1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
про співробітництво в галузі інформації
Дата підписання Україною: 09.10.1992
Дата набуття чинності для України: 09.10.1992
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, які далі іменуються "Сторонами",
бажаючи і надалі зміцнювати взаєморозуміння і довіру між їхніми народами,
розглядаючи свободу розповсюдження і свободу доступу громадян до інформації як умову та інструмент зміцнення взаємної довіри,
враховуючи необхідність подальших зусиль щодо забезпечення більш вільного та широкого розповсюдження в дусі партнерства всіх форм інформації,
поважаючи незалежність суверенних держав і дотримуючись принципу невтручання у внутрішні справи одна іншої,
виходячи з прагнення розвивати спільний інформаційний простір,
бажаючи сприяти виконанню положень Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі та інших документів НБСЄ, які прийняті після Наради і стосуються співробітництва в галузі інформації і гуманітарної сфери,
домовилися про таке:
Стаття 1
Сторони розглядають всі види інформаційних обмінів як найважливішу форму співробітництва.
Учасниками обмінів є громадяни, їх об'єднання, редакції засобів масової інформації, державні й урядові заклади, а також їх представництва на території держав-учасниць Співдружності.
Сторони сприятимуть широкому висвітленню в їхніх засобах масової інформації всіх видів обмінів між людьми.
Стаття 2
Сторони сприятимуть всім формам співробітництва між різними засобами масової інформації своїх держав для забезпечення широкого і вільного розповсюдження й обміну інформацією, включаючи створення спільних інформаційних структур.
Стаття 3
Сторони сприятимуть обміну делегаціями відповідних міністерств, інших урядових органів та засобів масової інформації з метою пошуку та вивчення нових напрямів співробітництва у галузі інформаційних обмінів.
Стаття 4
Сторони сприятимуть створенню необхідних умов для професійної підготовки представників засобів масової інформації.
Стаття 5
Сторони не будуть перешкоджати доступу до офіційних, громадських та інших джерел інформації, а також розповсюдженню отриманої на законних підставах інформації представниками засобів масової інформації кожної зі Сторін.
Стаття 6
Сторони будуть забезпечувати на своїй території вільне поширення офіційних інформаційних бюлетенів дипломатичними й іншими офіційними представництвами іншої держави.
Стаття 7
Сторони будуть забезпечувати представникам національних, етнічних, релігійних і мовних меншин можливість поширювати інформацію на рідній мові, мати до неї доступ і обмінюватися нею.
Стаття 8

................
Перейти до повного тексту