- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
про Тимчасові правила процедури Ради глав держав і Ради глав урядів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Держави-учасниці Співдружності Незалежних Держав,
приймаючи до уваги необхідність створення умов для ефективної діяльності Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Затвердити Тимчасові правила процедури Ради глав держав і Ради глав урядів держав (додаються).
Стаття 2
Застереження і односторонні поправки до Тимчасових правил процедури Ради глав держав і Ради глав урядів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав вирішуються ними.
ВЧИНЕНО в м. Ташкент 15 травня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Російської Федерації
Республіки
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Туркменістану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд України*
Республіки Киргизстан
(підпис) (підпис)
За Уряд
Республіки Молдова
(підпис)
_______________
* Угода підписана Україною із застереженням до правила 12: "Рішення Ради, що приймаються без участі окремих держав, мають рекомендаційний характер для цих держав".
Додаток
до Угоди про Тимчасові
правила процедури Ради
глав держав і Ради глав
урядів держав-учасниць
Співдружності
Тимчасові правила процедури Ради глав держав і Ради глав урядів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Правило 1
Правило 2
Рішення про строки проведення і попередній порядок денний кожного наступного засідання приймається на черговому засіданні Ради, якщо Рада не домовиться про інше.
Остаточний проект порядку денного повинен бути сформований міністрами закордонних справ держав-учасниць Співдружності не пізніше 20 днів до початку чергового засідання Ради. Внесення питань до порядку денного пізніше зазначеного строку не допускається, за виключенням прийняття рішень у випадку виникнення ситуацій, пов'язаних з загрозою миру, порушенням миру або актом агресії, а також в інших випадках термінового характеру.
Нарада міністрів закордонних справ держав-учасниць Співдружності при формуванні остаточного порядку денного має повноваження приймати рішення на засіданні при наявності не менше половини представників держав-учасниць Співдружності.
Відсутність на Нараді представника якоїсь держави не є підставою для порушення питання про перегляд остаточного проекту порядку денного. Остаточний проект порядку денного повинен бути надісланий Робочою групою з організаційно-технічної підготовки і проведення засідань Ради глав держав і Ради глав урядів всім державам-учасницям не пізніше двох тижнів до початку засідання.
Правило 3
Якщо відповідно до пункту порядку денного вимагається прийняття багатостороннього документа, то пропозиція про розробку документа або його проект подається на засідання Ради, що передує засіданню, на якому передбачається прийняття запропонованого документа.
Рада приймає рішення про доцільність розробки і підготовки до підписання запропонованого документа.
Правило 4
Одночасно з прийняттям рішення про підготовку до підписання відповідного документа Рада створює робочу групу з підготовки узгодженого тексту документа а також визначає порядок її роботи з зазначенням мандату та строків підготовки проекту.
Правило 5
Робоча група з підготовки документа не пізніше ніж за 30 днів до початку засідання Ради, на якому передбачається прийняття документа, представляє через Робочу групу з організаційно-технічної підготовки і проведення засідань Ради глав держав і Ради глав урядів всім державам-учасницям Співдружності текст проекту, а також в письмовому вигляді свої міркування і рекомендації щодо доцільності прийняття документа або продовження роботи над ним.
................Перейти до повного тексту