1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 11 грудня 1995 р. N 996
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1284 від 24.10.96 )
Про затвердження Правил виготовлення, зберігання та продажу марок акцизного збору й маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядку реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів
Відповідно до статті 3 Указу Президента України від 18 вересня 1995 р. N 849 "Про запровадження марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Правила виготовлення, зберігання та продажу марок акцизного збору й маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядок реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.18
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 грудня 1995 р. N 996
ПРАВИЛА
виготовлення, зберігання та продажу марок акцизного збору й маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядок реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів
1. Ці Правила розроблено відповідно до Указу Президента України від 18 вересня 1995 р. N 849 "Про запровадження марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби".
Виготовлення та зберігання марок акцизного збору.
2. Марки акцизного збору для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів виготовляються з паперу вагою 70 г/кв.м + - 3 г/кв.м і мають такі розміри: для алкогольних напоїв довжина 160 мм + - 0,5 мм, ширина 20 мм + - 0,5 мм та довжина 90 мм + - 0,5 мм, ширина 20 мм + - 0,5 мм; для тютюнових виробів довжина 44 мм + - 0,5 мм, ширина 20 мм + - 0,5 мм.
3. Зразки марок акцизного збору затверджуються Головною державною податковою інспекцією.
4. Захист марок акцизного збору від підроблення визначається Мінфіном.
5. Марки акцизного збору встановленого зразка на алкогольні напої та тютюнові вироби (далі - марки акцизного збору), виготовляються на замовлення Головної державної податкової інспекції державним спеціалізованим підприємством, визначеним Мінфіном.
Замовлення оформляється відповідно до Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених Мінфіном, СБУ та МВС.
Головна державна податкова інспекція подає підприємству-виготівнику марок акцизного збору зведену заявку-розрахунок для виготовлення необхідної кількості марок акцизного збору та одночасно сплачує витрати, пов'язані з виробництвом марок.
6. Марки акцизного збору на тютюнові вироби розміщуються блоками форматом 230 мм х 410 мм по 100 штук у кожному, що упаковуються в пачки по 500 блоків, або 50000 марок у кожній.
Марки акцизного збору на алкогольні напої розміром 160 мм на 20 мм розміщуються блоками форматом 170 мм х 410 мм по 20 штук в кожному, що упаковуються у пачки по 250 і 500 блоків, або 5000 і 10000 марок у кожній.
Марки акцизного збору на алкогольні напої розміром 90 мм на 20 мм розміщуються блоками форматом 170 мм х 410 мм по 40 штук в кожному, що упаковуються у пачки по 500 блоків, або 20000 марок у кожній.
Кількість блоків у пачці може змінюватися за погодженням з Головною державною податковою інспекцією.
7. Доставка марок акцизного збору до державних податкових інспекцій в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі здійснюється Укрпоштою відповідно до укладеного договору за рознарядкою Головної державної податкової інспекції.
8. Державні податкові інспекції зберігають марки акцизного збору в своїх приміщеннях або відповідно до договору в приміщеннях установ банків України чи вітчизняних виробників алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Приміщення мають бути технічно укріплені і обладнані засобами охоронно-пожежної сигналізації.
9. Приміщення, в якому зберігаються марки акцизного збору, має бути ізольованим, а двері до нього під час продажу марок замкнутими зсередини. Доступ до цього приміщення особам, непричетним до продажу марок акцизного збору, забороняється.
10. Марки акцизного збору повинні зберігатися у металевих шафах, які після закінчення роботи з продажу цих марок замикаються ключем і опечатуються. Державний податковий інспектор, що займається продажем марок акцизного збору, зберігає ключі від металевих шаф та печатку і зобов'язаний вживати заходів для їх схоронності. Державному податковому інспектору забороняється передавати ці ключі і печатку стороннім особам або виготовляти невраховані дублікати.
