1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


( Про вихід з Протоколу див. Закон № 3032-IX від 10.04.2023 )
Офіційний переклад
Протокол
про затвердження Положення про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
( Статус Протоколу ) ( Протокол ратифіковано із застереженнями Законом № 1669-IV від 07.04.2004 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору 10 листопада 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612-55645 від 16.05.2023 ) ( Сканована копія )
Держави-учасниці цього Протоколу, далі - Сторони,
усвідомлюючи небезпеку, яку тероризм становить для життя і здоров'я людей,
беручи до уваги міжнародні документи, які стосуються боротьби з тероризмом,
надаючи великого значення проведенню спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав,
домовились про таке:
1. Затвердити Положення про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, далі - Положення (додається), яке є невід'ємною частиною цього Протоколу.
2. Цей Протокол набуває чинності з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання Сторонами необхідних внутрішньодержавних процедур. Для держав, які виконали такі процедури пізніше, він набуває чинності з дати отримання депозитарієм відповідних повідомлень.
3. До Положення можуть бути внесені зміни і доповнення, які оформляються окремим протоколом, що набуває чинності у порядку, передбаченому пунктом 2 цього Протоколу.
4. Після набуття чинності цей Протокол відкритий для приєднання інших держав. Для держави, яка приєднується, він набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм відповідного повідомлення.
5. Цей Протокол діє протягом п'яти років з дати набуття ним чинності. Після закінчення цього терміну дія цього Протоколу автоматично продовжується кожного разу на п'ятирічний період, якщо Сторони не приймуть іншого рішення.
6. Кожна зі Сторін може вийти з цього Протоколу, направивши письмове повідомлення про це депозитарію не менше ніж за шість місяців до виходу. Вихід з цього Протоколу не звільняє державу від фінансових зобов'язань, які вона взяла, будучи Стороною цього Протоколу.
Вчинено у м. Кишинів 7 жовтня 2002 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала цей Протокол, його завірену копію.



