1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
про співробітництво в області кінематографії
Статус Угоди див.
Дата підписання: 10.02.1995
Дата набрання чинності для України: 10.02.1995
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, іменовані надалі Сторонами,
керуючись укладеними двосторонніми й багатосторонніми угодами про співробітництво в галузі культури;
беручи до уваги, що кінематографічні твори покликані зіграти надзвичайно важливу роль у діалозі націй;
визнаючи, що кожен народ має право на кінематографічні твори, які відбивають його соціальні й культурні особливості,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони підтверджують своє прагнення до співробітництва в галузі кінематографії на основі принципів суверенітету, рівноправності держав-учасниць Співдружності, враховуючи національне законодавство, що діє в кожній з держав-учасниць цієї Угоди.
Сторони визнають, що державна політика держав-учасниць цієї Угоди в галузі кінематографії ґрунтується на наступних принципах:
відповідальності держави за збереження, підтримку й розвиток національної кінематографії;
визнання кінематографії специфічною областю культури, обов'язковою умовою існування якої є наявність розвиненої виробничої, наукової, технічної й інформаційної бази;
створення умов, що роблять твори національного кіномистецтва доступними для широких мас населення;
свободи творчості, сприяння підприємництву, соціального захисту учасників виробництва, прокату й показу фільмів;
дотримання міжнародних договорів.
Сторони прикладуть необхідні зусилля для підтримки й розвитку кіномистецтва, у тому числі шляхом надання в законодавчому порядку податкових й інших пільг для підприємств й організацій, що створюють, здійснюють прокат і публічний показ фільмів.
Стаття 2
Сторони будуть керуватися в питаннях захисту авторських і суміжних прав на території своїх держав принципами, закріпленими Бернською конвенцією про авторське право 1986 року й Всесвітньою конвенцією про авторське право 1952 року, а також угодами про захист авторських і суміжних прав, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав .
Сторони, взаємодіючи один з одним, будуть докладати зусиль до створення надійної системи захисту авторських і суміжних прав на територіях своїх держав.
Стаття 3
Сторони будуть сприяти широким комерційним і некомерційним обмінам національними фільмами різних жанрів й їхньому прокату на всій території своїх держав.
Національне законодавство держав-учасниць цієї Угоди буде заохочувати показ на своїх територіях національних кінематографічних творів і кінематографічних творів, створених у державах, що приєдналися до Угоди, забезпечувати їх вільне переміщення через кордони держав - учасниць Угоди й звільнення від стягнення митних платежів.
Сторони будуть сприяти максимальному полегшенню й скороченню необхідних для такого показу адміністративних формальностей.
Документи, що дають право прокату й публічного показу національних фільмів держав-учасниць Угоди, визнаються в інших державах-учасницях Угоди як підтвердження прав володіння й (або) розпорядження фільмами. При цьому відповідні державні органи кожної з держав - учасниць Угоди вправі визначати порядок прокату й обмеження глядацької аудиторії на своїй території з урахуванням традицій, звичаїв і національних особливостей держави.
Стаття 4
Сторони будуть підтримувати співробітництво між національними кінематографічними організаціями у виробництві, прокаті й публічному показі фільмів, а також в області надання взаємних виробничих і творчих послуг.

................
Перейти до повного тексту