1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


( Про вихід з Рішення див. Закон N 2061-IX від 16.02.2022 )
Рішення
про Антитерористичний центр держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
( Рішення ратифіковано із застереженням згідно із Законом N 2758-III від 04.10.2001 ) ( Зміни і доповнення до Рішення додатково див. в Рішенні від 28.11.2006 ) ( Щодо припинення дії Рішення для України 6 травня 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/11-612-52022 від 19.07.2022 )
Офіційний переклад
Рада глав держав Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
1. Затвердити Положення про Антитерористичний центр держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (додається).
2. Установити чисельність Антитерористичного центру держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Центр) у кількості 60 чоловік.
3. Погодитися з Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав про фінансове забезпечення діяльності Антитерористичного центру держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 30 листопада 2000 року.
4. Рішення набирає чинності з дня його підписання.
Вчинено у місті Мінську 1 грудня 2000 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який направить кожній державі, що підписала це Рішення, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
За Республіку Вірменія За Російську Федерацію
За Республіку Білорусь За Республіку Таджикистан
За Грузію За Туркменистан
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
За Киргизську Республіку За Україну
Застереження України
до пункт 1 порядку денного засідання Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав "Про Антитерористичний центр держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав"
1 грудня 2000 року
"Рішення набере чинності для України за умови його ратифікації Верховною Радою України";
"За винятком положень, що допускають міжнародну правосуб'єктність Антитерористичного центру держав-учасниць СНД".
Президент України Л.Д.Кучма
Затверджено
Рішенням Ради глав держав
Співдружності Незалежних Держав
про Антитерористичний центр
держав-учасниць Співдружності
Незалежних Держав
від 1 грудня 2000 року
Положення про Антитерористичний центр держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
Це Положення визначає правовий статус, основні завдання, функції, склад і організаційні засади діяльності Антитерористичного центру держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Центр).
1. Загальні положення
1.1. Центр є постійно діючим спеціалізованим галузевим органом Співдружності Незалежних Держав (далі - СНД) і призначений для забезпечення координації взаємодії компетентних органів держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у сфері боротьби з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму.
Рішення з принципових питань діяльності Центру приймаються Радою глав держав Співдружності Незалежних Держав.
1.2. Загальне керівництво роботою Центру здійснює Рада керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД.
У своїй роботі Центр взаємодіє з Радою міністрів внутрішніх справ держав-учасниць СНД, Радою міністрів оборони держав-учасниць СНД, Координаційною радою генеральних прокурорів держав - учасниць СНД, Радою командувачів Прикордонними військами, їхніми робочими органами, а також Бюро по координації боротьби з організованою злочинністю та іншими небезпечними видами злочинів на території держав-учасниць СНД.
1.3. Центр у своїй діяльності керується основоположними документами Співдружності Незалежних Держав, рішеннями Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав, Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав, Ради міністрів закордонних справ Співдружності Незалежних Держав, Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД і цим Положенням, враховує рішення Ради міністрів внутрішніх справ держав-учасниць СНД, Ради міністрів оборони держав-учасниць СНД, Ради командувачів Прикордонними військами в сфері боротьби з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму, а також міжнародні зобов'язання і національні законодавчі акти держав-учасниць СНД.
1.4. Держави-учасниці СНД визначають свої компетентні органи, що здійснюють офіційні контакти з Центром, і письмово повідомляють про це Центр.
1.5. Центр здійснює свою діяльність з використанням можливостей спеціалізованих антитерористичних підрозділів органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД, а також Об'єднаного банку даних органів безпеки і спеціальних служб.
1.6. Центр має право запитувати необхідну інформацію з органів безпеки (спеціальних служб), правоохоронних органів, військових, прикордонних та інших відомств держав-учасниць СНД через компетентні органи, що здійснюють офіційні контакти з Центром.
1.7. Центр за рішенням Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав створює свої регіональні підрозділи (філії, представництва, відділення).
2. Основні завдання і функції Центру
Основними завданнями і функціями Центру є:
2.1. Вироблення пропозицій Раді глав держав Співдружності Незалежних Держав та іншим органам СНД про напрямки розвитку співробітництва держав-учасниць СНД у боротьбі з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму.
2.2. Забезпечення координації взаємодії компетентних органів держав-учасниць СНД у боротьбі з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму.
2.3. Аналіз інформації, що надходить, про стан, динаміку і тенденції поширення міжнародного тероризму та інших проявів екстремізму в державах-учасницях СНД та інших державах.
2.4. Формування на базі Об'єднаного банку даних органів безпеки і спеціальних служб, банків даних інших компетентних органів держав-учасниць СНД спеціалізованого банку даних:
про міжнародні терористичні та інші екстремістські організації, їхніх лідерів, а також причетних до них осіб;
про стан, динаміку і тенденції поширення міжнародного тероризму та інших проявів екстремізму в державах-учасницях СНД та інших державах;
про неурядові структури та осіб, що надають підтримку міжнародним терористам.
Надання інформації на регулярній основі та на запити компетентних органів держав-учасниць СНД, що беруть участь у формуванні спеціалізованого банку даних.
2.5. Участь у підготовці і проведенні антитерористичних командно-штабних і оперативно-тактичних навчань, що організуються за рішенням Ради глав держав Співдружності Незалежних Держав.
2.6. Сприяння заінтересованим державам-учасницям СНД у підготовці та проведенні оперативно-розшукових заходів і комплексних операцій по боротьбі з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму.
2.7. Сприяння заінтересованим державам-учасницям СНД у здійсненні міждержавного розшуку осіб, які вчинили злочини терористичного характеру і переховуються від кримінального переслідування або виконання вироку суду.
2.8. Участь у підготовці модельних законодавчих актів, нормативних документів, а також міжнародних договорів, що зачіпають питання боротьби з міжнародним тероризмом та іншими проявами екстремізму.
2.9. Сприяння в організації підготовки спеціалістів та інструкторів підрозділів, що беруть участь у боротьбі з тероризмом.
2.10. Розробка моделей узгоджених антитерористичних операцій та надання сприяння у їх проведенні.

................
Перейти до повного тексту