Ключі від приміщення, де знаходяться марки акцизного збору, зберігаються в порядку, визначеному Головною державною податковою інспекцією.
11. Обов'язки з продажу марок акцизного збору покладаються на державного податкового інспектора наказом начальника державної податкової інспекції. Після видання наказу начальник державної податкової інспекції (або за його дорученням інша посадова особа) зобов'язаний ознайомити інспектора (під розписку) з порядком продажу та ведення обліку марок акцизного збору, після чого марки акцизного збору передаються цьому інспектору під звіт. При цьому державний податковий інспектор несе повну індивідуальну матеріальну відповідальність за незабезпечення схоронності прийнятих марок і за будь-яку заподіяну їм шкоду як внаслідок навмисних дій, так і внаслідок недбалого або несумлінного ставлення до своїх обов'язків.
Якщо виникає потреба заміни державного податкового інспектора з продажу марок акцизного збору, виконання його обов'язків покладається на іншого державного податкового інспектора у порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту.
12. У разі заміни державного податкового інспектора з продажу марок акцизного збору марки акцизного збору, що перебувають у нього під звітом, негайно перераховуються працівником, якому вони передаються, у присутності комісії, до складу якої входять особи, призначені начальником державної податкової інспекції (або за його дорученням заступником начальника). Про результати перерахування і передачі марок акцизного збору складається акт за підписами зазначених осіб.
13. У терміни, встановлені начальником державної податкової інспекції (або за його дорученням заступником начальника), але не рідше одного разу на квартал, проводиться раптова ревізія з повною перевіркою наявності марок акцизного збору та веденням їх обліку. Для проведення ревізії наказом начальника державної податкової інспекції (або за його дорученням заступником начальника) призначається комісія, яка складає акт. У разі виявлення ревізією нестачі або надлишку марок акцизного збору в акті зазначається кількість нестачі або надлишку марок акцизного збору та обставини їх виникнення.
Продаж марок акцизного збору
14. Марки акцизного збору продаються державними податковими інспекціями в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі суб'єктам підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства є платниками акцизного збору з алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
15. Розмір плати за марки акцизного збору затверджується Кабінетом Міністрів України. Плата за марки акцизного збору зараховується до державного бюджету в порядку, визначеному Мінфіном.
16. Суб'єкти підприємницької діяльності, які уклали зовнішньоекономічний договір (контракт) з іноземними виробниками на поставку в Україну алкогольних напоїв і тютюнових виробів, підлягають реєстрації у продавця марок акцизного збору як імпортери з одержанням посвідчення за формою згідно з додатком N 1.
Реєстрації підлягають як імпортери відповідно до цього пункту також суб'єкти підприємницької діяльності, які уклали договір з іноземними виробниками на виготовлення за межами України алкогольних напоїв і тютюнових виробів з використанням давальницької сировини, з подальшим ввезенням готової продукції в Україну.
17. Для реєстрації імпортери подають до державної податкової інспекції (продавцю марок) такі документи:
а) резиденти, крім зазначених у підпункті "б" цього пункту:
оригінал і копію свідоцтва про державну реєстрацію;
оригінал і копію статуту, якщо він необхідний для створеної форми підприємництва, а в інших випадках - документа, що є підставою для діяльності (установочного договору тощо);
довідку про наявність рахунків та їх реквізити в установах банків, завірену відповідною установою банку;
оригінал і копію контракту на ввезення на митну територію України алкогольних напоїв (тютюнових виробів);
довідку державної податкової інспекції за місцезнаходженням про взяття на облік як платника податку;
б) громадяни-резиденти, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи:
оригінал і копію свідоцтва про державну реєстрацію;
довідку про наявність рахунків та їх реквізити в установах банків, завірену відповідною установою банку;
оригінал і копію контракту на ввезення на митну територію України алкогольних напоїв (тютюнових виробів);
довідку державної податкової інспекції за місцем проживання про взяття на облік як платника податку;
в) нерезиденти:
оригінал і копію документа про реєстрацію представництва в Україні;
довідку про наявність рахунків та їх реквізити в установах банків, завірену установами банків;
оригінал і копію контракту на ввезення на митну територію України алкогольних напоїв (тютюнових виробів).
