- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
про комплектування, структуру, матеріально-технічне і фінансове забезпечення Групи військових спостерігачів та Колективних сил з підтримання миру в Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 15 травня 1992 р.
Набуття чинності для України: 15 травня 1992 р.
підтверджуючи свою прихильність цілям і принципам
Статуту ООН, зокрема, відмови від застосування сили або погрози силою і мирного вирішення спорів,
з огляду на максимально позитивний досвід і основні принципи комплектування, функціонування, матеріально-технічного забезпечення і фінансування миротворчих операцій ООН,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Склад Групи військових спостерігачів і Колективних сил з підтримання миру (далі іменується "Група з підтримання миру") формується на добровільній основі шляхом:
- надання Державами-учасницями
Угоди військових контингентів, міліцейського (поліцейського) персоналу, військових і цивільних спостерігачів або іншого цивільного персоналу;
- призначення Радою глав держав Командуючого Групою (Глави Групи військових спостерігачів).
До складу Групи можуть бути включені на певний строк військові фахівці в таких галузях, як планування тилового забезпечення, повітряні, сухопутні і морські перевезення і контроль за ними, розгортання і передислокація Колективних сил або Групи військових спостерігачів.
До складу Групи можуть бути також включені на короткостроковій основі цивільні фахівці, на яких покладаються функції, пов'язані з матеріально-технічним забезпеченням і постачанням, медичним обслуговуванням персоналу Групи.
Стаття 2
З моменту формування і до розформування Групи весь її персонал виконує команди, накази і розпорядження тільки Командуючого Групою.
Командуючий Групою виконує рішення і вказівки Ради глав держав або її органу оперативного керівництва діями Групи - Тимчасового об'єднаного командування з представників держав-учасниць, який створювається за рішенням Ради глав держав для кожного конкретного випадку.
Рада глав держав має всі повноваження по відношенню до розгортання, організації, проведення і керівництва Групою з підтримання миру (Групою військових спостерігачів). На місцях такі повноваження здійснюються Командуючим групою (Главою Групи військових спостерігачів), що несуть загальну відповідальність за суворий порядок і дисципліну всередині Групи.
Відповідальність за прийняття дисциплінарних заходів по відношенню до військового персоналу Групи покладається на посадових осіб командування Групою.
Стаття 3
Склад Групи з підтримання миру визначається виходячи з завдань конкретних заходів щодо підтримання миру в районі конфлікту. Група з підтримання миру може включати:
- командування й адміністративні служби Групи,
- бойові частини (підрозділи),
- групу військових спостерігачів,
- групу експертів,
- групу військової поліції (міліції),
- частини (підрозділи) бойового і матеріально-технічного забезпечення.
Стаття 4
При використанні Групи з підтримання миру для контролювання визначеного району, наприклад, зони роз'єднання, вона може створювати спостережні пости і контрольно-пропускні пункти і здійснювати постійне піше, повітряне й автопатрулювання.
................Перейти до повного тексту