1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода між урядами держав-учасниць СНД про узгоджені принципи податкової політики (укр/рос)
( Про направлення повідомлення про намір Російської Федерації не стати учасником Угоди додатково див. Постанову Уряду Російської Федерації N 364 от 24.06.2003 )
Дата підписання Україною: 13 березня 1992 р.
Набуття чинності для України: 13 березня 1992 р.
Уряди держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, далі "Сторони",
усвідомлюючи необхідність проведення скоординованих радикальних економічних реформ та враховуючи у цьому зв'язку зростаючу роль податків в умовах розвитку повноцінних ринкових механізмів,
прагнучи утримуватися від дій, що завдають економічної шкоди один одному,
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони зобов'язуються проводити узгоджену податкову політику на основі уніфікації принципів і правил оподаткування і застосовувати єдиний перелік основних податків, що зачіпають інтереси всіх держав, які входять до Співдружності, з тим, щоб забезпечити заінтересованість в інвестиційній та інших формах фінансово-господарської діяльності на території всіх держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Сторони застосовуватимуть на своїй території такі основні податки:
а) прямі податки:
податок на прибуток (доходи) підприємств, об'єднань, організацій та їхніх філій незалежно від форм власності;
подоходний податок з фізичних осіб;
б) непрямі податки:
податок на додану вартість;
акцизи.
Стаття 2
Сторони координуватимуть на основі зближення та уніфікації принаймні такі положення законодавства про податки, згадані у статті 1 цієї Угоди:
а) у галузі податку на прибуток (доходи) підприємств, об'єднань, організацій та їхніх філій - правила визначення суб'єктів і об'єктів оподаткування та порядок обліку витрат на виробництво і реалізацію продукції;
б) у галузі подоходного податку з фізичних осіб - принципи визначення оподатковуваних доходів і доходів, що не підлягають оподаткуванню;
в) у галузі податку на додану вартість - застосування єдиної ставки податку та уніфікованого порядку обчислення та сплати цього податку.
Стаття 3
Сторони стягуватимуть акцизи за узгодженими переліками товарів, розмірами ставок та уніфікованим порядком обчислення та сплати цього податку. Доходи від акцизів зараховуються до бюджетів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, що їх установили.
Стаття 4
Згідно з Угодою про створення Співдружності Незалежних Держав від 8 грудня 1991 року Сторони забезпечать виконання раніше укладених Союзом РСР угод з іноземними державами про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна. Нові угоди з цих питань між собою та з іншими державами кожна із Сторін укладає та виконує самостійно.
Стаття 5
Сторони домовились з метою розробки механізму реалізації положень, що містяться у статтях 2, 3 і 4 цієї Угоди, утворити спільні групи експертів, яким доручити внести пропозиції Раді глав урядів.
Стаття 6
Угода набуває чинності з моменту здачі депозитарію третього повідомлення, яке підтверджує, що виконані належні внутрішньодержавні процедури, необхідні для набуття нею чинності.
Уряд держави-депозитарію протягом 10 днів інформує у письмовій формі про це уряди держав-учасниць цієї Угоди.
ВЧИНЕНО в м. Москві 13 березня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд Азербайджанської
Республіки
За Уряд Республіки Білорусь
(підпис)
За Уряд Республіки Вірменія
(підпис)
За Уряд Республіки Грузія
(підпис)
За Уряд Республіки Казахстан
(підпис)
За Уряд Республіки Киргизстан
(підпис)
За Уряд Республіки Молдова
(підпис)
За Уряд Російської Федерації
(підпис)
За Уряд Республіки Таджикистан
(підпис)
За Уряд Туркменистану

За Уряд Республіки Узбекистан
(підпис)
За Уряд України
(підпис)

................
Перейти до повного тексту