За Азербайджанську Республіку



За Республіку Молдова



Г. Алієв
з особливою думкою



В. Вороній



За Республіку Вірменія



За Російську Федерацію



Р. Кочарян



В. Путін
із застереженнями



За Республіку Білорусь



За Республіку Таджикистан



О. Лукашенко



Е. Рахмонов



За Грузію



За Туркменістан



Е. Шеварнадзе
із застереженням



-------



За Республіку Казахстан



За Республіку Узбекистан



Н. Назарбаєв



-------



За Киргизьку Республіку



За Україну

А. Акаєв



Л. Кучма
Додаток
до Протоколу про затвердження
Положення про порядок організації
і проведення спільних антитерористичних
заходів на територіях держав-учасниць
Співдружності Незалежних Держав
від 7 жовтня 2002 року
Положення
про порядок організації і проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Це Положення визначає організаційні основи і порядок проведення спільних антитерористичних заходів на територіях держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Сторони).
1. Загальні положення
1.1. Поняття, які використовуються у цьому Положенні, мають такі значення:
спільні антитерористичні заходи - заходи щодо боротьби з тероризмом, які проводяться компетентними органами Сторін за погодженим єдиним задумом і планом силами спеціальних антитерористичних формувань на територіях Сторін, які запитують;
спеціальні антитерористичні формування - групи фахівців, сформовані Сторонами відповідно до їхнього національного законодавства для боротьби з тероризмом;
учасники спільного антитерористичного заходу - особовий склад спеціальних антитерористичних формувань, співробітники органу управління спеціальних антитерористичних формувань при проведенні спільних антитерористичних заходів та інші особи, які беруть участь у цих заходах;
Сторона, яка запитує, - Сторона, яка звертається із запитом про направлення спеціальних антитерористичних формувань для проведення спільних антитерористичних заходів на своїй території (далі - запит про надання сприяння);
Сторона, яку запитують, - Сторона, до якої звертається Сторона, яка запитує, із запитом про направлення спеціальних антитерористичних формувань для проведення спільних антитерористичних заходів;
компетентний орган - орган Сторони, який здійснює відповідно до національного законодавства боротьбу з тероризмом і відповідальний за проведення спільних антитерористичних заходів;
спеціальні засоби і матеріали забезпечення - матеріали, технічні та транспортні засоби, спорядження спеціальних антитерористичних формувань, включаючи зброю і боєприпаси, спеціальні засоби та устаткування;
Центр - Антитерористичний центр держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.
1.2. Правову основу спільних антитерористичних заходів становлять загальновизнані принципи і норми міжнародного права, міжнародні зобов'язання Сторін та їхнє національне законодавство, а також це Положення.
1.3. Спільні антитерористичні заходи проводяться з метою припинення терористичної діяльності, у тому числі:
звільнення заручників, захоплених терористами;
знешкодження вибухових пристроїв великої потужності або інших уражаючих пристроїв складної конструкції;
звільнення об'єктів підвищеної технологічної і екологічної небезпеки, атомної промисловості, транспорту, енергетики, хімічних виробництв та інших об'єктів (будинки і приміщення дипломатичних представництв тощо), захоплених терористами;
затримання терористів, ліквідації терористичних груп і формувань.
1.4. Учасники спільного антитерористичного формування Сторони, яку запитують, в період підготовки і проведення спільних антитерористичних заходів повинні дотримуватись загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та національного законодавства Сторони, яка запитує.
1.5. Спірні питання, які виникають при тлумаченні і застосуванні цього Положення, вирішуються шляхом консультацій і переговорів між Сторонами.
2. Порядок організації спільних антитерористичних заходів
2.1. Сторони відповідно до їхнього національного законодавства визначають компетентні органи, відповідальні за проведення спільних антитерористичних заходів, про що повідомляють депозитарію одночасно з повідомленням про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Протоколом, яким затверджено це Положення, а також про зміну найменування компетентного органу.
Компетентні органи Сторін інформують Центр про склад спеціальних антитерористичних формувань, призначених для проведення спільних антитерористичних заходів.
2.2. Особовий склад спеціальних антитерористичних формувань проходить додаткову підготовку за програмами, розробленими компетентними органами Сторін за участю Центру, як на своїй національній навчальній базі, так і в навчальних центрах інших Сторін на договірній основі.
Спільна підготовка спеціальних антитерористичних формувань Сторін проводиться у ході проведення командно-штабних та оперативно-тактичних навчань, які організуються Центром. Сторони на основі взаємної домовленості можуть проводити спільні навчання спеціальних антитерористичних формувань і стажування представників іншої Сторони у підрозділах своїх компетентних органів.
2.3. Рішення про проведення спільного антитерористичного заходу приймається Стороною, яка запитує, за погодженням із Стороною, яку запитують.
Якщо під час підготовки або проведення спільних антитерористичних заходів зачіпаються інтереси Сторони, яка не бере в них участі, то на її прохання рішення щодо цих заходів приймається Радою глав держав Співдружності Незалежних Держав.
2.4. На підставі рішення, зазначеного у пункті 2.3, компетентний орган Сторони, яка запитує, направляє до компетентного органу Сторони, яку запитують, запит про надання сприяння і повідомляє про це Центр.
Запит направляється у письмовій формі, у тому числі з використанням технічних засобів передачі тексту.
Запит підписується керівником компетентного органу Сторони, яка запитує, або особою, яка його заміщає, і посвідчується гербовою печаткою цього органу.
При виникненні сумніву щодо справжності або змісту запиту Сторона, яку запитують, може запросити додаткове підтвердження.
2.5. Запит, який направляється, повинен містити:
найменування компетентного органу Сторони, яка запитує, і компетентного органу Сторони, яку запитують;
виклад суті справи, мети та обґрунтування запиту;
опис змісту сприяння, яке запитують;
інформацію про способи та умови доставки спеціального антитерористичного формування Сторони, яку запитують, до місця проведення спільного антитерористичного заходу і повернення його до країни перебування, у тому числі відомості про місце, час і порядок перетину державного кордону Сторони, яка запитує;
іншу інформацію, яка може бути корисною для належного виконання запиту.
2.6. Сторона, яка запитує, створює необхідні умови для доставки особового складу, спеціальних засобів і матеріалів забезпечення спеціальних антитерористичних формувань до місця проведення спільного антитерористичного заходу.
Розміщення, забезпечення харчуванням, транспортом, медичним обслуговуванням, користування зв'язком, у тому числі спеціальним, здійснюється за рахунок Сторони, яка запитує.
2.7. Переміщення спеціального антитерористичного формування або окремих його учасників на територію Сторони, яка запитує, здійснюється на підставі спеціального дозволу і під контролем керівника компетентного органу Сторони, яка запитує.
Переміщення спеціального антитерористичного формування або його окремих учасників територією Сторони, яка запитує, здійснюється під контролем офіційного представника компетентного органу Сторони, яка запитує.
2.8. З метою підвищення ефективності та оперативності проведення спеціального антитерористичного заходу Сторони забезпечують прискорене виконання процедур, встановлених національним законодавством, при перетині державного кордону спеціальними антитерористичними формуваннями.
2.9. Керівник спеціального антитерористичного формування пред'являє у пункті пропуску через державний кордон іменний список особового складу та перелік спеціальних засобів і матеріалів забезпечення, посвідчені компетентними органами Сторони, яку запитують, а всі учасники формування - документи, які посвідчують особу.
2.10. Спеціальні засоби і матеріали забезпечення спеціального антитерористичного формування Сторони, яка запитує, що прямує до місця проведення спільного антитерористичного заходу і назад, звільняються Сторонами від митних та інших зборів і платежів.
3. Порядок проведення спільних антитерористичних заходів
3.1. Для безпосереднього управління спеціальними антитерористичними формуваннями під час проведення спільних антитерористичних заходів Стороною, яка запитує, створюється орган управління.
Керівник органу управління призначається Стороною, яка запитує.
Структура органу управління, завдання і функції його підрозділів визначаються керівником органу управління залежно від цілей проведення спільних антитерористичних заходів. Діловодство в органі управління ведеться російською мовою.

................
Перейти до повного тексту