- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
( Угоду денонсовано Постановою КМ
N 642 від 23.06.2021 )
Угода
про співробітництво в галузі туризму
( Щодо втрати чинності для України Угоди див. Лист
Міністерства закордонних справ
N 72/14-612/2-54057 від 26.07.2021 )
Дата підписання Україною: 23.12.1993
Дата набуття чинності для України: 23.12.1993
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, що надалі іменуються Сторони,
висловлюючи прагнення до створення сприятливих умов для розвитку міжнародних туристських зв'язків як фактора збереження та поглиблення дружніх відносин,
виходячи із невід'ємних прав громадян на задоволення духовних потреб, прилучення до культурно-історичних цінностей,
керуючись прагненням до розвитку і зміцнення економічних відносин, що ґрунтуються на принципах взаємної вигоди,
підтверджуючи бажання держав розширювати та удосконалювати відносини в галузі міжнародного туризму, що засновані на принципах рівноправності,
бажаючи розвивати ці відносини шляхом широкого співробітництва між урядовими органами з питань туризму, національними, регіональними та іншими туристськими організаціями,
вважаючи, що співробітництво в галузі туризму покликане сприяти зміцненню взаєморозуміння між народами, громадянської згоди, утвердженню загальнолюдських цінностей,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони всебічно сприятимуть розвиткові рівноправного і взаємовигідного співробітництва в галузі туризму по лінії урядових організацій, національних і регіональних туристських асоціацій, товариств, фірм і підприємств, активно підтримувати їхні ініціативи, спрямовані на ефективне освоєння туристських ресурсів.
Стаття 2
Сторони сприятимуть формуванню спільного туристського простору, зближенню нормативно-правових документів з туризму, впровадженню єдиної міжнародної системи класифікації засобів розміщення і туристських послуг, єдиної інформаційної мережі.
Сторони створюватимуть умови для активного використання в цілях туризму природної і культурної спадщини народів своїх держав.
Стаття 3
Сторони вживуть узгоджених заходів щодо відновлення традиційних та відкриття нових туристських маршрутів, розширення різноманітності видів групового та індивідуального туризму, у тому числі самодіяльного, дитячого та інших видів соціального туризму.
Стаття 4
Сторони, відповідно до законодавства своїх держав, прагнутимуть до спрощення прикордонних, митних та інших формальностей, пов'язаних з туристським обміном між ними, забезпеченню соціальної захищеності та особистої безпеки туристів у країні перебування.
Стаття 5
Сторони здійснюватимуть регулярні контакти державних органів з питань управління туризмом для розробки і реалізації спільної стратегії розвитку туризму та його пріоритетних напрямків в інтересах туристських організацій і підприємств своїх держав.
Стаття 6
Сторони розроблятимуть і реалізовуватимуть міждержавні програми та окремі проекти, що забезпечують комплексний розвиток індустрії туризму, щодо освоєння туристських регіонів, які становлять взаємний інтерес.
Стаття 7
Сторони сприятимуть одна одній у:
підготовці професійних кадрів для сфери туризму;
обміні досвідом роботи між співробітниками державних органів з туризму, туристських і транспортних підприємств і організацій, готелів, ресторанів, інших виробників туристських послуг, незалежно від форм власності, проведенні спільних наукових досліджень, семінарів і симпозіумів з різних проблем туризму; систематичному обміні науковими і навчальними матеріалами.
................Перейти до повного тексту