1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Конвенція


( Про вихід з Конвенції див. Закон № 2673-IX від 18.10.2022 )
Офіційний переклад
КОНВЕНЦІЯ
про транснаціональні корпорації
( Конвенцію подано на ратифікацію із застереженням Постановою КМ № 373 від 15.03.1999 ) ( Конвенцію ратифіковано із застереженнями Законом № 921-XIV від 13.07.1999 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 15 листопада 2023 року див. Лист Міністерства закордонних справ № 72/14-612-94026 від 17.11.2022 ) ( Сканована копія )
Держави-учасниці цієї Конвенції, далі - Сторони,
реалізуючи положення Договору про створення Економічного союзу від 24 вересня 1993 року,
вважаючи за необхідне забезпечення структурної перебудови економік держав-учасниць Співдружності, прискорення науково-технічного прогресу,
прагнучи забезпечити сприятливі умови для підтримання і розвитку виробничої кооперації між підприємствами держав-учасниць Співдружності, підтверджуючи прагнення збільшити експортний потенціал і конкурентоспроможність підприємств держав-учасниць Співдружності,
сприяючи проведенню активної промислової політики, поглибленню інтеграції та залученню інвестицій,
надаючи важливого значення використанню сучасних форм взаємодії в галузі виробничої, інвестиційної, комерційної та фінансово-кредитної діяльності,
керуючись Угодою про сприяння у створенні та розвитку виробничих, комерційних, кредитно-фінансових, страхових і змішаних транснаціональних об’єднань від 15 квітня 1994 року:
домовились про таке:
Частина 1. Загальні положення
Стаття 1. Правові основи діяльності транснаціональних корпорацій.
1. Цією Конвенцією встановлюються загальні основи співробітництва Сторін у сфері створення та діяльності транснаціональних корпорацій (далі - корпорація).
2. Відносини, не врегульовані цією Конвенцією, регулюються двосторонніми угодами між Сторонами, а також їхнім національним законодавством.
3. Регулювання питань застосування цієї Конвенції здійснюється уповноваженим на те державним органом Сторони, що здійснює реєстрацію корпорації.
4. Сторони домовились, що ведення банку даних про створювані корпорації з боку органів Співдружності Незалежних Держав здійснює Міждержавний економічний Комітет Економічного союзу.
5. Під час формування корпорації кожна із Сторін виходить з потреби захисту прав власності на розташоване на її території майно юридичних осіб іншої Сторони.
6. Сторони погодилися, що корпорація створюється і діє відповідно до вимог законодавства Сторін.
Стаття 2. Поняття "транснаціональна корпорація".
1. Сторони визнають під поняттям "транснаціональна корпорація" юридичну особу (сукупність юридичних осіб):
яка має у власності, господарському віданні або оперативному управлінні відокремлене майно на територіях двох і більше Сторін;
створена юридичними особами двох і більше Сторін;
зареєстрована як корпорація відповідно до цієї Конвенції.
2. У цій Конвенції поняття "транснаціональна корпорація" включає в себе різні транснаціональні структури, в тому числі фінансово-промислові групи, компанії, концерни, холдинги, спільні підприємства, акціонерні товариства з іноземною участю і т.п.
3. Корпорація має право здійснювати на територіях Сторін будь-які види діяльності, не заборонені законодавством Сторін.
Стаття 3. Учасниці корпорації.
1. Учасницями корпорації можуть бути юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, в тому числі з третіх країн.
2. Державні, муніципальні та унітарні підприємства можуть бути учасниками корпорації в порядку і на умовах, що визначаються власником їхнього майна.
Частина 2. Формування і діяльність корпорації
Стаття 4. Створення та порядок реєстрації корпорації.
Корпорація створюється добровільно як на основі міжурядових угод, так і іншим способом, який не заборонений законодавством Сторін.
Порядок реєстрації корпорації визначається законодавством держави - місця її реєстрації.
Реєстрація підтверджується видачею свідоцтва встановленого зразка, що містить повне найменування та організаційно-правову форму корпорації з обов'язковим включенням в нього словосполучення "транснаціональна корпорація".
Стаття 5. Організаційний проєкт корпорації.
При реєстрації корпорації подається організаційний проєкт корпорації.
Під організаційним проєктом корпорації розуміється пакет документів, представлений в уповноважений державний орган Сторони, що здійснює реєстрацію корпорації. Організаційний проєкт містить необхідні відомості про цілі і завдання, а також інші відомості, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію корпорації.
Стаття 6. Органи управління корпорації.
Структура управління (склад вищого, виконавчого і контрольного органів) визначається в установчих документах корпорації, виходячи із законодавства держави - місця реєстрації корпорації.
Стаття 7. Поняття "діяльність корпорації".
Під діяльністю корпорації Сторони розуміють діяльність її учасниць і головного підприємства (центральної компанії), яка ведеться відповідно до установчих документів корпорації та законодавства Сторін, юридичні особи яких входять до корпорації, і її організаційним проєктом під час використання відокремлених активів.
Стаття 8. Державна підтримка і стимулювання діяльності корпорації.
Сторони можуть на паритетній основі вживати заходи, що не суперечать законодавству Сторін, спрямовані на стимулювання створення і діяльності корпорації, в тому числі на:
передачу в довірче управління корпорації або її учасниці, що належать державам, пакетів акцій підприємств-учасників корпорації;
залік заборгованості підприємства, акції якого реалізуються на інвестиційних конкурсах (торгах), в обсяг інвестицій, передбачених умовами інвестиційного конкурсу (торгу), для корпорації-покупця;
надання державних гарантій для залучення різного роду інвестиційних ресурсів, в тому числі з використанням механізму застави;

................
Перейти до повного тексту