1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


Рішення
про затвердження Положення про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 24.06.1993
Дата набуття чинності для України: 24.06.1993
Рада глав держав Співдружності Незалежних Держав вирішила:
1. Затвердити Положення про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав (додається).
2. Це рішення набуває чинності за додатковим рішенням Ради глав держав.
Вчинено в місті Москві 24 вересня 1993 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали це Рішення, його завірену клпію.
За Азербайджанську Республіку За Республіку Молдова
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Грузія За Туркменистан
(підпис)
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Киргизьку Республіку За Україну
(підпис) (підпис)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Ради глав держав
Співдружності Незалежних
Держав про затвердження
Положення про Комісію з прав
людини Співдружності
Незалежних Держав
від 24 вересня 1993 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію з прав людини Співдружності Незалежних Держав
Це Положення регулює діяльність Комісії з прав людини Співдружності Незалежних Держав (далі "Комісія"), передбаченої у статті 33 Статуту Співдружності Незалежних Держав, з метою здійснення нагляду за виконанням зобов'язань щодо прав людини, взятих на себе державами-членами (далі "Сторони") в рамках Співдружності.
Частина I
Склад Комісії та організація її роботи
1. До складу Комісії входять особи, які є громадянами Сторін і відзначаються високими моральними якостями і визнаною компетентністю в галузі прав людини. Береться до уваги корисність участі осіб, які володіють юридичним досвідом.
2. Кожна із Сторін визначає свого представника і заступника представника до складу Комісії, прізвища яких повідомляються Виконавчому Секретаріату Співдружності Незалежних Держав не пізніше ніж через 30 днів після затвердження цього Положення. Виконавчий Секретаріат Співдружності сповіщає Сторони про отримання таких повідомлень.
3. Кожна із сторін може бути представлена на сесії Комісії особами, які заміщують представника і заступника представника, радниками і експертами.
4. Виконавчий секретар Співдружності Незалежних Держав скликає першу сесію Комісії шляхом направлення відповідного повідомлення Сторонам. Наступні сесії Комісії скликаються згідно з правилами процедури, але не рідше одного разу кожні шість місяців незалежно від кількості питань порядку денного. Сторони можуть узгоджувати порядок скликання спеціальних сесій Комісії.
5. Комітет проводить, як правило, закриті засідання, за винятком випадків, коли рішенням більшості представників Сторін у Комісії, які присутні на сесії і беруть участь у голосуванні, передбачено інше.
6. Представники Сторін головують на сесіях Комісії по черзі в порядку російського алфавіту назв держав-членів Співдружності. У період між сесіями голова сесії, яка закінчилась, продовжує діяти від імені Комісії в межах своїх повноважень, пов'язаних з поточними справами, до початку виконання обов'язків наступним головою.
7. Робочою мовою Комісії є російська мова.
8. Для розгляду конкретних питань Комісія має право створювати робочі групи. Окрім осіб, зазначених у пункті 2 цієї частини, можуть залучатися експерти, кандидатури яких узгоджуються сторонами.
У разі необхідності Комісія та за її згодою робочі групи можуть звертатися за інформацією та консультаціями до відповідних міжнародних та національних організацій.
9. Комісія приймає свої правила процедури, в яких, зокрема, має бути передбачено таке:
а) дві третини від числа представників Сторін у Комісії або осіб, які їх заміщують, утворюють кворум;

................
Перейти до повного тексту