- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Офіційний переклад
МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ
між УРЯДОМ УКРАЇНИ та МІЖНАРОДНИМ БАНКОМ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА РОЗВИТКУ
|
Дата вчинення: |
20.11.2024 |
|
Дата набрання чинності для України: |
20.11.2024 |
1. Вступ
Цей Меморандум про взаєморозуміння ("Меморандум") укладено між Урядом України та Міжнародним банком реконструкції та розвитку ("Банк").
Беручи до уваги, що Уряд України активно розробляє та впроваджує комплексну політику економічних реформ, викладену в Матриці реформ з метою створення підґрунтя для швидкого економічного відновлення, сталого економічного розвитку та просування інтеграції України до Європейського Союзу (ЄС); та
Беручи до уваги, що Уряд України та Банк визнають важливість сталого та інклюзивного зростання як основного чинника скорочення бідності, спільного процвітання та загального розвитку.
З огляду на це, Уряд України та Банк укладають цей Меморандум, щоб засвідчити свої взаємні наміри співпрацювати та сприяти досягненню спільних цілей, викладених нижче.
2. Загальні цілі
Уряд України та Банк прагнуть співпрацювати та взаємодіяти шляхом проведення заходів з обміну знаннями у сфері формування, впровадження та моніторингу ефективності політики економічного зростання з метою максимізації потенціалу сталого, інклюзивного економічного розвитку України.
Цей Меморандум визначає рамки, в яких Уряд України та Банк можуть розвивати та здійснювати спільну діяльність з метою розбудови внутрішнього потенціалу України у сфері аналізу політики, і не має на меті втручатися у самостійне прийняття рішень Україною та Банком щодо їхньої політики адміністративної та операційної діяльності.
3. Заходи та сфери співробітництва
Банк співпрацюватиме з Урядом України у таких напрямках:
i. Обмін знаннями, ідеями та досвідом у сфері економічного зростання шляхом полегшення доступу до глобальної мережі дослідників, науковців та практиків для постійного обміну ідеями.
ii. Співпраця з питань сприяння, підготовки та організації семінарів з розбудови потенціалу зі Світовим банком через його Академію економіки розвитку з метою поглиблення знань серед українських посадових осіб, відповідальних за формування державної політики, та розвитку інноваційних рішень щодо подолання викликів економічного зростання.
iii. Співпрацювати для проведення оцінювання динаміки розвитку бізнесу та підвищення спроможності України розвивати політики шляхом проведення аналізу актуальних викликів та можливостей для економічного зростання в Україні, у тому числі аналізу інформації та висновків Банку з метою їх адаптування до українського контексту та узгодження з курсом на вступ до ЄС.
iv. Посилити спроможність України визначати, розробляти та впроваджувати важливі реформи та політики з розбудови для вступу України до ЄС, забезпечуючи державних службовців навчанням у ключових сферах, запропонованих Урядом України, у тому числі, але не обмежуючись такими сферами, як макроекономічний аналіз, державне управління, фіскальна політика, управління державними фінансами, державна боргова політика та політика гарантованого державою боргу, енергетика, торгівля та державні інвестиції.
v. Співпрацювати з іншими установами, які займаються такою діяльністю, або подібною, додатковою чи пов'язаною до напрямків співпраці, зазначених у цьому Меморандумі.
vi. Брати участь у спільному діалозі з відповідними зацікавленими сторонами з метою підвищення обізнаності, збору інформації та забезпечення підтримки ініціатив, що реалізуються в рамках цього Меморандуму. Проводити консультації, семінари та форуми із зацікавленими сторонами, у тому числі з державними установами, представниками приватного сектору, громадських організацій та партнерів з розвитку. Зазначені заходи спрямовані на забезпечення прозорості, заохочення зворотного зв'язку та удосконалення узгодженості з ширшим колом національних інтересів.
................Перейти до повного тексту