1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


( Дію Рішення припинено для України - див. Постанову КМ N 661 від 30.08.2017 )
Рішення
про Положення про Міждержавний статистичний комітет Співдружності Незалежних Держав
( Зміни та доповнення до Рішення див. від 25.11.2005 ) ( Щодо припинення дії Рішення для України див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/l-2706 від 06.11.2017 )
Дата підписання: 12.04.1996
Дата набрання чинності для України: 12.04.1996
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
затвердити Положення про Міждержавний статистичний комітет Співдружності Незалежних Держав (додається).
Вчинено в місті Москві 12 квітня 1996 року в єдиному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала це Рішення, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
з урахуванням особливого зауваження
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
з особливим зауваженням до абз. З
п. 1, абз. 2 п. 8
За Уряд За Уряд
Грузії Туркменистану
___
(підпис)
з урахуванням особливої думки
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
із застереженнями щодо
пунктів 6 і 7
Затверджено
Рішенням Ради глав урядів
Співдружності про Положення
про Міждержавний
статистичний комітет
Співдружності Незалежних
Держав
від 12 квітня 1996 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Міждержавний статистичний комітет Співдружності Незалежних Держав
Загальні положення
1. Міждержавний статистичний комітет Співдружності Незалежних Держав (далі - Статкомітет СНД) є міждержавним органом, що діє в рамках Співдружності Незалежних Держав з метою координації діяльності національних статистичних служб, сприяння організації інформаційного обміну, аналізу соціально-економічного розвитку держав і вироблення загальних рекомендацій у галузі статистики.
У своїй діяльності Статкомітет СНД керується Статутом Співдружності Незалежних Держав, Договором про створення Економічного союзу, міждержавними (міжурядовими) угодами, прийнятими в рамках Співдружності, рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів СНД, а також цим Положенням.
Статкомітет СНД підзвітний Раді глав урядів Співдружності і здійснює свою діяльність у тісній взаємодії з національними статистичними службами, Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу, Виконавчим Секретаріатом Співдружності Незалежних Держав та іншими органами Співдружності.
Безпосереднє керівництво роботою Статкомітету СНД здійснює Рада керівників статистичних служб держав - учасниць Співдружності, що є вищим керівним органом цього Комітету.
2. Статкомітет СНД є юридичною особою, яка має відокремлене майно, перебуває на самостійному балансі, має розрахунковий та інші рахунки в обслуговуючій установі банку, а також печатку встановленого зразка зі своїм найменуванням, виступає позивачем і відповідачем у судах, несе майнову відповідальність відповідно до законодавства держави місцеперебування.
Основні напрями діяльності і функції
3. Основними напрямами діяльності Статкомітету СНД є:
сприяння реформуванню державної статистики в державах - учасницях Співдружності відповідно до здійснюваних соціально-економічних перетворень і загальноприйнятої в міжнародній практиці системі обліку і статистики;
координація статистичної діяльності і вироблення рекомендацій з погодженої статистичної методології;
багатосторонній обмін статистичною інформацією і розвиток загального інформаційно-статистичного простору в рамках Співдружності.
4. Основні функції Статкомітету СНД:
розробка погодженої статистичної методології, що базується на відповідних міжнародних правилах і стандартах;
взаємодія з національними статистичними службами держав - учасниць Співдружності в організації навчання кадрів, проведення семінарів та інших заходів, пов'язаних із реформуванням державної статистики;
міждержавний обмін статистичною інформацією і її публікація відповідно до щорічних програмних робіт;
створення, функціонування і систематична актуалізація загальної статистичної бази держав - учасниць Економічного союзу, що характеризує міждержавні зв'язки, економічне становище держав, проведені економічні реформи, макроекономічні тенденції, структурні зрушення в економіці, зміни в соціальній сфері й екології;
статистичне вивчення соціально-економічного розвитку держав, їхньої взаємодії і співробітництва в ході формування загального ринку Співдружності й інтеграції у світову економіку;
інформаційна взаємодія з Міждержавним економічним Комітетом Економічного союзу, Виконавчим Секретаріатом Співдружності, Секретаріатом Ради Міжпарламентської Асамблеї та іншими органами Співдружності;

................
Перейти до повного тексту