1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 60 від 19.01.2024 )
Угода
про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них
( Зміни до Угоди див. в Протоколі від 18.09.2003 Протоколі від 22.11.2007 )
Дата підписання Україною: 12 березня 1993 р.
Дата набуття чинності для України: 12 березня 1993 р.
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, які надалі іменуються - Сторони,
усвідомлюючи надзвичайну важливість соціального захисту інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них,
з метою забезпечення їх пересування територією держав-учасниць цієї Угоди,
домовились про таке:
Стаття 1
Дія цієї Угоди поширюється на інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них, для яких встановлені пільги на проїзд на відповідних видах транспорту, згідно з додатками 1, 2, 3.
Стаття 2
Інвалідам Великої Вітчизняної війни I та II груп та особам, прирівняним до них, надається право безкоштовного проїзду залізницею чи на суднах транзитних та місцевих ліній річкового флоту територіями держав-учасниць цієї Угоди один раз на рік (туди та назад) та з 50-відсотковою знижкою повітряним, водним чи міжміським автомобільним транспортом. Героям Радянського Союзу та особам, які нагороджені орденом Слави трьох ступенів, надається право безоплатного проїзду один раз на рік (туди та назад) на зазначених видах транспорту.
Інвалідам Великої Вітчизняної війни III групи та особам, прирівняним до них, надається 50-відсоткова знижка з вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) залізницею, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом.
Зберегти сезонні пільги (з 1 жовтня до 15 травня) на сплату проїзду повітряним, водним, залізничним та міжміським автомобільним транспортом інвалідам Великої Вітчизняної війни та особам, прирівняним до них.
Особам, які супроводжують в поїздках інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи та осіб, прирівняних до них, надається 50-відсоткова знижка вартості проїзду залізничним, водним, повітряним та міжміським автомобільним транспортом.
Стаття 3
Учасникам Великої Вітчизняної війни та особам, прирівняним до них, батькам та дружинам військовослужбовців, які загинули внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих під час захисту колишнього Союзу РСР або під час виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, надається право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом.
Стаття 4
Особам, зазначеним у статтях 2 і 3 цієї Угоди, за їхнім бажанням, замість належного їм проїзду з 50-відсотковою знижкою один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом надається безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) зазначеними видами транспорту.
Стаття 5
Інвалідам і учасникам Великої Вітчизняної війни, а також особам, прирівняним до них, та іншим особам, відповідно до додатка 3, надається право безоплатного проїзду в міському та приміському пасажирському транспорті незалежно від місця їх проживання.
Стаття 6
Транспортні організації забезпечують пільгові умови обслуговування осіб, зазначених у цій Угоді, незалежно від місця їх проживання.
Стаття 7
Підставою для придбання пільгового проїзного квитка є посвідчення та аркуш талонів на пільговий проїзд, видані відповідними органами колишнього Союзу РСР або Сторонами за формою, що діяла на 1 січня 1992 року, за місцем постійного проживання особи, яка має право на пільговий проїзд.
Стаття 8
Відшкодування транспортним організаціям витрат, пов'язаних зі сплатою вартості проїзду осіб, зазначених у цій Угоді, здійснюється Сторонами відповідно до національного законодавства.
Стаття 9
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
Угода відкрита для приєднання до неї інших держав, що поділяють цілі та принципи цієї Угоди.
Вчинено в місті Москві 12 березня 1993 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Цей примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, її завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Киргизстан України
(підпис) (підпис)
Додаток 1
до Угоди про взаємне
визнання прав на пільговий
проїзд для інвалідів та
учасників Великої
Вітчизняної війни, а також
осіб, прирівняних до них,
від 12 березня 1993 року
Категорії
громадян, прирівняних за пільгами на проїзд у міжміському транспорті до інвалідів Великої Вітчизняної війни
1. Інваліди Першої світової та громадянської воєн.
2. Інваліди з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час захисту колишнього Союзу РСР або під час виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок хвороби, пов'язаної з перебуванням на фронті в інші періоди, а також інваліди з числа партизан громадянської війни;

................
Перейти до повного тексту