відсутність судимості;
інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
копію паспорта, засвідчену претендентом;
копію трудової книжки;
письмову згоду на обробку персональних даних.
Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта), мають бути засвідчені в установленому порядку.
Уповноважений орган управління може установити додаткові кваліфікаційні та інші вимоги до претендента на посаду керівника державної наукової установи, що випливають із специфіки діяльності державної наукової установи.
11. Прийом документів претендентів здійснюється уповноваженим органом управління протягом двох місяців з дня опублікування оголошення про проведення конкурсу.
У разі надіслання документів поштою датою подання документів вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі.
Документи, подані претендентами після закінчення встановленого строку, не розглядаються та повертаються особам, які їх подали.
Особа, яка перемогла у конкурсі на заміщення посади керівника, надає уповноваженому органу управління для ознайомлення оригінали документів, зазначених у пункті 10 цих Методичних рекомендацій.
12. Уповноважений орган управління проводить перевірку відповідності претендентів вимогам до керівника, встановленим частиною третьою статті 9 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" , додатковим вимогам, установленим уповноваженим органом управління, і протягом 20 календарних днів з дати завершення строку подання претендентами документів подає перелік претендентів на посаду керівника, які відповідають зазначеним вимогам (далі - кандидат), на розгляд зборів колективу наукових працівників державної наукової установи.
13. Уповноважений орган управління письмово повідомляє усім претендентам, які своєчасно подали документи для участі в конкурсі, про прийняте рішення щодо їх кандидатур не пізніше ніж протягом десяти календарних днів з дати закінчення строку подання претендентами документів.
14. Кандидат має право:
проводити зустрічі з працівниками державної наукової установи;
визначати не більше двох спостерігачів за ходом голосування;
бути присутнім під час голосування за місцем його проведення;
бути присутнім під час проведення підрахунку голосів та складення протоколу про результати голосування.
Кандидат може мати інші права, які випливають з його участі у виборах і передбачені статутом державної наукової установи.
Усі кандидати мають рівні права.
15. Оприлюднення кандидатами виборчих програм та їх обговорення здійснюються на зустрічах та зборах трудового колективу державної наукової установи без будь-яких обмежень.
16. Виборчі програми кандидатів розміщуються на офіційному веб-сайті державної наукової установи не пізніше ніж за десять календарних днів до дати проведення виборів.
Підготовка виборів
17. Вибори призначаються не пізніше ніж на двадцятий день з дати закінчення строку прийому документів претендентів.
18. Брати участь у виборах має право кожний штатний науковий працівник державної наукової установи.
19. Штатний науковий працівник державної наукової установи, який на момент проведення виборів перебуває у відпустці, має право брати участь у виборах. Якщо на посаді, яку займає такий штатний науковий працівник, у період його відпустки (у випадках, передбачених законом) перебуває інша особа, вона також має право брати участь у виборах.
20. Керівник видає протягом семи календарних днів з дати опублікування оголошення про проведення конкурсу наказ про організацію виборів, в якому, зокрема, визначається:
персональний склад організаційного комітету з проведення виборів (далі - організаційний комітет);
персональний склад виборчої комісії.
21. Організаційний комітет і виборча комісія діють відповідно до статуту (положення) державної наукової установи та положень про них, які затверджуються вченою радою державної наукової установи за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації державної наукової установи.
До складу організаційного комітету та виборчої комісії включаються наукові та інші працівники державної наукової установи. Кандидат не може бути членом організаційного комітету чи виборчої комісії. Одна і та сама особа не може бути одночасно членом організаційного комітету і виборчої комісії.
Організаційний комітет і виборча комісія обирають на першому засіданні із свого складу голову, заступника голови та секретаря.
Особи, які є членами організаційного комітету або виборчої комісії, здійснюють свої повноваження на громадських засадах і на час виконання ними зазначених повноважень звільняються від основної роботи у державній науковій установі, у якій проводяться вибори, із збереженням за ними заробітної плати відповідно до умов колективного договору.
22. У разі коли у виборах беруть участь більш як 500 осіб, а також за наявності у структурі державної наукової установи відокремлених структурних підрозділів, у тому числі територіальних, організаційний комітет може утворювати виборчі дільниці та дільничні виборчі комісії, склад яких затверджується наказом керівника. При цьому виборча комісія, утворена наказом про організацію виборів керівника, має статус головної виборчої комісії.
Організаційний комітет оприлюднює в одноденний строк з використанням інформаційних ресурсів державної наукової установи (дошки оголошень, офіційного веб-сайту тощо) рішення про утворення виборчих дільниць та дільничних виборчих комісій.
23. Керівник зобов’язаний забезпечити створення належних умов для роботи організаційного комітету та виборчої комісії, подавати інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на них завдань, а також надати організаційному комітетові та виборчій комісії окремі придатні для роботи приміщення, забезпечити наявність у таких приміщеннях необхідних засобів зв’язку, оргтехніки тощо.
24. Організаційний комітет складає та подає виборчій комісії список осіб, які мають право брати участь у виборах (далі - список виборців), не пізніше ніж за сім календарних днів до дати проведення виборів.

................
Перейти до повного тексту