1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
про спільну діяльність з дослідження і використання космічного простору
Дата підписання Україною: 30 грудня 1991 р.
Набуття чинності для України: 30 грудня 1991 р.
Держави-учасниці цієї Угоди,
відзначаючи велике значення космічної науки і техніки для розвитку держав-учасниць Співдружності,
визнаючи необхідність об'єднання зусиль для ефективного дослідження і використання космічного простору в інтересах народного господарства і науки, а також обороноздатності і забезпечення колективної безпеки держав-учасниць Співдружності,
підтверджуючи необхідність суворого дотримання раніше прийнятих на себе СРСР міжнародних угод і зобов'язань в галузі дослідження і використання космічного простору,
вважаючи, що прийняття Угоди про спільну діяльність з дослідження і використання космічного простору служитиме інтересам держав, що її підписали,
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Спільна діяльність з дослідження і використання космічного простору здійснюється державами-учасницями цієї Угоди на основі Міждержавних програм.
Стаття 2
Реалізацію Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору координує Міждержавна рада з космосу, що формується з повноважних представників держав-учасників даної Угоди. Положення про Раду затверджується рішенням глав урядів.
Держави-учасниці цієї Угоди можуть мати самостійні програми дослідження і використання космічного простору.
Стаття 3
Виконання Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору в частині космічних засобів військового і подвійного (військового і цивільного) призначення забезпечують об'єднані Стратегічні Збройні Сили.
Стаття 4
Міждержавні програми дослідження і використання космічного простору фінансуються за рахунок часткових внесків держав-учасниць цієї Угоди і здійснюються на основі існуючих і знову створюваних космічних комплексів і об'єктів космічної інфраструктури (космодроми "Байконур" і "Плєсецьк", технічні, стартові, посадочні комплекси, райони падіння відокремлюваних фрагментів ракет-носіїв, центри керування польотом космічних об'єктів, Центр підготовки космонавтів, командно-вимірювальні комплекси, пункти прийняття й обробки інформації, арсенали та інші об'єкти).
Використання зазначеної інфраструктури для виконання самостійних програм держав-учасниць цієї Угоди визначається окремими угодами заінтересованих сторін.
Стаття 5
Витрати на експлуатацію існуючих і створення нових космічних систем народногосподарського, наукового і військового призначення, утримання унікальної іспитової бази, так само як і отриманий прибуток від космічних проектів і запусків космічних апаратів, здійснюваних на комерційній основі, розподіляються відповідно до дольової участі держав-учасниць цієї Угоди.
Держави-учасниці цієї Угоди відповідають за свою діяльність з дослідження і використання космічного простору на умовах і в порядку, що визначається спеціальною угодою.
Стаття 6
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються будувати свою діяльність з дослідження і використання космічного простору відповідно до чинних міжнародно-правових норм і координувати свої зусилля, спрямовані на вирішення міжнародно-правових проблем дослідження і використання космічного простору.
Стаття 7
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються прийняти взаємопогоджені рішення, що визначають порядок дольової участі у фінансуванні Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору, надання об'єктів, територій, матеріально-енергетичних ресурсів, відшкодування шкоди, пов'язаної з використанням космічної техніки, а також порядок розірвання цієї Угоди однією або всіма державами-учасницями.
Стаття 8
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються забезпечувати суб'єкти і об'єкти, що залучаються до виконання Міждержавних програм дослідження і використання космічного простору, необхідними матеріально-технічними ресурсами, надавати пільги при державному регулюванні і оподатковуванні, а також вирішувати питання соціальної підтримки і захисту.

................
Перейти до повного тексту