18. Реєстрація імпортерів провадиться в журналі державної податкової інспекції за формою згідно з додатком N 2.
19. Для одержання марок акцизного збору вітчизняні виробники подають державній податковій інспекції:
заявку-розрахунок на придбання марок акцизного збору за формою, затвердженою Головною державною податковою інспекцією, у двох примірниках, один з яких залишається у продавця марок, другий (з відміткою продавця марок) - залишається у виробника;
платіжний документ з відміткою установи банку, що підтверджує внесення плати за марки акцизного збору;
платіжний документ з відміткою установи банку, що підтверджує авансову сплату акцизного збору, або належним чином оформлений простий вексель на відстрочку платежу;
оригінал і копію розрахунку потужності підприємства, з урахуванням можливого обсягу реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів в Україні.
20. Для одержання марок акцизного збору імпортери подають державній податковій інспекції:
заявку-розрахунок на придбання марок акцизного збору за формою, затвердженою Головною державною податковою інспекцією, у трьох примірниках, один з яких залишається у продавця марок, другий з відміткою продавця марок про сплату акцизного збору передається імпортером митним органам під час оформлення вантажної митної декларації, третій (з відміткою продавця марок) - залишається у імпортера;
платіжний документ з відміткою установи банку, що підтверджує внесення плати за марки акцизного збору;
платіжний документ з відміткою установи банку, що підтверджує сплату акцизного збору, або належним чином оформлений простий вексель на відстрочку платежу;
оригінал і копію зовнішньоекономічного договору (контракту), відповідно до якого в Україну ввозяться алкогольні напої та тютюнові вироби, для внесення відмітки державної податкової інспекції про видачу марок акцизного збору.
21. Оригінали документів, зазначені у пунктах 17, 19 та 20 цих Правил, звіряються з копією і повертаються власникові.
22. Марки акцизного збору видаються імпортеру або вітчизняному виробнику алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Одержувач марок акцизного збору ставить особистий підпис у журналі обліку, що складається за формою, затвердженою Головною державною податковою інспекцією, і ведеться продавцем марок акцизного збору окремо для вітчизняних виробників та імпортерів, а також окремо для алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
23. Терміни одержання марок акцизного збору по кожному контракту визначаються імпортером за погодженням з продавцем марок залежно від обсягів товарів, що імпортуються. При продажу марок акцизного збору на оригіналі зовнішньоекономічного договору державною податковою інспекцією робиться відмітка про кількість виданих марок.
У разі ввезення алкогольних напоїв і тютюнових виробів на територію України у контракті робиться відмітка про кількість ввезених маркованих товарів. При цьому, якщо товар ввозиться кількома партіями, відмітка робиться щоразу.
Продаж марок акцизного збору для ввезення наступної партії виробів проводиться після подання продавцю марок копії ввізної вантажної митної декларації про ввезення попередньої партії товарів і копії платіжних документів про сплату акцизного збору в повному обсязі.
Придбані марки акцизного збору передаються імпортерами іноземним виробникам для маркування імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів у процесі їх виробництва.
24. Забороняється перепродаж (передача) придбаних марок акцизного збору, крім передачі замовниками (імпортерами) виробникам (постачальникам) з метою маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
25. У разі укладення державною податковою інспекцією договору на оренду приміщення для зберігання марок акцизного збору з установами банків та/або з підприємствами-виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів видача марок акцизного збору повинна проводитися працівниками державної податкової інспекції, відповідальними за продаж марок, в орендованих приміщеннях з дотриманням вимог, передбачених пунктами 8 - 12 цих Правил.

................
Перейти до повного тексту