1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


Рішення
про проекти Загального положення про міждержавні (міжурядові) органи Співдружності Незалежних Держав і Зразкової угоди міждержавного (міжурядового) органу Співдружності Незалежних Держав з державою місцезнаходження про умови його перебування
Дата підписання Україною: 09.09.1994
Дата набуття чинності для України: 09.09.1994
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
1. Схвалити проекти Загального положення про міждержавні (міжурядові) органи Співдружності Незалежних Держав і Зразкової угоди міждержавного (міжурядового) органу Співдружності Незалежних Держав з державою місцезнаходження про умови його перебування (додаються) і внести їх на розгляд засідання Ради глав держав Співдружності.
2. Погодитися з пропозицією Координаційно-консультативного Комітету Співдружності про те, що зазначені документи набирають чинності з моменту ухвалення рішення про установу Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу та уточнення структури органів Співдружності Незалежних Держав.
Вчинено в місті Москві 9 вересня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, що направить кожній державі, яка підписала це Рішення, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Проект
РІШЕННЯ
ПРО ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО МІЖДЕРЖАВНІ (МІЖУРЯДОВІ) ОРГАНИ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ І ЗРАЗКОВУ УГОДУ МІЖДЕРЖАВНОГО (МІЖУРЯДОВОГО) ОРГАНУ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ З ДЕРЖАВОЮ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ПРО УМОВИ ЙОГО ПЕРЕБУВАННЯ
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
затвердити Загальне положення про міждержавні (міжурядові) органи Співдружності Незалежних Держав і Зразкову угоду міждержавного (міжурядового) органу Співдружності Незалежних Держав з державою місцезнаходження про умови його перебування (додаються).
Зазначені документи набирають чинності з моменту ухвалення рішення про установу Міждержавного економічного Комітету Економічного союзу й уточнення структури органів Співдружності Незалежних Держав.
Вчинено в місті Москві 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, що направить кожній державі, що підписала це Рішення, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
Проект
Затверджено
Рішенням Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав
від 1994 року
ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МІЖДЕРЖАВНІ (МІЖУРЯДОВІ) ОРГАНИ СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
Основні положення
1. Дане Загальне положення поширюється на міждержавні (міжурядові) органи Співдружності Незалежних Держав (далі - міждержавні (міжурядові) органи), утворені відповідно до Статуту Співдружності Незалежних Держав, міждержавними (міжурядовими) угодами (рішеннями) у рамках Співдружності (далі - міждержавні (міжурядові) угоди) і ті, що мають штатний персонал (апарат) на постійній основі.
2. Міждержавні (міжурядові) органи керуються у своїй діяльності Статутом Співдружності Незалежних Держав, рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності, міждержавними (міжурядовими) угодами, цим Загальним положенням, а також статутами і положеннями про ці органи.
3. Міждержавні (міжурядові) органи здійснюють свою діяльність у тісній взаємодії з Виконавчим Секретаріатом Співдружності Незалежних Держав і Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу Співдружності.
4. Мета, задачі і функції, а також порядок прийняття рішень і регламент діяльності міждержавних (міжурядових) органів установлюються відповідними міждержавними (міжурядовими) угодами, статутами і положеннями про ці органи, а також іншими нормативними актами Співдружності Незалежних Держав.
5. Міждержавні (міжурядові) органи можуть наділятися правами юридичної особи, мати відособлене майно, здобувати права і приймати на себе зобов'язання по договорах, бути позивачем і відповідачем у судах, наділяти створювані ними органи правами юридичної особи, якщо це установлено відповідними статутами і положеннями про ці органи.
6. Взаємини міждержавних (міжурядових) органів з державою перебування визначаються за згодою сторін на основі Зразкової угоди міждержавного (міжурядового) органу Співдружності Незалежних Держав з державою місцезнаходження про умови його перебування.
Апарат (службовці) міждержавних (міжурядових) органів
7. Реєстр (перелік) посад апарату міждержавних (міжурядових) органів засновується в порядку, установленому статутами або положеннями про ці органи.
8. Порядок прийому на посади, проходження служби, атестація і звільнення службовців апарату міждержавних (міжурядових) органів установлюється відповідними угодами, статутами і положеннями про ці органи, як правило, стосовно до порядку й умов, обумовлених законодавством про службу в державному апараті.
9. Службовці апарату міждержавних (міжурядових) органів є міжнародними посадовими особами і не можуть представляти інтереси своїх країн. Вони призначаються з громадян держав - учасниць відповідних угод по установлених квотах або на контрактній основі.
10. Службовці, призначені на штатні посади апарату міждержавних (міжурядових) органів по установлених квотах, числяться в кадрах державної служби країни, що посилає, і після закінчення служби в цих органах відряджаються наказами їхніх керівників у розпорядження відповідних державних органів держави Співдружності, що посилає.
Службовці, призначені на штатні посади апарату міждержавних (міжурядових) органів у порядку найму по контракту, користуються правовими і соціальними гарантіями, визначеними законодавством про державну службу держави, громадянами якого вони є, якщо інше не встановлено рішеннями, прийнятими в рамках Співдружності.
11. Оплата праці службовців міждержавних (міжурядових) органів провадиться в порядку і розмірах, установлених відповідними штатними розкладами і кошторисами витрат цих органів, затвердженими Радою глав урядів держав Співдружності, або в іншому порядку, установленому міждержавними (міжурядовими) угодами.
12. Службовці апарату міждержавних (міжурядових) органів за умовами матеріально-побутового, медичного і соціального забезпечення прирівнюються до державних службовців відповідних урядових органів держави перебування в порядку, обумовленому двосторонньою угодою міждержавного (міжурядового) органу і держави перебування.
13. Пенсійне забезпечення службовців міждержавних (міжурядових) органів здійснюється в порядку і на умовах, визначених законодавством для державних службовців, громадянами якої вони є. При цьому час роботи в зазначених органах зараховується в стаж роботи як державного службовця.
14. Службовці апарату міждержавних (міжурядових) органів:
не підлягають юрисдикції держави перебування у відношенні дій, вчинених ними під час виконання службових обов'язків;
наділяються правом безвізового в'їзду (виїзду) на територію держав Співдружності і безперешкодного доступу по посвідченнях установленого зразка з питань службової діяльності у відповідні органи, установи, а також підприємства цих держав.
Майно і кошти міждержавних (міжурядових) органів
15. Фінансування витрат по функціонуванню міждержавних (міжурядових) органів і їх апаратів здійснюється відповідно зі статтею 38 Статуту Співдружності Незалежних Держав з коштів держав - учасниць відповідних угод на основі пайової участі чи інших джерел, якщо це передбачено відповідними угодами, положеннями і статутами про ці органи.

................
Перейти до повного тексту